Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme sorunları olan kim var?

günde 1 paket sigara bitiriyorum. balık yağımı hemen alacagım hazır sonbaharda geliyor :D

santral tip tapetoretinal dejeneresi

slm.göz santral tip tapetoretinal dejeneresi olan varmı,yada bilgisi olan.

slm benimde 3.5 yaşında kızım var onunda doğuştan sağ kornea kalın ve beyaz renkte sol gözden görmesi var ama yüzdesini bilemiyoruz.şimdi sol gözde katarakt var alınması gerekiyor ve mercek konucak ama bir türlü doktor bulamadık bildiğiniz güvendiğiniz iyi bir doktor varsa lütfen yazın arkadaşlar (şehir hiç fark etmez her şehire gidebilirim doktora)

göz santral tip tapetoretinal dejeneresi olan varmı,yada bilgisi olan.:confused:

bende tek gözlüydüm işin kötüsü 2.ciside bozulmaya başladı.yani farlar gidiyo

bendede bi tane var ama iki tane gibi calışıyor :)

Dejeneratif Miyopi/Retina Dekolmanı olan arkadaşlarla var mı?

merhaba arkadaşlar.benim eşim 1 yıl önce retina dekolmanı oldu.dejeneratif miyopisi var. bu şekilde rahatsızlığı olan arkadaşlarla bilgi paylaşımı yapmak istiyorum.

icon1.png
Dejeneratif Miyopi/Retina Dekolmanı olan arkadaşlarla var mı?merhaba herkese cok gecmisler olsun Acil sifalar diliyorum..bende 1999 yilinda istanbul capa da sag gozumden retina dekolman ameliyati oldum..not.çiler eger simdi gozununuzun durumu hakkinda bilgi vercek olursaniz sevinirim tekrar gecmis olsun..

iki göz yaklaşık 9 derece miyop olana yüzde kaç rapor verilir?9 derece gözlük numarası olan.

çok teşekkür ederiz. Allah herkese acil şifalar versin. eşim sağ gözünden 15 yıl önce retina dekolmanı olmuş. 1 yıl önce retinasında tekrar yırtılma oldu. şuanda sağ gözü 0.1, sol gözüde kontak lens ile tam görüyor.miyopisi çok yüksek.sağ gözünle lens kullanmıyor. lens kullanarak görmesinin artacağını düşünüyordu, ben görmesinin artamayacağını bilmeme rağmen ona söyleyemedim.doktorundan bunu öğrendiğinde çok üzüldü.ben onun kadar çok üzülüyorum,elimden birşey gelmiyor bir hemşire olarak psikolojik destekten başka bir şey yapamıyorum. o mükemmel bir öğretmen, onun üzülmesine ve bu durumuna dayanamıyor. burada sizlerle paylaşmak istedim sadece. dileğim görmesinin daha da azalmaması, tekrar ameliyat olmasını gerektirecek durum olmaması.gözler damarlarını koruyacak besinler, bitkisel ürünler neler, sizlerden öğrenmek isterim. teşekkürler..

benim bir gözüm görmüyor ve engelli değilim devlet diğer gözümüde kaybetmemi bekliyor sanırım engelli olmam için töbe töbe

Neden bir gözünüz görmüyorsa engelli olarak görmüyor devlet sizi anlamadım.

çünkü devlet saolsun yeni bir sakatlık cetveli hazırladı 2006 da ve bizi de % 40'ın altında bıraktı biz dediğim tek gözü görmeyenler işin bir başka yönü ben doğuştan görme engelliyim gözümde görme dışında şaşılık ve kapak düşüklüğüde var ve küçüklüğümden biri sosyal alanda alaylar dalga geçilmeler sonucu şu yaşıma kadar çok kez aşağılandım ve geri planda bırakıldım ama kalk sen bunu sağlık kurulu heyetine anlat ve psikolojiden de oran iste vermez sana inanmaz işte ülkemiz bu hale geldi .

Benimde kızım doğuştan görme engelli bir gözü hiç görmüyor diğeri görüyor ama ne kadar bilemiyoruz bizde rapor aldık %95 sizin yaş kaç acaba ve neredensiniz

Arkadaşlar Göz derecem +9.25 hipermetrobum her iki gözun numarasıda aynıdır Vergi indirimine başvurmadım. 2004 senesinde sürekli % 45 oranında rapor aldım. Bir kaç aydır ameliyat olmak için araştırma yapıyorum.2 sorum var Vergi indirimi için rapor almak istesem alabilir miyim ? ikincisi sorumda 2 hastaneye gittim. Fakik göz içi lens veya İLAZİK ameliyatı önerdiler. olan yada bilgisi olan varmıdır. göz dreceleri yüksek olduğu için biraz tedirginim

arkadaşlar benmde gözlerımde sıkıntım var ve bu yazıyı okuyan herkezden DUA istiyorum adım berkan hürcan. ALLAH ım berkan hürcanın gözündeki sıkıntıları gider şifa ver inşallah amin, demeniz yeterli olucaktır bende hepinize ayrı ayrı dua etmek ısterım ama genel olarak şole soyluyeyım ALLAH HEPIMIZE ACIL ŞİFA VERSİN İNŞALLAH VE BU YAZIMI OKUYN BÜTÜN KARDEŞLERİMİN NE SIKINTISI VARSA GEÇSİN İNŞALLAH. birbirimize ettiğimiz duaların fazileti daha büyüktür o yüzden sizlerin duasına ihtiyacım var :)

Merhaba arkadaşlar bizim halimizden biz anlarız, paylaşıma devam, görmeyen gözündeki kayma/şaşılık için botoks yaptıran varmı acaba.

arkadaşlar protez göz taktırmak isteyen arkadaşlara yardım için söyleyim dedim ankara da saydam medikal var siteleride SAYDAM GÖZ MERKEZİ - ANKARA çok iyi protez göz yapıyorlar yaptırmak isteyen varsa gidebilir arkadaşlar bende orada yaptırdım

sağ gözümü bir kaza sonucu kaybettim 10 sene oldu okul yüzündende sol gözümde görme kaybı var

merhaba arkadaşlar bende aranizdayim bende ( teşhis h54.4 tek gözde körkük H20.8 iridosiklit, diğer + diğer göz sag malukula çevresinde hipopigmente lezyonlar sol makulada hipopigmente skar bilateral periferik retinada retitnit odaklari (özür orani %52 sol taraf hic görmüyor sağda bazen iyi bazen cok kötü oluyor bunun sebebi ( BEHCET ÜVEYİT ) ama olsun bunada sükür

selam arkadaşlar ben yeni üyeyim bende görme sıkıntısı çekenlerdenim pars planit üveit hastasıyım sağ göz görüşüm 0,1 sol göz görüşüm 0,1
allah hepimizin yardımcısı olsun

Ya arkadaş devlet beni askere almıyor polis yapmıyor askeriyeye almıyor çoğu yerden muaf bırakıyor ama gel gelelim tek gözüm görmediği için engelli sayılmıyorum peki arkadaş ben neyim ? İnsan bile olmuyorum bu durumda !

slimer;

Estetik bir görüntü bozukluğu varmı gözünüzde?

Arkadaşlar
bir sağ goz % 10 sol göz % 15 görüypr Yüzde kaç rapor alabilirim sizce ?

selam arkdaşlar benim şöyle bir durumum var 7 yaşındayken bir kaza sonucu sol gözüme darbe aldım hastalıgımın tıptaki adını bilmiyorum ancak doktorların çaresi olmicağını söyledi. şuan 18 yaşındayım ve tam tamına 11 yıldır dünyaya sag gözümle bakıyorum bunada çok şükür tabide insanız işte insanın kendini eksik görmesi çok kötü bir duygu ancak umudumu kaybedemiyorum anlamadım içimde hala anlam vermediğim bi umud var kendimi bildim bileli tek gözle görüyorum çift gözün duygusu nasıl çok merak ediyorum. Öyle bir durum ki insanların yüzüne bakamıyorum ne bilim insan bir kötü oluyor neyse sağlık olsun hayırlısını dileyim ALLAHtan arkadaşlar

Herkeze acil şifalar inş benim gibi olanlarla arkdaşlık kurmak isterim

xxxSonerxxx;

geçmiş olsun soner kardeşim senin duygularını bende yaşıyorum zor ama yapacak bir şey yok yapacagın tek şey bunun sana olan faydalarından yararlanacaksın mesela rapor al ben emekli oldum yalnız tek gözün görmemesine vermiyorlar başka rahatsızlıgında olması lazım kafana takılan her konuda yardımcı olurum kendine iyi bak

Üst Alt