Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gergin Omurilik Sendromu tanısı taşıyan ve ameliyat olan..?

pes kavus teşhisini ortopedi koydu.....eger gideceginz ortopedistin uzmanlık alanı ayak ve bilek cerrahisi konusunda olursa çok daha ii olur doktora gitmeden öncede bunu öğrenirseniz içiniz daha da rahat eder şimdiden geçmiş olsun .....

gergin omurilik sendromu hastasıyım amaliyat olmam gerektiği söylendi doktorum tarafından ege ünv. doç dr taşkın yurtsevene randevu aldım.
doktorum topukta his kaybı oldunu belirtti refleks yok.geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu ve idrarda bakteri oluşumunu sık yaşıyorum . boynum ve belime çimento dukulmuş gibi hissediyorum elektiriklenme şeklinde sinyal veren ağrılarım var hiç geçmiyor ve yolda yürüyemiyorum sol bacağım tamamen kasılıyor yorulunca

benim gibi rahatsızlığı olan arkadaş varsa lütfen görüş alışverişi için bana msj bırakın

herkese acil şifalar diliyorum.

merhaba..ürodinami testie ve mr sonuçlarıma göre ::ameliyatımdan 15 ay sonra tekrar yapışma olmuş.sorunlarım bu yüzden geçmemiş.bu cok nadiren olabiliyormuş.doktorum durumu değerlendirecek ve ona göre karar vercek.Prof.tayfun dalbastı ya cok güveniyorum.o ne kara verirse dinleyeceğim ,yeter ki bu sıkıntılarım geçsin.belki bi daha ameliyat...ama ağrı ve direnç kaybı beni zorluyor .resmen zombi gibi hissediyom kendimi.

slm

merhaba arkadaslık ben gergin omurılık sendromu dermal sinüs traktı dolayı ameliyat oldm biraz ameliyat uzun süruyor ama ehil ellerde kolay bi ameliyat ameliyat sonrası biraz uğrastırıo ama ıyıleşiyorsunuz ben size vakıf gureba hastanesi beyin cerrahisi kliniğini önereyım ben orda oldum hiçte pişman olmadım geçmiş olsun.

ege ünv. nöroşiruloji doç. dr. taşkın yurtseven teşhisimi kesinleştirdi. ayrık omurilik ve gergin omurilik sendromu .ameliyat şart dedi ve hastanede muayeneden 200 ytl verdik. ameliat için 3 milyar istedi .para vermessek öğrencileri ameliyat ediyormuş nakit sıkıntısı çekiyoruz ama 2lemde kaldım acaba doç. dr mi ameliyatımı yapmalı yoksa öğrencileri yapsa ne derece iyi olur bilmiyorum bilginiz varmı bu konuda

Arkadaşım hemen yan tarafındaki odada prof.tayfun beyle görüş lütfen. Ama mutlaka g ö r ü ş ...yarın bende gideceğim.sakın sakın görüşmeden bır adım atma..sakın.
Prof.tayfun dalbastı.ne muhteşem bır ulu doktor göreceksin.

taşkın beyi balikesirde bu teşhisi koyan beyin cerrahı doktor önerdi ben daha önce bu hastalığı duymamışken kim uzman nedir nasıldır bilmedimden mecbur gittik oda para dedi kilitlendik kaldık. buradan telefonla randevu alarak gitmiştik taşkın beye nihalican kardeşim bi zahmet senle görüşelim prof.dr tayfun dalbastıya randevü alarakmı gitmeliyim .yoksa hastaneye gittiğimde direk onu talep ederekmi görüşülüyor hiç hastane işlerinden anlamam ama sanırım öğreneceğiz .

merhaba sen normale dondun mu hangı hastane de oldun amelıyatı yardımcı olursan sevınırım

merhaba ırem naz nerde amelıyat oldun yardımcı olursan sevınırım...cunku bu amelıyattan ıyılesen cok az ınsan var galıba

slm arkadaslar bende gergın omurılık amelıyatı oldum ege unıversıtesınde oldum doktorum prof.yusuf ersahın dı ama benı asıstanı amelıyat ettı bende 4yıl oldum olalı bende de tekrar sorun cıktı belımde yapısma varmıs yıne amelıyat olmamı soyledıler ama olmadım tekrar aynı seylerı yasamaktan korkuyorum cesaret edemıyorum artık....tavsıyelerınızı beklıyorum..allahım hepınıze sabır versın inş hepımız en yakın zamanda ıyılesırız...

arkadaşlar yeni katıldım mrb oğlum 8 yaşında önce skolyoz denildi daha sonra gergin omurilik teşhisi konuldu manisa celal bayar ünüverstesinde mehmet selçuki baktı ameliyat dedi ve yattık oğlumun astımı olduğu için atak geçirdi ameliyata giremedi ama şimdide korkuyorum nolur bişiler yazın ameliyat olsunayakta aksama gibi mu %90 civarında skolyozuda durucak dedi ama bilemiyoruz şaşırdım kaldım ama altına kaçırma yada nebilim asla ağrısı olmadı biz kendimiz farkettik skolyozuda lütfen cevap yazın

ahmetyeliz;

prof.nurcan özdamar tel 4646699..izmir.görüşmeniz gereken tek adres.4o yaşında gergin omırilik hastası olduğumu öğrendim ve cok geç kalmış bır tedavi ve ameliyat oldum.deformasyonlarımın telafisi mümkün değil.mutlaka gorüşün ve s a k ı n ihmal e t me y in.çok önemli bır konu.1o-20-30 lu yaşlarda katlanılamayacak bır durum yoktu...ama 40 tan sonrası bır felaket..hiç panik yapmayın.uzman ellerde basit bır ameliyat.ama omırilk bu.şakaya gelmez.işinin uzmanı hatta profosoru yapmalı amelıyatı.çok şanslı bır cocuk ki erken teşhis edebilen bır ailesi varmış.ben o kadar şanslı değildim...nurcan bey bu konuda kesin söz sahibidir.türkıyedeki en önemli beyin cerrahlarındandır.çok geçmiş olsun.şifalar dilerim.aman ihmale gelmez bır konu bu dikkatli olun.

ben ameliyat oldum gayet rahatım ameliyatı ege üniversitesinde oldum ve doktorum sedat çağlı idi

Selam Bende Gergin Omurilik Ve Skolyoz hastasıyım Benden Size Tavsiye Gergin omurilik Ameliyatını Oldum 13 Yaşındayım (ÇAPA Hastahanesi Nöroşirurji Bölümünde Uzm.Dr.Altay Sencer i Tavsiye Ederim Benide 1 Ay Önce Ameliyat Etti Çok Memnunum Hemşireleride Çok ilgili) Not:72 saat Ayaklarınıza Kramp Giirecek 72 saat içinde sancılar Herşey sonlanacak ve düzgünce Yürüye bilirsiniz ........ Saygılar

Cihad geçmiş olsun bende gergin omurilikten başka lipom da var omuriliğin içinde yani yağ bezesi sende de lipom varmı?

merhaba sizin şikayetiniz neydi ameliyat oldunuz mehmet beye annemde bel kayması kanal daralması var amelkiyat olması gerekiyor bu yüzden mehmet beyle irtibat halindeyiz doktor hakkındA referans vereblirmisiniz

doktor sedat çağlıya ameliyat olan arkadaş bi yardım lütfen

slm hazal bana acılen msj yazarmısın cnm banada gergın omurılık teshısı konuldu 24 yasındayım ve malesef korkuyorum nerde nasıl kıme amelıyat oldun

@gülen kız senınle görüşmem mumkun mu bana da gergın omurılık tehssı konuldu

Merhaba uzak doğu cadısı senınle görüşmem lazım lütfenn bende de aynı teshıs konuldu amelıyatolmam gerek lütfennn bana dönüşşş yapınnnn

merhaba arkadaslar...bu konuda turkıyede en ıyı doktor..mehmet özekdir.ıstanbul kozyatagı acıbadem....benım kızım.2 yasında oldu omurılık gerılmesı amelıyatı ve gec kaldık.yapısmanın tekrar olması amelıyatı yapan doktordan kaynaklanır.bu konuda cok arastırma yaptık.allah razı olsun mehmet beyden.baktım forumlara mehmet beyın adı hıc gecmıyor...yazmak ıstedım.bu konuda eger bılmek ıstedıklerınız varsa burdayım yazabılırsınız..bızde sorun yokmu var..kızımın ayagı sol ayagı dıgerınden 1 cm e yakın kısa.kızım su an 7 yasında.sol bacagı gucsuz.amelıyatın gec olmasından oturu..(bu arada belırteyım.. cok doktor gezdım teshıs koyamadı kızımda bel bolgesınde kıllanma vardı belırgın.dogustan.)sımdı ortopedı takıbınde ters kalıp ayakkabı kullanıyor ve amelıyat olması ayagındakı baglayıcı kasın gevsetılmesı ve boylelıkle sol ayagında kı kısalıgın durmaı amaclanıyor.amelıyat ıcın kararsızmıyım.bıraz....mehmet özek.lutfen bır gıdın..spastık cocuklarla ılgılı.ve 19 yasın altına bakmaz.daha sonrası ıcın yazın.anlatayım.

Arkadaşlar, bu konuda deneyimlerinizi paylaşırsanız herkes için çok yararlı olur.

merhabalar gergin omurilik sendromundan ameliyat gecirmişsiniz.benim bir yakınımda bu rahatsızlık mevcut ve ameliyat olmasını söylediler yanlız biz karar veremiyoruz.cok riski olan bir ameliyatmış.izmirdemi oldunuz siz bize bir öneride bulunabilirmisiniz.teşekkürler iyi günler

Merhaba sizinde telde görüşebilirmiyiz.Numaranızı verirseniz arayayım

Selamlar
Bu ameliyatı olmam gerekiyormuş doktor olur musun diye sormadı bile :)
Mademki mecburuz bu ameliyatı olmuş arkadaşlara sorularım olacak..

1-Gergin omurilik ameliyatı zor bir ameliyat mıdır?
2-Ameliyat süresi ne kadar sürüyor?
3-Tamamen iyileşmek ne kadar zaman alır?

Merhabalar ben 4 çocuk annesiyim . Hem memingosel hem siringomeli hastasıyım ayrıca gergin omirilik teşisi koydular. 1995te meningosel ameliyatı oldum .Şimdi bidaha olmam gerekiyor siz şuan nasılsınız

arkadaşlar acil

Merhaba arkadaşlar. Ikizlerim 14günlük ve biri lipomyelomeningosel hastası. Eskişehirdeyiz. Ayak harekeyleri var şu an için ve buradaki beyin cerrahı ayda bir kontrol önerdi. Biz de mehmet özek le görüştük mail yoluyla mr sonucumuzu ve bebeğimizin fotosunu attik. Sirtinda da kuyruk sokumunda üstü deriyle kapli büyükçe bir kese var ve kesenin içinde de büyükçe bir siinir ucu varmis. Ayrica omurga gerginliği dedi işte mehmet özek3ay sonunda ameliyat dedi. Bir de gazi üniversitesi kemal baykaner le görüşmeyi düşünüyoruz. Ne yapacağımıza da karar verebilmis değiliz henüz. Şu an herşeyi normal ama sanırm büyüdükçe sıkıntı oluyormuş değil mi? Bilgisi olan arkadasla cevap yazarsanz çok sevinirim.

İkizler için

Seyit bey çocuğunuzu ankara da porf. Tunçal özgene götürün . Mutlaka ben ona ameliyat oldum gerçrgi size söyler. Ben meningosel,sringomieli,gergin omirilik sendromu hastasıyım ama iyiyim yürüyorum 4 çocugum var

Yeni doğmuş bebeklerde lipomyelomeningosel ile ilgili deneyimi, bilgisi ve önerisi olan var mı?

Yardım

Gergin omirilik ameliyatı olan varmı arkadaşlar. Zor bir ameliyatmı . İyleşme şansı ne kadar ?Ayrıca ben doğuştan meningosel hastasıyım son 5 senedir çok iyi degilim

gergin omurilik ve skolyoz

Merhaba arkadaslar

benimde dogustan gergin.omurulik hastaligim var dokuz yasinda ameliyat oldum 3 ayda anca otirdum 1 ayda tamamen iyi olmak mumkun degil bence zaten cok riskli bir ameliyat olmak ayri dert olmamak ayri dert simdi on sekiz yasindayim ve yeniden ameliyat olmam gerekiyor bunun yani sira skolyozum olduguda ortaya cikti gercekten ne yapicam bilmiyorum 2 operasyon birden geciricem ayag kalkamamak degilde korktugum herseyden bu yasima kadar hep soyutladim kendimi cocuklugumu bile yasayamadim annem dur kosma dur atlama ip atlayan arkadaslarima bile hep uzaktan baktim
simdi ise kendi yasitimdakilere uzaktan bakmami.istiyorlar benden biliyorum ailemin.sucu degil ama benimde degil bende guzel bir hayatim olsun istiyorum herkes gibi

herneyse arkadaslar size tek tavsiyem bu hastaliginizi ogrendikten sonra dogal olarak pskolajiniz bozulucak neler yasicaginizi bilemiceksiniz hyaller bile kuramicaksiniz belkide ama yinede ameliyat olun ve morelinizi bozmayin hayatin sonu degil kaderimiz bu diyip gecin
ve doktorunuz cok iyi olsun hastalik yaygin olmadigi icin herkes merak ediyor ve ameliyat etmek istiyor pratisyenlere sakin yaptirmayin. Ben de eylul ayinda 2. Ameliyatimi olucam alahin izniyle iyi olucam :)
bu sefer skolyoz ameliyatida olucagim icin 2 operasyon geciricem bu ameliyati olanlar bana yorum yaparlaesa sevinirim :) kendinize iyi bakin..

siringomyeli ve gergin omurilik rahatsızlığım var, dışkılamada sorun, sağ ayağımda his kaybı(bacağa doğru yayılıyor), güçsüzlük ve ağrılarım mevcut. Ancak prof. ameliyat yapmıyor, yapmak istemiyor.. bir profesör siringomyeli ameliyatından neden kaçar yahuuu! bilen var mı? Adam siringomyeli olduğumu gördüğünde nasılda canı sıkıldı neredeyse oflayıp puflayacaktı nerden çıktı şimdi bu der gibiydi..;)

Çok riskli diyor doktorum...

Sayın canacan merak ettim doktorunuz neden siringomieli ve gergin omirilik ameliyatlarını yapmak istemedi. Aynı rahsızlıklar bendede var ama doktorların bazıları yaparım ve olman gerekiyor diyor bazıları hayır diyor . Ne yapmamız lazım bacaklarda güçsüzlük ve his kaybım ilerliyor . Dışkılamada sorun yaşıyormuşsunuz kendimde farkettim bazı sorunlar var aynı şeylerimi yaşıyoruz . Çok kararsızım çok riskli diyor doktorum

Sayın4çocuklu ben
Anladığım kadarıyla ameliyat riskli ve sonuçları da kesin değilmiş, bu tür ameliyatlarda uzun zamandır herhangi bir ilerleme kaydedememişler. Konuşma sırasında Doktor bir ara ağzından "olumsuz birşey olursa beni dava edersin" dedi. Galiba bu ameliyatlarda olumsuzlukla karşılaşmak olağan bir şey. Hocanın sesli sesli MR sonucunu okurken Siringomyeli kelimesine geldiğinde sesini alçaltıp, suratını eşkitmesinden anlamıştım bu ameliyatı yapmak istemediğini.. Ameliyatın riskli olduğu gerçek ancak sorunlarım var ve bu sorunlar yan gelip yatmayla geçecek gibi değil malesef..
Bu ameliyatı yapmak için ürodinami testi sonucunun olumsuz çıkmasını şart koşuyorlar sanki; yani idrarınızı kaçırmanızı istiyorlar. Eğer idrarınızı kaçırmıyorsanız, ayağınız güçsüzmüş yok efendim ağrılarınız var dışkılama sorununuz var bunu önemsemiyorlar, Altına kaçırıyormusun? Hayır, e o zaman devam... Malesef bu hastalıkta tedavinin yetersizliği kadar hastanın ameliyat edilmesine karar verilmesisürecide bilimsel değil. Bazısı ürodinami testiyle karar verirken bazısı MR'ı bazalıyor,şikayetler ise ikinci planda.. "Dayanabildiğin kadar dayan" demeye getiriyorlar..

Bu arada Sorunlarım devam ediyor; Lavman kullanıyorum, genital bölgelerde ağrılarım var, ayağımda güçsüzlük tavan yaptı. his kaybım sağ ayak parmaklarımla sınırlıyken şimdi bilekten aşağıyı tamamen etkilemeye başladı ve malesef hoca topu taca atmaya devam ediyor; beni üroloji ve iç hastalıklarına yönlendiriyor, bu bölümlerdeki hasta yoğunluğu dikkate alınırsa 2 aydır buralarda sinir harbi vermekteyim. Şu aralar İç hastalıklarından aldığım kabızlık ilaçlarının midemi rahatsız etmesiyle meşgulüm.

Üst Alt