Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Güzel zeka soruları

Vallahi şaşirtmaçli soru olmasina rağmen aq umun yüksekliği sayesinde tak diye 31 diye cevabı buldum :eek:
Şaşirtmaçli kısımlara verilecek cevapları ve denklemleri de yazdım tek tek :eek:
cevaplar üç şıklı mesela dördüncü şık (45) niçin yok - ordan zekamla buldum 31 diye tak diye :eek:

Bu tip sorularda püf noktasi şudur- baba otuzun üstünde diğer iki şık otuz altinda rakamlar - hiç düşünmeden direk otuzlu rakamı işaretliyoruz :eek:kesinlikle neden 45 yok diye düşünmüyoruz :eek: matematik denklem bilgisi olmasına gerek yok bu tip sorularda :eek:
Zaten bize ödül vericeklerdi nobel için mecnun a verdiler :eek:

Nasıl çözdüğümü de sayi sistemiyle aram ck iyi o nedenle tak diye çözdüm hemen zeka fışkırıyor çünkü :eek: türkler sayı biliminde bir numaradir :eek: üstüne başka ülke yok :eek:

Hoş geldin. Hiç sorma.

MeTePe nin yanlışlarını düzeltmeye çalışıyorum zaten. Bir de seninle uğraşmayayım şimdi :)

Bak işte :)

Sen ben site de uzun süre yok olsak gelsek Metepe bize hoşgeldiniz demez Sevgili
Zaten hep bi yabanci hayranliklari var bizim türkler 'in niyeyse :eek:

Ben herkese hoşgeldin derim.

Yoo. Doğa bu konuda haklı. Geçen seneden beri geberiyorum. Uzun süre siteye giremediğim de oldu. Öldün mü kaldın mı demedin. Bir ara sana özel mesaj da yazdım, mesaj kutun dolu olduğu için geri geldi. Forumda birkaç cümle ile çıtlattım, onunla da pek ilgilenmedin. Neyse. Zaten madur edebiyatı yapmaktan nefret ederim. Kimseyi derdimle sıkmak istemem ve daima gülümsemeye çalışırım. :) Yalnızca bir konuda ufak bir bilgi edinmek istemiştim. Sağlık olsun. :)

Bir ara sana özel mesaj da yazdım, mesaj kutun dolu olduğu için geri geldi.

Mesaj kutum dolu değil. Bu sanırım forumla ilgili bir sorun. Bir ara forumda olmadığının farkındayım ama benim kasdettiğim 3-5 senedir görünmeyen kişiler.

Sağlık konusuna gelince... temel bilgiler dışında sağlık konusunda ahkam kesmeyi sevmiyorum, hatta bundan özenle kaçınıyorum. Uzaktan tarifle güzel yemek pişirilemeyeceği gibi uzaktan teşhis ve tedavi de sağlıklı olmaz. Her bir hasta farklıdır.

Sıkıntılarınla ilgili bir kusurum olduysa bu benim hatam, benim eksiğimdir. Kusuruma bakma.

Sıkıntılarınla ilgili bir kusurum olduysa bu benim hatam, benim eksiğimdir. Kusuruma bakma.

Rica ederim. Senin bir kusurun yok. Tedavi tercihi tamamen benim seçimim. Ve gayet haklısın. Sağlık konusu ciddi bir konudur ve dediğin gibi sorumluluk almak risklidir. Şimdilik kendi çabalarımla idare ediyorum ve iyiye gidiyorum. Şu an kendimden başka bir destekçim yok. Kendi aileme bile sorunlarımı yansıtmıyorum. Sorundan bahsedince kendimi zayıf gibi algılıyorum ve modum düşüyor. Malum, hayat zayıfları sevmiyor ve eliyor.

Felsefe bilimi bana iyi geliyor :)

Soru:

Bir evin bahçesindeki otlar her gün, bir önceki güne göre iki kat daha fazla artmaktadır. Bahçenin hepsi onuncu gün otla kaplanmıştır. Peki bahçenin yarısı kaç gün geçtikten sonra otla kaplanmıştır?

Bu sorunun çok benzerini ben daha önce de sormuştum. :) O yüzden yanıt vermeyeyim. :)

Sorunun çözümünde insanlar toplam on gün üzerinden giderek bahçenin yarısı diye sorulunca beş diye düşünebilirler - tabi zeka fışkırınca her gün iki katı x 2x 4x 8x ............dokuzuncu gün 256x onuncu gün 512x oluyo - bahçe tamamı 512 gün de ot kaplaniyosa bahçe yarısı da 512 nin yani tamaminin yarisi olan dokuzuncu gün ot olur 256 olur mantık olarak - tak diye biliyoruz sasirtmacli soruları :eek: işte nobel ödülünü bize vericeklerdi mecnun kaptı kolu uzun çünkü araya adam sokup :eek:

Bu tip sorularda mutlaka denklem yazın matematikçi olarak sayisaliniz gelişsin :eek:

Ya da şöyle çözün- bakkalci mantığı gibi kafadan -
Her gun iki kat ot oluyosa en ck ot onuncu gün olur-bahçenin yarısını soruyo hangi gun diye tamamı onuncu gün ikiye bolun bahçe yarisi dokuzuncu gün olur - :eek:
Ya da parmak hesabiyla da çözebilirsiniz zaten sayı on parmaklara denk geliyo :eek:

Ya da boncuklar vardı böyle saymak için öyle de çözüm olabilir :eek:

@ayDÜNYAvazo ??
gks6vgn.jpg

36 yaşına kadar tuz yemeyen biri 36 yaşından sonra tuz yemeye başlıyor neden?

Bir soru daha, işkoçlar hiçbir şeyi unutmazlar neden sorusunun cevabı
çünkü herşeyı gayda alırlar

Üst Alt