Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme sorunları olan kim var?

arkadaşlar merhaba bnmde görme kaybım yüzde 90 optik atrofi hastasıyım. aranızda futbol oynamak isteyen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim.

Merhaba arkadaşlar benim sağ gözüm tamamen görmüyor, ve biraz kaymış durumda, aranızda şaşılık tedavisi olan varmı yada bu konu hakkında bilgisi olan varmı? Görmeyen göze estetik yapılabilirmi acaba?

Monoküler Arkadaşlar Merhaba.

Benimle aynı sağlık sorunlarını,sıkıntıları yaşayan diğer monoküler arkadaşlarımla tanışmak görüşmek temennisi ile.

görme engelli olan arkadaşlarımız buraya mesaj yazsın

görme engelli arkadaşlara tanışmak istiyorum bilgi, yardımlaşma ve birşeyler paylaşma adına...... konyadaki görme engelli arkaşlarım yazarsa daha çok sevinirim:eek:

İyi günler adım İdris keratokonus hastasıyım yani kornea hastasıyim kornea çatlıyor ve her gün her saat görme kaybı ile yasiyorum iki gozde %5 gormuyor ve hastalığın son evresindeyim itile kakila çalışıyorum cunkudevletin yapmış olduğu işçi çalıştırma sismeti vasat ve bizi beden işçisi olarak gönderiyor ve fabrikalarda bizi kullanıp işine gelmezse 3 5 kuruş parayla kapıya koyuyor lakin biz bisey dedik mi sakatları adam yerine koyduk deniyor devlet benden 15 sene çalışmamı istiyor istiyorda 2 metre yanimdakini goremeden bakkaldan aldigin parayi saymadan cebime koydugu girmeden 15 sene gormeyen bir insani o kadar devlet dışladı ki artık gunler geçsin diye erken uyuyorum lakin umursamamakla beraber bizi toplumdan da soyutladılar ekss diye sınav yaptılar göremeyen insanları niteliksiz diye atamadilar gormeyen gozle inşaat muhendisimi olunur kapa gozlerini ol bir gun kor sayın bakan inanki 5 dakika sonra hayattan sogursun ama biz sogumadik siz bizi ittikce biz size arkadaş olmaya calistik siz akrabalarinizi atamayi is sahibi yapmayi bir yerlere getirmeyi iyi bilirsiniz iyi gunler diliuorum herkeze yaziyi yazan kardesim soyleyen ben

'bimer@basbakanlik.gov.tr'
SİZLERDE MSJ ATIN TEK KİŞİLİK OLACAK Bİ İŞ DEĞİL BEN ELİMDEN GELENİ YAPTIM ÜST ÜSTE ÇOK MSJ GÖNDERDİM SADECE Bİ SAYFADA OLAN MSJ SİZİİNLE PAYLŞICAM SİZLERDE MAİL ATARSANIZ BELKİ BU SENE GÜZEL SONUÇLAR ALABİLRİZ DÜŞEN RAPORLARIMIZ HAKKINDA

Kalıtsal monoküler olan 16 Aralık 2010 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması Ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin ekindeki EK-2 Özür Oranları Cetvelinde yer almamasından dolayı, monoküler bulunan kişiler sağlık kurulu raporu alırken mağduriyet yaşamaktadır.

Mağduriyetimizin önlenmesi adına monoküler bulunan kişilere verilecek özür oranlarının ilgili cetvele eklenmesini arz ve talep ederim.

Başbakanlık İletişim Merkezine göndermiş olduğunuz dilekçeniz işleme alınmıştır.
Başvurunuz yasal sürede ilgili Kurum/Kuruluş tarafından değerlendirilip sonucu e-posta/posta aracılığıyla tarafınıza bildirilecektir.
İyi günler dileriz

Mjs ma cvp aldım çok memnun oldum, bilemiyorum benim gibi daha çok fazla msj atan vardır fakat derdim Rabbimin bizlere uygun gördüğü özrün
yaşamımızda elimizden alınan haklarımızla alakalı ben doğuştan tek göz görmeyen monoküler li bir vatandaşım ve bu sene de astigmatım oldu bunada rapor çıkmıyor sizden ricam
ilgili yerlere iletirseniz bu konuda tekrar hastahane ve maliye ye uygun bi düzenleme daha yapılırsa çok mutlu oluruz
ben ve benim gibi bu durumda olanlar adına yazıyorum teşekkür ederim.

saygılarımla …………

Merhaba arkadaşlar,
Ben de monokülerim ve özellikle monoküler arkadaşlarla daha yakın olmak istiyorum.

bende varım monoküler olarak sol göz görmeyen :)

Yek 616 ,Merhaba ben de tavukkarasi hastalığım olduğunu biliyorken en son gittiğim doktor rod cone distrofi olduğunu söyledi.suan ödem var onu geçirmeye çalışıyorum fakat kataraktim cok ilerledi.ışıklar cok rahatsız ediyor.sizin durumunuz nasil

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.
Benimde çocukken geçirmiş olduğum bir kaza sonucu sağ gözümde görme kaybı oldu. Defalarca ameliyat oldum, kornea nakli yapıldı fakat en fazla 30 cm önümdeki parmakları bulanık bir şekilde sayabilecek görme yetisine sahip sağ gözüm.Ek olarak göz tembelliği oluştuğundan sağ gözde dışa kayma oluştu.Estetik açıdan beni çok rahatsız ediyor.Kontak lens takılı olduğundan diğer göz rengimden farklı bir renk. Sol gözümde Allah'a şükür şuanlık bir problem yok.Bu durumun sosyal hayatta nasıl bir etki yarattığını en iyi bilenlerdenim. İnsanların yüzüne bakarak konuşamamak, sürekli kendini ezik hissetmek, o da yetmezmiş gibi devlete göre engelli sayılmayıp bir mesleğe odaklanmak istediğinizde engelli olarak nitelendirilmek gerçekten insanın moralini bozuyor. Düşünsenize ehliyet alırken bile damga yiyoruz, ötekileştiriliyoruz ve gerçekten can sıkıcı bir durum.

aynı kaderi paylaşan siz değerli arkadaşlarımdan yardımcı olmalarını rica ederim: http://www.engelliler.biz/forum/eme...ik-hakkinda-yardimlarinizi-rica-ediyorum.html

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Merhaba 13 yildir behcet hastasıyım gozlerimde gorme kaybi var ayrica ootapedik ozrum vsr

Ebruulii

Benim gözümde doğuştan katarakt var. Dr bana bu zamandan sonra alinmasinin bir faydası olmayacağını söyledi. Bu yuzden bende ameliyat olmadım.

benimde sağ ğözümde cocukluktan kalan ğöz damarlarım çatlıyordu icerde yara oluştuğu için iyileşmiyordu cok şükür lazer tedavisi ile durdurdular

Benim gözümdede mevcut bu hastalık 20 yaşındayım üniversiteyi zorlada olsa kazandım çok zorluk çekiyorum tahtaya bakarken arkadaşlarım arasında herkesin yüzüne baktıgımda göremiyorum. sağına soluna bakınca da tuhaf geliyor insanlara ./ Allahıma çok şükür yinede. çok zor cidden göremiyorum bir çok şeyi. uzaktan hiçbirşey yok kırılıyor iç içe giriyor ve göremiyorum. çok zor.

arkadaşlar merhaba glokomu olan ve bitkisel ilaç kullanan var mı aranızda.

görme kaybı

Merhaba arkadaşlar benimde bir gözüm iş kazası sonunda görme kaybı oluştu geçmiş olsun herkese

Merhaba ben askerde geçirdiğim kaza sonucu glokom hastalığına yakalandım. Jüvenil glokom ve son çırpınışlarım bunlar dava açtım kaybedersem Neşet Ertaş'ın yanına gidiyorum

Herkeze Selamlar
Benim gözlerimde doğuştan şaşılık vardı. 4 yaşındayken ameliyat oldum ve düzeldi. Ama ileri derece uzağı görememe olduğu için gözlük kullanmaya başladım. 8 yaşında sol gözümde katarakt çıktı ve tekrar ameliyat oldum. Herşey seyrinde giderken 11 yaşındayken tekrar sol gözde retina yırtığı meydana geldi. Hiçbir kaza veya ters bi durum olmamasına rağmen oluştu bu rahatsızlık. Doktorlar ameliyat olacağımı ama retina yırtığının düzelmiyebileceğini dolayısıyla gözün tamamen görmesini kaybedebileceğini söylediler. Amelyat oldum ve sol gözümün görüşü tamamen gitti. Şu an 28 yaşındayım ve sol gözüm görmüyor. Sağ gözümde de 6 derece gözlük kullanıyorum. İleri teknoloji cam inceltme olduğu için gözlük camlarımda ince görünüyor. Yurtdışıda dahil birçok doktora göründüm. Ama dünya tıbbında retinanın henüz tedavisi bulunamamış. Şimdi senede 2 kere düzenli kontrole giriyorum. geçen senede ekim ayında %42 engelli raporu aldım.Hastalığım çok küçük yaşta başladığı için bununla yaşamaya alıştım. Göz konusunda rahatsızlığı olanlar ve henüz iyi bir hekime rastlamamış olanlar benimle iletişime geçebilirler. Zira benim gittiğim hekim çok çok iyi bir hekim. Herkese selamlar.

Merhabalar arkadaşlar sağ gözüm görmüyor bu durum aile kurmama engel olur mu ?

merhaba bende görme kaybım var sol gözüm %0 sağ gözüm %5 görüyor onu da gözlük le idare ediyorum ama gözlüğümü değiştirmem lazım ama camlar Çok pahalı yardımcı olabilecek olan biri var mı bur dan teşekkür ederim Allah razı olsun

Benim de sag gözüm görmüyor atilan bir cisim sonucu kaybettim %32 rapor verdiler. Ne sakat sayiyorlar ne de saglam ortadayiz yasamayanb bilemez bu durumun verdigi zorlugu

günaydın
gözlük alacağımda çok pahalı olduğu için alamıyorum gözlükçü tanıdığı olan var mı indirimde yardımcı olabilecek biri varı bütün dünyam gözlüklerim onlar yoksa hiç bir şey göremiyorum yardımlarınızı bekliyorum ,

tşk

iyi çalışmalar

Emir99
Emir bu kadar sıkıntı edecek bir şey yok hayatımızı aynı şekilde idare ediyoruz hatta kimse tek gözümün gördüğünü anlamıyor bile. Şükürler olsun.

kariz&matik
Ben geçmişte gözlük almıştım tek kuruş para ödemedim anlamadım desem?

benim gözlüklerin camı çok büyük ve pahalı olduğu için devlet karşılamıyor bir gözüm hiç görmüyor diğer gözümde%10 görüyor bunda anlamayacak bir şey yok

Üst Alt