Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

Konunun burada tartışıldığı 24 Nisan günü dışarıda "yüz milyonluk Türkiye" sloganı atan kişilere rastlandı ama nihayet 27 Mayıs 1983'de 2827 sayılı "Nüfus Planlaması Hakkında Kanun" yayınlandı ve aynı yılın Kasım başında Türkiye'de kürtaj belirli kurallar dahilinde uygulanmaya başlandı.

Bizim yahudilestigimiz donemde kanunda bu iste.
Azaldi bizim engelli sayimizda ornegin % 50 rapor alan adamlar simdi alamiyor mesela engellimiz azaldi mesela ayar verildi rahatiz kardes. :))

Bir tek tarafa bağlamak yanlış bir tutumdur.Mesela erkekler evlenene kadar sayısız kadınla birlikte olabilirler ve evlenecekleri zaman bakire kız ararlar.Kızlarda aynı şekilde 25-30 yaşına kadar erkeklerle her türlü şeyi yaparlar evlenecekleri zaman düzgün birini aramaya kalkarlar.

Bu zaman da düzgün kızlara kimse bakmıyor artık,düzgün davrandığın zaman ''ay sen geri kalmışşın,hangi asırda yaşıyorsun ''muamalesi yapılıyor;üstelik birde dalga geçiyorlar..

isra suresi-13: Ve kulle insânin elzemnâhu tâirahu fî unukıhî, ve nuhricu lehu yevmel kıyâmeti kitâben yelkâhu menşûrâ(menşûren).

biz insanın kaderini kendi çabasına bağladık........

bence sız bunu kendınız uydurdunuz. :)))

sgurkan

Aynen öyle.Bende lafı ona getirmeye çalıştım üstü kapalı,bravo.Sonumuz hayır olsun ne diyebiliriz ki gidişat kötü...

İsra suresi 13.ayette diyormuşmuşki."biz insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık"...böyle bir ayet YOK!!! Ama sanal ortamda bu ayet türetilmiş ve dolaşıyor nedense
şimdi 13. Ayeti açtım diyorki
"Her insanın amelini boynuna yükledik.kıyamet günü kendisine ,açılmış olarak karşılaşacağı bir kitap çıkaracağız"

Maide süresinde siz daha bilmiyecekmisiniz dônüş Allaha olacaktır, siz halen Allah tan korkmuyacakmısınız, kim Allah tan korkar ve onun ismini anarsa işte o Allahın nimetlerinden faydalanacaktır, Allh rahman ve rahimdir, o herşeyi önceden ve sonradan bilir, kalplerde olanıda,

Ağır engelli bir erkek , hafif engelli veya engelsiz bayanı tercih edebilir ,aynı şekilde bayanlar içinde gecerli.Evlilik hayatı paylaşmak
kolaylaştırmak değilse insanlar neden evlensinki.Her evlilik te aşk olacak diye bir şey yok.bir nevi ortaklık sözleşmesi gibi bişey düşünün.

Evlilikte bayana daha çok iş düşüyor evi çekip cevirecek çoçuk bakacak yeri gelir eşine yardımcı olacak oyuzdende engelli evlilikler 100/50 si aşksa 100/ 80 mantık üzerine oluyor

Bence ilk once insanin beyni dusunceleri vijdani engelli olmamali yoksa bayan engelli yada erkek engelli fark etmez yarin saglam olaninda ayni duruma dusmeyecegi ne malum ?herseyden once Allah kalbi vijdani merhameti sefkati bilenle karsilastrsin en onemlisi bu

Türkiye'nin en büyük sorunu %40 ile terör birinci sırada %33 ile işsizlik ikinci sırada. İşsizlik oranının %30 luk kısmını da 15-29 yaş arası gençler oluşturuyor.Yani bunlar varken evlilik mevlilik yok efendim engelli engelsiz oo hikaye ama konu iyi uzayıp hit yapmış o da bir gerçek.Ne yapsak acaba.Bu devirde akıl sağlığını yitirmek normal aslında asıl anormal olan tüm bunlara rağmen mutlu,huzurlu,,sağlıklı olup akıl sağlığını koruyabilmektir diyebilirim sizlere değerli üyeler.

Ben engeli bir erkeğin eşinde yarı engelli bir bayan fakat evlendiğinde eşim yarım engelli imiş bundan haberim yoktu, ben evlenmeden öncede engelli biri deyildim sonradan engelli oldum pasifde olsa engelliyin yüzde 40 raporun var, eşimin raporu yol fakat sedef hastası ve çok zor doğum yaptı, tüp bebekken tut diğer bütün yöntemler uygulandı, beş sene, sonunda Allah bir erkek çocuğu verdi,
Kaynanam diyaliz hastası 15 seneden beri diyalize gidiyor, kayın peder kalp hastası ikdefa kalp krizi atlattı, ve boşanmanın sınırındayım belki de boşanacağım, oğlunu çok seviyorum,
Bilemiyorum savcının o pişmiş ukala nasiyatıyla karşılaşmak istemiyorum
oğlum boşanmak çok kötü bir şey diye başlayıp, boşanmalarının çok saygısızlık olduğunu söylemesi gibi,
Çok zor yüzerek suriyeye geçmek, başkalarından yardım istememek, bir tarafta mülteciler, bir tarafta sınır askerleri bir tarafta bölücü örgüt Deaş, amerikan filimlerini aratmıyacak senaryo inanması güç, komik olan hiç bir yasal yardım ve destek alamamak, lanet olsun böyle kadere,
Evet zurnanın sırt dediği an olsa gerek, belayımı himiltında aplerde yaptım çok soğuk Sivas sı aratmıyacak kadar, oy oy oy, anasını sarayın, neymiş efendim ana bir defa bu Dünyaya gelir koca dediğin her yerde bir kaç tane varmış, esrarkeşim ( arkadaşım) ayın var aynı mal,

Eskiden Nişanlı Olduğum Engelli Bir Bayanı Gördüm Yolda Yanında Çocuğu Vardı. Biz Sohbet Ederken Çocuk Caddeye Fırladı Ne O Koşabildi Arkasından Nede Ben. O Zaman Anladım Aslında Her Ne Kadar Yakıştırılsakta, Birinin Bazı Durumlarda Öne Çıkması Daha İyi Oluyormuş. Tabi Seninle Beraber Buna Katlanacak birini Bulmak Zor...

İlk başta engelli olmayan kadının da tabii ki sonradan engelli olma olasılığı vardır. Ancak, engelli bir erkek ya da kadının kendisine destek olacak engelli olmayan bir insanla hayatını birleştirmeyi istemesi doğaldır. Hayat menfaattir, evlilik de menfaattir.

alfigo

İki sağlam insan evliliğinde fedakarlık yapmıyor kaldı ki,engelsiz birisi engelli eşine fedakarlık yapacak.Siz hangi asırda yaşadığınızı unuttunuz galiba.Yok öyle fedakar insan artık kalmadı.olsada sayısı çok az.onlarda ayrt edilmiyor.Kurunun yanında yaş da yanar misali yanıp kül olup kayboluyorlar..

Babam görme engelli, annem ise engelsiz bir insan. 40 yılı aşkın bir süredir evliler. Buna benzer tanıdığım insanlar da var. Bence çok karamsarsınız.

soru basit,
Engelli bir erkek sağlıklı bir bayanın sevgisine inanmaz hep tereddüt yaşar, acıma gibi hisseder kaçar.
o yüzden denklik arar ilişkide, zorda olsa eşitlik ister.
(biz erkekler anormaliz..hele engelliler felaket :))

Bende yani engeliyim ama engelli erkek de tercih ediyorum engel siz de ama engelli aynı hastalığı anlıyor ya ışte engelli benim için daha iyi

Aslında engeline göre birisini seçmek mantık evliliği oluyo düzgün yaşam açısından çok mantıklı birşey

Erkeklerin tercihini ben vitrin olarak nitelendiriyorum. Çevrelerine hava atabilecekleri bir eş arıyorlar, ya güzel yada kendinden sağlıklı bayan olunca hava atma şansları yükseliyor. Hatta dul bir adam bekar bir bayanla evlenirse, hiç evlenmemiş kızla evlendim diye hava atıyor. Bunlar herkes için geçerli değil ama itiraz edemeyeceğiniz kadar yüksek bir oranda bu durum geçerli.

Oturmus cumleten turkiyenin olumsuz erkek modelini konusuyorsunuz erkek vitrin ister hava atmak icin vs vs.
Kizlarda kivanc tatlitug ve benzeri kisileri zaten sevap olsun diye begeniyor. Kadin milletinin hayvanlar aleminde bile erkegi kapistirip gucluye verdigi ve neslini korudugu dunyadayiz.
Siz hala erkekler diyorsunuz. Kadin evliyken bile oturdugum daireyi boyamaya yetecek boyayi zaten ALLAH emrettigi icin suruyor dimi evliyken bile begenilicem diye bakkala giderken 40 saat hazirlanan tek cinssiniz. Erkek ister alir yeterki bedeni istesin sizin icin biz buyuz oysaki al kadini ilk gecenin sabahi dusa girsin ciksin makyajsiz taniyamazsiniz. Kadin dedigin illet ademe bulastigindan beri ne onlarsiz oluyor ne onlarla oluyor. Namus olayi 0 milletimizde sorsan musluman buyuk cogunlugu yine buyuk cogunlugu ikinci el bedenlerin erkek kadin fark etmez oturun engelli engelsiz niye ariyor deyin luzumsuz ne cok muhabbet ediyoruz. Koklanmamis gul kaldiysa ben oldukten sonra yatagima baska biri girmeyecekse aldigim gunun sabahida ayni kadini goreceksem talibim buyrun.

erdalakbay bey vitrin teorimde ısrarlıyım ve bu sadece engelli grubu için değil tüm erkekler için geçerli. Hayvanlar alemine gelince, erkekleri parmağında oynatmak dişilerin doğasında var demekki :) Allah onları öyle yaratmış ne diyelim. Erkekler her çiçekten bal almayı marifet olarak görüp sonrasındada evlenmek için koklanmamış çiçek arayan bir tür. Bu tezatı oluşturan kadınlar değilki. Neyse konu erkek kadın savaşına dönmeden sözümü bitireyim :)

Bende engelliyim arkadaşlar yaşım 20 yani son demleri sevgililerim oldu bu 20 yılda ve inanın hepsi normaldi ve ben ilişkilerde ne bi eksiklik hissettim ne de ni şüpheye düştüm boşverin bunları hayatta daha önemli şeyler var 😀

Erkekler engelli engelsiz fark etmiyor. Her zaman en guzelini en harikasini istiyor bence tüm sebep bu :) ama bayanlar onlari istiyomu sormak lazim :)

Üst Alt