Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme sorunları olan kim var?

gecmiş olsun ama göz rahatsızlıklarına rapor var indirim yok artık boyleymişşşşşşşşşş

recep kardeşim senin o şekilde emekli olma şansın yok dediğn şekilde ancak çalışırken rahtsızlanıp beli oranda sakatılık olmsı lazım senin yapacağın şey 3600 gün duldurup sene olarakta 15 yılı duldurman lazım en az son 6 ayın bir iş yerinde özürlü olarak çalışman lazım ve vergi indiriminde faydalanman lazım kafana takılkan bir şey varsa sor bu konda BİRAZ BİLGİMİZ VAR BU YOLARADAN GEÇTİK

slm arkadaşlar bende yüzde 45 görme kaybı var ama yinede hamt olsun...kendi işimi zorda olsa yapabiliyorum..tüm arkadaşlara geçmiş olsun

Benmde sağ gözüm görmüyor..hayırlısı bakalım ama sol gözümdede gözlük var..gözlüğü çıkarınca yazıları okumakta zorlanıyorum...bu durumda rapor almak istesem 100de kaç verirlerki...

ben aranıza yeni katıldım tüm arkadaşlara iyi geceler

Arkadaşım bendede aynı hastalık mevcut gecekörliğü malulen emeklilik için uğraşıyorum siz çalışıyor musunuz

herkese selamlar ben fa hastasıyım ve gozlerımdede sorun var tekrar gozcuye gıtmem gerek gecen yıl gıttım gorme keskınlıgınde azalma var dedı gozluk verdı o zaman ıyıydı aradan bıryıl gectı gozluklu halımle gozluksuzken arasında hııc fark yok acaba gorme keskınlıgının azalması sorununun tedavısı varmıdır. teşekkurler

selam arkadaşlar bende varım micro kornea yüksek miyop göz tansiyonu sol göz retina yırtlmasına kurban gitti sağla yüzde yirmiyle idare ediyoruz düzelme ve iyilişme olasılığım yok olanlarada allah şifa versin

Sevgili arkadaşlar,

Hepinize merhaba.2-3 haftadır blog yazarları ile birlikte,görme engelliler için neler yapabileceğimizi düşünüyoruz.Bloglarımızda yazdığımız bilgilere erişebilmeniz için onları seslendirmeye başladık.Ama bu yaptığımız yeterli mi yetersiz mi bilmiyoruz.

İnternette geçirdiğiniz zamanı etkili kılabilmek,aradığınız bilgide kaliteli içeriğe yönlenmelerinizi sağlamak istiyoruz.

Sizlerin önerilerine,yol göstermenize ihtiyacımız var.

Mesela,görme engelli bir arkadaşımız,yemek tarifi arıyor.Nasıl bulacak,tüm siteler görme engellilere göre tasarlanmadığı için erişimde zorluk yaşıyorlar mı?

Ne tür şeyler dinlemeyi tercih ederler,ödevleri,tezleri konusunda yardım isterler mi?Bloglarımıza eklediğimiz ses kaydı işe yarar türden mi?

Bu konulardaki yanıtlarınızı dört gözle bekliyor,herkese sevgilerimi yolluyorum...

Delfina,
İşitme Kaybı ~ Delfina

Merhaba Arkadaşlar

Benim gözlerimde bir türlü tam ismini öğrenemediğim ve bir çok hastanede dolaştığım bir rahatsızlığım var bazı doktorların söylediği kadarıyla Lens Lüksasyonu na benziyor 18-17 derece gözde bozukluk mevcut fakat 10 yaşımdan bu yana Lens kullanmaktayım şu ana kadar bana engel olabilecek hiçbirşey tanımadım hayatımın herşeyini yaşıyorum iyi bir bilgisayarcıyım ve hayatımı kurtardığıma inanıyorum malesef tedavisi daha iyi oranlarda mümkün değil.
MasumCadı arkadaşımızın yazısına benzer bir operasyon geçirebiliyorum ama onun yaşadığı korkuyu yaşamak istemiyorum malesefki evet her göze konulan merceğin kalitesi farklı ve ileriki yaşlarda katarakt oluşumundan dolayı gözde görme kaybına sebep olabiliyor ve göze bir daha müdahale edilemiyor. Ayrıca göz merceğim kopuk olduğundan doğru noktayı bulamayacaklarını öğrendim.

Her konuda yardım ve arkadaşlıklar için aranızdayım
[SIZE=2]kivanc@farel.com.tr [/SIZE]

arkadaşlar bendede doğuştan retinitis pigmentosa (gece körlüğü) var

ben bir albinoyum ve tabi bende de nistagmus var
ama ne gariptir ki hem bu jadar nistagmus olan insan oldugunu bilmiodum hem de kendimi hiç bi engelli olarak görmedim
herkes yazmış % şu kadar goruyorum fln
hiç bi doktor bana şimdi ye kadar böle bişi demedi
evet biliyorum az görüyorum ama % kaç ilk gittiğim doktora sorcam
ben de hep merak ediyorum normal gözlere sahip insanlar nasıl görür acaba dünyayı :)

ben sol gözüm4 sag gözüm 3 numara gözlük kullanıyorum
gerçi pek de işe yaramıo ama gözlerim yetio bana
okulumu bitirdim iç mimar oldum ve başka bi çok konuda kendimi geliştirdim
önemli olan bence Allah'ın bahsettikleriyle yaşayabilmek

iç mimar olduğunuz söylemişsiniz öncelikle tebrik ediyorum hayırlı olsun bir şey sormak istiyorum bende nis. göz hastalığı var biliyorum bu göz has. görme oranı yüzde 30 geçmiyor sizinkide aşağı yokarı bu civardadır merak etiğim konu bu görmeyle nasıl sayısal alanda başarlı olupta bu bölümü kazandınız okudunuz ve bu işi yapacaksınız ben saysal alanda hiç başarlı olamadım neden olarak ta göz rah. gördüm biz saysal alanda başarsızlık olmamız bizden mi kaynaklanıyor yoksa sizin özel bir merakınızmı vardı bu işin sırını anlatırsanız sevinirim birde özel bir görme aparatı kulndınızmı
turgutyoldas@WindowsLive.com

tyoldas;
matematiğe özel bi ilgim var özellikle de geometriye
bende sözel derslerde çok yetenekli deilidim
gözlükten başka bişi kullanmadım hatta lise sonda gözlerimdeki kayma nerdeyse durmuştu ve ondan sonra gözlük kullanmayı bıraktım
3 yaşından beri takıodum ve bir göz doktoru beni aşşalıyarak sinirimi bozmuştu
o zamandan beri de surekli kullanmıorum sadece kitap okurken çizim yaparken fln
öle işte :)

Bende sistinozis denilen kornea da kristalleşme var. ve göztansiyonu denilin. (glokom) hastalığım var..ve yine 17 yaşımda tansiyon yükselmesinden dolayı oluşan bazı sorunlar.

BENDEDE BEST GÖZ HASTALIGI VAR.
sol 0,1
sag 0,3 ve ilerleyen evre tedavisi yok

slm benim gözlerimdede ikisindede best makulapati sarı nokta hastalıgı var
tedavisi yok
bu hastalıkta olan varmı bana yazmalarını istiyorum

selam arkadaşlar benide aranıza kabul edin iki gözümde 14 derece miyop lens kullanıyorum.2005 yılında %40 raporla kamu kurulışuna girdim.ben söylemediğim müddetçe kimse özürlü oldugumu bilmiyor.

best20 arkadaşım Hareketli Pırotez yaptırabilmen için öncelikle Göz Muayenesinden geçmen lazım eğer Göz Kastların zayıf değilse Hareketli Pırutez yapılır size birde Göze İnplant denilen birşey takılıyor amelyatla İstanbulda Çapanın karşısında biPırotezgöz merkezi var istersen bionlarla görüş. bende Pırotez kullanıyorum ama Hareketli deyil

ben doğustan gözlerimden yaralıyım benimle beraber bana eşlik edenmaalesfki 2kardeşim daha böle allah herkese acil şifalr wersın cok şukur iim ve kendi ihtiyaclarımı karsılayabılıyorm

görme engeli arkadaşlar

ben görme engelliyim.
ama hayatımı idam ettirecek kadar görüyorum 0/56 görme kayıbım var şükrediyorum allahıma kimseye muhtaç deyilim.
görme engelli arkadaşlarımla tanışmak isterim

bende gorme engelliyim

selam arkadaslar ya herseye ragmen yasamak cok guzel
insanin baska secenegi yok
boylede insan kendine sukretmeli

arkadaşım

yaşamak güzel tabiki her özür gurupları kendi özür gurubunu ardığı için bende aradım.
seni tanıdıgıma memlunum yazarsan sevinirim.
selamlar

hepinize selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bende doğuştan görme engelliyim dejenere miyopum 2 gözdede %90 kaybım var

merhabalar

merhaba siteye yeni üye oldum yüzde doksan ğörme engelliyim görme engelli arkadaşlarla tanışmak istiyorum

Üst Alt