Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hodgkin Lenfoma olan kim var?

bu tedavileri nerelerde yaptırdınız?çiğ vegan beslenmede neler kullanılır?ısı tedavısı nerede ve ne kadara mal oldu.ozan terapısı hakkında bıraz bılgı verırmısınız?yıne ne kadara mal oldu nerede yapıldı.
detaylı yazarsanız fıkır almak ısteyenlere faydası olur.

Arkadaşlar kanseri yada tümöru durdurmak için kızılcık suyu tavsiye ederim ben kanser değilim lakin idrar yolları için kullanıyorum ama tümör ile ilgili durdurucu faydasını okumuştum inşallah faydası olur.

Sayın Ugir,

Öncelikle uyguladıklarımızın hangisi tam olarak iyi geldi bilemiyoruz. Bu yaşanmışlığı raporlarıyla birlikte bir çok bilim insanına gönderdim.Araştırıp değerlendirmek ve gerçekten yararlıysa insanlığın hizmetine sunmak onların işi ve görevi. Benim görüşüm tümünün kombine olarak kullanılmasının faydalı olduğu yönünde.

Sorularınıza gelince;

ÇİĞ VEGAN BESLENME: Bütün hayvansal gıdaları ve pişmiş yemekleri bırakıyorsunuz. Katı yağlar, işlem görmüş sıvı yağlar (ayçiçek, mısırözü, riviera tipi zeytinyağı vd.) yasak. Natürel sızma zeytinyağı tamamıyla serbest. İlk bakışta çok zor gibi geliyor. Ben eşime destek olmak amacıyla başladım. Hala devam ediyoruz ve bırakmaya niyetimiz yok. İlk günden itibaren bir sorun veya özlem yaşamadım. Eşim 14 ve ben 15 kilo verdim ve durdu. İstesekte kilo daha fazla azalmıyor. Vücut kendi dengesini biliyor galiba. Diğer yandan fazla yağ dokusundan kurtulmak kanser riskini azaltan bir faktör. Ve en önemlisi bu beslenme biçimi hücrelerimize PH 7,5-8 aralığında alkali ortam sağlıyor. Asidik ortamı seven kanser hücrelerinin oluşumuna ve yayılımına karşı önemli bir kalkan oluşturuyor. Vücudu asidik artıklardan temizlemek için fazla mesai harcayan başta karaciğer tüm organlarımızı da rahatlatıyor.

Tüm sebze, meyve, bakliyat, kuruyemişleri çiğ olarak tüketiyorsunuz. Biz sadece arada bir patlıcan, biber ve domatesi közleyerek yiyoruz. Damak tadınıza uygun karışımlar elde etmek sizin elinizde. İlgilenenlere çeşitli karışımlar önerebilirim. Örneğin bizim yeşil su dediğimiz bir tarifi vereyim. Havuç, elma, zencefili katı meyve sıkacağından geçiriyorsunuz. Elde ettiğiniz suyu blendere aktarıp içine ıspanak veya pazı (herikisi bir arada da olabilir.) muz, isterseniz maydanoz, dere otu koyup karıştırıyorsunuz. Afiyetle içiyorsunuz. Elde ettiğiniz ürün katı gelirse su ile inceltebilirsiniz.

ISI TEDAVİSİ (HİPERTERMİ) : Kontrollü elektrik impulsları göndererek tüm vücudu veya ilgili bölgeyi 42 santigrad dereceye kadar ısıtma prensibiyle çalışan cihazlarla yapılıyor. Her seans 1 saat sürüyor. Kanser hücreleri 40 dereceden sonra kendilerini bağışıklık sistemimizden saklayan kılıflarını atıp bağışıklık hücrelerimizin saldırısına açık hale geliyorlar. 42 derecede ise ölüyorlar. Araştırmalarıma göre ülkemizde sınırlı sayıda böyle merkez var ve hepsi özel. Biz seans başına 750 TL ödedik.

OZON TERAPİSİ: Bir kaç yöntemi var. Biz, yaklaşık yarım litre kan alınarak ozon ile muamelesinden sonra tekrar geri verilmesi yöntemini uyguladık. Ozon bildiğiniz gibi oksijenin 3 atomlu hali. Amaç kandaki oksijen oranını artırarak Sağlıklı doku taşlarımıza doping, bağışıklık hücrelerimize ekstra aktivite kazandırmak. Ozon terapisi uygulayan kamu, özel bir çok merkez var. Biz hipertermi ile aynı yerde eş zamanlı yaptırdık. Seansına 500 TL ödedik.

Ayrıca aktivite de çok önemli. Ana prensip çok yorucu olmayacak. Her zamanki aktivitenize ilaveten günlük yarım ila 1 saatlik yürüyüş yeterli. Yürüyüşün bir kısmı PowerWalking, yani hızlı yürüyüş biçiminde olabilir.

Bir de hastalığı hayatınızın odağına koymayın lütfen. Olabildiğince günlük standart yaşamınızı sürdürmeye çalışın. Hastalığın iyileşmesindeki rolünü bilemem ama en azından yaşadığımız her günü güzel hale getiriyor.

Umarım yazdıklarım birilerine yararlı olur.

Sevgilerimle...

çok teşekkürler.çok gecmıs olsun allah bır daha gostermesın ınsallah.

Sağolun Uğur Bey.

Tanıdan sonra tedavi arayışımız sürecinde ülkemizin önde gelen uzmanlarına sorduğum sorular ve aldığım cevaplar aşağıda. Tüm hastaların buna benzer sorular sorması gerektiğine inanıyorum.

Soru: Bu hastalığın nedenini biliyor musunuz?
Cevap: Hayır. Bir çok faktör olduğunu düşünüyoruz. Ancak kesin bir neden söylememiz mümkün değil.

Soru: Hastalığın tam nedenini bilmiyorsanız neden herkese standart tedavi (kemoterapi) protokolü uyguluyorsunuz, bu tedavi yöntemi sadece semptomatik değil mi?
Cevap: Evet biz tümörü yok etmeye çalışıyoruz.Dünyada da başka bir tedavi yöntemi yok.

Soru: Bildiğim kadarıyla 5 yıllık hayatta kalım süresi sizin için önemli.
Cevap: Evet 5 yıl hayatta tutabilirsek bu kesin bir başarıdır.

Soru: Peki 10 yıl 20 yıl?
cevap: Biz 5 yıla bakıyoruz. Sonrası için kesin bilimsel veri yok.

Soru: Kemoterapinin oldukça önemli yan etkileri var. Hastanın yaşam kalitesini de düşürüyor. Kemoterapisiz bir sağaltım için araştırma yapmanız gerekmez mi?
Cevap: Yapılmış bilimsel araştırmalar var. % 70 başarı sağlıyor kemoterapi. Siz bana kemoterapisiz % 60 hatta % 50 başarı gösteren bir bilimsel araştırma getirin hemen kabul eder ve uygularım.

Soru: Nerede yapıldı bu araştırmalar? Sizin var mı?
Cevap: Çoğu Amerika'da. Yapılan bilimsel araştırmalar bizim için yeterli.

Sadece bana göre çarpıcı olan bazı soru ve cevapları aldım buraya. Ülkemizde hatta belki dünyada kanser tedavisi kesinlikle semptomatiktir. Yani ateşi yükselene ateş düşürücü, ağrısı olana ağrı kesici vermek gibi. Örneğin verem hastalığının sebebi bilinmekte ve tedavi kesin sonuç vermektedir. Kanserde ise kemoterapi ile tümör yok edilse bile zaman içerisine tekrarlama (nüks) ihtimali her zaman vardır. Hastanın kemoterapi ve ışın tedavisi nedeniyle çektiği acılar bir yana.

Bilime ve bilimsel düşünceye kesinlikle inanan bir insanım. Bilim insanı ünvanını taşıyanlara ise kuşkuyla yaklaşırım. Hele ki sağlık alanında kendilerine öğretilmiş veya dikte edilmiş tedavi biçimlerini sorgulamaksızın uygulayıp sonuç kötü olursa elimizden geleni yaptık, bilimsel yöntemleri kullandık bu örnekte sonuç alamadık ama başarı oranımız % bilmem kaç diyenlere.

Şunu unutmayın arkadaşlar hayatımız bizim.

Lenfoma teşhis i konulduktan sonra bugün 20 gün geçti ikinci kemoterapiyi üç gün önce aldım hayat çok ama ÇOK zorlaştı.öneri tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum...

Sağol uğur kardeşim
64 günlük bir kemoterepi protololü hazırlandı
Bitmek üzere görüntü alacaklar sonra.
Değerlendirip tedaviye devam edecekler.
Sonuçlandırdı niz mi kardeş son.durum nedir.merak ettim bende yeni hastalardanim

Gercek1

neler zorluyor mesela..yardımcı olmaya calısalım?

Artik hiç birşey den tat alamiyorum acaba eskisi gibi tat alabilecekmiyim. halsizlikten yataktan kalkamiyorum eskisi gibi olabilecekmiym kafamda hep bu sorular

Gercek1

kemoterapi tedavisi bitince tabiki hersey yoluna gırmeye baslayacak.tat almak ıcın bu yan etkıden aslında ıstahsızlıktanda olabılır.daha cok sevdıgınız saglıklı seylerı tuketın.bolbol yogurt ev yapımı tabı sonra tuzlu su ıle gargara yapın gunde bır kac kere.halsızlık kansızlıktan olabılır.kan degerlerınıze kemoterapı oncesı bakıyorlardır sanırım.tum degerlerınıze baktırın dusuk ıse mutlaka takvıye kullanın.dert etmeyın bunların hepsı gececek zamanla moralınızı yuksek tutun sonra zaten cok kolay olacak.

Teşekkürler tavsiyelerin İÇİN.tuzlu su gargara mide bulantisi yapmaz mi?kan değerlerini sağlam tutmak için tavsiyen yoğurt mu sadece.mesela sebze lerden ne olabilr soğan domates salatalık roka bunlarda bir sıkıntı yok demi

Gercek1

gargara yapın derken yutmayın tabikide.yoğurt bağışıklığını yuksek tutmak ıcın bagırsak florasını saglamlastırmak ıcın.kemoterapı dıyare de yapar bır sure sonra.valla bana doktor bır cok seyı yeme dedı yesıllıklerı ozellıkle.ancak ben cok ıyı yıkamak kaydı ıle herseyı ıle yedım.yıkanabılecek tum sebze ve meyları sırkelı suyla yıkayın.kan degerlerı ıcın sakatatla aranız nasıl bılmem ama tuketmeye calısın.bol tuketın hemde sakatatın her turunu yıyın.bol bol bıtkı cayı ıcın.taze zencefıl lımon dan cay yapın.dedıgım gıbı neyı cok sevıyorsan onu daha fazla tuket.dogal gıda fındık fıstık bal pekmez balık.eger halen de tuketemıyorum dersen.doktorunuza mama yazdırabılırsınız.

ugir

ÇOK ÇOK sağol tavsiyelerin İÇİN

Ugur bey sizin rahatsizlik ne seviyede

benımkı b hucrelı dıffuz non hodkıng 3 evre ıdı.cok sukur bır sorun kalmadı.3 aylık kontrollere devam.rabbım herkese sıfa versın.

arkadaşlar merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. ben 1 ay önce baş dönmesi el ve ayaklarda güç kaybı şikayeti ile nöroloji polikliniğine gittim. doktor mr çekimi istedi ( beyin ve boyun ) ama bir şey çıkacağını sanmıyorum dedi mr sonucuna baktığında oldukça şaşırmış görünüyordu ( boyun mr si temiz sadece düzleşme görüldü ama doktor önemsemedi ) ince damarlarda lezyona rastlandı tabi bu sebeple çeşitli tetkiklere yönlendirdi. kalp ultrasonu 24 sa kalp ritim holter ve boyun doobleri... holter sonucum henüz çıkmadı beklemedeyiz. ancak boyun doblerinde sol servikal zincirde 27x8 mm boyutunda hilusu belirgin reaktif lenf nodu izlenmiştir yazıyor. doktora ayın 16 sında gideceğim ancak biraz int araştırmalarım sonucunda endişeleniyorum. fikirlerinizi paylaşır mısınız ?

bir gün gelecek

daha öncesinden gecırdıgınız bır enfeksıyon lenf bezlerını sısırmıs demektır.merak etmeyın doktorunuz en guzel yorumu yapacaktır.

Ama 3cm ye yakın öncesinde herhangi bir enf geçirmedim ama umarım öyledir 10 aylık bir bebeğim var ve süreç çok zor gerçekten de

Bugün KBB uzmanına göründüm kamerayla baktı burun ve boğazıma zaman içerisinde şekil değişip değişmediği ve büyüyüp büyümediği bizim için önemlidir bir daha ultrason çekelim dedi ve bu ayın 30 una gün verdi 25 gün geçmiş olacak bir değişim olursa biyoloji isterim dedi. Bu işlemler ne kadar uzun sürüyor yahu kötü bir sonuç çıkarsa zaman kaybedilmiş olmaz mı?

AOS

Malesef bir neticeye ulaşamadık. 2. Ultrason çekildi 27*8mm ken 32*10 oldu ve sağda hiç yoktu 32*10 mm lik 2 tanede sagda çıktı. Elle muayene yaptı ve çok derinde dedi. Rovamisin ant verdi şimdi onu kullanıyrm. Küçülme olmazsa iğne biyopsi isticem orda şüphelenirsek ameliyatla hepsini temizlicem dedi. Üzerinede hadi anlatıp seni korkutmıyım dedi... Brkliyorum şimdi önümüzdeki çarşamba ayın 15.de bi ultrason daha çekecek. Ay çok uzadı sanki sonuç almak

Malesef bir neticeye ulaşamadık. 2. Ultrason çekildi 27*8mm ken 32*10 oldu ve sağda hiç yoktu 32*10 mm lik 2 tanede sagda çıktı. Elle muayene yaptı ve çok derinde dedi. Rovamisin ant verdi şimdi onu kullanıyrm. Küçülme olmazsa iğne biyopsi isticem orda şüphelenirsek ameliyatla hepsini temizlicem dedi. Üzerinede hadi anlatıp seni korkutmıyım dedi... Brkliyorum şimdi önümüzdeki çarşamba ayın 15.de bi ultrason daha çekecek. Ay çok uzadı sanki sonuç almak

Dostlar merhaba inanın hodgkin lenfomaya 15 yaşında yakalandım 3 kür kemoterapi aldım.25 yaşında evlenme hayalleri kurarken hastalığım nüksetti.sevdigim kız ve ailem dışında kimse bilmedi .paşa gibi yoğun kemoterapi aldım ardından otolog kok hücre nakli oldum. Hastalığı yendim saçlarım çıkar çıkmaz sevdiğimle evlendim .bu hastalığın birinci düşmanı moraldir. Evet zor ve mesakatlidir ama sonunda yenen siz olmalısınız. Bünyenize dikkat edin sağlıklı yaşayın metobolizma düşmanı bir hastalıktır bildiğim kadarı ile .herkese Allah'tan acil şifalar diliyorum

Selam hodking lemfoma nodüler sklerozan tanısı aldım.6kür aldım.son kürü 11 Temmuz 2018 tarihinde aldım.boğazından bezler ve hastalığın belirtileri tamamen kayıp oldu.1.5 kürden sonra çekildigim Pet sonucu tedaviye tam cevap 12.9 cm den 1.6 cm nodüler in küçüldugünu söylüyordu. Yalnız birkaç gündür boğazımın sağında ele gelen bir sertlik var hastalığın başında fark ettiğim sertlik gibi.Tedaviye rağmen neden böyle oldu.bilgisi olan yada yaşayan varmı.

KANSER HASTALARI KEMOTERAPİ ALMADAN ÖNCE BİR DAHA DÜŞÜNSÜN!

"Kanserin iyileştirilebilen ve iyileştirilmesi çok basit bir hastalık olduğunu açıklayan Gazi Üniversitesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. İbrahim Uslu, tek yapılması gereken şeyin sağlıklı hücreleri güçlendirecek uygulamaları yerine getirmek olduğunu söyledi

Normal hücrelerin oksijen ile solunum yaparlarken enerjilerini elde ettiklerini kanser hücrelerinin ise tam tersi olarak fermentasyon ile oksijensiz ortamda enerji üretebildiklerini ifade eden Gazi Üniversitesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. İbrahim Uslu, sağlıklı yaşamın gereklerini yerine getirerek kanser ve diğer ölümcül hastalıkların önüne geçilebileceğini söyledi.

Sağlıklı hücrelerle kanser hücrelerini hangi etkenlerin beslediğini açıklayan Prof.Dr. İbrahim Uslu, uygulanacak yöntemlerin kanseri tedavi edebileceğini söyleyerek, sigara içtiğinizde soluduğunuz havadaki oksijenin bir kısmıyla tütünü yakarken, yanma sonrası açığa çıkan karbondioksit gazını ciğerlerinize oradan da kan vasıtasıyla hücrelere gönderirsiniz. Tam da kanserli hücrelerin aradığı bir ortamdır bu.

Oksijen yerine karbondioksit. Böylece kanserli hücreler karbondioksit ile fermentasyon reaksiyonunu hızlandırırlar. Asla unutmayın. Sigaranın kanser yapıcı etkisi tütündeki ziftten katrandan falan değildir. Kandaki oksijenin yerini karbondioksitin almasındandır dedi.

TEDAVİDE SICAKLIK YÜKSELTİMİ
İkinci olarak kanser hücrelerinin asitli ortamı, normal hücrelerin ise bazik ortamları sevdiğini ifade eden Uslu, şu açıklamaları yaptı: İşte size bir başka silah. Kanser hücreleri bazlı ortamdan nefret ederler, o halde vücudu bazik ortamda tutarsanız tek bir kanser hücresi kalmaz hepsi ölür, nasıl bir silah ama! Üçüncü silah ise sıcaklık.

Kanser hücreleri soğuk ortamı severler, 36.2 derecede yaşamak çok hoşlarına gider ama normal hücreler 36.7 derecede yaşarlar. O halde termoterapi dediğimiz şekilde kanser hastasının vücut sıcaklığını sıcaklık verici ilaçlarla belli bir seviyede tutarsak tüm kanser hücreleri hakkın rahmetine kavuşur. Kansere karşı elimde o kadar fazla silah bulunmasına rağmen patent başvurularını yeni yaptığımdan bu bilgileri şu an paylaşamıyorum.

KANSERİN TEDAVİSİ MÜMKÜN
Kanserin yansıtıldığının aksine tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu savunan Uslu, kanser tedavisinin hiç de düşünüldüğü gibi zor olmadığını söyleyerek, Einstein Bir şeyi altı yaşındaki çocuğa açıklayamıyorsan, sen de anlamamışsındır der. Yukarıda anlattıklarımı altı yaşında bir çocuk rahatlıkla anlar. Bir de Her şeyi olabildiğince sade yapın, ama basit değil demiştir Einstein.

Kanser ilacı yapacaksanız çok sade olmalıdır. Kanser hücrelerini yenmek kompleks bir şey değildir. Hatırlarsanız Tanrı her zaman en kolay yolu seçer sözü de Einstein'a aittir. Bir kanser hücresini öldürmek ve kanserli hastaları iyileştirmek gerçekten çok ama çok basittir ifadelerini kullandı.

OKSİJEN ATOMUNA DİKKAT
Oksijeni yakarak enerjilerini elde eden canlıların yaşamları için mutlaka moleküler oksijene gereksinim duyduklarını açıklayan Uslu, anaerobik canlıların ise büyüme ve çoğalmaları için moleküler oksijene bağımlı olmadıklarını açıkladı.

Uslu, Her nefes alışımızda bir taraftan moleküler oksijeni solurken onunla birlikte bir de sağlığımız için çok zararlı olan oksijen atomunu ya da elektron dengesini yitirmiş reaktif oksijen moleküllerini maalesef ciğerlerimize ve oradan da kanımıza alırız.

İşte bu çok zararlı reaktif oksijenlerin kanser yapıcı etkileri olduğundan kansere yakalanmamak ve yakalansak da kanserin ilerleyişini durdurmak için böğürtlen, elma, yaban mersini, karadut, ceviz gibi antioksijen gıdalar tüketmeliyiz. Elmayı ısırdığımızda hemen kararır. Onu karartan havadaki oksijen molekülleri değildir, reaktif oksijenlerdir.

O halde bir gıdanın ne kadar antioksijen özelliğini görmek için havadaki reaktif oksijenlerin onu hangi hızda etkilediğini görmemiz gerekir. Dikkat ettim, örneğin Amasya elması gerçekten diğer elmalara göre daha hızla kararmakta yani havadaki reaktif oksijenlerle daha hızlı ve fazla etkileşme geçmektedir. Bu yüzden de daha antioksijen özelliklere sahiptir ifadelerini kullandı."

Merhaba 6 kür aldım derken 12 seans mı gittiniz

Nasıl temizleyecekmiş arkadaş anlamadim .madem öyle birşey var bendede aynı şeyler mevcut. üç aydir kemoterapi görüyorum anam ağlıyor resmen hayattan bıktım.ne tat alabiliyorum ne iştahım var

Selam

Sirine

tekrar nuks ettimi acaba sizinki.ben yeni başladım sayılır tekrarı beni korkutuyor

Ben de Hodking lenfomayim. 1.kur bitti. Evre 3A dediler. Boyunda 2.5, mediastende 4,5 ve karin boslugunda 4,5 cm lap var. Bu hastaliktan kurtulmak mumkun mu? Tedaviye cevaplar nasil?

ebuozsoy01

valla kardeş işin özü kemoterapiye dayanabiliyorsan bu hastalık en kolay kanser türü olduğu kanaatindeyim.beni bitiren kemoterapi süreci.benim için kemoterapi ölmekten beter.çok şükür bitti ama çok çok zor bir süreç.ALLAH YARDIMCIN OLSUN RABBİM ŞİFA VERSİN

Kontrol amaçlı tetkiklerimizin sonuçları bu gün çıktı.

YÜZ MR : Temiz
AKCİĞER BT: Temiz
TAM BATIN ULTRASON: Temiz
KAN TAHLİLİ: Çok hafif B 12 eksikliği dışında her şey normal
İDRAR TAHLİLİ: Her şey normal

Kemoterapi ve radyoterapi almadan bu hastalığı yendik. Darısı tüm hastalarımızın başına. Sevgilerimle...

Üst Alt