Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

bence nurdan haklı. bende mesela bir miyopati hastasıyım. ama içimden benden daha sağlıklı bir bayanla evlenmek geçmiyor. ama bazı şeylerde kader kısmet tabi...

merve samimiyetimle söylerim ki doğru söylüyorsun

Kardesim alayi sizin olsun ben kadina tovbekarim.
Eskiler sira verirmis dimi simdi bekleyenmi var bulan aliyo.
Allah hayirli kapilar nasip etsin.

Kardes olmazsa ayri zulum olursa ayri zulum.
Tek basina dogurabilsem hic evlenmezdim.

Bulayım da engelli normal farketmez ama benim için engelli olması 1. Tercihimdir

adamımsın akbay

kardeşime bak helal olsun, @erdalakbay , :)

erkek düşmanı feministlerde var burada..
saldırmakla reyting olmuyor..
empatide yapın yahu,eleştirirken...

açıkçası engelli bir erkek olarak engelli-engelsiz ayrımı yapmadım hiç. sevdiğim kadınla ilişki yaşadım, engelsizdi.
onun da benim engelimi sorun yaptığına bir kez bile şahit olmadım.

çok abartıyorsunuz bence.

@sgurkan
[FONT=sans-serif]Sgurkan mükemmel yorumlamissin kızları ve erkekleri teşekkür ederim [/FONT]

@gul38
Gul38 mükemmel bi konuya deyinmissiniz yüreğinize sağlık çok doğru erkekler her çiçekten bal almayi severler sonrada hiç ellenmemis ve avlenmemis kız ararlar ne güzel dünya siz erkekler sütten çıkmış ak kasikmisiniz masummusunuz acaba

Bende nacizane yorum yapiyim dedim aslında erkek kız farketmiyo kişilik meselesi ki kendinden biraz daha sağlıklı birisini istemesi gayet normal evlilik çocuk oyunu deil ki bi yerde ömür boyu çekebileceğin artı kaldırabileceğin bi insan olmalı o yüzden kadında olsun erkekde kendinden biraz daha sağlıklı birini istemeleri gayet normal bence.

Kendinden daha sağlıklı biride bizi istemez bu bi gerçek.bende isterim engelsiz biriyle evlenmeyi hayat zor ama işin rengi öyle deyil. Davul bile dengi dengine bizler için arkadaşlar ne yazıkki

Erkekler engelsiz bayan istemelerinin sebebi kendi hayatlarını kolaylaştırmak için bence haklısınız da ama ömür boyu kimse kimsenin yükünü çekmez sağlıklı biri ömür boyu bizimgibi engellinin kahrını çekmez bunuda anlayın beyler kadının yükü çok ağır oluyo evlenince evin yükü çocuğun yükü yemek bulaşık çamaşır bide engelli bi erkeğin yükünü çekmez engelsiz bir kadın hemde ömür boyu bi yerde patlak verir biz engelliler bunları iyi dusunmeliyiz benim nacizane düşüncem bunlar siz erkekler çok şey istiyosunuz.bende isterdim bi engelsiz biriyle evlenmeyi ama evlilik öyle bir günlük deyil gün gelir beni dışlar kendini üstün görür kendimi onun yanında eksik görmemi sağlayacak bi sözü veya davranışı olabilir en azından hissetmesi sağlayabilir insan oğlu çiy süt emmis bunu unutmayalım.

Biz kendimize değer vermedikçe, kendimizi kahır yük gördükçe başkasının bize değer vermesini beklemek aklıselim bir hareketmi sizce.

Ben oldum olası bu evlilik meselesinde DENKLİK hususu na kafayı takmış durumdaydım. Yahu ayarsız terazi ile külçe tartmak gibi bir şey bu. Beni bana sormadan sana benim hakkımda karar verme hakkını kim veriyor? diye sorarlar adama bir defa.. Efendim erkekler engelsiz bayanları istiyormuş.. Evet. Benim evlenirken koyduğum kriterler 9 yıldır evli olmama rağmen halen geçerli.. Allah göstermesin bu gün eşime bir şey olsa yine aynı kriterleri koyarım bana teklif yapan insanların önüne. Yoksa ben kimsenin eskicisi değilim! İnsanları sınıflandırdığımdan değil.. Toplumun bana biçtiği role bir karşı duruş bu! Yani ben egelliyim evet ve toplum ne derse desin bunu bir eksiklik olarak görmüyorum Rabbim in cc un bir takdiri bu Dolaysıyla toplumun beni Engelli sırf engeli olduğum için Engeli biriyle evlenmek zorundaymışım gibi Sosyal Baskı unsurları ile kontrol altına almasını kabul edemem.. Haa seversin aşık olursun o ayrı mesele o da ömründe bir defa olur her insanın. Yani "ben filancıyı sevdim gidip başkasını seveyim" diyen adam önce kendini kandırıyordur bir defa! Bu adamın ihanet etmiş olması için illa başkasıyla birlikte olmasına gerek yoktur. İhanet Zihinde başlar unutmayn!

Size hayatın gerçeklerini anlatayım bayanlar kulaklarinizi açıp iyi dinleyin lütfen . İlk çağ dönemine bakalim hemen kadın erkek ilişkileri ; kadın iyi av yapan erkekle ilişkiye giriyordu. Nedeni basit güçlü kuvvetli kendisini koruyan ve cocuklarimi iyi besler düşüncesi. Günümüzde bu iş iyi para kazanan erkekleri tercih eden bayanlar aldı. Hayvanlar alemindede maalesef kurallar böyle guclu ve dövüşü kazanan erkege veren dişi hayvanlar yavrularına sahip çıkacak ve babaları gibi güçlü olacağı dusuncesi. Simdi ben kadınlara soruyorum siz neden hep halkanın zayıf noktası oldunuz bu hayatta ayaklarınızın üzerinde tek başınıza sırtınızi ailenize dayamadan yada bir erkeğe yaslanmadan duramiyorsunuz? Aciz ve zayıf olan asıl sizsiniz erkekler değil. Avrupa kadınını ornek alin , yabancı bir kadın ben çalışır kocama destek olur ve sevdiğim adamın yatağına girer çocuğumu yaparim diyor. Siz ise ; ben gözumu kapatır birşey hisetmesemde olur yeter ki bana cocuguma baksın zihniyeti bu yüzden hep kaybeden taraf olacaksınız. Annenizin etekleri altında yaşamaktan vazgecin çalışıp ayaklarınızın üzerinde durun sonra sevdiğiniz yada hoşlandığınız adamla evlenin benim fix turk kadını hakkında düşüncelerim bu bizim kadınlarımız ilk çağ daki kadın zihniyetin den kurtulamamıştır.

aşk varsa her şey mümkün gerisi teferruat

Engelsiz bayan tercih ettik diyelim evlendikten sonra engelli olmayacağının garantisi varmı ? Şahsen benim için elektrik önemli karşımdaki insana karşı bir şeyler hissedersem engelli olması veya olmaması benim için önemli değil.

merhaba arkadaşlar. göz gezdirdimde yorumlarınıza. bu konuda benim düşüncem. şudur ve netdir. ben bir engelli olarak. bir çok kız arkadaşım oldu. neden engelli bayan arkadaşım olmadı. bizler bir çoğumuz içine kapanığız. ve gerek aile gerekse yetişme tarzımız olarak. örneyin olduda engelli olsada engelini görmeden arkadaş lık kurmak istedim ileriye dönük. bu seferde aile olarak olmaz deniyor buda kişinin umudunu kırıyor. bu sözüme kızmayın ve yanlış algılamayın. engelli olmak bayanlar için daha zor. günümüz şartlarında kadın olmak zor bunun farkına zaten aklı başında olan herkez bilir. engelli erkeğe kadın baka bilir. ama engelli kadına erkek bakamaz baksada ki günümüzde bakan lar var. yani fedakar ve insan olursa bu her iki cinsiyet için geçerli. herşey olur mutluluk huzur ve bir ömür. yeterki doğru kişi çıksın karşımıza. hepimizin hakkında hayırlısı saygılar.

engelli erkekler engelli bayanla çok iyi anlaşır. nedenmi bayanlar engelli erkekleri seçmez öyle bi niyet yok. böyle bayanlar yüzünden engeli erkekler evlenemez oldu..

100 bayandan 1 tanesi bile engelli erkek seçmez. !!!!

Yahu aslında yok ki bu işin erkeği kadını tamamen gönül işi,Fakat;

Mantıklı olarak düşünecek olursak evlilikte kişilerin birbirine kol kanat germesi birbirlerinin eksiklerini tamamlaması gerektiğini düşünüyorum bu durumda da karşımdaki kişinin engelli olmaması gerekiyor. Benim fikrim bu elbette bir çok nedeni var ama ben ilk aklıma geleni paylaşmak istedim.

Kadın erkek olayına gelirsek bu güne kadar iki engelli sevgili yahut evli birine hiç rastlamadım. Bireylerden biri hep fiziki anlamda normaldi. Bu arada ben fiziksel engel durumundan bahsediyorum ;) Gönül işidedim ya ancak bu günümüzde her şey görsellik mal mülk olayına dönüştüğünden kaldı ki kadınların bir çoğunun!! erkeği evlenilecek eş hayat arkadaşı değilde,hayatını rahat yaşayabilme adına varlıklı,yakışıklı,malı mülkü yerinde biri olarak kısacası bir meta olarak değerlendirdiğinden asıl kadınlar engelli erkeklerler yerine engelsiz erkekleri tercih ediyor. Unutulmasın ikili ilişkilerde kadın seçen erkek hep seçilen taraftır. ;)

işin özü şu engelli erkek azıcık kendine güvensin yani sağlık durumu ağır engelli değilde şöyle normal olsun kesinlikle sağlıklı bayan tercih ediyor erkeklerde ego kavramı daha yüksekte... engeli ağır biraz daha bakıma muhtaç konumda ise o zaman engelli bir bayan tercih ediyor gerçek ortada bi arkadaş demiş ta 2+2=4 aynen öyle işte...

Cevap gayet kısa ve net: Erkekler kadınlar kadar vefalı, özverili değil.

Üst Alt