Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gergin Omurilik Sendromu tanısı taşıyan ve ameliyat olan..?

flint

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba,
Epeydir "pasif" bir üye olarak yazılanları takip ediyordum. Aslında hepinizi yakından tanıyor gibi oldum.
Sorumdan önce siteye teşekkür etmeliyim sanırım çünkü burada gördüğüm bir iş ilanı sayesinde bir süre önce çalışmaya başladım.Teşekküre fırsat olmadı bir türlü. Öncelikle bu borcu üzerimden atayım.Uzun süren uğraşlar sonuç verdi sayenizde.
Soruma gelince;
Arkadaşlar, aranızda gergin omurilik sendromu tanısı taşıyan ya da bundan dolayı ameliyat olan var mı?Ameliyat sonrası normal hayata ne kadar sürede dönülüyor vs?Bu konuda tavsiye edebileceğiniz doktor var mı?
Tecrübe ve yorumlarınız yol gösterici olacaktır.
Görüşmek üzere..

slm bende gergin omurilik ve lipom hatasıyım daha amelyat olmadımm. ve çok karasızım ne yapmam gerekiyor önerdiginiz doktor olabilirmii yardımlarınızı bekliyorum

slmlar
arkadaslar bende gergin omurilik ve lipom hastasıyım
yalnız ameliyat olmadım daha da olmayı düşünmüyorum..
sizden de ameliyat olacak varsa sonsözüm olmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum...

Gergin omurilik

Merhaba arkadaşım bende gergin omurilik hastasıyım bu zamanla ilerlemiş ve sol ayağımda pes cavus oluşmuştur.. Bel ağrısıyla hastaneye gittim ve ameliyat olmamı yoksa ilerde felç olabileceğimi söylediler.. Ameliyat oldum.. Iyileşmem biraz zaman aldı baş ağrısı mide bulantısı ve kusma vardı..10 gün hastanede kaldım 15 gün evde yattım.. Ancak ameliyat sonrası belimdeki su kesesi şişti.. Armut büyüklüğünde. Mecburen yine olacağım ameliyat onu aldırmak istiyorum görüntü ve kıyafetlerin altından belli oluyor.. Bi rahatsızlık hissetmiyorum ameliyat oldum diye sol ayağım daha güçlü...

slm caramel acaba amelyatı hangi hastanede ve hangi doktorda olduğunu öğrenebilirmiym şuanda nasıl bir etksi kaldı amelyatın bahsedermsin

iki kere geçirdim bu ameliyattan . eğer herşey yolunda giderse hastane+evde istirahatle bir ay sonra normal hayata dönülebiliyor.

Ameliyatı ege üniversite hastanesinde oldum doktorum saffet mutluer di.

arkadaşlar benim kızım şu an 3 yaşında ve 8 aylıkken gergin ve ayrık omirilikten ameliyat oldu. cerrahpaşada saffet hoca yaptı.sağ ayakta pes planus var yürümesinde biraz aksaklık var çabuk yoruluyor.merdiven çıkarken kendi çıkamıyor.ayağı için çapanın ortopedi prof dr. bora göksana götürüyoruz .aranızda buhastalıktaolanların şikayetleri nelerdir anlatırsanız sevinirim.........

gülenkız sana sorum olacak. şikayetlerini yazarmısın.

ege üniversitesinde bende ameliyat oldum gergin omutilik sendromu için benide saffet mutluer ve yusuf erşahin yaptılar yanlız ben ameliyattan sonra giderk güçsüz hissetmeye başladım kendimi olmadan öncede olmazsan ilerde felç kalıp veya giderek kamburum çıkacağını söylediler bende oldum ama neden oldum bende bilmiyorum.....

mrb.bnde uzun bir süredir pasif olarak siteyi takip ediyorum ben de gergin omurilik sendromu ve spina bifida meningosel hastasıYDIM!! bn ameliyat oldum yanlız şunu baştan belirtmek istiyorum bu hastalıklardan tek ameliyatla kolay kolay kimse kurtulamaz.1 ameliyatla kurtulan olur belki.ama bn 3 ameliyat oldum(4.de olabilir ama kimse bişey söylemio)sonuncusu 2008 kasım 25de oldum.hani ödürmez süründürür derler ya aynen yani.bn ilk ikisini izmir kent hastanesinde oldum 3.sünü de ege üniversitesinde ama inanın üniversitedeki protokol özel hastanelerden çok daha iyi.bni yusuf erşahin ameliyat etti.ve yani yemiiiiin ediyorum hayatımda onun kadar iyi bir doktora rastlamadım.pediatrik beyin cerrahisi dalında türkeyede 22 kişi var.izmirdede 1.YUSUF ERŞAHİN 2.MEHMET SELÇUKİ 3.SAFFET MUTLUER bn bu doktorların üçünede gittim ama yusuf beyi şiddetle tavsiye ediyorum.

mustafa_77;
ege üniversitesi tıp fakültesinden yusuf erşehini şiddetle tavsiye ediyorum.bnce kesinlikle ameliyat olmalısın bir olur iki olur sonuçta sonsuza kadar ameliyat olmayacaksın ki.bir yerde duracak zaten gelişiminiz durduktan sonra gergin omurilik olsa noolur olmasa nolur ama boyunuz uzdıkça problem olabilir.ACİL ŞİFALAR DİLERİM!!!

freelife03;

madem ameliyat olmadınız,nasıl olduğunu biliyormusunuz ki tavsiye etmiyosunuz.bn 3 defa intrasakral meningosel ameliyatı oldum.bundan sonra başka olurmuyum bilinmez ama bn şu anki durumdan memnunum herkese tavsiye ederim.(yaşım:14)

gergin omurilik sendromu

herkese merhaba.bnde gergin omurilik sendromu hastasıyım.şubat 2009 da ameliyat oldum.
ameliyattan önce sol bacagımda çok fazla çekilme wardı.yine sol ayak parmaklarımı neredeyse açamıyordum.ayrıca yıllardır ürolojik rahatsızlık çekiyordum.inanılmaz bel ve sırt ağrılarıda cabası......
ama ameliyattan sonra (şu kısa zamnada)artık parmaklarım açılıyor agrılarım geçti uzun zamandır ürolajik sıkıntılarım geçti,çekintilerim yok denecek kadar az.
AMELİYAT OLUN derim ben.çünkü bu hastalığın ileride neler çıkaracagı belli olmuyormuş.bunu bana iki uzmanda söyledi.ileride felç olmaya kadar ilerleye biliyor.[

hazall90 sana sorum olacak

kaç yaşındasın.ameliyatını nerde ve kime oldun.benim kızım 3 yaşında ve 8 aylıkken ameliyat oldu cerrahpaşa da.şikayetlerin nelerdi.kızımın bir ayağı kısa ve diğerine göre küçük.pes planus var parmakları doğuştan yumuktu şu an fizik tedaviye gidioruz.hareketi başladı ve artık parmakları dümdüz diğeri gibi.ama hafif aksaklık var yürümesinde.hangi şehirde oturuyorsun. allah cümlesine acil şifalar versin .geçmiş olsun

19 yaşındayım.adanada yaşıyorum ameliyatı da burda Başkent Üniversitesi egitim araştırma hastanesinde oldum .DOÇ.DR.Orhan Şen yaptı.
bnmde bacagımın biri daha ince o da bacagımı zamanla kullanmamaktan kaynaklanıyor.ayrıca yine sol topugumda kayma oldu bacıgımı düzgün basamadıgımdan. ayrıcaa idrar yolarında hiç geçmeyen iltahaplar oluyordu. bu ameliyat 2 yaşına kadar ameliyat ediliyormuş.size erkenden müdahale edilmiş:)
eger bnde o yaşlarda olsaydım bu ameliyatı bu sıkıntılarla karşılaşmayacaktım büyük ihtimalle.
size de geçmiş olsunnn.....

cevabınız için teşekkürler

hazal senin hastalığın doğuştanmı yoksa sonradanmı oldu.benim kızımında sağ ayağında topuk dışa kayıyor .bunun için fizik tedavi de germe egzersizleri yapıyoruz. düz tabanlıkta var.bacağında 1 cm. diğerine göre kısalıkta var sendede varmı skolyozunda varmı bu hastalarda genelde ooluyormuş bizde de çok az var ama ilerlemiyor şimdilik

doğuştan bnmki de.bu hastalık bildiğim kadarıyla sonradan oluşan birşey degil.
bnm topuğum daki kayma ileri safada oldugu için fizik tedavi olmadım.bacak kısalığı yok ama klolyoz war.o da uzun zamandır ilerlemiyor.

Nsılsın

Sen kaç yaşındasın ne nerde oturuyorsun

Tekrar ameliyat olucaktın oldınmu sende de skolyoz varmı şikayetlerini bana biraz açıkca anlatırmısın..

Hazal şu an ayağın için birşey kullanıyormusun.birde merak ediyorum benim kızım sağ ayak parmaklarını ayak bileğini kavradığım zaman biraz hareket ettiriyor.serbet olduğu zaman parmaklar hareket etmiyor sadece ayak bileğinde indir kaldır yapıyor.skolyozun kaç derece.

ayagım için birşey kullanmıyorum.çözüm ameliyat gibi gözüküyor şimdilik.skolyozumunda derecesini bilmiyorum ama çok az oldugunu söyledi ortopedistim.
ayrıca bnde sol ayak parmaklarımı çekebiliyordum ama düzeltemiyordum.topugumu falanda hareket ettiriyordum.
19 yaşındayım.adanada yaşıyorum.

mustafa_77

arkadaşlar herkese iyii günler bende gergin omurilik ve lipom teşhisi konulan bir hastayim.25e yakın doktora gittim kimileri acil amelyat olmamı söyledi kimleride son care olarak amelyat ol dediler. son care olarak amelyat olanların arasında prof saffet mutluer ve prof ender kofralıda var.ama benim ayagımda şuan sadece ağrı ve gerilme var ve zaman zamanda büyük abdeste kaçırma oluyo bunuda kendim ayarlıyorum.saffet hoca şuan olma dedi eger agrıların çok şiddetlenirse olursun dedi belkide hep böle devam eder dedi.ben napcan bilmiyorum fikri olan varsa söylesin mustafa_arslan77@hotmail.com

Mustafa arkadaşım;
bnce fazla uzatmadan ameliyatını olmalısn.zaman geçtikçe vücutta tahribatlar oluyor ve bunun içinde yeni ameliyatlar gerekebiliyor.mesala bn omurilk ameliyatını olduktan sonra birde topuk ameliyatı olucam yukarda söyledgim gibi.
bn sıkıntılarımı ameliyattan sonra düzeltmeye başladım.şu anda keske daha önce olsaydım diye düşünüyorum.

nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama benİM ameliyatımı adana başkent hastanesinde DOÇ.DR.ORHAN ŞEN yaptı.ayrıca ankara başken hastanesindende PROF.Hakan hoca geldi.
yine de son karar senin....geçmiş olsun.

slm ya birşey sorcam yusuf erşahinin özel muayenesi yokmu acaba internette bulamadım telefonu varmı sizde ben yalovada oturuyorum randevu alıp muayene olmak istıyorum yardımcı olabilirmisiniz

mustafa_arslan77@hotmail.com mail atarsanız sevinirim kolay gelsin

Selam arkadaşlar çok acil cevap bekliyorummmm

arkadaşlar aranızda çocuk olupta gergin omurilik hastası olan varmı.benim kızım 8 aylıkken oldu. şu an 3 buçuk yaşında tekrar yapışıklık olmuş tekrar ameliyat olması lazım.hiç ürodinami tetkiki yaptıran varmı.veya buna gerek varmıkiii. kızımda idrar kaçırma yok.geceleri kuru ama çok nadir arada altına kaçırıyor.ilginize şimdiden teşekkürler.

slm arkadaslar.. benım alnımda bi lipom vardı 1.5cm büyüklüğünde ve ameliyat olmak istemedim iz kalmasın diye. gökçek iksiri ve lipom çayı kullanmamı tavsiye ettiler internettende araştırısanız bulursunuz kullanmaya yeni basladım ama işe yarıcakmı bilmıyorum kullanan varmı ??

Arkadaşlar;
Bende lipom var L5-S1 düzeyinde lipom var. Hacettepen beyin cerrahisi hocasına gittim,film ve MR çektirdim,sonrasında doktor şuan için ameliyat düşünmediğini, ürolojinin tedavisine devam etmem gerektiğini söyledi.Daha önce idrar yapabilirken son zamanlar çok azda neden az idrar yapabildiğimi sorduğumda zamanla sinirler baskıya dayanamaz hale gelmiştir dedi.

Ürolojinin teşhiside nörojen mesane.Bu hastalık lipomun omiriliği germesinden kaynaklanabilinirmi ? Zira yine hacettepeden ortopedi hocası(prof.) böyle bir şey olabileceğini ifade etti. Üroloji doktorumla görüşmüşler ve ameliyata gerek olmadığına karar vermişler. Yani ameliyat nörojen mesane sorununu çözmeyecekmiş.

Benim durumuma benzer bir durum yaşayan varmı ? lipomun omuriliği germesi nörojen mesaneye yol açarmı ? Bir sürü hoca hayır dedi hepside prof. ama beyin cerrahının açıklaması beni tatmin etmedi. Ankaradan beyin cerrahı doktoru tavsiye edebilecek varmı ?

Herkese acil şifalar...

gergın omurılık sendromu

mrb gecen hafta ırem naz gergın omırılık sendromu amelıyatı oldu suanda cok ıyı ınslh daha ıyı olur .bu rahatsızlıgı onlara tafsıyem ıyı bır hastanede amelıyat olmalrı

sayın hazal. 1 yıl kadar önce bende bu ameliyatı oldum amaşikayetlerim daha da arttı.özellikle kaçırma problemi bana hayatı zehir etti.bununla nasıl başedeceğim bilemiyorum.İleride de beni daha nasıl problemler beklıyor bilmiyorum ama cok korkuyorum.

merhaba.aynı güçsüzlük problemi bendede cok fazla.amelıyatım üzerinden 1 yıl geçti ama...hiçiyi değilim.

Ben de gergin omirilik sendromu(tethered kord) hastasıyım.l5.şu an yirmi yaşındayım.12 yaşımdayken ameliyet oldum.sinirlere dokunulmadı,sadece oradaki şişliğin üstü alındı.fakat hiçbir iyileşme olmadı.hep daha da kötüye gitti.yürümemde bir sorun yok.tuvalet sorunlarım var.bu ameliyatı olmak istiyorsan iyi bir araştırma altında ve marmaraa üni. Ya da ege üniversitesini tercih etmelisin.sende ne gibi sorunlar var.özel mesaj gönderirsen daha rahat konuşabiliriz.

benim bir yıl önce ege ünv. ameliyatım Prof Tayfun Dalbastı tarafından yapıldı.Ama hala sıkıntılarım artarak devam ediyor.Gerçekten çok ağır hissediyorum kendimi.bu tuvalet meselesi zaten canıma tak dedi.Hele ayak ağrılarım artık dayanılmaz oldu.isyan etmeyeyim beterin beteri var ama cok zor ....ya daha ileri seneler de ne olucak?daha da yaşlandığımızda...yok mu bu işin bır çaresi...

Gökhan;20-30 lu yaşlarda benim durumum bu kadar ağır değildi.ne zaman ki 40 lı yaşlara geldim bırden tum vucudum çoktu ve isyan etti sanki...oysa ki ben ameliyatsız tedavisiz idare ediyordum zor da olsa...hem de hiç bi şeyden geri kalmazdım bi şekilde çözüm üretir ve hal çaresine bakar yaşamdan kopmazdım. ama şimdi....NEREM AĞRIYOR ONU BİLE ANLAMIYORUM.BELİM Mİ.SIRTIM MI.BACAKLARIMIN AĞRISI MI BENİ BEZDİREN AYAKLARIMIN TABANLARI MI DİZLeRİM Mİ AĞRIYOR...ŞİMDİ DE SANKİ BÖBREKLERİM BOŞLUKLARIM SIZLIYOR.Galiba diğer boşaltım sistemi organlar da etkilenmeye başladı.bu ne böyle ya ..hareket olmayınca kilo alıyorsun.kilo alınca daha da ağırlaşıyosun.ağırlaşınca hiç kıpırdayamıyosun .kıpırdamazsan daha da ağrı cekiyosun.ben artık 10 dakika bile ayakta kalamıyorum.uzun süreli oturamıyorum ve yatamıyorum.hatta tuvaletimi kendi isteğimle yapamıyorum

nihalican hanım,
öncelikle geçmiş olsun.kendinizi bu kadar çagresiz hissetmeyin bncee herşeyin çağresi bir şekilde bulunur.
bnce bir an önce bir üroloji uzmanıyla görüşmelisiniz.idrar torbanızı oluşturan kasların çalışmasının düzgün olup olmadıgını üroloğunuza sorun.yani bu kaçırma probleminin nedeninin kaslarla mı yoksa sinirlerle mi ilgili olup olmadıgını öğrenin.....eger bunlardan birşe çıkmazsa psikolojik olabilir.eger uzun zmandır bu problemi yaşıyorsanız psikolojik olma olasılığı olabilir.çünkü bnde öle olmuştu.....
ağrılarınız içinde;bnde de böyle ayak sırt bel agrıları wardı zaten doktora gitme nedenimde buydu. ameliyattan sonra geçmedi pes kavus teşhisi konmuştu onu içinde iki ayagımdan da ameliyat oldum.ayak agrılarım büyük ölçüde geçti.gittikçede azalıyor.belim içinde doktorumun werdigi kasları güçlendirme egzersizlerini yapıyorum onlarda çok ii geldi.

sayın hazal. İlginize çok teşekkür ederim.Zaten bu gün hastanede idim ve ürodinami testi için gün aldım.sanırım pek hoş bi test değilmiş ama canım cok yanmazmış. öyle dedi doktor.Ayrıca yeni bır mr filmi çekildi.Bayramdan sonra alıcam sonucunu.Sizde ki bu ayağınızdaki pes kavus için ortopedi mi beyin cerrahi mi teşhis koyuyor.Yani ben ayaklarım için hangisine gideyim.Sizede çok geçmiş olsun.tekrar teşekkür edrim.

Üst Alt