Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme sorunları olan kim var?

simetri
acaba reishi mantarını ne şekilde kullanıyorsunuz?Bir de bu mantarı nerelerden almak doğru olur, bilinen bir marka söyleyebilir misiniz?
paylaşımlarınız için teşekkürler

13 yaşımdan beri monokülerim (sağ göz)

5 yaşımdan beri monookülerim, retina yırtılması sebebi ile.

slm
bende yeni sayılırım retinitis pigmentosa (gece körlüğü).

kubi21
bende aynı şeyi merak ediyorum. sol göz %90 görmüyor.nasıl bir his acaba..

merhaba kardeşim durumum seninle hemen hemen aynı sayılır. yani sol göz %90 görmüyor göz tembelliği var. raporun var mı % kaç?

Retinası görme merkezi hasar görüpde doktorların artık iyileşmez dediklerinde, bir şekilde (şifalı otlar, dualar gibi) iyileşen oldu mu?

arkadaşlar bende görme engelliyim doğuştan rp hastasıyım yüzde 40 raporum var bir kaç gün önce emar çektirdim belimden iki taraflı bel fıtığı var dedi doktor. stede deki bilgi sahibi arkadaşlardan bilenler varsa bir sorum olacak GÖZLERİMDEKİ HASTALIK SÜREKLİ İLERLEYEN BİR HASTALIK GÖZLERİMDEN RAPOR ALALI HEMEN HEMEN 2 SENE OLDU BENİM SORMAK İSTEDİĞİM ŞU BELİMDEKİ SORUNU SÖYLERSEM RAPOR ORANIM DÜŞER Mİ YÜKSELİR Mİ BAZI YERLERDE OKUDUM HASTALIK ÇOĞALDIKÇA RAPOR ORANI DÜŞÜYORMUŞ GERÇEKTEN BÖYLE BİR DURUM VAR MI TEKRAR RAPOR ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BELİMDEKİ RAHATSIZLIĞIDA SÖYLESEMMİ SÖYLEMESEMMİ ? BENDE YENİ ÜYE OLDUM

Arkadaşlar HERKESE geçmiş olsun
bende rp hastasıyım. katarakt ameliyatı sonrası acayip şekilde görme kaybı yaşıyorum.
aynı durumda olan var mı?
bir de benim iki gözümde de aynı hastalık var. YOksa sadece tek gözde rp olma gibi bir durum mu varki?

bu arada tolga han arkadaşım
inan bu cevabı bende bilmiyorum

bende görme engelliyim sol gözüm kornea nakli yapıldı sağ gözüm %40 görüyor fazla seçemiyorum bu nedenle uzağıda seçemiyorum kitapları yakından okuyorum

doğuşttan bendeki...

Arkadaşlar rabbim hepimize şifa versin bende rp hastasıyım bu konuda epey gelişmeler oluyor çıkacak allahın izniyle Rusya ilaç üretmiş [FONT=arial]hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=20676333 ama nasıl ulaşılır ne yapılabilir araştırmak gerekir. [/FONT]

merhaba Ben Baran Teleskobik gözlük hakkında bilgisi olan varmı.VEYA ahmet temel hakkında yardım edebilirmisininiz:D

Televizyonda Dr. Mustafa ERASLAN adlı doktor devamlı yayınları oluyor. Konuklarından bazıları gözlerim iyileşti diyor. Sizce bu gerçek olabillir mi?

numaradır o malum medya işi gerçek olmaz meşhur olmak için yapıyorlar:D

mustafa eraslanın ne kadar para kazandığını biliyormusunuz bu reklamlar sayesinde.

mrb. bende de doğuştan var.siteye yeni katıldım o mana da yeniyim dedim.

slm çöl çiçeği geçmiş olsun. rp olanlarda genelde katarakt da oluyor.tek gözde rp olanı hiç duymadım. katarakt ameliyatını bana da yapmaya kalktılar fakat hastalığın seyrini etkileyip etkilemeyeceğiyle ilgili güvence vermedi doktorlar böyle olunca kabül etmedim hala bekliyorum bi tedavi geliştirilirmi diye.

ÇÖL ÇİÇEĞİ;
slm çöl çiçeği geçmiş olsun. rp olanlarda genelde katarakt da oluyor.tek gözde rp olanı hiç duymadım. katarakt ameliyatını bana da yapmaya kalktılar fakat hastalığın seyrini etkileyip etkilemeyeceğiyle ilgili güvence vermedi doktorlar böyle olunca kabül etmedim hala bekliyorum bi tedavi geliştirilirmi diye.

kütüphaneci34;
hayır bende de doğuştan var

sağ gözde kaydırma var hepimizin durumu vahim ama alıştık

arkadaşlar bende tavuk karası var bu hastalıkla ilgili doktor kontrolünde olan var mı mesala murat karaçorlu,yusuf durlu gibi hocalara giden var mı hangisini tavsiye edersiniz maliyetler nerlerde olur acaba bilgi verirseniz sevinirim.cümlemize ALLAH tan acil şifa

Monokülerler, Afakiler (Tek Gözü Görmeyenler)

Arkadaşlar merhaba benim bir gözüm afaki, göz tembelliği var, göz bebeğimde yukarı kayma oldu en sonda bir pupilloplasti (göz bebeği dikme) ameliyatı oldum, estetik olarak hala durumdan memnun değilim bu son ameliyattan sonrada hafif göz kayması, şaşılık başladı, aynı sorunu paylaşan arkadaşlarımla bilgi paylaşımı yapmak isterim.

slm arkadaşlar ..benmde bir gözüm görmüyor..doğuşatn görmeyen gözüm diğerne göre daha küçük .protez göz ameliyatı olacm...devlet hastaneesnde olsam nasıl olur...protez göz ameliyatı olanlar cevp verirse sevinirm...teşekkürler.

bende toxoplasma korioretinit hastasıyım.gözüm efeksiyon kapmış.bu rahatsızlığı olan kimler var?

merhabalar benımde sol gozumde %80 e yakın görme kaybı var.Bu da göz tembelliğine yol acmıs zamanla ve sol dısa doğru kayma oldu.Görme olarak bir problemım yok cunku sağ gozum %100 goruyor herkes gibi görebiliyorum ama estetik acıdan bir cok sıkıntı cıkarıyor tabi.Bir cok doktora gittim ve göz tembelliğinin tedavisi olmadıgını anlattılar.Ancak estetik acıdan ortaya sabitlenebileceğini bununda çift görme gibi riskleri oldugunu soyluyorlar.Daha once böyle bir operasyon gecırmıs bir arkadas varsa ve biraz bilgi verirse iyi olur.şimdiden teşekkurler.hepimize gecmiş olsun.allah hepimize şifa versin amin.

mustafa.ay;

Bu, yaş ilerledikçe diğerine de geçiyor maalesef. Mümkün olduğunca sağlıklı yaşamak ve kesinlikle sigara kullanmamak gerekiyor. Diğer yandan lutein içeren vitamin ilacı ve balık yağı kullanmak hastalığın ilerlemesine önemli ölçüde engel oluyor.

evet simetri,ye katılıyorum.hastalığın tedavisi şuan için yok,araştırma aşamasındalarmış bilim adamları.A vitaminleri ile görememe durumu geciktirme sağlanabiliniyormuş.

Üst Alt