Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

Merhaba bende engelliyim ama engelsiz bir bayanla evliyim gayette mutluyuz ,,,,,, kısacası sevgi ve aşk meselesi sevdikten sonra engel falan bahane ,,engelli biri engelsiz birini sevemezmi veya tam tersi ,,, bence engel vucutta veya başka yerde değil kalplerde olmasın yeter ve sözün sonu .... GÖRECEK GÖZ OLMAYINCA IŞIĞIN NE ANLAMI VAR,,, Yani görmek kişiden kişiye değişir bakar görmeyenler hiçbirşeyi anlayamaz , bir şeyi sadece gözünle değil kalbinle ruhunla görmelisin o zaman bütün sorunlar ortadan kalkar :)
_çalıkuşu_ çok ağır olmuş yaaa çevremde engelli bayanlarla evlenen engelsiz erkekler var gayette mutlular

ikaruss07
Vardır illaki.ben yok demedim zaten.ama bayanlar engelli erkekleri daha az reddediyor :p cümleyi nasıl kuracağımı şaştim artık.
Bayanlar daha yatkın.kim ne derse desin.benim cevremde gördüğüm daha çok konu başlığındaki şekli

_çalıkuşu_
engelsiz bayanlarda aynı merak etme onlarda ailesine yakın olmak istiyor.

içerişehir
aynen öyle kuzenim İngiltere ` den İstanbul ` a gelip evlendi . Kız aileme yakın oturalım demiş gitti salak kızın ailesinin yan tarafından ev tuttu 6 ay sonra boşandılar . Kızın ailesi çocuğu yedi bitirdi.

_çalıkuşu_
Benim sorunum yok , sorun sizin gibi aile düşkünü kadınlarda sen önce kendini tedavi et terbiyesiz eğitimci olacaksın birde yazık o çocuklara acıyorum psikolojik çöküntü yaşatıyorsunuz burada insanlara

Eleştirilmek sizi hırcınlastiriyor bir bayan olduğunuz için bir şey demiyecegim

Benim kişiliğimi eleştirmek zorunda değilsiniz.bende bilirim sizin karakterinizi eleştirmeyi ama o kadar cahil değilim.Allahtan bayanmışım.sizden baska böyle demediğini bırakmayan yok açıkçası.
Bayanlar size karsilik vermek zorunda değil.ozelden benle yazisamadiniz diye buradan saldirmayin

Vallahi hiç alakası yok ben size saldirmiyorum sadece elestiriyorum ama siz hircinlasiyorsunuz asıl hircinlastiginiz için siz saldiriyorsunuz

_çalıkuşu_

bak şekerim nasıl bir ruh halin var bilmiyorum ben sana özelden hiçbir zaman yazmadım burada beni zan altında bırakma

Son düzenleme:
Iron o sana demiyor ozelden yazma konusunu bana diyor yazıyı düzelt yanlış olmasın

Garibin biriysem sevemezmiyim*
Aşkla karın doymaz diyen benmiyim*
Şimdi çok zenginsin ben ayrı garip*
Sana bir buket gül veremez miyim*

Allah der ki; Kimi benden çok seversen onu senden alırım. Ve ekler; Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım. Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, Sabır taşar, Canından saydığın yar bile bir gün el olur. Aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür. Düşman kalkar dostun olur. Öyle garip bir dünya, Olmaz dediğin ne varsa olur. Düşmem dersin düşersin. Şaşmam dersin şaşarsın. En garibi de budur ya; Öldüm der durur yine de yaşarsın.

Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer. Ama nehir asla durmaz..

Iron o sana demiyor ozelden yazma konusunu bana diyor yazıyı düzelt yanlış olmasın
genel yazınca bana dedi sandım neyse kusura bakmayın. Çalıkuşu arkadaş ile aranızdaki özel konuları burada afişe etme lütfen! çok ayıp özelden mesajlasın bir şey olmaz yani

Kimsenin kimseye bir üstünlüğü yok arkadaşlar. Herkesin kendi hayat tarzı kendi düşüncesi var herkes istediği bir hayatı yasaya bilir. Burada ben şu şekilde yaşamak istiyorum diyen birine saygı duymaktan başka düşünceniz olmasın. Kimse kimsenin karnını doyurmuyor kimse kimsenin geçimini üstlenmemiş kimse kimsenin anne babası değil eşi değil.... Hal böyleyken kimseye bir eleştiri yapma hakkınızda yok. Neyi kimi birini heleki bir bayanı eleştirme hakkını kendinizde görüyorsunuz? Hangi sıfatla? Burada herkez bir karar almış olabilir sizce yanlış olabilir ama siz _çalıkuşu_'nun ailesine yakın olmasının yakın yaşamasının gerçekten mantıklı bir sebebi olduğunu düşünün. Burada kim kimi ne kadar tanıyor gerçek hayatta ne kadar bilgi sahibisiniz o kişi hakkında ki kendinizde onu eleştirme hakkını buluyorsunuz.
Bedenimiz engelli olabilir ama aklımız yerinde elhamdulillah arkadaşlar biri hakkında birsey yazarken söylerken biraz daha düşünceli olalım kimin ne yaşadığını kimse bilemez. Hangi olayların üstesinden geldiğini, hangi zor meselelerin üstesinden geldiğini bilmeden konuşmayalım. Hatta bilsek bile konuşmamız doğru değil diye düşünüyorum.
Kalp kırmayın.
Zira Allah'da kalp kiranları sevmez
Kalp onarın o zaman herkes ve Allahda sizi sever ve belki o zaman her işimiz daha iyi gider... içerişehir İron

Ve şunu da eklemek isterim beni dünyada anlayan tek fanı varlık annem ve ailem hal böyleyken onlardan uzak olmayı nasıl düşüne bilirim....

Iron artık uzatmayalım yeter konunun tadı kacti nokta koyalım eleştiri boyutunu aştı ileri gitti lütfen...

Hayır feminist değilim arkadaşın sorusuna gördüklerimden yola çıkarak cevap verdim. Ve siz ağır engelli biriyle yapamam diyerek bunu doğrulamış oldunuz. Ayrıca yazdıklarımda suçlama yok

kadın tarihten beri besleyici kurtarıcı rolünde..
erkek avı getirir.. kadın avı parçalar. herkese yedirir. çocuğu büyütür.
ilk çağlardan beri.
engelli de olsa bir erkek avını yakalayıp bulup getiriyorsa (bu zamanda bunun adı meslek-para tabi) üzerine düşeni yapmış olur.
ama kadından beklenen daha büyük bir sorumluluktur.
bu sorumluluğu belki kadınların kendisi belirledi. belki erkek egemen sistem de belirledi.
ama durum bu.
engelli kadınlara dair algı, anaç olmayacağıdır..
yani kurtarıcı rolünü tam oynamadığını düşünülmesidir. çünkü zaten kendi kurtarılmaya muhtaç.
erkekler zaten sistem sebebiyle doğuştan kurtarılmayı bekleyen çocuk gibi büyütülüyor.
ben doğal karşılıyorum...

feminizm ne demek ? gerçekten merak ediyorum cevabınızı.
özzgee feminizm ne demek ? gerçekten merak ediyorum cevabınızı.

feminizmin ne olduğunu kavrayamamış zekası belli seviyede kalmış kimi arkadaşlarımız burada erkek egemen sistemi sorguluyor..
hahahaha
komedi..

Jozefim

Kadın haklarını korumak ve eşitsizlikle mücadele etmek. Evet böyle bakınca feministim ama insanlar feminizmi erkek düşmanlığı sanıyorlar ben de bunu açıklayıp konuyu uzatmak istemedim kısa yoldan gittim

özzgee
sansınlar. sen de kendini izah et o zaman. sisteminizi değerlerinizi reddediyorum de herkese. kimden çekiniyorsun..
bir erkek olarak ben bunu diyebiliyorken, nice erkek bu davada bedel ödemişken sizin gibi maalesef bolca bulunan kadınların mıymıntılığı ezikliğini görünce
kadınlar ezilmeli diyorum. ezilmeyi hakediyor diyorum.
zira kendilerini bu noktaya getiren kendileri..
özzgee
sansınlar. sen de kendini izah et o zaman. sisteminizi değerlerinizi reddediyorum de herkese. kimden çekiniyorsun..
bir erkek olarak ben bunu diyebiliyorken, nice erkek bu davada bedel ödemişken sizin gibi maalesef bolca bulunan kadınların mıymıntılığı ezikliğini görünce
kadınlar ezilmeli diyorum. ezilmeyi hakediyor diyorum.
zira kendilerini bu noktaya getiren kendileri..

Jozefim

Kimseden çekinmiyorum sadece üşengeç bir insanım öyle deseydim başka konu açılacaktı ve benim uğraşacak sabrım yok

@özzgee Kadın haklarına saygı duyuyoruz ama kişilerinde kendince haklı yanları vardır nede olsa madalyonun iki yüzü bulunmakta birde buna dik bakanlar var sözüm meclisten dışarı son durum size atıf olan bir şey değildir. Hayırlı forumlar.

Kadınlarda aynı şeyi söylüyor ağır engelli ile yapamam diyor ben dediğimde neden tepki alıyorum ayrıca kadınlar da kendi işini kendi yapsın bana yük olmasın ekonomik durumu iyi olsun aileme yakın yerde oturalım takıntısı var

bayan arkadaş bukduk da bizmi evlenmedik :) dişarda bayanlara selam versen tacizci oluyorsun

Açıkcası bir işitme engelli olarak işitme engelli bir bayanla evlenmeyi çok isterdim. Birbirimizi daha iyi idare ederdik bence.

hayırlısını dileyin... hiç engeli olmayan kız arkadaşımla çok mutluyuz. inşaAllah evliliğe kadar gidecek bi ilişki yaşıyoruz. yurume engelliyim. tekerlekli sandalye kullanıyorum. sevmek onemli... ve de saygı...

Konuyu çok saptırıyorsunuz.biriniz takmış kadınların ailelerle yaşamak istemesine belli ki dili yanmış tamam anladık ama her yazılana aynı cevap verilmez ki.madem öyle birşeyden yakınıyorsunuz o zaman "ailesine yakın oturmak isteyen engelli kadınlar kadınlar vs." diye bir konu başlığı açıp ordan devam edin burda ne işiniz var? Birileriniz de tutturmuş feminist misiniz diye. Hakkını savunan her kadın feminist mi sizce? Ya da eğer öyle düşünüp sonrasında "böyle kadınlar eziktir" diyen adam bu durumda misojinist mi oluyor? Çok doluymuşsunuz her biriniz nasıl saldırdıysanız... Arkadaşlar konu başlığını okuyalım. Benim şahsi fikrim erkeklerin büyük bir çoğunluğu (ki bu genellemenin içinde bir nefret yok, izlenim var) şekilcidir. Hepsi diyemiyorum illa ki istisnalar var ama ben çoğundan bahsediyorum ve sizler de verdiğiniz cevaplarla bunu doğruladınız. Bir erkek eğer ihtiyaçlarını karşılayamayıp evlenmek istiyorsa (ki bu en doğal hakkı) muhakkak ona bakabilecek ve bu sorumluluğu kaldırabilecek bir kadın ister çünkü kendi herhangi bir sorumluluk alacak durumda değildir bunu anlarım. Ve her anlamda sağlıklı bir kadın (her kadın değil) bu sorumluluğu alır çünkü "çoğu" kadın duygularıyla hareket eder,kalbiyle hareket eder gözleriyle değil. Ama erkeklerin "çoğu" için aynı şeyi söyleyemiycem çünkü onlar önce gözleriyle sonra kalpleriyle bakarlar veya severler.Aynı durumda sağlam bir adam bu durumdaki bir kızı kabul etmez biyerlerde illa ki vardır böyle ilişkiler ama varsa da bu sayı diğer duruma oranla daha azdır. Bu benim şahsi fikrim ve gözlemlerim. Ben bunu bilir bunu söyler ve buna inanırım.

Arkadaş üşenip yazmadığım her şeyi özetlemiş. Duygularıma tercüman olduğun için teşekkürler

Ataerkil bi toplumun getirdigi sonuclar bunlar kadin erkek esit densede malesef literaturde boyle olsada esit olmuyo yasam sartlarinda

özzgee

Özge Hatay dayanışması yapmışsınız :confused: size katıldığım noktalar var evet erkekler dış görünüşe bakıyor bu bir gerçek ama diğer bir gerçeklikte kadının doğurgan olup olmaması yani engeli evlenmesine ve bebek yapmasına etki eder mi çok ince detaylar var tabi genetik engeli olan bir kadın veya erkek evlenip bu rahatsızlığı bebeklerine geçirebilir . Buna çözüm evlatlık edinmek olabilir yada taşıyıcı anne bulmak .

Balrenklikız
Aynı şeyleri dedim ama görüşlerime saygı duyulması gerek ken bastırılmaya çalisildim.dediklerinize aynen katılıyorum

Çok göreceli bi konu arkadaşlar kişiden kişiye değişir bu konunun cevabı ama şunuda belirtmeden geçemeyeceğim herkes fikrini söylemekte hürdür cevaplar herkesin düşüncesidir kimsenin düşüncesi kimseyi bağlamaz. Samimi sevgi saf ve temiz düşünce olduktan sonra aşk engel tanımaz arkadaşlar saygılar..

İron ve _çalıkuşu_ ne alakaysa şu tarz konulara en çok siz yazıyorsunuz, konuyu açan arkadaş çıkmış gitmis, tabiri caizse delinin biri kuyuya bir taş attı, baktım da bı siz arkasından atliyosunuz, arkadaş konuyu açarken konuyu açma sebebini de yazmış, yani olaya sosyolojik bakıyo ve herkesten de bunu bekliyor ama ne yazık ki anlamiyosunuz, gerçekten sizin icinizde kendinize bile itiraf edenediginiz biseyler var, böyle birbirinize alakasız polemiğe giriyorsunuz, bence yeterli, çok da kasmayin, Allah var, tevekkül edin:) :)

Üst Alt