Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

özzgee

yapsında dozajında olmalı fazla naz aşık usandırıyor bir de dertlerle ugrasıyoruz sürekli nazla ugrasamıyorum ben açıkcası

Allah herkese hayırlı bir eş nasip eylesin.İyi günde herkes yanınızda olur önemli olan kötü günde sizinle kalmasını becerebilen bir eş sahibi olabilmek.

16 yıldır engelliyim, engeli ağır olarak tabir edilenlerdenim. Kendim gibi biriyle ancak bir yuva kurabilirim diye düşünürken benimle aynı engelde (omurilik felci) olanların tercihlerini hep daha az engeli olan yada engeli olmayan bayanlardan seçtiğini farkettim. Bakış açısı şu çünkü: "bana bakabilsin, beni çekip çevirebilsin." Yani engelli bir erkek engelsiz bir bayanı seçiyorsa bu sebeple seçer. İki engellinin de olduğu ilişkilerde mutlaka bir taraf daha iyi durumdadır, engeli daha azdır ve bu genelde bayan olandır. Erkeğin görevi olarak bakılan çalışıp eve para getirmesi ama bir kadının görevi olarak bakılan evi çekip çevirmesi, yemek yapması, çocuk doğurması, çocuğa bakması, vs vs vs Bütün bunları yapabilecek bir kadın istiyor erkek. Yani ben hem çalışırım hem de gelir evde eşime ev işlerinde yardım ederim, bulaşığı yıkarım, evi süpürürüm nolacak diyen bir erkekle karşılaşmamız çok ama çok zor. Mesele engelli engelsizden çok kadına yüklenen misyondan kaynaklanıyor.

bende engelli bayanları tercih ederim yaşım 29 %45 engelim var zihinsel ruhsal duygusalım önemli olan yaş değil birbirini sağlıkta yaşlılıkta mutlu olması yeterli ve kalbi temiz olması gerekir

etkilendin o da senden etkilendi aileler, kültürler uyuştu işte bir yastıkta kocamak budur. isterse son nefeste birlikte ol.

naz oyun bozuyor bunaltıyor farkında olun kızlar veya erkekler. insanın kafasını karıştırmayın çözümü zorlaştırmayın. sonuç odaklı değil süreç odaklı olun adamın canını sıkmayın. :) son cümle espri şaka lafın gelişi ok.

Yeterki kaderinde ki kişi o olsun engelli veya Engelsiz ne olursa olsun o evlilik olur tercih meselesi değil diye düşünüyorum kaderinde kimse yoksa bekar olarak kalırsın.

Herşey kader kısmet ve nasip işidir.

@denizkızı senin söylediklerine de katılmıyorum nasip kısmet olarak bakmanı öneririm bu işlere dışarıdan baktığında senin söylediklerin gibi gözükebilir ama tam tersi durumlarda olabiliyor kız ağır engelli erkek hafif engelli evli olanlar çok vardır. Elimizde bilimsel veri var mı istatistik veya kamuoyu araştırması anket falan neye dayanarak bu türden bir algıya varıyorsunuz bence kafadan engelli olmayıp olayı erkek kadın ilişkisinden tartışmak gerekli kendi kendimize engellileri uzaylı gibi göstermeye gerek yok :)

özzgee

Hepimiz engelliyiz bunun kadını erkeği yok, biz birbirimizi anlamazsak bizi kimse anlamaz engelimizi bilerek yaşıyoruz bir engelli kadında insan bir engelli erkekte insan o yüzden engelli mi değilde insan olarak bakarsak olaya hiç bir sıkıntı kalmayacaktır..

Konuyu açan kişi kendisiyle aynı engele sahip kişiyle evlendiyse ne mutlu ona..

engelsiz bayanlardan beni çok seven oldu hepsini reddettim bence herkez kendi gibi biriyle mutlu olabilir benim düsüncem saygılar

peki o zaman şöyle anlatayım. tekerlekli sandalyedeki bir erkeğin başka bir tekerlekli sandalyeli bayanla ilişkisi olduğunu düşünün. zaten kendine zor yetiyor. bi de bayanla mı ilgilensin? zaten ülkemiz şartları malum ulaşım altyapı vs çoğu bizler için düşünülmemiş. başlarda güzel geçse de sorunlar bir yerde birike birike patlar. o bakımdan engellinin engelliyle ilişkisi çok zordur istisnalar hariç. bu açıdan engellileri tercih etmiyorlardır. oldu mu şimdi? hen sadece erkekler değil bayanlar da böyle düşündüklerine eminim.
Su yazdiklariniz okadar cok sacma geliyor ki bana siz es degil bakici ariyorsunuz.Evet bu fedakarligi bayanlar da görüyorum yinede ama erkeler de hic görmüyorum.

benim hayatta en sevmediğim söz davul bile dengi dengine çalar sözüdür kimse kalbinin ısınacağı insanı seçemezki bence nasip işidir ben mesela kendi engelimden biriyle evlenmek istemiyorum ama bu kendi engelimdekileri hor gördüğüm için değil sadece herkesin illaki kendi engelinden biriyle evlenmek zorunda olmadığından ama hiç bir zaman da büyük konuşmam bir bakmışsın kendi engelimden birini sevmişim her şey nasiptir ama insanlar hep yanlış düşünüyor ben şimdi kendi engelimden birini istemiyorum dedim ya sen önce bir kendine bak derler ama bunun adı aşk sevgi kimse kime aşık olacağını bilemez

yinemi aynı konuuuuu ...K elebek gibidir aşk. Peşinden koştukça senden kaçar. En iyisi bırak uçsun, belki hiç beklemediğin bir anda gelip omzuna konar demiş Müşfik Kenter ben daha da bişey söylemem artık :))))

Ben engelli biri olarak düşüncelerimi açıklamak istiyorum bir erkek veya bayan evlilik deki düşüncesi kişiye göre değişir. Bunu bayan söyle erkek böyle diye ayrım yapmayalım.

tılafsınlı

Allah'ın izniyle bulursun Alnında yazılı o kardeşim Eninde Sonunda kapını çalacak.

erkekler için evlilik demek 3 şey demek... türk toplumunda..
1- düzenli cinsellik
2- düzenli ev yaşamı (temizlik, yemek, ütü)
3- soyun devamı (çocuk)

bunun dışında erkekler için evlilik ESARETTİR..
zira erkekler özgürdür.. erkekler esarete gelmez.. erkekler itaat bilmez.. erkekler başına buyruktur..
erkekler kural dinlemez.. erkekler işine geleni yapar.
bu sebeplerden dolayı bu 3 kuralı bozan kadınlar genelde engelli kadınlardır..(ekseriyetle)

evlilik kadın için öyle mi ?
misal hayvanlarda da durum benzer..
bir inek süt vereceği saati bilir.. yavrusunu emzireceği saati bilir.. eve geliş saatini bilir.. yaylaya gidiş saatini bilir.. sürüye uyar.. sahibini dinler.. inek itaatkardır.. inek sahibine itaat eder... sürüyü güden çoban köpeğine dahi itaat eder.. inekler kuralcıdır.. sakindir.. kavgacı değillerdir..
peki tosun oyle mi?
tosunlar kural bilmez.. her an tetiktedir.. saldırgandır... kurala uymaz.. kural sevmez.. kafasına uymayan bir şeyi reddeder. sahibine dahi gerektiğinde saldırır.. köpek çoban dinlemez... alır başını gider.. köy köy gezer.. sürüye itaat etmez..
kadınların evlilikten beklediğini engelli bir erkek karşılar... azami de olsa..
ama erkeklerin kadınlardan beklediğini engelli bir kadın, uzuvları yerinde olan bir kadına göre daha az karşılar..
sebep bu..

testosteron çok sihirli bir hormondur...
güç otoriterlik saldırganlık başına buyrukluğun hormonudur...
itaat bilmez bir hormondur...
doyum nedir bilmeyen bir hormondur...
testosteron hormonu östrojene benzemez..
.
östrojen narinliğin itaat etmenin sadakatin inceliğin hormonudur..
östrojen meydan okumanin değil rekabetin hormonudur..
östrojen, testosteron gibi direkt saldırmaz.. saldırma işini yavaş yavaş yapar..
sakin şekilde yapar..
testosteron direkt kafa göz patlatır.. direkt dayak atar..
östrojen fiziki yeterliliği yoktur.. zihinsel dayanıklılğı vardır..

makounichi

bu konuda size katılıyorum,kişi kendi engelini sevmeyince kendi grubundan biriyle evlenmek istemez.engelli olup olmaması hiç önemli değil.1

sgurkan

haklı olmanızla beraber erkeklere yukarıda bahsettiğim 3 maddeyi taşıyacağını göstermek zorunda engelli kadınlarımız..
engelli kadınlar bu 3 maddeyi yapabilirim imajı erkeğe verirse
erkek anında avlar avını :)

ama dediğimiz gibi cinsellik, ev hizmetleri ve çocuk üçlüsüne sıkışmış evlilik, erkek için olmazsa olmaz koşul..

bir erkek bir kızla belki yıllarca duygusal ya da cinsel birliktelik yaşar.
ama evlenmez. bu erkeği evlilik düşmanı yapmaz. bu erkeği evlilikten korkan yapmaz.
korkar doğru.

ama korktuğu şey bu üç maddenin karşılanıp karşılanmayacağı
engelli olmayan kadınlar dahi yıllarca çıktığı arkadaşını evliliğe razı edemiyor. erkek hemen kaçıyor..
neden?

erkek hemen anlar..
ben bu kadında bu 3 maddeyi göremiyorum diye.
hemen binayı terk eder.

yani bu durumun engelli olmakla ya da engelli olmamakla alakası yok.

Senin gördüklerime kıyaslama yapma 3 madde içinmiş yök neymiş. Peki bir bayan bir erkekle neden evlenir. Evi varmı arabasi varmi maasi iyi mi. Bunlar varsa evlen yoksa birak git.

eykife
işte evi, arabası, zengin olan engelli erkek engelsiz bayanla evleniyor.Yani parasıyla eş satın almış oluyor bu şekilde düşünceye sahip olan engelli engelsiz bir erkekle asla evlenmem büyük konuşmak gibi olmasında.Allah ım sen bilirsin işini doğru yoldan ayırma bizi yarabbi.

Jozefim
sizde çok şey istiyorsunuz ya önce Allah hayırlısını nasip etsin deyin Allah gönlünüze göre verir zaten.Habire yorum yapan var ama dua eden hiç kimse yok gibi görüyorum .:)

kadınlarda 1 erkekte 3 özelliği görmezse tabana kuvvet kaçar

kadın erkekten koruyabileceği gücü

kadın erkekte bakabileceği maddiyatı

kadın erkekte baba özellikleri görmüyorsa yani adam gibi adam diyemiyorsa kaçar

hilalay
kıstaslar değişebilir.
ama konunun öznesi evliliğin engelli olup olmamakla alakası yok.
bu konuda mutabık kalmamıza sevindim.

sgurkan
bunlar benim kıstasım değil..
tabiattaki tüm erkeklerin kıstası.
testosteron hormonunun doğasında olan bir şey..
kişisel algılamayın..

Jozefim

konu engelli yada engelsiz diye zaten ayırım yapmak başta hata gibi geliyor bana
erkekler geçmişte olduğu gibi sorumluluklarını üzerinden atarsa kadınların sadece maddiyata baktığını düşünmesine sebep oluyor erkek bakmak zorunda arkadaşlar bu kadınları maddiyatçı yapmaz kadınlar vefakar deiller gerçeklere dönelim

Benim bu konuda şahsi görüşüm şudur : Mesela benim konuşma bozukluğum var. Kendimi tam ifade edemiyorum. Ve bilindiği üzere günümüz iletişim çağında konuşma eylemi hayatın daha kolay idame edilmesi için çok lazım olan bir uzuvdur. Bu soruna sahip bir birey konuşma bozukluğu olmayan bir bayanla veya bir konuşma bozukluğu olan bayan , konuşma bozukluğu olmayan bir erkekle evlenmek isteyebilir.

Çünkü birinde eksik olan bir uzvu diğeri tamamlayabilir. Şahsen hayatımı hayatımı bu soruna sahip olmayan biriyle birleştirmeyi daha uygun görürüm. Ama şunu da bütün samimiyetimle söyleyebilirim ki aynı engele sahip olduğumuz karşı cinsler bizleri nedense tercih etmiyor. Bu da bizleri üzüyor.

Aşk bu kızılötesi, yaralı müzesi, hareket edemem... Diyen bir cinsin engellisi, sağlıklısı olmaz. Salağı olur akıllısı olur :) Salağı da fiziğe bakar ;) Yani bunun engelli erkek sağlıklı erkek diye bir ayrım yapmanın manası yok :)

Üst Alt