Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

Sehribanu;

senin herhangi bir yazını okumadım o kadar çok yazı varki aradan seçiyorum, mesajım sana cevap değildi :)
konuyu açana

kızın boyu 1.50 diyorki "kıvanç tatlıtuğ gibi bir erkek istiyorum" diyor daha sansürlü lambalar kızı farkedemiyor tövbe yarabbi kafaya bak :mad:

Konuyu açan da öyle bir sorun yaşamış olabilir ve bir soru sorup anlamlandırmaya çalışıyor olabilir.
Çok saçma bir durum yok ortada:):)

BAŞLIK YANLIŞ bende tam tersini söylüyorum bu durumda tercih hakkını kullanan kız dır ona sormak lazım neden engelli birini seçtin diye. ben bendeki cevapları vereyim adam çok zengindir yada geçim sıkıntısı yoktur diyelim üstünede kendini yetiştirmiş aklı başında vede yakışıklı olabilir hem yakışıklı hem cana yakın hemda biraz paralı olunmu engellilik çok göeze batmaya bilir yinede genelleme yapamayız engelli arkadaşların evlilik yapmaları zor bu hayat şartlarında engelli bayanlarınsa bırazdaha zor diyebiliriz ama herşaye rağmen azda olsa hertürlü evliliklede karşılaşabiliyoruz engelli bayan engelsiz bay engelli bay engelsiz bayan evliliklerine rastlıyoruz...

Eşlerden en az biri sağlam olmalı ki hayat daha kolaylaşsın, zorlaşmasın. Gayet sıradan, Geçerli ve basit bir neden daha ne olsun.

Benim çevremde tanıdığım engelli bayan olmadı olsaydı evlenirmiydim karşılıklı sevgi ve anlayış olduktan sanra neden olmasın demek geliyor içimden ancak önce yüce yaradanın yazmış olması lazım yani bu tercih adem oğlunun elinde değil

Ben ve Eşim ikimizde bedensel engelliyiz ve 3 buçuk yıldır da çok güzel geçiniyoruz ALLAHA çok şükür.Ben engelsiz bir bayan la evliliği pek düşünmedim.Çünkü ilerde en ufak bir tartışmada engelini öne sürerek beni ezmeye çalışacağını tahmin ettiğimden.Eşim ve ben engellide olsak iki yarım elma gibi beraber olunca tüm bir elma ediyoruz diye düşünüyorum.Gerçektende öyle ama.

bu evlilik konusu tercihten çok kısmetle alakalı diye düşünüyorum bazen insanlar ne kadar isteselerde kısmetinde yoksa o kişi bir şekilde olmuyor ama kısmet ise bir şekilde insan tanışıyor ve otomotik olarak her şey gelişiyor evliliğe adım atılıyor

bu başlığa gösterdiğiniz ilginin üçte birini kadroların arttırılmasına göstermiş olsaydınız ne kadar güzel olurdu

:)) engelli ne kadar etkek tanidiysam hepsi engelsiz bayanlarla evliler. yapamayacaklari cogu isleri kadina yuklemis durumdalar. kendilerine baktiracak hizmetci almis gibiler resmen. cogunun evliligi evlilik degil de kendilerine baktiracak onur boyu bakicilik hizmeti. yazik o zavallli kadinlar da evliyiz zannediyorlar.engelli erkekler cok gucsuz ve yardima muhtac geliyorlar gozume. cok cok cok buyuk sevgi ask vs olmadigi surece yuksek stadartlarda bir yasam vermedigi surece engelliyim engelli birini gozum goturmez hayatimda.evlenenlere de yollari acik olsun mutluluklar derim .

1-toplumun belirli bir yapısı vardır evi erkek geçindirir ev işlerini kadın yapar siz buna hizmetçilik derseniz biz yan gelip yatan kadını geçindirmek için bi tarafını yırtan erkeğe ne diyelim bize gelince mecburuzda size gelince kölelikmi oluyor
2-kör ve sağırı evlendirdik bunlar nasıl anlaşacaklar yada iki yürüme engelli evlendi bakıma muhtaç bu iki kişinin markete türkiye yollarında ulaşma ihtimali nedir
3-evlilik kriterinde zirvede erkeğin maddi gücüne bakan kadınlar bizim sağlıklı bayan seçmemizi neden yargılıyor sakın genelleme yapıyorsun demeyin bu tezinizle genellemeyi yapanda sizsiniz
4-birbirine yakın karakterde maddi imkanları aynı 3 erkek sizinle evlenmek istiyor a)yürüme engelli b)sağlıklı şişman tipsiz c)sağlıklı yakışıklı karizmatik bu üç şıktan c şıkkı varken bırakın a seçeneğinin b nin seçilme ihtimali nedir
-------------
ben sonradan engelli olanlardanım sağlıklı olduğum dönemlerdede aynı fikirdeydim iki engellinin evliliği yanlış bir seçim kadın yada erkeğin sağlıklı yada hafif engelli olması lazım ki diğerine destek olabilsin bu arada ben sevgilimle ftrde yatarken tanıştım sevgili olduğumuzda oradaki engelli bir bayanın sevgilime sakat adamdan kocamı olur demeside engelli bayanların engelli erkeklere bakışına çok güzel bir örnektir

Selamlar,,, yahu anlamıyorum,, niye kendinizi başka insan oğullarından ayrı tutuyorsunuzki ?? benımde raporum var ancak hiç kendımı engellı eksikli vb görmuyorum.. kım 4/4 lük ki.. en sağlam dedıgınız kışı senden benden kıt akıllı,becerıksız,iş bilmez,yol yordam,edep hay haya bilmez.. vallahı ben cevremde bakıyorum benim bilgimin, işimin, hayata dair bunca yaşadıklarıma rağmen ayakta durmamın, bunca başarılarımın 10da 1 i yok yemin ederim çevremde.. örneğin kargodan 15 kg eşya geldi bana ve yanımda birkaç kız arkadaşım vardı hiçbiri bunu kaldırmak istemedi incileri dökülür çünki, ben raporlu elimle çokda rahat kaldırdım. şimdi kim engelli ? yada benim diğer işim terzilik gel gelelim benim el becerimi cevremdeki bir Allahın kulu yapamıyor. şimdi kim engelli ?.. Arkadaşlar ne kimse engelli nede kimse sağlam.. kimsenin kimseden üstünlügü artı yada eksisi yok.. ben bunu düşünüyorum ve savunuyorum.. En sağlam En okumuş en en en dedikleriniz varya aslında hiçde en değil.. asıl en ler kim biliyormusunuz,,, ??? zorluklarla baş edebilenler mücadele edebilenler yani ben sen....

foruma cevap yazacak olursamda,,,, ben kazadan önce belden aşagı tutmayan birini sevmiştim 15yasında :) ben genc ve güzeldim ancak kazadan sonrada karşıma gerçekten cok cok yakısıklı birkac erkek cıktı ve nemi gördüm yemin ederim hepsinde piskolojik sorunları vardı :) biri senaryolar yazmış habire... bır dığerı denize asla gıtmeyen ve evlenecegı kişiyi asla denize gödermeyecegini ve bosanma söz konusu olacagını söyleyen bir geri kafa :) engeller beyinde bence fizikte değil...

ikinci bahar erkekler hakkında bu denli düşünmen çok yanlışş ... engelli bayanlarda sağlıklı erkeklerle evlenmek istiyorrr tek taraflı düşüncenizzz bitsin artıkyaaa

engelli engelsiz hepsi ayni erkeklerin , engelliler daha sorunlu oluyor genelde sanirim. evet engelli erkekler hayat arkadasi aramiyor kendisine bakacak islerini yapicak, yemegini pisirecek, sandalyesini tasiyacak indirecek kaldiracak cocuk dogurunca tek basina bakabilme gucu kuvveti olacak evin isini gucunu yapacak engelsiz bir bakici olursa hayatlarinda super olur ki. :) ayrica genelde maddi durumu kendilerinden asagida bir bayan tercih ediyorlar ki arabada gezmeyi bisey zannetsin ne bilim koyden aldiysa sehirde oturmayi bisey zannettsin. sosyal ortama cok girmeyen pasif, ezik hatunlar engelli erkeklerin eş adayi oluyorlar genelde.engli engelsiz her bayan ise; hAyatimizdaki duygusal boslugu dolduracak , gercekten gozu senden baskasini gormeyen , deger veren saygi duyan, temiz bakimli, sosyal, her erkegi kabul edebiliyoruz. ulvi yaratilmisiz:)) sevgiler

Kadinlarin gözü daha yüksektedir ama tabi nasip kismet meselesi kafa yormayalim

ya ALLAH'ını seversen kadınlarını ne övmüşsün erkekleri ne gömmüşsün :D iyi de peki tam tersi durumlar ne olacak kendi engelli olduğu halde engelsiz eş isteyen bayanlar ne olacak yada zengin koca arayanlar ne olacak konu onlara gelince bir yerde hak verilinebiliyor ama tam tersi olunca erkekler kötü yanına yakışmadığı için erkek beğenmeyen kadınlar var bunlara diyebileceğin bişey yok mu elbette yok çanta seçer gibi erkek seçenler var ama bunlar sıkıntı değil eleştirirken biraz daha objektif olalım yani sonuçta her iki tarafta kendine göre haklıdır bir taraf haklı bir taraf haksız dersek ancak taraf tutmuş oluruz :D

bu kadınları anlamak imkansız kendileri herşeyin en iyisini hiçbir şey varmeden alma hakkına sahip erkekler bunu isteyince demedikleri kalmıyor şimdi bir karı koca düşünün erkek döşeme ustası fabrikada çalışıyor diyelim kadın ev hanımı adam akşama kadar kırk kişinin lafını yer, sürekli ayakta çalışır mesai saatinde bir dakika oturamaz garibim tuvalete bile rahat gidemez aklında faturalar eve gelince bu adam eşinden yemek, çay vs.. istediği zaman kadın ezilen oluyor bu nasıl iştir tutturmuşsunuz bir saçımı süpürge ettim masalı ev işi dediğinizi toplasanız 1 saat sürmez onuda mesai saatinde yapmak gibi zorunluluğunuz yok adam iş yerinde tuvalete gidemez kadın tvnin başından kalkmaz ve ezilen kadın olur birde şu erkek parası olunca durumu ne olursa olsun istediği kadınla evleniyor diye sözde bizi aşağılıyorsunuz kusura bakmayında para için bizle evlenen kim sizin tabirinizle parayla hizmetçi alanmı suçlu yoksa para için köle olmaya razı olanmı bırakın engelliyi sağlıklı insanların evliliklerinde kocası aldattığı halde yaşam standartlarından vazgeçemediği için boşanmayan kaç kadın var evlilik önceliği para olan kadınlar hangi hakla erkeği suçlayabiliyor 20 yaşında dünyalar güzeli kız 60 yaşındaki adamla sırf para için evleniyor sizde burada erkekleri suçluyorsunuz
kız: anne 50 yaşında sevgilim var
anne: ne aranızda 30 yaş var asla olmaz
kız: eşinden boşanınca evleneceğiz
anne: birde evlimi
kız :3 çocuğu var
anne : birde onaların hizmetçisimi olacan
kız : ama çok zengin
anne : söyle bakim çokmu seviyorsun canım damadımı

kendi parasi kazanaman niye evlensinki:eek: o kadarinida mubah gor demircigim.is kadin erkek degil iste kendini baktirmak oluyor burda.
para para para gene para. sen kabul etmesende:)
sanki evlenip basiniz goge mi erecekti bosverin evlenmeye. helede engelliysen.

shukufe yalnızlık Allah'a mahsustur.mutlaka dünya da eşi vardır insanın..evlenme meselesine gelince ben engelliyim eşim engeli yok ama kesinlikle ben engelli engeli yok gibi düşünerek bu yolu atmadım.emin olun ki karşıma engelli çıksa beni gerçekten sevdigini anlasam kesinlikle evlenirdim imza:HACI

para içinde gitse kime neki herkez memnunsa yada engelsiz kadın engelli bir erkekle evliyse parası içinmi evlenmiştir illaki kesinlikle para içindir diyen varsa gelsin benimle tanışsın para için evlenmeyenlerde varmışmı yokmuşmu

zevkler ve renkler tartisilmazmis:eek: para olmayan yerden sevgi cabuk kacarmis:pkizlari okusun meslek sahibi olsun diye yetistimeyen toplumlarda parali koca. hepsi bu.
erkek bile olsa calisip kendine yetmeyenle evlenirse aptallik, niye kadin beslesin iste hizmetci:eek:
tersi olsa kadinlar akilli erkek besleyen kadin gordunuzmu siz
topallari engelli gormem ben. onlar normal saglam gecinene 40 basar. korlerde oyle, amman ah sagirlari kimse es diye istemez sagirdan baska. iyide yaparlar, sagirin kahrini duyan kolay cekmez.
engelli olunca paran cok olacakki kimseye eyvallah etmeden hizmetini gordurmeye adam tutacaksin:eek:

shukufe döktürmüşsün yine maşallahhh:) ne yani biz sagırız diye evdemi kalalım:) şöleeee boylu poslu manken gibi bir bayan istemek biizmde hakkımız degilmi;);)

hakkindir hakan:eek: ama demedi deme. kendin kadar duyanini dersen iyi. ama senden az duyan mankenle evlenmeye kalkarsan en basta annen cikicak karsina demedi deme:eek:

demirc;

istisna değil ; gerçekten var . turizm sektöründe çalıştığım için ,kart zamparalar ve çıtır fıstıklar en verimli müşterilerdir. zamanla neyin ne olduğunu gayet de iyi öğreniyor insan . para mıı ?? bambaşka bir şey ,alamayacağı tek eğer kişinin var ise sağlam onuru , yoksa ne namus ,ne inanç ne aile ,ne sınıf hiç bir şey paraya direnemiyor .

iyi de evlilikte birbirine yardım etmeyi hizmet etmek olarak mı algılamak gerekiyor bu ne saçma mantık iyi o zaman kadın ev işi yapmasın erkek işe gitmesin :D arkadaş çok aileleriniz çok lükse alıştırmış sizi yeri gelecek erkekde yemek yapar yeri gelir kadın da işe gider ama bunları zaten sevdiğiniz insana yaptığınız için minnet edecek bişey olmaz elbette biri düşerse diğeri gider kaldırır evlilikte sevgi olmazsa bunlar başa kakılacak iş gibi gözükür ama sevgi olursa insan eşini mutlu etmeyi erkek yada kadın kendini mutlu etmek gibi görür diğer türlü herkes yaptığını karşısındakine minnet ettirmeye çalışırsa o evlilik zaten harabeye döner :D vallaha evliliği bile üstünlük savaşına çevirdik amaç severek birbirine yardım etmek birbirini sevmek değil de sanki hangimiz çok iş yapıyor diye başa kakmak gibi :D neyse ALLAH bizlere görmekten bile mutlu olduğumuz beraber iş yapmaktan zaman geçirmekten karşılıklı mutlu olduğumuz eşler nasib etsin yoksa diğer türlü o evlilik de pek sağlıklı olmaz gibi :D

Üst Alt