Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Yok yok..düzelir o.

Ama illa tatmin olamıyorum diyorsan bağlı olduğun şube ile görüş.

@onur433,

Rica ederim..fazla müsait değildim..o yüzden biraz kafa karışıklığı yaşadık..ama sonunda çözdük işi🫡

@onur433,

@OğuzHan112 selamün aleyküm 2 hava değişiminden dönüyorum uyum bozukluğu anksiyete psiko motor bozukluğu tanısı koyuldu sonuç ne olur

Ön muayenede doktor sadece heyete mi sevk etti başka bir şey söylemedi mi?

Komutanların olumsuz görüş bildirmişler ise.. büyük olasılık heyetten elverişsiz kararı çıkacaktır.

@furkan7434,

Rapor tuttu askerliğe elverişsizdir diye sonra askeri heyete bunları verdim askeri heyet çarşamba günü heyete çıkıcaksın dedi büyük ihtimalle orasida elverişsiz verir dedi önemli olan ankadaradan gelicek haber dedi Ankara'dan gelicek haber ne oluyor çarşamba günü çıkacağım heyet vermiyormu kararı

Doktor tuttu raporu @OğuzHan112

Elverişsiz raporu verildikten sonra milli savunma Bakanlığı'nın onaylama süreci var.. onlardan bahsedip boşuna aklını karıştırmışlar.

Sen onu bunu boş ver.. heyeti bekle.

@furkan7434,

Ondan sonra alaydan aynı gün içinde çıkıyorum yani abi dimi

Yani çarşamba günü karar çıktığında gidiyorum

Abicim zaten doktor bana bir kağıt verdi hastaligimi yazdı kağıda ve metinin sonunada askerliğe elverişsizdir diye yazmış
Heyette aksi bişey çıkabilirmi

Hastalığım anksiyete bozukluğu panik atak

@OğuzHan112

Merhabalar iyi günler danışmam gereken bir konu var. Ben şimdi 30+30 olarak f43.2 uyum bozukluğundan 2 hava değişimi aldım. Bu gün birliğime geri dönüyorum akabinde tekrardan sevk isteyip muhtemel 3.hava değişimini alacağım. Sorun şu ki RDM komutanının askerliği bitti yerine de yenisi gelmemiş. Kıta kanaat formunu sadece RDM komutanımı doldurabilir yoksa bölük komutanı ya da takım komutanı da doldurabilir mi? Psikiyatri doktoru 3. Gelişinde kıta kanaat formun ile beraber gel demişti. Normalde askerliğe elverişsiz raporu vermek istiyor fakat kanaat formu olmadığı için muhtemel 3.hava değişimini verecek diye düşünüyorum. Yanıtlarsanız çok memnun kalırım.
@OğuzHan112 @OturanBoğa

Belki inanmayacaksınız ama bölük komutanı da izine ayrılmış. 1 ay kadar olmayacakmış. Ondan sonra gelen kişi mi dolduruyor yani takım komutanı varmış suan onun yerine bakan.
@OğuzHan112

Merhaba ben kuzey kıbrısta askerlık yapıyorum vatandas olarak ve burda 15 ay askerlık ve cok sakatlıgım var ama hastaneler cok yetersız bır MR randevusunu 6 aya verıyolar psıkologa gıttım uyum bozuklugu dedı ılk ıkı gun hava degısımı verdı sonra donunce gerı gittim kıta anket formu askerlik islevsellık formu istedı sicil amirlerinden komutanlar doldurucak bunu bundan sonrakı surec nedır muaf olurmuyum

2 günlük hava değişimi mi olurmuş?

Sıralı sicil amirlerin kıta işlevsellik ve kıta kanaat formu doldurması ve sizin hakkınızda askerlik yapamaz demesi gerekiyor.

Bundan sonraki sürec..belki 21 veya 1 aylık hava değişimi önerilebilir..kıbrıstan direkt elverişsiz raporu pek çıkmıyor..Adada askerlik yapamaz raporu ile Türkiye'de bir birliğe sevkini yapabilirler.

Geri kalan süreci Türkiye'de tamamlayabilir sin.

Kıbrıs için genelde böyle oluyor.

@Berk argn,

Son düzenleme:
Benı ada terk yapamıyorlar burda kalmam gerekıyor boluk komutanı ıle konustum yardımcı olucagını soyledı raporda fakat halen daha gondermedıler 30 gun alırsam sonrasında muaf alma sansım olurmu

Hastalığın çok ağır değilse.. veya akut gelişen bir durum yoksa 2 kez hava değişimi..3.de muaf tutuluyor.

@Berk argn,

@OğuzHan112

Merhaba Oğuzhan. Sana sorularım var. Sorularımı cevaplarsan memnun olurum. Sana bu internet sitesinde çok sayıda kişi sürekli askerlikle ilgili sorular soruyorlar. Sen bu internet sitesinde askere gitmek istemeyenlerin, askere gidip askerlik yapamayanların sorularını cevaplıyorsun. Sen bu sitede, bu konuda askere gitmek istemeyenlerin, askere gidip askerlik yapamayanların sorduğu soruların çoğunu cevaplamışsın. Merak ettiğim bir şey var. Sen askere gitmek istemeyenlerin, askere gidip askerlik yapamayanların sorduğu tüm soruların cevaplarını nereden biliyorsun ?

Sen Genelkurmayda mı çalışıyorsun ? Sen nerede çalışıyorsun ? Senin eğitim durumun ne ? Sen üniversite okudun mu ? Sen üniversite okuduysan hangi bölümde okudun ? Sen de engellilik durumu var mı ?

Üst Alt