Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Güzel zeka soruları

gsli

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
ilk soruyu ben sorayım..:)

yılın kaç ayında 30 gün vardır??

evet cevap 11 :)

bir duvarda 5 tane kuş var...kuşlardan ikisini vurulunca kaç kuş kalır??:):)

Ben de öyle dedim zaten,Ayşeciğim:):)
Aynı anda yazmışız,ben seni görmedim,komik olmuş:)
Duvarda kuş varmış,ama 2'si furulunca diğerleri de kaçmış :)

duvar 1 metrelik bahçe duvarı olabilir üzerine kuşlar konar (bizim hergün konuyo)
iki kuş vurulur kaçamaz diğerleri kaçar :) cevap 2 yani
(sizde sorun ama tek ben sorarsam olmaz)

Duvarda neden kuş olmaz Ayşegül?:)

iki tane keskin nişancı vurmuş kuşları :D:D:D;)

Güzel bakışaçısı Ayşeciğim:):)

güzel bi soru sanırım sandalyeyle bi ilişkisi var ya da kafa karıştırmak için konulmuş odaya:)

Sandalyeyi kapının önüne koyularak, kapının kapanması engellenip,hepsi denenebilir, herhalde sanırım galiba:)

Yaf o kadar da düşünmüştüm,boşa gitti ha:):)

Odaya girdim,sandalyeyi kapının önüne koydum,kapı açık olduğu için denemelerimde ışığın yanıp yanmadığını görebileceğim, ben de anahtarları tek tek deneyerek hangisinin yaktığını bulurum...:):):)
Bacım ancak bu kadar düşünebildim,naçizane aklımla:):):)
Değilse hadi söyle,yoksa sabaha kadar düşünürüm,uyuyamam:):):)

Yaşasın kötülük naraların kulaklarımda yankılandı:)
Çok kötüsün:(

Bir oda düşünün,kapısı kapalı..içerde bir sandalye var..Siz odanın dışındasınız..odanın lambasını yakmak için de dışarda yanyana üç anahtar var..Bu üçünden biri lambayı yakacak..ama hangisi ??Kapıyı sadece bir kere açabilirsiniz..Hangi anahtarın lambayı yaktığını nasıl bulursunuz,hadi bakalım!

şimdi şöyle bişey olabilir;
1. düğmeye basarım biraz beklerim sonra söndürüp 2.yi yakarım içeri girerim yanıyosa 2. düğme doğrudur yanmıyosa sandalyeye çıkıp ampule dokunurum sıcaksa 1. düğme doğrudur soğuksa 3. düğme :D :D :cool::cool:

tüm anahtarı tek tek denerken bi yandan da kapıya bakarım. hangi anahtara bastığımda ışık sızıntısı oluştuysa ahan da buldum derim:)

Anti Oksidan; ampuller oda içinde olunca ışığı açmadan kontrol edemyiz etsekte nasıl yola cıkacağız anlamadım ben?

içerde sandalye olduğunu bile biliyorsan ışığı hangi anahtarın yaktığını da deneyerek bilirsin :)(kapı kapalı değil zaten)

Ercihan sandalyeyi koyup kapatmışlar, seni de dışarı almışlar... :)
Sandalye de zaten ampulun sıcaklığını nasıl kontrol ederiz diye konulmuş sanırım..
Başka esprisi olamaz..

ayyüzlü yanıt şöyle olsa gerek;
birinciyi açar bir süre beklerim...
sonra onu kapatıp, ikinciyi açarım ve odaya girerim..

ampul yanmıyor ve sıcaksa ilk açtığım..
yanıyorsa ikinci açtığım..
yanmıyor ve soğuksa açmadığım anahtar..

Hala absürd bi cevap olduğuna inanıyorum
:rolleyes:

Dijital saatte aynı sayılar bir günde kaç tanesi yanyana gelir ?.....

Sükût-u Vaveyla ;

şimdi zifiri kranlık oda da sandalye nerde çarpıp bi yerini kırma olasıığı var bunları düşününce ben olsan lamba anahtarlarını tek tek denerken kapı anahtar deliğinden ışık sızıyo mu onu kontrol ederdim :)

bir soruda benden;

bir yarışta ikinciyi geçerseniz kaçıncı olursunuz.. :)

Üst Alt