Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

başka bişey söylenmemeli

evet söyleyecek hiç bi şey yok son sözü arkadaşımız söylemiş aylafin sizi tebrik ediyorum nice yıldönümlerinizi aynı ilk günkü gibi kutalmanız dileklerimle

Tam tersini düşünenlerdenim engelli birisiyle anlaşmak rahat olmak daha kolay bence...

Ümit Kurtuluş;

sevgili ümit beye..
ben ilk aşamada soruyu yoruma açarken bir bayan olduğum için erkeklere sordum tabiki?bu sizcede doğal değilmi?ama sonrasında defalarca "engelliler neden engelsizleri daha fazla tercih ediyo"diye sormalıydım diyede düzeltme yaptım..anlamadığım mesele neden bukadar büyütüldü bu acemilik hatası*bundan sonra daha dikkatli olucam..yanlız şunuda belirteyim bir başlık daha açtım bu konunun akabinde"kadınlar paraya fazlamı düşkün?"diye..bu sorudada muhatabım daha çok kadınlardı ama kadınlar neden bizi hedef aldın,neden insanlar demedin vs vs diye açıklama istemediler..sanıyorum erkeklerde biraz bu mesele ile ilgili bir hassasiyet var!
değerli yorumunuza teşekkürler

Ben de tekerlekli sandalya kullanıyorum.Ve yine Akülü sandalye kullanan eşimle evliyim.Allaha Şükür Çok iyi geçiniyoruz.Sağlam biri ile hiç düşünmedim, düşünseydim de farklı problem ler olacağından eminim.Birbirimizle aynı şeyleri yaşadığımız için daha anlayışlı olabiliyoruz böylece...

sevgili aylafine...
mutluluğunuz daim olsun arkadaşım..ayrıca desteğinizden dolayıda çok teşekkür ederim..bazı arkadaşlar hala konuyu neden açtığımı sorgulamanın peşine düşmeye devam etsinler;bıdıknur bölücülük yapıyo desinler vs vs..200küsür mesajla katkıda bulunan arkadaşların herbiri yorumunu yaptı ve yapılmayada devem ediyo..konunun açılmasının isabetli olduğunun isbatı bu 200küsür yorumdur..tüm yorumculara yürekten sevgiler..beni karalamaya çalışanlarada cevabım SÜKÛT olacak...

sırf kılolu oldugum ıcın bırak evlenmeyı arkadaslık dahı kabul etmeyen bayanlar tanıdım bu hayatta kaldıkı sımdı ozurlu bırı olarak kımı bulurum bılmem ama suna anladım ınsanlarda on yargı oldukca kımse mutlulugu bulamaz bılmem haksızmıyım kalıbımızı goren cok ozur dılerım bızı dagdan ınme sanıyor ama ben vucudu kalın ruhu ınce bır ınsanım :) ne dıyım ya allah hayırlısını versın

mansas19;
dış görünüşe fazlasıyla takılan hatta güzel değilse,yakışıklı değilse,fit değillerse vs vs..arkadaşlık bile etmekten kaçınan beylerde fazlaca var hanımlarda..benimde kilolu bazı arkadaşlarım sizinle aynı dertten şikayetçi!benim size naçizane önerim;boşverin insanların düşüncelerini.sizi kilonuzdan dolayı evlenmeye değer görmüyolarsa bırakın böyle devam etsinler..Rabbim güzel gönlünüze göre verir inş arkadaşım..aeolun

nurdan;
bu millet senin konuna niye bu kadar takmış..senin konuyu hayatımda yer etmiş birisine açtım..anlattım yani..konunun sayesinde onun gerçek yüzünü anladım..meğer ben yanlış tanıyomuşum onu..bence süper bir konuya değinmişsin...engellilerin neden engelsizleri seçtiği bence çok çok önemli bir konu..bunu senin konuyu o kişiye açtığımda anladım.. :(.. tartışılası bir konu.. bende sordum kendime neden engelsiz birini seçtim de hayal kırıklığına uğradım? diye..sonra şu sonuca vardım..her engelli gibi (kız erkek farketmez) çekingen oluyo sanırım engelli bayanlarda..akıllarında 'şu beni beğenmez nasılsa,bu beni beğenmez nasılsa' gibi sorular vardır diye düşünüyorum...o yüzden de toplumda onları çok çok göremediğimiz içinde engelsizlere yöneliyoruz belkide..bir diğer yanıda her engelli kendini engelsiz birisine kabul ettirerek ispatlamak ister diye düşünüyorum..ona güven gelir,engelsiz birisi onu kabul ettiğinde..bir yönüde bu belkide..birde şua var yıllar önce bir englli kız ile tanışmıştım o kadar güzeldiki..elinde sorun vardı..çirkinmi hayır değil..ama işte toplumda karşılaşmıyoruz engelli bayanlarla..sonuç olarak bence en iyisi senin gibi olan ve seni anlayan birisi olmalı hayatında..senden sağlamsa seni anlamaz,seni yanında emanet görür..öyle bir imana sahip olmalıki senin ondan farkının olmadığına inansın..ama bu devirde bunu bulmak çok zor..(çok doluyum bu konuda aslında ama işte...neyse :( )

Engelli bir erkek olarak engelsiz bir bayanla takılıyorum.engelli bir bayanlada çıkmışlığım var.Kıyas yapabilecek durumdayım.Bu yazdıklarım kendi şahsi görüşüm. engeli olmayan bayanların yada engelli bayanların pek bir farkı yok derim.sonuçta ikiside kadın ruhuna sahip oldukalrı için genel bir kararsızlık genel bir özel hissetme halleri bir sürü saçma özel bahaneleri var.Bu yüzden forumda ki erkeklere tavsiyem çokta tınlamasınlar.Takılın hayatınızı yaşayın.Sizi kabul edenle keyif yapın kabul etmeyenle uraşmayın arksından da ağlamayın.Engelli kadınlara da tavsiyem çok fazla düşünmesinler hayat su gibidir akacağı yeri kendi bulur.Keyfinize bakın mutlu olun.:D

Herkes sağlıklı, engelsiz birini ister. Doğanın kanunu bu, bu hayvanlarda da böyle.
Bir kadın olarak düşünüyorum da; sevdiğimin engelini gözümün görmemesi için ne olması gerkir diye; sonuç karşımdakinin ölmemiş (mecazen) olması önceliğimdir. para var şu var bu var ama engelliyim diye beni istemiyor diye düşünen arkadaşlara söylemek istedğim, bu işlerin para pulla alakalı olmadığıdır. suratın her şeye düşüyorsa, kendine güvenmiyorsan, ezik çekingen davranıyorsan engele bağlama sağlam olsan da kimse durmaz yanında. için geçmiş halde her şeye oflayıp pufluyorsan, şahsen ben arkadaş da zor olurum böylesine. ben hayat enerjimi yüksek tutmak için çabalıyorum. mutlu olmalıyım ki insanlar benimle olmaktan mutlu olsunlar. bugun arkadaşlarım gidecekleri hemen her yere beni de götürür. acıdıkları için mi tabii ki hayır benimle zaman geçimekten keyif aldıkları için (tıpkı eskisi gibi)
oturup kalkıp hastalıklarından ağrılarından bilmem nelerden bahseden biriyseniz "itici" olursunuz. kimse sizin moralinizi yüksek tutmak için yırtınmak zorunda değil. önce kendinize yetin sonra aşk arayın. yok öyle üç kuruşa beş köfte. ilişki yaşanıyorsa herkes ortaya bişey koyacak. engelinin ardına sığınan insanlara sinir oluyorum. kendim de engelli olduğum için bunu rahat rahat söyleyebiliyorum. çünkü normal biri dese taşa tutulur

Viaduc18.10;

bir bayanın ağzından bunları duymak çok güzel..güzel tespitler vede öneriler..hele ki bana lazım olan bir yazı yazmışsınız..kesinlikle dikkate alacağım yazdıklarınızı.bende bir bayana engelimden bahsettim,belkide bende o güveni görememişti..kim bilir..yazdıklaeınızdan bun kanıya vardım ne kadar doğrudur bilememde..

bahsetmemeliyiz demiyorum ki, tabii ki hayatımızın en önemli olayından karşıdakinin merakını giderene dek bahsedeceğiz ya da paylaşmak için. kastım sürekli bundan bahsetmemek.. insan eti ağırdır. ailemize geçen nazı başkaları çekmiyor ve ilk zaman ilginç gelen hikaye sonrasında sıkıyor. özetle demeye çalıştığım sorun tekerlekli sandalye değil, sorun çevrimdışı olmuş eller de değil. sorun hayata bakış açımızda..

sevgili viaduc
size sonuna kadar katılıyorum..bencede mutlu insan etrafınıda mutlu eder,evliliğide mutlu olur,arkadaşlığıda mutlu geçer..herşey insanın kendisine olan güvenine ve hayata sağlam bakmasına bağlı.nice engelsizler tanıdım ruh gibiler,enerjileri bitmiş,hayata küskün..nice engelli bilirim mücadeleci,mutlu,hayat dolu..mutlu olanlar mutlu etmeyide bilir,ve tabikide mutluluğuda bulur eninde sonunda..yüreğine sağlık arkadaşım

Teşekkürler arkadaşlar.. (beni sizler var ettiniz:) )

Aynı kültürden denk bulduk, bir de aynı mezhep ooh ne ala.. gelir seviyeleri de denk, mis miss.. hayattan beklentiler, oturmuş kişilik, uygun yaşlar, burçlar vs hepsnde uygununu normal şartlar altında bulamazken... Yüce Rabbim herkese gönlünden geçenin en hayırlısını nasib etsin...

bu duaya bende cani gönülden amin diyorum

Eğer anlaşabildikten sonra, bu erkek kız fark etmez her iki taraf için gecerli.Burda engelin dereceside önemli, eğer evlilikte çocuk olsun isteniyorsa bunlar baştan profosenel yardım alınarak enine boyuna tartışılmalı.Günümüzde evlenmek gercekten zor, sağlıklı insanlar bile anlaşamayıp boşanıyor, ne diyelim mevlam herkezin gönlüne göre bir eş nasip etsin.

arkadaşlar boşverin beni istemeyeni ben hiç istemem meselesi bu :)) ben engelliyim tamam yardımcısız yürüyorum kimseye muhtaç degilim ama eşim engelsiz herhangi bir nedenle seçmedim sevdim sevdik evlendik olay budur....

arkdaşım daha önce sevdigim kişi de saglamdı ama annesi özürlüyüm diye beni istemedi genç bır kızın onurunu düşünün ama ben özrümü benim parçam olarak düşünüyorum ve özrümü sevmeyeni bende sevmiyorum :)) eşim özrümle ilgili 9 yıldır bir kelime etmedi daha benle bütün saydı demekki insan sevebilirmiş onu demek istiyorum...

murat bey, mesajınla yeri geldi anlatayım,
hayat enerjisi maksimum, yüzünden gülücük eksik olmayan 21 yaşını bitirmiş bir genç kızken bir pazar sabahı kolumda bir ağrıyla uyandım. ağrı hafif ancak rahatsız ediciydi. şiddetlendi, şiddetlendi ve yaklaşık yarım saatlik süre içinde babamın arabasına battaniye ile taşınmış halde acil servise doğru yoldaydım.. (sene 2003..) iyileşmem hızlı oldu konu orda olmadığından uzatmayacağım ama 8 ay sonra yürümem normal, tek sorun sağ elimin ince işleri yapamaması iken biriyle tanıştım. onu aklımda öyle bir yere yukselttım kı aslında birbirimizden çok farklı olduğumuzu gözüm görmedi. bana iyi davranması, elimi sorun yapmaması her şeye bedeldi.. tanıştıktan 2 yıl sonra evlendik. mezhep farkı, siyasi görüş farkı bir yana gerçekten farklı görüşlerdeydik.. nitekim evliliğimiz onun istemesiyle ancak benim bitirmemle 14 ay sonra "bitti". hiç aklıma, daha sonraları omuriliğimde gelişen sıkıntıyla ayağımın hafif aksaması ya da elimi sorun edebileceği gelmemişti. inanın ilkokuldan beri kalbim boş kalmamıştır :) ama o farklıydı çok sevdim boyu devrilmeyesice :D :D.. neyse 2007 Aralık ayında resmen de ayrıldıktan yaklaşık 2 sene sonra bir arkadaşıma ondan bahsederken kafamda bir ampul parladı (kırılasıca:)). tüm hareketleri gözümün önünden geçerken bazıları bu kez dikkatimi çekmişti ki evet benim durumumu sorun yapmıştı. bana olan sevgisinden şüphe etmiyorum hala, ancak yanımda olacak kadar güçlü olamadığından uzaklaşmış, ayrılmam için çook sorunlar yaşatmıştı. ona kırgınım hala, bile bile bu yola çıktığı için benle ama yinede tüm suç onundur diyemiyorum. çünkü;

ben 2003te hastalandığımda omuriliğimde c4-6 seviyesinde damar yumağı olduğunu ve o damarların kanama yaptığını, ameliyatın ölüm ve tamamen felçli kalma olasılıklarının iyileşmekten daha fazla olduğunu bu yüzden, hazır da durumum iyileşiyorken o riski almamam gerektiğini söyleyen dr.um 5-6 yıl sonra tekrar kanama olasılığının yuksekliğinden de bahsedip dikkat etmem gerktiğini söyleyerek evime yollamıştı beni.
değil çocuk doğurmak, tuvalette ıkınmak bile risk iken hayatımda ben neyime güvenip evlendim bilmiyorum. benim hatamdı. sadece benim hatamdı.
yaşadığım evlilik gerçek bir evlilik bile değildi. 14 ay boyunca 1günde 3saatten fazla zamanımız beraber geçmedi uyanıkken. ama yinede bitişi çok canımı yaktı. onca soruna rağmen çok acıtıyor çok yara bırakıyor.
ama sayesinde kalbimi kontrol edebiliyorum şimdi. gözüm aşk perdesiyle kapanmıyor, önce tanımak arkadaş olabilmek istiyorum.. ve bir de şu var, bu yaşadığımız enn ağır hastalık, dert.. o kadar zorluk çeken kendime biçtiğim değer de arttı. artık görmezden geldiğim kusurları yok karşımdakinin. huyu suyu tüm özellikleri hayattaki başarıları vs her şeyine bakıyorum. en son konu benim engelimin bize ne kadar engel olacağı oluyor.
2009da tekrar kanama yapan damarlar ameliyatla alındı, şimdi iş fizik tedavide. 2 kez kanama tabii ki hasar kalması demek. ne kadar kalır bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa o da ben şu an sadece kendime yeterliyim biz olduğumuzda yetemem. bana yeten ben, bize de yeterse o zaman ilişki düşünebilirim. o zaman bizi oluşturacak kişi zaten karşıma çıkar.. ki vallahi billahi böyle bir arayışım da yok parantez içinde:) hedeflerim hayallerim çok başka...

murat bey yazdıklarınıza katılıyorum aynı paraleldeyiz aslında. ama anlaşılamadım herhalde. çok da takılmıyorum konuşur gibi yazdığımdan bazen (çoğunlukla) anlaşılamamam normal oluyor valla alıştım :)

yarın kozaklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesine gidiyorum. yatış verirse dr bir süre aranızda olamayacağım. beni özleyin :)

valla keşke daha erken girseydim siteye diyorum..

ha unutmadan... beni özleyin :)

keyvan;

Allah mutluluğunuzu daim etsin:).Bu zaman da gerçekten böyle düşünen insan bulmak çok zor kız yada erkek hiç farketmez:)

Arkadaşlar ben bu konuya masa kanepe koltuk üzerinden örnek vereceğim.Herkes bir gün engelli olabilir varsayımıyla yola çıkarak evlenecek erkek yada bayan engellilerden birinin mutlaka az engelli olması,yada birinde hiç engel bulunmaması gerekir diye düşünüyorum.Hayat müşterektir ama evde bi masa ,kanepe,yada koltuğun yerleri değişeceği zaman, her zaman komşuyu çağıramayız değil mi? Benim yorumum bu.... isteyen katılır, isteyen katılmaz.Saygılar efem..

benimde bir fiziki engelim yok fakat ben engelli bir bayanla hayatımı birleştirmek istiyorum.yada engeli bir yakını olan bayanla niyemi çünkü sevgiyi dürüstlüğü onlar daha iyi anlıyor.alahtan korkmayı biliyorlar. bu yüzden sadece sevmek sevilmek istediğimden gercek ruh ikizimi bulmak için istiyorum

güzel bir konu:) kimse kendinden daha ağır engelli istemiyor.. istisnalar kaydeyi bozmuyor.. çıkacak sonuç bu... nokta.;)

vala ben sadece insanlığını istiyorum yeterki dürüst olsun sevsin saysın engel yada engelsiz farketmez yüreği önemli

ilkögretim dönemini saymaz isek gerçek manada 17 adet kız arkadasım oldu ancak hiçbirisi eneglli değildi.Hoş benimde zaten engelim ruhsal bozukluk oldugu için onlarda hala beni engelsiz bilir.Sorsalardı söylerdim ama soranda olmadı ki:)

selam

Arkadaşım bence çok güzel bir konuya deginmiş. bu konu birçogumuzun tartışmayı bırak düşünmeye bile tahammül edemedigi bir gerçek.
Yeni okumadım daha öncede okudugumda bende düşündüm ve söyleyecek bir söz bulamadım çünki dogru. Ama bakın ama dedim kelimeleri nasaıl baglayacagımı bile buylamıyorum çünki yanlış bir davranış şekli. Buda biz erkeklerin daha az fedakar ve sabırlı olduguna bir örnek malesef. Bende diger arkadaşlar gibi dogru bulmadıgım birşeyi savunabilirdim ama uygulamasında bile söyledigim gibi davranamasam bile bu bir yanlış ve biz erkeklerin egoistligimi desem, yoksa korkaklıgımı, yada sabırdan yana zayıflıgımızmı bilemiyorum adını koymada zorlanıyorum. Çünki bende onlardan biriyim ve malesef aynı davranıyorum sadece bunun yanlış oldugunu düşünüyorum ama uygulamada diger arkadaşlarım gibi davranacagımı bildigim ne diyecegimi bulamıyorum hala. Siz hanımlar haklısınız bu eleştride sonuna kadar.:(

Yahu bende zaten ilk ve ortaöğrenimden bahsetmedimki Murat.Konunun derinine indim ben.yazdıklarımı dikkatli okumamışın.Yani bende bir engelli olarak engelsizi tercih ediyorum demeyeyimde öylesi denk geldi hep.Sizin konuya direk ve net cvp vermem gerekirse kabul edelimki engelsiz bayanlar daha çekici geliyor biz beylerin göz bebeklerine.

Murat be iste sorunda burda,her çıktıgın kişiye ahada bu tamam süper perfect o my got deyip herşeyi bir kenara bırakıp dünyanı onun üzerine kurarsan sonra burnun işte öyle minicik kalır.Ya ben kendi açımdan bakıyorum konuya,yani herkesin düşüncesine saygı duyuyorum ancak ne bileyim bana hep engelsiz olanı denk geldi,banada sormayınca ki güya normal görünüyorumya,bende ahanda engelim var hemde % 70 bipolar,yani bir tür manyakım demedim.Ancak ask larımdan asla pişman olmadım,hepsi ayrı bir güzeldir anılarımın benim nazarımda.Ancak Artık aşk yok,aşık yok,böylesi huzur dolu.Şu bir gerçekki engelli engelsiz vb diye ayırmıyorum ama yinede Belkide hep aynı tadı aldıgım içindir,ben engelsiz bir bayanı tercih ederdim galiba,herhalde,sanırsam,KESİN.Ben zaten engelliyim o bari engelsiz olsun derdim.siz demezmiydiniz?tercih söz konusu oldugunda?

benim şahsi görüşüm ... bayanların erkek gözünde fiziki bir obje olmasından kaynaklanır... oyüzden erkekler gnellikle engelsiz bayan tercih etmektedir.... tabiki engelli bir erkekle engelli bir bayanda evlenebilir.... tabi bu işler Yaradanın yazısı ... aylafin hanımın yazısını çok beğendim gerçekten helal olsun ... ama sizin gibi insanlar yok değil ama çok ve çok az bravo eşinizle size mutluluklar........

Üst Alt