Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme sorunları olan kim var?

slm

Bende de Nistagmus var. Ama çok fazla sorun olmuyor.
Ben burada görme engelli olan arkadaşarı daha aktif olmaları gerekir diye düşünüyorum. Yani görme engellileri iler ilgli başlıklar ve yorumlar çok az inşallah daha iyi olur.

retinitis pigmentosa..

Merhaba arkadaşlar,bende retinitis pigmentosa var.. Siteye yeni girdim pek inceleme fırsatı bulamadım. Retinitis pigmentosa hakkında bilgi sahibi olmak isteyen soruları olan veya yeni bilgileri benimle paylaşacak olan arkadaşlar k.serap.k@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirlermi.. çünkü sitede nerden bilgileneceğimi pek anlamadım biraz karışık geldi.. Y eni bilgileride kaçırmak istemiyorum.. güle kalın.. :)

ARKADAŞLAR BENDEDE HİPERMETROP ASTİGMAT WAR 18 BNUMARA 20 NUMARA LENS KULLANIYORUM BUNUN Bİ TEDEVİSİ WARMI
İLGİLİYE DUYRULUR

Çok şükür görüyorum da bende de astigmatlık var sol sıfır sağ biraz daha iyiydi gözlük kullanıyorum ilacı gözlük bunun ne iyi olacak ne kötü ameliyat sözkonusu değil olursa göz yırtılırmış dr dedi bunları hepinize acil şifalar...

Yaw arkadaşlar hareketli protez varmış aranızda mono küler olupta haraketli protez kullanan varmı nasıl bişi bu

ben protez kullanıyorum
fakat tam hareketli değil
zaten genelde tam hareketli protezler sorunlu oluyor
yaptıranlar yarım hareketliye geri dönüyor genelde.
ben memnunum eskisine göre çok ii
fakat gerçeği kadar mükemmel bişi olamaz. naapalım buna da şükür

ben 10 yaşından beri kullanıyorum 3-4 yılda bir degiştiriyorum hareketli daha iyi olursa ondan kullanacam ama kimseden net bi cvp alamıyorum hocam

slm arkadaslar bende nystagmus yuksek miyop astigmat var %90 gorme bozuklugu var 42 yasındayım su an dr neşe çelebi soy dan tedavi oluyorum bir sonuc yok yakın zamanda kontrole gideceğim baska tedavi verirmi bilmem ALLAH arkadaşlara şifa versin yaşam zor değil araba kulanamıyorum ama istediğim tüm işi yapıyorum su an cep telefon tamiri yapıyorum korkudan yapmak istemedigini tehlikesiz işleri yapmaya calısın inanın basarılı olursunuz moralinizi yuksek tutun dua edin bilgi paylaşmak isteyen arkadaslarla gorusuruz ramazanbektas09@hotmail.com

bende solgozu gormeyen sag gozumunde 11 derece camla goren %40 raporu ve vergi muhafyeti olan arkadasım.

2003 yılında istanbul göz hastanesinde lazer ameliyatı oldum..miyop ve astigmat sorunum vardı gözlüksüz görme oranım sağ gözüm %40 sol gözüm %30 du..:) ameliyatın ilk bir haftası çok net görebiliyordum ama sonrasında yine bir ilerleme oldu..ama ameliyat olmadan önce ki kadar ileride derecede bir kayıp değil bu..benim bekletimin altındaydı sadece..mücize bekliyordum çünki ben:)

samsun'a döndüğümde kontrol için farklı bir dr ye gittim bana ameliyatın yeterince titiz yapılmadığından doğru çizilmediğinden görmemde bozuklukluk olduğunu söyledi..

bunu anlatıyorum çünki lazer ameliyatını düşünen arkadaşlarım çok çok dikkatli olsun..doğru hastane doğru doktor şart ameliyattan sonra yapılacak hatalarında geri dönüşü yok en önemlisi hakkınızı arayamıyorsunuz.. çünki size ameliyat öncesi hiçbir sorumluluk kabul etmediklerine dahil bir kağıt imzalatıyorlar..ameliyattan sonra sorun yaşadığınızda ameliyatınızı yapan doktora ulaşamıyorsunuz bile..

sonra öyle tv lerde anlatıldığı gibi kolay bir ameliyatta değil bir çok riski var..en başta göz kuruluğu sorunu yaşıyorsunuz sürekli olarak suni göz yaşı damlası kullanmanız gerekiyor..

ameliyattan sonra verilen damlaları saati saatine kullanmanız gerekiyor ve mutlaka kontrollerinizi aksatmamanız..temizlik şart mikrop kapmaması için titiz olmak gerekiyor..

tansiyon sorunu olan arkadaşlara ameliyat öncesi sakinleştiri ilaç veriliyor ameliyat esnasında heyecandan tansiyon çıkmasın diye tansiyonun çıkması "retinaya" zarar verebilirmiş..

tüm bu riskleri düşünün mutlaka aklınıza takılan tüm soruları ve endişelerinizi doktorunuzla paylaşın..

en mühimi doğru hastane ve doğru doktor..ben şu an gözlüksüz çok rahatım kendimce tabi gözlük kullanırken ki halimle kıyaslayınca gayet iyi..
haa birde bilgisayardan uzak durabilsem daha iyi olacak yaa:) çabuk yoruluyor gözlerim..acil şifalar diliyorum hepinize..

mrb bende yeni katıldım aranıza bende %40 hipermetropum gözlük kullanıyorum

arkadaşlar bende önemli ölçüde görme bozukluğu var bilgisayara bakarken ekrana çok yaklaşıyomkılavyeyede yaklaşıyom. oyüzden belimde ağrıyo

görme engelliyim

sonradan görme engeli oldum.
aslen afyonluyum. şu an Ankarada yaşıyorum.
kamudan emekliyim bende beni anlayacak arkadaşlar edinme ve tanışmak isterim bir gözümde 0/56 görme kayıbı var.
tüm engelli arkadaşlara engelsiz günler dilerim

ben doğan bende görme özürlüyüm ama benimkinin hiç tedavisi yok 0/56 görme kaybım var ama hiç tadevisi olmadıgı gibi ilerliyor doktorlar ölene kadar bekki görürsün diyorlar ümitsizlige kapıldım gidiyorum allah dert verip derman aratmasın hepinize saglıklı günler dilerim

retina dekolman olupta başarıya ulaşan var mı?

selam
ben 98 de kafamı duvara çarpmam sonucu retinamı yırttım,zaten yüksek miyop olduğum için çok kolay yıtılıyormuş,retina dekolmala o zaman tanıştım.
seri ameliyatlar sonucu 2000 yılında malesef sağ gözümü kaybettim cerrahpaşada oldum bütün ameliyatlarımı.
2003 yılının ilk çeyreğinde de sol gözümde bi açılma olduğunu ve fotodinamik tedavi görmem gerektiğini söylediler ve kapanmayı % 100 garanti etmediler.Neyseki allahıma şükür tedavi olumlu sonuç verdi.şimdi 17 numara lens kullanıyorum,sağ gözümde de protez var.altta göz olduğu için protes biraz hareket ediyor.
sizin bahsettiğiniz hareketli protezler nasıl,
allahım sol gözümü bana bağışlar inşallah

merak ediyorum retina dekolman hastası olupda başarıya ulaşan var mı
bu arada doktorum fulya da Prof. Dr.Murat Karaçorlu,muayeneleri çok pahalı ama tek göz olunca insan napıp edip gidiyor.
hepinize geçmiş olsun

Selam ben 3 sene önce gözlerime baktırmıştım , göz tansiyonum varmış . 2 derece miyobum var. Son zamanlarda doktora gidemedim dünya göz hastanesindeki doktoruma artık karanlık görmeye başladım diyorum göz yapısından diyor fakat eskiden gözlerim çok net görüyordu , karanlıkta yanımdan babam geçse tanımam şuan ve gözlerim sürekli ağrıyor. Burda göz tansiyonu olan hastalar var yorumlar onu gösteriyor. Merak ettiğim göz tansiyonu ameliyatı olduktan sonra karanlıkta net görebiliyormusunuz ve göz tansiyonu hastalığı tamamen geçiyormu ?
'son zamanlarda karanlıkta gözlerimde sürekli kıvılcım gibi parıltılar oluyor veya beyaz bir duvara bakınca karanlık noktalar geliyor gözümün önüne'.
Yaşım 22 ...

arkadaslar benımde tek gozum var onda da tavuk karası ve astıgmat var ama mesele su rapor alabılen kac kısı var onubilmemiz lazım

merhaba arkadaşlar ne yazıki bende bir nisitakos zedeyim görme oranım yüzde 20 33 yaşıdayım ne askerlik ne düzügün bir eğitim alabildim her zaman hastalık önümde takuz gibi durdu çok zorluk yaşadı aranızda bu hastalığı çeken varsa teleskopik gözlük çıkmış ben denedim gayet iyi ancak biraz bahlı 2 3 ay sunra gidip alacam benim gibi bu göz hastalığına yakalan varsa benimle iletişim kursun görüşelim(turgutyoldas@WindowsLive.com)

:mad: slm
arkadaşlar bende doğuştan vardı göz bozukluğu ailemizde kahretsin ki ırsi biliyodum ama küçükkende şimdide takmadm gözlük hep ameliyat olurum kurtulurum dyodum 2 3 gün önce dünya göz hastanesine gittim lazer için kontrol oldum ama malesef yıkıldım ameliyat olamıyomuşum lenste olmuyomuş korneam çok ince ve gözüm düzmüş tek çare gözlük ve gözümün biri 4.50 biride 5.50 yıkıldım resmen ya hayatım karardı tek umudumdu o dün gözlüklerimi almaya gittim ama takamam ya çok moralim bozuk bildiğiniz iyi bi doktor yada buna benzer hastalığı olan bi yakınınız varmı

adım aysun yaşımda 23 biri cvp yazsa moral verse çok mutlu olcam rahatlcam hayatımın karardığına inanıyorum gelinlik bile giymrk istemiyorum artık

merhaba.
meb de çalışıyorum.
doğuştan keratükonüs hastasıyım, soldan göz nakli oldum sağ dan her ana olabilirim.
işte böyle bir şey :(

beyin sapına ve ponsa bası uygulayan 2 tümör yüzünden çift görme sorunum var.artı bu aralar bulanık görmeyede başladım.son bişey 2006 da geçirdiğim fasial sinire bağlı yüz felci sonucunda kapanmayan sol göz kapağıma altın plak implantasyonu yapıldı.ve son bu felç sonucu göz kuruluğum oluştu.saygılar

denizfeneri hocam ben de de göz kuruluğu var 4 senedir geçmiyor. allah şifalar versin :(

[FONT=Comic Sans MS]peki bu kornea nakli falan olmuyomu ya hiçmi çare yok bukadarmı umutsuz bizim için herşey[/FONT]

nükleer_ başlıklı_ kız
sen napıyosun peki lens mi kullanıyosun bana lenste olmuyo olsa keşke hiç çıkarmam ama gözüm düz olduğu için oda olmuyo ya

KORNEA NAKLİ TEK ÇÖZÜM GİBİ GÖrünse de, ameliyat sonrası çok ta iyi görme olmayabiliyor. mesela benim gibi.
kaldı ki, ameliyatıydı, dikişiydi, kontrolüydü, zulum ki ne zulum :(

ama en azından gözlük takmaktan iyidir dime

ama benim gözüm düz kornea nakli olurmuki acaba bide ömür boyu çekmektense amliyattan sonra en fazla 1 sene çekerim

sen şimdi iyi görmüyomusun kornea nakli mi oldu sanada peki ben doktora hiçbir çözüm yokmu dedim yok dedi bana ya olmazmı ya illa vardır çözüm olmaması kahrediyo ya beni ömür boyu gözlük takcam ilerki yaşlarımda dahada ilerlicek herkes dalga geçcek

Merhabalar arkadaşlar.ben sonradan gözlerimi kaybedenlerdenim.bomba patlaması sonucu gözlerime batan cam parçaları retinanın zarar görmesine neden olmuş.
Buarada azda olsa gören arkadaşlar sizin yerinizde olmayı isterdim.şanslısınız yani

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun beni dinlerseniz bu göz hastalıklarını kabul etmeniz bununla yaşamayı öğrenmeniz lazım ben 33 yaşıdayım bu hastalığı ancak 27 yaşlarındayken kabul ettim ve çok şey kaçırdım size tavsiyem eğtim alanlar varsa devam almıyanlar rapor alıp bir işte özürlü olarak çalışıp bunula yaşamayı kabul etsin kısa zamnda para kazanıp hayatına bir yön versin ben geç te olsa bunu yaptım şimdi eskisine göre biraz daha iyim bu göz rahatsızlığının bana tek faydası çok güzel bir işe yerleşmeme sebep oldu varsa genç arkadaşlar deneyimlerim paylaşmak isterim msn
turgutyoldas@WindowsLive.com göz rahatsılıgım misitakos (göz titremesi)görma oranı yüzde 20

arkadaşlar ben burdayım sol gözümde %30 görme kaybı var duygularımız aynı hayatı ve yaşamayı sevelim diymi

beni unutmayın devlet bizleri unutmus olabılır ama biz bizi unutmayız degilmi

Üst Alt