Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

sevgi istiyorum

bende sevmek sevilmek istiyorum ama aşka inanan yokmu burada onu anlamıyorum.beni anlayanda yok zaten

aslında erkek ve bayanın yaratılışında bu duygu var.Açıkçası ben erkeği bir limana bayanı ise o limana sığınan gemiye benzetiyorum. Liman olan erkekler kendisine sığınan gemileri sağlam temiz isterler sağlam ve temiz olmayıp bakımsız ve dibi delik olan bir gemi hem kendisi batar, hem de limanı kirletir. Güzel ve sağlam bir gemi limanı güzelleştirir. Gemiler ise limanın sağlamlığına dikkat etmezler. Sadece sığınmaktır onların amacı.

Inşallah açıklayıcı olmuştur bıdıknur

murat temizyurek;

size katılıyorum murat bey,ilk anda cazip gelenler aldatmamalı bizleri.daha akılcı,mantıklı bakmalıyız hayatımızı paylaşacağımız insanlara;yoksa aldanan ve acı çeken oluruz değilmi?/

nrdnmz;

ben bir noktada katılmıyorum size;her limana sığınılmaz,kaliteli ve sağlam gemiler aynı oranda kalite,sağlamlık ve üstün özellikler isterler limanlarında emin olun!yoksa beş para etmez limanlardan piyasada çook var..hergelene buyur diyen limanların,delik gemileri olacağı muhakkaktır!

insanlarımız her zaman sahip olduğu değerlerden daha iyisini ister. paranız varsa daha çok para bu huy özürlüde olsa sağlamda olsa her insanda aynıdır. doğrumudur bu düşünce kimi zaman evet kimi zaman hayır. eş seçiminde kesinlikle yanlıştır özürlü bir insan sağlam bir insanla mutlu olur diye bir kavram yoktur. eş seçiminde duygular önemlidir bence bedenler değil...

bil_al;

eş seçiminde sadece duygulurıyla hareket edenler sizce doğrumu yaparlar yani?bence kesinlikle hata etmiş olurlar..

neden hata madi ve manevi imkanlardan sonra duygu ilaki duygu olmalı...

hoşlantı ve duygu gibi çok farklı olan 2 değeri bir biri ile karıştırılmamalıdur.

Duygu ve mantık ikiside önemli.Bayanlarda iç güdü veya annelik duygusu ne derseniz deyin beğenmedikleri bir adamla bile 40 yıl bir yastığa baş koyuyorlar.Bu durumda erkelere tek laf düşüyor, ben seçilmem secerimmm..:)

yasin06 kardeşime..
harika tesbitler,her kelimesine katılıyorum..umurım hayatınıza aksettiren beylerden olursunuz..

[FONT=Verdana]Allah cc razı olsun RABBİM tüm mümin ve müminelere sadece eşlerine eş olmayı sevgilerini sadece eşlerine ve RABLERİNE hasretmeyi ve bu sevgiyle hem bu dünyada hem de ahirette cenneti yaşamayı iki cihanda sadet huzur dolu bir yuva nezdinde yaşmayı Allah cc rızası doğrultsunda bir birlerine hem ahirette hemde dünyada güzel bir eş olmayı nasip etsin isteyen herkese inşAllah...[/FONT][FONT=Verdana][/FONT]

aslında yasin kardeşimiz haklı bazı konularda eksiği de yok değil. Allah'ın bir emanetidir kadın en başta ama yasin kardeşimizin dediği gibi eşit değildir bir kadın bir erkeğe. yaratılışları buna engeldir. kadın bir şefkat ve merhamet abidesi iken erkekler biraz daha katıdır onlara göre, erkekler gücü ve kuvveti simgelerken bayanlar da kırılgan, duygusal ve narindirler. bunları göz önüne alırsak nasıl ki erkek çocuğa bakmayı beceremez kadın da eline silahı alıp da vatanı savunamaz. herkesin yeri farklıdır. eşit diyebilmek için özellikleri ve fıtratları uyumlu olması gerekmezmi? erkeğin kadın üzerinde hakları olduğu gibi kadının da erkek üzerinde hakları vardır. her hak hak sahibine verilmelidir. bu ifade hadisi şeriften alıntı. bu hadisi şerif de peygamberimizin s.a.v. ebedi aleme göçmeden önce veda haccında söylediği sözdür.
O s.a.v. kadın ve erkek eşittir dememiş, sadece iki tarafında hakları olduğunu söylemiş. erkek öncelikle kadına Allah'ın bir emaneti nazarıyla bakmalı ve emanete sahip çıkmalı.

erkek dese ki bu evde eşitiz bundan sonra sen de çalışıp eve ekmek getireceksin. bu kadına yüklenmek istenen ve onun kaldıramayacağı ağır bir görevdir. Allah'ın yarattığı herşey yerinde güzeldir.

kuran ve peygamber'in kadının ve erkeğin eşitliğini dillendirmediği yerde biz kim oluyoruz ki kadın ve erkek eşittir diyebiliyoruz.

kadın eğe kemiğinden yaratılmıştır hadisinin yorumu ise şöle, eğe kemiği çabuk kırılabilir bi özelliğe sahiptir, şekil olarak da eğri bi yapısı var. işte peygamber efendimiz bunu nazara alarak kadını eğe kemiğine benzetmiş, güç kullanarak düzeltmeye çalıştığımız eğe kemiği çabucak kırılır.eğer hiç düzeltilmezse eğe kemiği öylece eğri kalır. kadınlar da duygusallıklarından ve hislerinden dolayı çabucak eğilmeye müsaittirler. onları düzelmezsek hep öyle eğri kalırlar, düzeltirken kaba, zorba ve katı davranırsak onları kırarız,
sırat-ı müstakimi (dengeli yolu) korumamız gerekli.

bu konuda bir tek şey söyleyebilirim,kader kısmt .be evneli neredeyse 6 yıl oluyo eşimdede alllaha şükür hiç bir özürü yok gönül kime konacağa belimi olur.tamamen duygusal diyen arkadaşa sesleniyorum hiçte parayla pula bence mutluluk olmaz sevgi varsa herşey boş arkadaşlar.ha birde alın yazısı tabi.

bu zamanda samimi içten seven bir bayanı bulmak zor gibi görünüyo. samanlıkta iğne arar gibi. en son görüştüğüm dindar öğretmen olan bayan benden 10 000 tl lik mobilya tek taş yüzük ve kaliteli bir düğün isteyince soğudum açıkçası, bu işler duygusal artık, bayanların hepsi değil ama çoğu böyle, iyi birine denk geliriz inşallah.

Başlıkta da belirtildiği gibi,burda okuduklarımın yarısından fazlası,engelli erkelerin çoğu engelsiz bayanlarla tanışıp evlenmişler.başlık doğru mu söylüyor neee:confused:biraz doğruluk payı var galiba:)gibi geldi bana

güvenme malına bir kıvılcım yeter
Güvenme güzelliğine bir sivilce yeter....

lejyon kendini komik mi sanıyosun. ciddi bi konu bu ya konuş ya da sus.

Neden sadece erkekler. Engelli bayan olupda engelsiz erkekle evlenen yok mu ?
Ben varım. Ve bunu söylemekten hiç utanmıyorum. Evet ben bir engelliyim ve engeli olmayan birisiyle nişanlıyım. Bu tamamen gönül işi. Kısmet işi. Ayrıca diğer arkadaşlarımızında dediği gibi herkesin kendi seçimleri vardır. Ve bu seçimler için kimse kimseye de hesap vermek zorunda değildir.
Engelli veya engelsiz, kim kiminle gerçekten severek evleniyorsa Allah onların evliliklerini uzun ve mesut kılsın.

Başlıktaki soruya cevap vermeye gelince yine aynı şey herkesin kendi seçimleri. Engelli bayın gönlünün düştüğü bayan engelli olacak diye bir şart yok. Yada iki engelli evlenecek diye de bir kanun yok. İradesi olan her kişinin seçme özgürlüğüdür bu.

• arkadaşlar sadece erkeler kendinden salam bayanla evlenmek istemiyobence aynışey bayanlar icinde gecerli bu tamamiyle mecburiyeten dolayı örnek verirsek bir engelinin karşındasıda engeliyse ondan birşey isteyemiyeceyi için oyüzden normal bi durum hayat yarzı zor kısacası mejburiyet diyelim

bu konu günlerce konuşulur. engeli engelsizle evleniyor diye bir sey olmaz. gönül düştükten sonra engeli yada engelsiz dinlemez....

ben engelli bir bayanla hiç tanışmadım.yollarda genellikle işitme engelli bayanları görüyorum, kulaklarında ki cihazlarından ve konuşurlen ki el kol hareketleri dikkatimi çekiyor anlıyorum.bir de engelli gördüğüm zaman fazla dikkatli bakmıyorum çünkü ben parmaklarımdan engelliyim birisi dikatli bakınca sinir oluyorum.okuduğum ve çalıştığım yerlerde de engelli bayan yoktu.hiç engelli engelsiz diye ayrım yapmadım.böyle bir ayrım yapanları da tuhaf karşılamam .1-)fiziksel engelli ve duyma engelli bir çift tahminimce uygun olabilir.ikisi birbirini tamamlar ama bu bence iki engellininde çok büyük bir fedakarlık yapmasınıda gerektirir ,uygun bulmama rağmen çok zor bir evlilik seçeneğidir.2-)mantık olarak düşündüğümde benimle aynı derece de engelli olan birisiyle evlenmeyi isterim.3-)çok ağır engelli olan bayanlarla örneğin yürüyemeyen, çok zor bir durum .belki onların ilgilenmeye pek ihtiyacları yoktur diyeceğim ama ülkenin koşulları belli en zor hayatı onlar yaşıyor.üzülerek söylüyorum ki yürüyemeyen bir bayanla evlenmeyi pek düşünmüyorum o kadar iyi yürekli , iyi bir insan değilim demek ki.ama iyi insan olmaya çalışıyorum bu olmayacak diye birşey yok ilerde belki birisiyle tanışırsam bu düşüncem de değişebilir.engelliler biraz daha aktif olmalı sokaklarda daha çok olmalılar.okumalılar ,yüksek mevkilere gelmeliler.bizim engellerimiz ancak çok başarılı olduğumuz zaman engel olmaktan çıkar ve bu yok yürüyemiyor yok konuşamıyor gibi bahaneler bulmamızı ortadan kaldırır.yaşam standartlarımızı yükselttiğimiz zaman her engel ortadan kalkıyor.umarım yardımcı olabilmişimdir düşüncemi size tam olarak aktarabilmişimdir.yanlış birşey söylemişsen affedin.mesaj atın düzeltirim.

herkes kendinden daha iyi durumda veya kendi seviyesinde engelli birini ister;ama bunlar kısmet işi işte.kendisinden daha engelli birini isteyen nadir oluyor.kısmet değilsede siz neyi isterseniz isteyin olmuyor.şahsen bende kendi engelimden daha ağır engeli olan birini isteyemiyorum.çünkü kendini zor idare ederken eşinde devreye giriyor.tabi eğer aşık olduysanız bu kurallar geçersiz kalıyor :)))) ben engelli bir bayanım,şimdiye kadarda benle ciddi manada evlenmek isteyen çok kişi oldu.bunlardan yalnızca 1 erkek engelliydi biliyormusunuz.geri kalan erkekler engelsizdi.neden beni tercih ettiler?bunu sadece erkeklere endekslememek lazım.herşey kısmettir.Allah herkese hayırlısını versin

..3-)çok ağır engelli olan bayanlarla örneğin yürüyemeyen, çok zor bir durum .belki onların ilgilenmeye pek ihtiyacları yoktur diyeceğim ama ülkenin koşulları belli en zor hayatı onlar yaşıyor.üzülerek söylüyorum ki yürüyemeyen bir bayanla evlenmeyi pek düşünmüyorum o kadar iyi yürekli , iyi bir insan değilim demek ki.ama iyi insan olmaya çalışıyorum bu olmayacak diye birşey yok ilerde belki birisiyle tanışırsam bu düşüncem de değişebilir..

düşündüklerinizin iyi yürekli olup olmamanızla hiçbir ilgisi yok ,sadece ağır engellileri tanımıyorsunuz ve korkuyosunuz durum bu

en gelli engelsiz fark olmamasılazım bence. önemli olan engelli bayanlarla tanışmak onları daha yakından tanımak gerek ozaman her şey değisir.tabiki insanın yapısı da önemli bunun için.önemli olan kişinin nedüşündüğü

selamlar. bence engelli insanların kendinden biraz daha iyi durumda olan biri ile hatta engelsiz biri ile evlenmek istemeleri çok normal. mantık çerçevesi ile bakılınca yaşam kalıtesi için böyle olmalı. ama kendi durumuma bakınca 7 yıllık birlikteliğim var. sevda belki gerçek diye ifade ettiğimiz şeylerin üstünü örtebiliyor. benim eşim çok sağlıklı sadece sigara engeli var. bense %60 engelliyim. iyi olan kendimi idare ediyorum. evlilik sorumluluğunu kaldıra bileceğime inanıyorum. gerisi de ikimizin çabası ile olacak. rabbim beni elden ayaktan düşürmesin bu halime çok şükür. hatta çalışıyorum. yaşayıp gidicez inş. yakında düğünüm olacak. rabbim herkeze gölünün muradını versin. allah ' a emanet olun.

siteye yeni üye oldum,cafe bölümünden buldum şemsi nur adlı arkadaşın fikir konusunu,bence çoook doğru bir tesbit arkadaşım,engelliler engelsizleri daha çok istiyo evlilik tercihinde..özelliklede erkekler!nedenini sorarsan,bence erkekler rahatlarına fazlaca düşkünler,kendileri engellide olsa atrafında fırıl fırıl dönen fedakar kadınları arzuluyolar,haklılar veya haksızlar orasına bakmıyorum..ama unutmamaları gereken nokta şu: kendileride bulunmaz hint kumaşı değiller yani:)

Allah cc razı olsun güzel düşüncede olan abla ve kardeşlerimiz , önce ne sebeble evlenileceğine bakılmalı sanırım burdan yola çıkmak lazım herkes farklı düşüncede olabilir bizlewr bunu bilemeyiz ve bilmediğimiz içinde yanlış bir şey söylememek ve zanda bulunmamak için rabbim hayırlı eşler nasip etsin demekle yetinmeliyiz, islamda Kadın, ya malı için veya güzelliği için, yahut da dindarlığı için alınır. Siz dindar olanını alın Malı için alan malına kavuşamaz, yalnız güzelliği için alan, güzelliğinden mahrum kalır diye buyrulmuştur Hadisi şerifte, Erkek olsun kadın olsun, evleneceği kişinin, haramlardan kaçan, namazını kılan ve diğer ibadetlerini yapan, güzel ahlaklı biri olması lazımdır Sadece boyuna bosuna, kaşına gözüne bakmamalıdır,
Evlenilecek kişinin Önemli olan, iyi insan yani salih Müslüman olması, kötü art niyetli olmaması ve itikadının düzgün olmasıdır böyle düşündüğümüz sürece inşAllah Allah cc katında rabbim hakkımzıda herdaim hayırlı olanını nasip edecektir. niyet ne ise akıbette o yönde olur bizler istediğimiz eşleri sadece bize bakan yemeğimizi pişiren ihtiyaçlarımızı gideren biri olarak değil onların bizlere Allah cc tarafından emanet olduğunu düşünerek nikahlamalıyız ancak bu düşüncede olursak hem evliliğin bir anlamı olur hemde mutlu ve huzurlu bir hayat geçirmemiz için güzel bir ömür geçirmek nasip olur hakkınızı helal edin inşAllah elimden geldiğince bir şeyler yazarak paylaşımınıza ortak olmak istedim selam ve dua ile Esselamu Aleyküm

nur hanım;

sadece erkekler değil,kadın erkek herkes kendini bulunmaz hint kumaşı zannediyor:)

Üst Alt