Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hodgkin Lenfoma olan kim var?

AOS

...Nasıl bir tedavi uygulandı.ne kanseri teşhis i konuldu size.gözünüz aydın ola

Teşekkürler Gerçek1. 18. sayfadan başlayarak paylaşımlarımı görebilirsiniz.

ayazli61

Kardeşime de bu teshisi koydular. Bu hastalık çok mu zor ? Doktorlara t hucreli lenfoma diyince yüzlerinin asıldığını ve umutlu bir şekilde konuşmadıklarını görüyorum. Bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

Ytlp34

Kardeşim benimde t hücreli lenfoma konuldu .tedavi oldum geçti biraz meşakatli bir yol ama nihayetinde atlatıyorsun. Yaş ne kadar genç olursa hastalığı yenmek o kadar iyi

Nerde tedavi gördünüz? Önerebileceğiniz şeyler var mı?

Ve evre kaçtı sizin ki ?

Ytlp34

Ben 2010 yılında oldum 2015 yılında nuks etti 3 evre ve kök hücre nakli oldum kendi iligimden. Emsey hospitalde tedavi gördüm kanser tedavisi olduğu için masraf yok.cok özel ilgileniyorlar. Önerebileceğim morali yüksek tutman ve doktorların her dediklerine harfiyen uyman ayrıca bunu göz ardı etmeyin yaşınız kaç evlimisiniz degilmisiniz bilmiyorum bekarsaniz spermlerinizi muhakkak dondurun siz istekte bulunun bazen doktorlar unutabiliyor bu kadar önemli bir ayrıntıyı ben şuan donmuş spermlerle tüp bebek tedavisi görüyorum.

Bugün 2 tüp dondurduk. Kardeşim henüz 18 yaşında..

Ytlp34

Kardeşim valla yaş 18 ise kesinlikle ama kesinlikle 10 tüpten aşağı dondurmayin belki çünkü uzun yıllar kısır kalırsa 10 tüp onun geleceğidir .ben 10 tüp bıraktım.suan 3 tüp bebek deneyimi kalan 7 tüp. Ona göre ben kısır kalmadım yeni spermler cıktı ama eskisi gibi yok. Ve yeni spermler kullanılmıyor ilaç gördü diye

Şuan nerde tedavi görecek hastane olarak

bende 2007 yılında geçirdim hastalığı 4 kür kemoterapi gördüm

Ilk kemoterapi çok mu önemli?

Sizinde mi t hücreliydi?

Hodgking lenfoma ve lenf nodlari oluşması ayrı hastalıklar mi benim de hastaligima bağlı olarak bi ara lenf nodlari oluşmuştu da

Değerli arkadaşlar sizlere bir sorum olacak ve çok acil bir konu. Kardeşim hodgkin lenfoma (Klasik hodgkin-Nodüler sklerezon tip) 2B evrede teşhis konuldu 6 kür kemoterapi gördü 3. Kürde hastalık tüm vücutta bitmişti fakat 6. Kür sonunda 1 cm lik mediastanda kitle görüldü ilaç birikmesi dediler sonra izlemeye aldılar 3 ay sonundaki ilk kontrolde 3,5 cm büyüklüğünde mediastanda kitle görüldü doktor parça alınmasını istedi ve parça alıp patolojiye yollandı sonuç yine hodgking lenfoma (klasik hodgking-nodüler sklerezon) hocada şaşırdı bu kadar çabuk nasıl nüks olur dedi şimdi ise 2. Aşamaya geçelim yüksek doz kemoterapi ve kök hücre nakli yapalım diyor. Lütfen yardımcı olun başına böyle bir durum gelen varmı biz Ankara’ya gitmeyi düşünüyoruz burada anlayan doktor yok. İşin garip olan tarafı ilk hastalıkta vücudun birçok yerinde lenf tutulumu var iken şimdi sadece tek bölgede tek kitle var. İlk hastalıkla 2 ay geç kalarak birçok noktaya sıçrayan timör 6 ayda tek noktada büyüme var dağılma yok

Lenf bezlerinin yaygınlığı tomografide belli oluyor mu?

Teşekkürler. Boynumda tiroit bezleri şişmiş ve 2cm civarı lenf bezi varmış. Doktor kan testi istedi, tiroit ile ilgili olanlar normal dedi ama eritrosit ve hemoglobin yüksek çıktı. Birde ldh yüksek çıktı. Doktor tomografi ve jak testi istedi. Jak 6-8 haftaya çıkar dediler. Tomografi haftaya çıkacak. Normalde kilo kaybım yoktu ama son zamanlarda zayıfladım. Gece terlemesi ve yüksek ateş yok. Bende bu hastalığın varlığından söz edebilir miyiz? Birde ileri evrede belirtiler nedir? Halsizlik falan yok bende, ileri evrede halsizlik ağrı falan çok oluyor mu acaba.

ıleri evre belirtileri :
boyunda şişme halsizlik gece terlemesi..
kilo kaybı ağrı söz konusu değil
geçmiş olsun..

Lenfoma

Herkese iyi günler ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum benim annemde boynundan şişlik farketti doktora gitmemiz sonucunda bazı testler yapıldı lenfoma söylendi ve o parça ordan alınarak biyopsi yapıldı hocanın demesi 2-3 aylık bir şey hemen farkedildi akıllı ilaç tedavisi yapılacak dedi ama ondan önce pet e girilmesi lazım dedi biyopsi sonucu DİFFUZ B BÜYÜK HÜCRELİ LENFOMA YAZIYOR 4-5 yerinde var vücudun ama çok küçükmüş deri üstünde söyledi doktor bu konu hakkında bilgi verirmisiniz çok kötü bir şey mi bu tedavisi varmı cvp verirseniz tşk ederim

Tedavisi var benim yeni bitti.6+2 kemoterapi gördümBenimde b hücreli lenfoma idi Marmara eğitim ve araştırma hastanesinde tedavi gördümSormak isteğiniz birşey varsa yardımcı olurum

6+2 tam anlamıyla ne oluyor bilmediğimden soruyorum kusura bakma akıllı ilaç tedavisi mi oldunuz sizde yan etkileri varmı acaba annemin yaşı 65 tşk ederim

6 kemoterapi den sonra düşük 2 kemoterapi daha aldım Akıllı ilaç kullanmadım pet çekiminden sonra doktorunuz nasıl tedavi uygulayacağını size anlatır.Allah yardımcınız olsun

Öncelikle annenize geçmiş olsun..
Sonra korkmayın tedavisi var ve anneniz iyileşecek tıpkı benim gibi🍀

Merhabalar. Babam yaklaşık 2 yıldır Çölyak tanısı sebebi ile çölyak diyeti uyguluyordu. Daha sonra durumu kötüleşti ve teşhis koymaları oldukça zor oldu. Belirtileri aynı olduğu için herkes çölyaktan bahsetti ancak 4 ay sonra türlü testler, pet çekimi ve biyopsiden sonra lenfoma teşhisi konuldu. Bu iki hastalığı bir arada yaşayan var mı? Çünkü doktorumuzun söylediğine göre çölyak lenfomaya zemin hazırlayan bir hastalıkmış. Hastalığın klasik hodgkin lenfoma 2B evrede olduğunu söylediler. Yalnızca karın boşluğundaki lenflerde olduğu bilgisi verildi. Biz çok zor bir süreçten geçiyoruz. Yediği hiçbir şey bağırsaklar ve mide tarafından kabul görmüyor. 2 kür kemoterapi aldık yarın pet çekimi var ona göre yolumuz belirlenecek. Aylardır doğru düzgün gıda almadı mama ile besliyorlar. Yemeye çalıştığı zaman istifra ediyor. İki hastalığın bir arada olması bizim tedavimizi oldukça zora sokuyor. Benzer durumu yaşayanlar varsa bilgi almak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Size tedavi sonu final PETi çekmişler miydi? Şu anda sertlikler devam ediyor mu? Benim kızım (25 yaşında) kemoterapi alıyor. Ara PET negatif çıktı. İlacı erken kesip kısa bir radyoterapi yapacaklar. Ancak bir iki gündür boğazında şişlik hissediyor. Doktora sordum ama ciddiye bile almadı. PETi bir ay önce çektirmiştik ve bu hafta son kürümüzü alacağız. Bu kadar çabuk geri gelmiş olabilir mi diye çok endişeliyiz. Evlat olunca hekimler bile insanı raatlatmıyor.

Endişelenmeyin ara pet negatif çıktıysa final pet daha iyi çıkar.Lenfoma kemoterapiye en iyi cevap veren hastalıktır.Benim ara pet iyi çıkmıştı final daha iyiydi.

Merhaba gasan
Merak etmeyin hepsi düzelecek iki kürden sonra ara pet çekiliyor daha sonra iki kür daha yapılıyor ve hersey yolunda gitmis ise kemoterapiye devam edilmiyor bende öyle oldu mesela başlangıçta bana 6 kür verilecekti ama 4 tane yapıldı ve 6 taneye gerek kalmadi ikinci kemoterapiden sonra pet çekimi oldu iyileşme vardı sonra iki tane daha kemoterapi aldim ve tekrar pet çekildi ve sonuç guzel cıktı ve eve geldim lakin hemen sorunlar bitmiyor tabiki kemoterapinin verdiği zararlar var kemiklerde ağrı sızı yorgunluk terleme bunlar devam ediyor onlarin düzelmesi zaman aliyormus mesela en az 1 yıl sürüyormuş agrilar..
Ben ayni zamamda alternatif tipdan da faydalaniyorum bagişiklik sistemimi guclendirmesi icin igne c vitamin i ignesi dalagimi temizlemesi icin detox ilaclari aliyorum sizin kiziniz cok genc gençler çok daha şanslı ve cok iyi olacak korkmayin..
Allah sifa versin hepimize..

Üst Alt