Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme sorunları olan kim var?

Merhaba Arkadaşlar,

Benimde sol göz protez, olsun bir gözüm daha var.Bunda da vardır bir hayr.
Tüm arkadaşlara geçmiş olsun.

Merhaba arkadaşlar benimde kayınpederim 2 yaşında çiçek hastalıgından dolayı iki gözüde hiç görmüyor sadece sag gözle güneş ışıgını gördügünü sag gözdeki damarın kurumadıgını söylüyor kornea nakli ile görmesi mümkünmü bilen arkadaş varsa çok memmun olurum tavsiye edebileceginiz doktor arkadaşlar varsa görüşmek isterim istanbuldayım hepinize geçmiş olsun saygılarımla

merhabalar yüzde doksan görme engelliyim görme engelli arkadaşlarla tanışmak istiyorum

mrb.lar...
benim görme kaybımda %54...

görme engelli

sayın arkadaşlar evet bende engel gurubumu arıyorum ama bir türlü bulamıyorum.
görme engellilerle görüşelim sorunlarımızı tartışalım diyorum ama inanması zor her halde görme engelli yok galiba.
varsanız tanışalım

ALLAH abideki derde bak ya
Merak etme yurdum insanın her çeşiti var burda alı moru sarısı-kırmızısı
he buyur bende biraz görmüyom amcam
de bakalım derletin ne anlat dinliyorm seni
sevgiler
TayTIS

üzüldüm

evet her çeşit insan var ama derdimiz yokmu .
ben bunda alaya alınacak bir şey görmüyorum.
her göz kusurunun ve hastalığının bir nedeni var doğru sen belkide kendine ve duygularına göre yaşayabilirsin ama inanki senin bakmadığın pençerelerden ne zorluklar çeken var .
:cool:

murat_ist;

Kardeş çok iyi tanımamakla az görenler gurubunda çalışmaları olan dr Ahmet Temel ismini söyliyebilirim muaynehanesi istanbul da

tum arkadaşlara merhaba arkadaşlar her ıkı gözdede mıyop ve hıpermetrop var anada doğma bızde ırsı olduğu icın genelıkle aylede bırılerı bu hastalığa yakalanıyor her halde bu seferde şanslı kışı ben olmuşum
kucuk yaşta gözluk kulanmadığım ıcın bırazda göz tembelleşmış takı 1998 e kadar ondan sonra gozluk kulanmaya başladım .1999 dada lezerlede her ıkı gözdende amelıyat oldum ozaman 1100 avro para odedım duzelme suresı uc ay ondan sonra tekrar eskı halını aldı
doktor amelıyat esnasında damarlarda kan pıtılaşması oluşturmuş o yuzden fml dıye bır ılac kulanmaya başladım yaklaşık altı ay oda sonuc vermeyınce başka doktor tavsıyesı uzerıne kestım yoksa bağımlılık myaparmış
(ama benım durumda olan arkadaşlar varsa bu tur hastalıklar 36 yaşa kadar ılerlıyormuş bu amelıyatı yapacak olan arkadaşlar mutlaka göz numaralarını takıp ederek ilerleme durduklarına emın olmalılar ) yoksa yapılacak amelıyatta sonuç alamazlar
kulandığım gozluk no sol 4,25 sağ 5,05 herkese rabım şıfa ıhsan eylesın amın...

Retinitis pigmentosa olan kim var ?

Merhaba ben ank niyazi tavuk karası var. Dertleşelim ark yazın...

Merhaba ben eskisehirden mesut cicek hastaligi nedeni ile iki yasimda sag gozumu kaybettim..
gorusmek umidi ile herkeze gecmis olsun der acil sifalar dilerim...

merhaba bende görme engelliyim sol göz sağ güzümün bir kısmı görmüyor rahatsızlığım optik gliom tanı optik atrofi

akrep06;

Yalnız değilsin arkadaşım. Aynı dert bende de var
Retinitis pigmentosa ve Miyonik Fundus %45 arızalıyım

nystagmus

selamlar müge abla bende araştırmalar yaptım bu hastalık üzerinde öncelikle acil şifalar diliyorum oğlunuz için gerçekten çok zor bir hastalık ama napalım kaderin önüne geçemiyoruz her zaman ben 26 yaşındayım evli bir çocuk babasıyım bu yaşa kadar ailem olsun sevenlerim olsun bu hastalığımı yüzüme vurmadılar çok hastane gezdim ist da askere giderken sadece kasımpaşa asker hastanesi var orda muayene oldum ve bana ordaki doktor dediki tedavisi var senin bir şeyin yok falan diyerek çürük raporu vermeden yolladı beni ve askere gittikten 6 ay kadar bir süre sonra yine başka hastaneye gittim ve de raporu aldım size tavsiyem ist kasımpaşa asker hast. fakat sizi yinede yanıltmış olmayayım çünkü ben daha gidemedim oraya ama kısmetse bende gidecem birde araştırırken http://www.beyoglugoz.gov.tr/index.php bu hastaneyi önerdiler bana buraya da bak istersen hee unutmadan çocuguna destek vermek istiyorsan deneme bunu bırak hayatın zorluklarını görsün bilsin anne elinde büyümesin hep ilerde çok ağır olur sizin için üzmek istemiyorum sizi gercekten ama gerçekler bunlar ben doğustan bu hastalıgı cekıyorum ama once kendini kabul ettirmesi lazım kardeşimle tanışmayı isterim belki derdini dinlerim anlatırsa her konuda yardımcı olurum inanın bana adım engin yılmaz ist avcılardanım msn adresim gecelerinabisi34@hotmail.com siz yada oğlunuz eklerseniz sevinirim by by

Bendede doğuştan tavuk karası var çocukluğumda sadece geceleri görmüyordum. Yaş büyüdükce görme azaldı şimdi yaş 36 engel oranım %99.9
artık ne gece ne gündüz görüş yok

İsmail abi saygılar. İçime bi kurt düşürdün. Öncelikle cok büyük geçmiş olsun. Şimdi düşünmeden edemedim. Ben bilgisayarla hem evde hem işte cok vakit geçiren biriyim.

Yani annem hariç, babamda , bende ve tüm kardeşlerimde de aynı sorun var. allahtan oğlumda yok. Babam şuan 51 yaşında ama sadece gece göremiyor. Bende öyleyim. Acaba 10 sene sonra bende de sizin dediğiniz gibi bi ilerleme olurmu merak eder oldum.

Merhaba Arkadaşlar Bendede Miyop Hastalığı Var, 13 14 Derece Gözlük Kullanıyorum.

Aynı Hastalığı Taşıyanların Bana Meşaj Göndermelerini İstiyorum...

Hepinize Geçmiş Olsun. Allah Acil Şifalar Nasip Eder İnşallah.

Bende şunu merak ediyorum Miyop ve astigmat sorunundan dolayı lazer ameliyatı olmuş ve aradan bir kaç yıl geçtikten sonra tekrar aynı ameliyatı ikinci kez yaptırmış biri var mı?

Sayın kütüphaneci merhaba
Sakın moralini bozma ben çocukluktan beri doktor kontrollerimi tam zamanında olmasada zaman zaman yaptırdım ve doktorumun bana söylediği şuydu.
Bu hastalığında kendi içinde çeşitleri var ve seninki en ileri derecede bir hastalık göz kasların zayıfladıkca görmen azalacak ileri yaşlarda görme yeteneğin kaybolabilir demişti. ve stresden uzak dur demişti stres de bu hastalığı ilerletir demişti. ve dediği aynen oldu.

Anne ve babam akraba evliliği yapmış onlarda yok. 4 kardeşiz en büyük ablam gayet sağlıklı diğer 3 kardeşde var ve ileri derecede 3 kardeşde hastalık ilerleyerek tamamen görmüyoruz.
Çocuklarım ve yeğenlerimde çok şükür yok

Dejeneratif miyopi, 13-14 derece.(İncelikten delinmeye başlamış bir retina demek) ve retinitis pigmentosa(tavuk karası-gece körlüğü) hastasıyım.Ama Allah'a şükür gayet iyi durumdayım.Kontakt lens kullanıyorum ve anlatmadığım birinin %80 engelli olduğumu anlaması pek mümkün değil.Tabi gözlerim tahriş olur da lensleri takamazsam Beyaz şovdaki psikopat gibi gözlüklerimle dolaşmak durumdayım.Doktorlar beni hep kortkutsa da şimdilik iyiym.

arkadaşlar bende 8 yaşımdan bu tarafa sol göz görme sıfır sag göz 10da8 bende sizdenim allahıma şükürler olsun buda yeter halimden pişmanlıkda duymuyorum tek kızdıgım vergi indirimine başvurdum %29 verdiler üstelik ileri derecede bel fıtıgımda oldugu halde bende bu olmadı işkura kayıt için sevk aldım hastaneye gittim doktorları gezdim hepsi bişeyler yazdılar kurula girdim ankaraya sevk ettiler bir kaç gün içinde ankaraya gidecem sonuç ne olur bilmiyorum ama ben bu halimle 18 ay askerlik yaptım ama yaptıma şimdi pişmanlık duyuyorum rapor almaktan amacım düzenli bi işe girmek ama onuda bana çok görüyorlar
bu konuda bilgisi olan kader arkadaşlarım benimle bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

herkese geçmiş olsun benimde sağ gözüm yok
Rapor almaya gittim %20 anca verir ler sölediler bende vaz geçtim

merhabalar arkadaşlar,
önce herkese geçmiş olsun benim her iki gözde keratakonus hastalığı vardı.Şu anda her iki gözden kornea nakli oldum.Ve 8 numara gözlük kullanıyorum %42 vergi indirim raporum var.keratakonus rahatsızlığı olanlara elimden geldiği kadar yardımcı olurum

merhaba arkadaşlar,
bende de nistagmus, miyop astigmat, ambliyopi rahatsızlıkları var.
ALLAH cümlemize yardım etsin.

merhaba
bende foruma yeni ütye oldum ve hemen aynı engeli payllaşan arkadaşlara selam vereyim dedim
benimde bir gözüm protez bir gözümde biraz görüyor
hepinize keyifli paylaşımlar

Yüzde 15 görüyorum ben de.İşitme ve ortopedik engellerim de var. Karma engelliyim yani. İnsan "engel" dediği şeyi neye şartlarsa ona engelli oluyor. Yeter ki amaçlarınız, idealleriniz olsun ve onlara yoğunlaşın. Gerisi kendiliğinden gelecektir :)

mrb

merhaba arkadaşlar bende ileri hipermetrop var ve göz tembelliği.. ve Bunlara bağlı tek gözümde kayma Artık insanların tuhaf bakışından sıkıldım..
beni kabullenevc ek arkadaşlara ihtiyacım var

selam arkadaşlar benim de doğuştan bi gözüm görmüyor ben bu konuda çook sıkıntı çektim çewremde hiç engelli insan olmadığı için kendimi o kadar kötü hissediyorum ki. insanların gözlerinin içine bakamıyorum kızlarda problem olmuo ama erkeklerle konuşama gibi bi problemim var ben örgün üniversite okuyorum. özgüvenim 0 teklif edenler oldu ama ben korkumdan kimseyle çıkamıyorum. babma senelerce söledim ağladım protez yaptıralım ameliyat olmak istiyorum dedim ama 21 senedir yaptırmadı ve çook büyük bunalıma girdim insanların mel mel suratıma bakmalarından bıktım usandım. evlenememekten korkuyorum. annem ve babma neler yaşadığımı söyleyemiyorum onları da üzmek istemiyorum.. çok yalnız hisediyorum kendimi nolur bana yardımcı olun konuşmaya o kadar ihtiyacım varki kimseye içimdekileri anlatamıyorum.. benm durumumda olan benim yaşadıklarımı yaşayan kardeşlerim bana ulaşırsa çook sevineceğim.. rabbim hepimizin yardımcısı olsun...:(

arkadaşlar Nistagmus adlı sitede bu rahatsızlıkla tedavi arayan çok arkadaşlar var bakmanızı tavsiye ederim belki bi sonuca varabilirsiniz.( ALLAH C.C ) hepimizin yardımcısı olsun şifalarımızı verşin inşallah

Üst Alt