Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme sorunları olan kim var?

Arkadaşlar
Görme sorunu olan bu kadar kişi oldgunu bilmiyordum sitede Beraber ozrumuz konusunda paylasım yaparsak faydalı olur diye düşünüyorum

Onemli konulardan biri sakatlık oranı BEn 2005 te % 45 almıstım sol goz ve sağ goz 11 civarı ayrıca gorme kaybıda var.Yeni rapor alsam ne oranda alırım sizce

Askerlik konusunda muafım bu konuda sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim

Gorusmek üzere

arkadaşalr benim tek gözüm görmüyor gözümde az da olsa bi leke var ve ben bu lekeyi düzletmeyi düşünüyorum bu mümkünmü içinizden böyle bir ameliyat yapan varmı yada yapmayı düşünen varmı .. ? tşk ederim

ben 37 yaşında nisitakus rahatsızlığı olan birisiyim hayatım buyunca bu rahatsızlık ayağım bağ oldu halende bu sıukıntıyı çekiyorum 1 /2 yıl önce teleskopik gözlüğü duydum ve ist gidip denedim min teleskopik göz. fazla faydası olmadı eski versiyonla görmem yaklaşık 3 kat artı yüzde 65 oldu ama çok kabaydı uzayılı gibi oratlıkta takamazdım telskoik gözlük hakında sosyal güvenlik hakında epey aratırma yaptım bu konularda kafanız takılan sorularınız varsa yardımcı olamak isterim bu dünyada özürlü olamak çoooook zor Allah hepinizin yardımcısı olsun

Değerli kardeşim ben de senin gibi aynı rahatsızlığı yaşıyorum ben ancak lisiyi bitirdim ünüversitide direkte döndük gidemedim kpss de özürlü memur olarak iş girdim sana sormak istediğim teleskopik gözlüğü denedinmi seninde fikrini almak isterim ben almadı ama denedim şu an yüzde 20 gör. Teleskopik göz. Yakalaşık yüzde 65 çıktı ama güvenemedim çünkü çok yeni sosyal güvenlik karışılamaıyor sende bir araştırsan sevinirim birde hangi ünversiteyi bitirdin şimdi ne iş yapıyorsun çalıştığın işte özürlü olarakmı yoksa normal çalışan olarakmı çalışıyorsun turgutyoldas@WindowsLive.com

Ben de Görme engelliyim, Sitedeki diğer görme engelli arkadaşlarla da tanışmak isterim, Dilerseniz bana özel mesaj ile ulaşabilirsiniz.

Diğer engel gruplarından olan arkadaşlar sözümü yanlış anlamaz umarım, fakat, Görme engeli en avantajlı engel gruplarından biridir, Ne teori, ne de pratikte görme yetisine sahip olan kişilerden hiçbir farkı yoktur.

Gördüğüm kadarıyla, Burada bazı görme engelli çocukları olan ebeveynlerden yazanlar olmuş, Kabul ederlerse naçizane tavsiyem son derece rahat olmaları, yaşıtı diğer çocuklar gibi koşup oynamalarına, bisiklete binmelerine, koşmalarına, yaşıtlarının hoşlandığı herşeyi yapmalarına izin vermeli, kısaca bağımsız olmalarını desteklemelidirler.

Bu durumda emin olun çocuğunuzun engeli sadece doktorların verdiği raporlarda kalacaktır :)

arkadaşlar benim kızımın sol gözü hiç görmüyor sağ gözü %20-25 arası görüyor.sol gözü diğerine nazaran çok küçüktü.2 ay kadar önce protez lens yaptırdım.şekil olarak diğerine benzedi.fiziğini düzeltti.hareketleri tam diğeri gibi değil.fakat kızımın eski halini bilmeyenler protez olduğunu anlamıyor.çıkarılıp takılabiliyor.kendi gözü duruyor üzerine lens yapıldı.Allah herkesin şifasını versin.selam ve dua ile

Merhaba , Ben albino hastasıyım gözlerimdeki rahatsızlık için çok doktor gezdim ama herhangi bir ilerleme kaydedemedik tedavide vs bu tarz rahatsızlığı olupta doktora gidip sonuç alan var mı?raporda hiper astigmat +ambliopi - sağ +4.50 +1.50 90 derece yazıyor.ile 1/10 -sol +4.5 +1.0 90 derece ile 2/10

geçmiş olsun thehel arkadaşım.bu konu hakkıda hiç bilgim yok ama çok iyi göz doktorları vardır diye düşünüyorum.benim göz sorunum başka olduğu için birşey diyemiyorum.

mrb arkadaşlar ben yeni üyeyim sağ gözümde tembellik var bildiğim kadarıylan tedavisi yok ben sağlık raporu alsam % kaç oran verirler bilgi verirseniz sevinirim

Bir gözü görmeyen (Monoküler) olan kim var?

Sonradan ve ya doğuştan bir gözünü kaybeden kimler var?

serdalçil;
mrb
göz tembelliği olan sağ gözle 3 metreden parmak sayabiliyorsanız ve diğer gözünde rahatsızlık yoksa  ile 15 arasında veriyorlar.diğer durumlarda %40 alma şansız olabilir.benimde gözümde tembellik var

Bende 12 yaşından beri sağ gözümü beyin tümörü nedeniyle kaybettim...

Merhaba ben Şevket Kısaca kendimi tanıtayım.Ben doğduğumda iki gözümde görmüyormuş (katarakt varmış) ilk ameliyat 6 aylıkken Ankara göz bankasında ikinci ameliyatta 1.5 aylıkken fethiyeye gelen bir doktor tarafından gerçekleitirilmiş Bu arada ben muğla fethiyeliyim sağ gözüm allaha binlerce şükür ki % 40 görmekte ama sol gözüm sadece 1 metreyi bulanık görüyor.Ama ben buna rağmen kesinlikle hayata küsmedim.Hep güldüm, çabaladım ve hala çabalamaktayım.Şu anda bir otelde komi olarak çalışmaktayım.Normal bir insanın yapabildiği herşeyi yapabiliyorum.Fakat bu engelim yüzünden yaptığım işte benim için risk almaktan çekinen yöneticilerle çalışıyorum.Ben yapabiliyorum fakat onlar bana bir şans vermekten kaçınıyorlar.Ama ben bunları gördükçe dahada hırslanıyorum bu turizmden kurtulup bana güvenen ve değer veren resmi bir kuruma geçmek için.

BEN % 85 GÖRME ENGELLİYİM.BU ZOR BİR DURUM FAKAT DAHA KÖTÜ DURUMDA OLAN KARDEŞLERİMİ GÖRÜP ŞÜKREDİYORUM.
BENCE BU DURUMUNA (ENGELLİ OLDUĞUNA) İSYAN EDELERDE BÖYLE YAPMALI

SAYGILARIMLA

merhaba,´dertler paylaştıkça azalır, mutluluklar paylaştıkça çoğalır.´sanırım sitenin misyonu da bu olsa gerek! ben de hareketli protezimle sizleri tanımaktan mutlu oldum.

Selamlar arkadaşlar

bende

retinitis pigmentosa (gece körlüğü) sağdan ve soldan daralmam var ama bişeye çok şaşırdım retinitis ppigmentosayım tedavi görüyorum ama ilerliyor diye yazanlar olmuş benimde hastalığım bu gece dışarı çıkmadığımda sorun yok daha ileride daha kötü şeylermi olacak ben bilincinde değilim yoksa bi tedavi vs yok diye biliordum tedavimi olmam gerekli ne yapmam lazım....

buzluçay;

Benimde 12 yaşından beri sağ göz çok az bi kısmı ışığı hissediyor bu yüzden hafif sağa kayma var

bende tek gözlüyüm 12 yaşlarında sol gözümü retina dekolmanından dolayı kaybettim.sağ göz ise -5 miyop 2 astigmat gecede ışıksız ortamda göremiyorum.

Aynen arkadaşlar birbirimizin çözdüğü kendi sorunları anlatabilirsiniz aynı sorunu yaşayan birine çözüm üretebiliriz.

bende 2003den beri monookülerim. B sınıfı ehliyetim var ve mevzuatta belirlenen gece trafiğe çıkma yasağını hiç duymadım! ehliyetimde monooküler diye yazıyor ama hiç bir yerde çavirip senin gece trafiğe çıkman yasak diyen olmadı.

ben de 6 yaşında arkadaşım tarafından sol göz bebeğim tahta parçası fırlatılarak delindi.şu anda sadece ışığı görebiliyorum.

Merhaba arkadaşlar,

Yıllardır bu hastalıkla cebelleşiyorum. Bir çok şey denedim bitkilerden akupunktura kadar. Sonunda bitkisel bir çare buldum gibi bir şey. Bende de gece görme sorunuyla başlayıp sonraları görüşümün odak noktası kapanmaya başladı. Sol gözüm 15 yıldır orta noktası kapalı sağ gözüm ise son 2 yıldır yer yer kapanmaya başladı. Çok şey denedim hiçbiri çare olmadı ki bir süre önce bir arkadaşımın tavsiyesi ile reishi mantarını kullanmaya başladım. Onda da bu hastalık var, bunu deneyip faydasını görmüş.Ve ben de temin ettim kullanmaya başladım. 20 gün gibi bir sürede görme yeteneğim çok iyileşti. yer yer açılmalar oldu. Şöyle söyleyeyim; biriyle sohbet ederken kişinin sağ gözüne baktığımda kişinin sol gözünü ve ağzını göremiyordum çünkü lekeler kapatıyordu. Reishi mantarını kullanmaya başladıktan 20 gün sonra bir pazar günü arkadaşlarla sohbet ederken farkettim ki yüzüne baktığım kişinin gözünü ve ağzını görebiliyorum. Bu müthiş bir şeydi. Ümidim çok arttı yaşama tekrar bağlandım. Ben sigara da kullandığım için reishi mantarı ile birlikte şu tv.lerde reklamını çokça gördüğümüz Panax damar açıcı bitkisel ürünü de kullandım. Ve gerçekten bende çok işe yaradı. Bu iyileşmeyi reishi mantarı mı ya da Panax denen ürünmü sağladı emin değilim ama sanırım reishi mantarı sağladı çünkü onun faydalı olacağını düşündüğüm için düzenli kullandım Panax'ı ise o kadar dikkatli kullanmadım. Yani atıyorum reishi mantarını günde 2 kere almaya dikkat ettim ama Panax'ı bazı gün kullanmadım ertesi gün kullandım gibi. İlerlemiş olan sol gözümde bir değişiklik farketmedim ama hastalığın yeni başladığı sağ gözde çok iyi farkettim. Önceden bir kitabı okumak için gözüme 20 cm kadar yaklaştırıyordum ama artık 50-70cm uzaklıktan okuyabiliyorum. Bilmiyorum başka kişilerde bir etkisi olabilir mi ama denemeye değer diye düşünüyorum. Akupunktur konusunda çok ümit veremiyorum. Evet ilk seanslarda bir açılma oluyor ama sonrası gelmiyor. O kadar para ve iğne acısı için değmez diye düşünüyorum. Yani pek bir işe yaradığını söyleyemem. Özetle reishi mantarı ve Panax'ı aynı anda alıp kullanın derim. 1 kaç şişe alıp deneyerek fazla bir şey kaybetmezsiniz. Ama bende işe yaradığı gibi sizde de yararsa müthiş olur diye düşünüyorum.

Sevgi ve saygılar arkadaşlar.

gormek degıl mesele hıssetmekdır dıye dusunuyorum.Allah kalplerımıze engel koymasın...
bende de goz damarlarının kurumasından dolayı yaklasık yuzde ellılık gorme kaybı var.ama pes etmedım doktor olayım cok ıstemısdım.olmadı.saglık gorevlısıyım yınede.teknıker olarak calısıyorum.Allah hepınızınde gonlune gore verır ınsallah....

[FONT=arial]Hissetmek... [/FONT]
[FONT=arial]Yaşamaktır aslında, [/FONT]
[FONT=arial]Anlamaktır, [/FONT]
[FONT=arial]Hayatı,yaşamayı. [/FONT]
[FONT=arial]Güllerin kokusunu almayı. [/FONT]

sayımız ne kadar azmış meğer, Allah çoğaltmasın:)

Hayat 12 yaşında başladı benim için aslında çok şey yaşadım mı bunun farkına bile varamadım hayat bana takmamayı öğretti bende öyle yaptım taksan ne olacak gü geç hayatını yaşa...
Döndürmez üzülsen de sana o günleri hayat,
Hayatın getirdiklerinde kopar bi parça al paylaş sevdiklerinle,
Görmese de gözlerin yanında olacak sevdiklerin,
Korkma hayattan gül geç her şeye...

Bende aileden gelen sol gözde bulanıklık var adını bilmiyorum :) rapor alırken adamın umurunda bile olmadı %1 bile vermedi :D

monooküler olana bile %32 veren kanun elbette sana %1 bile vermez :)

Üst Alt