Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İhtiyaç sahiplerine doğalgaz desteği geliyor

iLLeqaL

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
İhtiyaç sahiplerine ısınma yardımı kapsamında 'doğal gaz' desteği sağlanacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık:- "Bazı bölgelerde sadece kömürle ısınma değil doğal gaz altyapısı da söz konusu"- "İhtiyaç sahibi ailelerin bu ihtiyacının giderilmesinde hem çevreye katkısı hem de daha kolay ve erişilebilir ısınma aracı olması açısından kömür için verdiğimiz sosyal yardımı doğal gaz için de vereceğiz."

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımlar kapsamındaki ısınma desteği, kömürün yanı sıra doğal gaz için verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakanlığın 21 Nisan 2021 itibarıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak ayrıldığını anımsattı.

Bu tarihten sonraki 8 aylık sürecin, Kovid-19 salgınının yoğun yaşandığı bir döneme denk geldiğini hatırlatan Yanık, "Türkiye, pandemi sürecini çok iyi yönetti. Hem ücretsiz sağlık desteğinin sağlanması hem ekonomik anlamda çalışan ve işveren kesimin desteklenmesiyle çok önemli bir dönem geçirildi." dedi.

Yanık, sosyal hizmetler bakımından, temelde engelli, yaşlı, kadın ve çocuk başlıklarında ihtiyaçların karşılanmasına yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Yeni yılda da ihtiyaç sahiplerine yönelik yakacak yardımlarının süreceğini belirten Yanık, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda ısınma gideri olarak kömür yardımı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu yıl 1,8 milyar lira değerinde kömür yardımı yapıldı. Önümüzdeki süreçte bu yardımları doğal gaz desteğiyle sürdüreceğiz. Böylece sadece kömür değil doğal gaz desteği de sağlamış olacağız. Isınma yardımı kapsamında doğal gaz yardımı sağlanmasına ilişkin hazırlıklar tamamlandı. Enerji Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında çalışma yapıldı. Bazı bölgelerde sadece kömürle ısınma değil doğal gaz altyapısı da söz konusu. İhtiyaç sahibi ailelerin bu ihtiyacının giderilmesinde hem çevreye katkısı hem de daha kolay ve erişilebilir bir ısınma aracı olması açısından kömür için verdiğimiz sosyal yardımı doğal gaz için de vereceğiz."
Bakan Yanık, uygulamaya geçtiğinde bu yardımların, diğerleri gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve e-Devlet aracılığıyla yapılacağını bildirdi.

https://www.memurlar.net/haber/1007...-kapsaminda-dogal-gaz-destegi-saglanacak.html

Son düzenleme:
DOĞALGAZ YARDIMI YAPACAĞIZ

Bakanlık olarak yapılacak doğalgaz yardımının detaylarını da anlatan Bakan Derya Yanık, Sağladığımız kömür yardımı kadar doğal gaz desteği sağlamış olacağız. Evinde doğalgaz kullanıyorsa kota miktar olarak ona göre doğalgaz ücretine yardımcı olacağız. Normal şartlarda diğer sosyal yardım ödemelerinde PTT aracılığıyla ya da kart dağıtarak yardımda bulunduk. Burada fatura olduğu için ödeme noktalarıyla anlaşılır, faturayı biz mi yatırırız ya da biz mi vatandaşlara yatırırız daha netleşmedi. Ama biz bu hizmeti vatandaşımıza ulaştıracağız dedi.

[FONT=Arial]Elektrik desteği gibi olur olasılıkla. Belirli bir limite kadarki tutar PTT aracılığıyla ödenilir fatura.[/FONT]

engelli bireylere belli oranda doğal gazda indirim uygulansa keşke daha güzel olur....

insan gibi hakkımızı alsak dilenci gibi olmayız şu hale bakın gelecek olan 300/400 ün peşine düşmek zorunda kalıyoruz

Kömür yardımına başvuru şartları neler nasıl başvuru yapılıyor? Dogal gaz başvuru şartları neler?

Yesilkart olana elektrik yardimi cikiyor mu yoksa basvuru yapmak mi gerekir

Detaylar geldikçe paylaşacağım.

Doğalgaz desteğinde detaylar açıklandı! Tarih ve miktar verildi...

[FONT='inherit']
[/FONT]

[FONT='inherit']Doğalgaz desteği ne kadar olacak sorusu cevabını buldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz desteğinin detaylarını yaptığı açıklamayla duyurdu.[/FONT]
[FONT='inherit']
[/FONT]

[FONT='inherit']4 milyon haneye yıllık 450 ile 1150 TL arasında doğalgaz desteği verilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz yardımları detayları hakkında yaptığı açıklamada "Bu ödemeleri mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte yapacağız. Hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz." dedi.[/FONT]
[FONT='inherit']
[/FONT]

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURU TARİHİ

[FONT='inherit']
[/FONT]

[FONT='inherit']Bakan Yanık, doğalgaz desteğinde başvuruların şubat ayının ikinci yarısından itibaren, ödemelerin ise mart ayının ikinci haftasından sonra başlayacağı bilgisi vermişti. Bir grup muhabirle bir araya gelen Bakan Derya Yanık, doğalgaz desteğinin detaylarını açıkladı.[/FONT]
[FONT='inherit']
[/FONT]

DOĞALGAZ DESTEĞİ NASIL YAPILACAK?

[FONT='inherit']
[/FONT]

[FONT='inherit']Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile çalışmalarda sona gelindiğini söyleyerek, "Isıl haritaya göre değişen şekilde hane başına ödeme yapacağımızı ifade etmiştim. Buna göre hane başına yıllık 450 lirayla 1150 lira arası bir destek sağlayacağız. Bu ödemeleri, mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte yapacağız. Burada hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Kömürün iki katından fazla bir hane sayısı bu. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz" ifadelerini kullandı. [/FONT]
[FONT='inherit']
[/FONT]

[FONT='inherit']​https://www.milligazete.com.tr/habe...de-detaylar-aciklandi-tarih-ve-miktar-verildi​​​[/FONT]

[SIZE=3][FONT=arial]Hanelere doğal gaz yardımı 'ısıl harita'ya göre belirlenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılacak doğal gaz yardımının ısıl haritaya göre belirleneceğini belirterek, "Hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında destek sağlanacak." dedi.

Bakanlığa bağlı bir kuruluşta gazetecilerle bir araya gelen Yanık, Bakanlık gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

İhtiyaç sahiplerine hane başına yapılan kömür yardımının yanı sıra doğal gaz yardımının da hayata geçirileceğini hatırlatan Yanık, bununla ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindiğini söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile çalışma yürüttükleri bilgisini veren Yanık, şubat ayının ikinci yarısından itibaren başvuruların yapılabileceğini, martın ikinci yarısından itibaren de ödemelerin gerçekleştirileceğini anlattı.

Yanık, sosyal yardım başvurularının e-Devlet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılabileceğini belirtti.

"Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz"

Doğal gaz ödemelerinin nasıl yapılacağına ilişkin bilgi veren Yanık, ödemenin hak sahibinin PTT kartına yatırılacağını bildirdi.

Bakan Derya Yanık, sözlerine şöyle devam etti:

"Kişi faturasını götürerek PTT'deki hakkıyla ödemesini almış olacak. Rakamlar da hemen hemen ortaya çıktı. Isıl haritaya göre değişen şekilde hane başına ödeme yapılacak çünkü, Erzurum'daki bir kişinin ısınma gideriyle Ege'deki bir kişinin ısınma ihtiyacı aynı değil. O nedenle arkadaşlarımız bir ısıl harita çalıştı. Bu tamamen teknik ve bilimsel bir çalışma. Buna göre hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında bir destek sağlanacak. İki eşit taksitte yapacağız bu ödemeleri, mart ve ekim aylarında. Kömür yardımı da hemen hemen buna benzerdi.

Hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Öyle ki kömürün 2 katından fazla hane sayısı. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz. Yani, ödemelerimiz ısıl haritaya göre belirlenmiş 450 lira 1150 lira arasında değişiyor bölgesine göre. Belirttiğimiz tarihleri geçmemek, eğer mümkün olursa daha erken sürelerde yapmak için yoğun bir gayret gösteriliyor."

[/FONT][/SIZE][FONT=GothamNarrow-Book][SIZE=3][FONT=arial]
Bakan Yanık, doğal gaz ödemelerinin üçer aylık dönemler halinde yılda iki kez gerçekleştirilmesinin planlandığını sözlerine ekledi.

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/hanelere-dogal-gaz-yardimi-isil-haritaya-gore-belirlenecek/2474574[/FONT][/SIZE]
[/FONT]

Saçma sapan bir yardım hani buna sevinen varsa aklını yere düşürmüş süründürüyor. Asıl olması gereken insanların aldığı ücretleri yükseltmek tabi birileri devletin bütün nimetinden büyük pay alıyor birileride o büyük yapdan düşen kırıntılara seviniyor yazık gerçekten de yazık insanlar bu kadar mı kendini değersiz görüyor çıkın kabuklarınızdan twitter dan yazın çoğunluk oluşturup gündem yapın. Herkeste bir üşengeçlik anlamak mümkün değil

Engellire doğalgaz yardımı var mı

2022 maaş alan 18 yaş üstü bekar bekar engeliller de doğalgaz yardımı alacak mı?

Dogalgaz yardımı

Dogalgaz yardımı kimlere veriliyor ve nasıl başvuru yapıyoruz

Bekar engelli ye doğalgaz indirmi varmı

18 yaş üstü bekar aile ile yaşayan engeliye doğalgaz yardımı var mı?

oturduğum ev merkezi sistem doğalgazlı bizde bu yardımdan faydalanabilirmiyiz

Sosyal yardım alıyorsanız örneğin elektrik, kömür yardımı, pandemi para yardımı vs, demekki doğalgaz yardımıda almayı hakediyorsunuz..bu konuda yeni olan tek birşey var. Oda şu: şimdiye kadar kömür yardımı hakeden ancak doğalgazlı evde oturan ailelere kömür verilmiyordu ve kömür yerine para yardımı yapılmıyordu.. Şimdi değişen sadece bu konudur..kömür yardımı hakedip doğalgazlı evde ikamet edenlere hakettikleri kömürün para değeri kadar yardım yapılacak.. Yılda 2 defa para yardımı yapılacak.. Ptt hesaplarına yatırılacak.. Doğalgaz faturanızı aynı elektrik faturası gibi götürüp pttden size yatırılan yardımı düşerek ödeyeceksiniz.. Yalnız elektrik yardımında size yatırılan yardım faturadan az ise üstünü alamıyorsunuz. O para yanar.. Doğalgaz yardımı öyle olmayacak.. Size 500 yatmışsa faturanız 400 ise, geri kalan 100 liranızı alacaksınız.. İsterseniz yatırılan tüm parayıda çekip başka yerden yatırabilirsiniz.. O para sizindir.. Yeterki yardımı almaya hak kazanın.. Bu yardım şimdilik netleşmiş değildir.. Mayıs ayında belli olacakmış.. Yani kimse şimdilik heveslenmesin..umarım insanların en çok ihtiyaç duyduğu bu kış aylarında yürürlüğe girer ki, insanlar biraz rahat nefes alsın..şuan sadece söylenmiş bir uygulamadır.. Boşuna gidip uğraşmayın.. Zaten başladığı an cümbür cemaat herkesin haberi olur.. NOT:Yıllık verilen yardım kömürünün değeri örnek olarak 2000 lira ise, doğalgazlı evde oturuyorsanız size 2000 lira ödeme yapılır..

AMN-LX9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

engin9

Yanlış bilgi veriyorsun elektrik parası yanmaz kalan bakiye bir daha ki aya devir eder yani her şekilde kullanırsın

tolg@

reis senin yanlışın var bir iki kez başıma geldi 130 küsür elektirik desteğim var faturam 70 tl gelmişti ptt yatırdım para üstü vermediği gibi birdaha ki aya devretmedi

asidadaş

Banada ilk destek çıktığı zaman geç haberim oldu ve kalan bakiyeleri bir daha ki aya devretti kalan parayı tabiki vermez

"Bu ödemeleri mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte yapacağız." dendiğine göre, PTT'den nakit olarak çekilebilecek muhtemelen. Sıcak para candır her zaman...
Keşke elektrik desteği de böyle olsa ama yapmazlar. Çünkü elektrik desteğini getirilmelerinin esas nedeni faturasını ödemekte zorluk çeken yurttaşı çok düşündüklerinden değil, yandaş elektrik dağıtım şirketlerinin olası nakit akışı krizi riskini en aza indirmek.

Doğalgaz yardımı başvurular şubat ortasında başlayacak.. Mart'ta ödemeler yapılacak

https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/dogalgaz-faturasi-destegi-subat-ta-basliyor-kimler-alabilecek-iste-detaylar/435807/

Kısacası.. Kimler alacak bunun Gelir kriteri ne kadar daha belli değil.. Birkaç güne belli olacak.. Balvuru nasıl olur oda yazıyor.. 6 ay devam edecek ve en düşük 450 en yüksek 1150 lira yardım yapılacak.. Çok soğuk yerlere fazla, az soğuk yerlere az para yardımı yapılacak.. Büyük ihtimal şu 2 hafta içinde tam netleşir ve başvurular başlar..

Arkadaşlar tekrar ediyorum..kimse şimdiden boşuna vakıflara gidip kendini ve memurları yormasın.. teknoloji çağındayız herşey ve herkes bir telefonun ucundadır.. Tıklamanız yeterli.. Netleşmedi.. Şubat ortasında netleştiğinde o zaman inetnet üzerinden yada vakıflardan başvurular yapılacak.. Belkide elektrik yardımı gibi sistemden kendileri otomatik belli ederler..bekleyelim bakalım

engin9

Yanlış bilgi veriyorsun elektrik parası yanmaz kalan bakiye bir daha ki aya devir eder yani her şekilde kullanırsın
Yanılıyorsun arkadaşım.. Devir yok kalan parayı alamazsın veya başka faturada kullanamazsın.. Kardeşim ptt gişesinde memur. Onlarca insana yardımcı olup faturalarını ödetiyorum.. Öyle birşey yok.. Tek yardım tek fatura için geçerli.. Öbür ayın faturası için öbür ayın yardımını kullanırsın.

Yardımım şimdiye kadar 137 liraydı.. Aralık ayı 110 lira faturam vardı.. Ödedim bitti.. İçerdeki para üstü yanar... Bu ay yardım yine 137 liraydı.. Faturam 182 lira geldi.. Faturayı ödediğimde 137 düşüldü üstüne 45 lira para ödedim.. Bizzat konuyu kardeşime söyledim 2 yıldır böyle.. İçerdeki para üstü yanar.. Ancak şu para kalır.. Siz 3 ay boyunca elektrik yardımınızı kullanmadınız.. Farzedelim evde değilsiniz hiç elektrik kullanmadınız.. İşte o 3 aylık yardımınız içerde kalır.. İstediğiniz zaman kullanırsınız. Onun bile üstünü alamazsınız.. Sana diyor kardeşim ne olursa olsun bir hane bu kadarın altında yakmaz.. Sen bunu kullan üstü varsa ver.. Eğer yardımın üstü kalırsa bir daha kullandırtmam

Başvuru başladımı arkadaşlar elektırık desteğinden faydalanlarda başvuracakmı yoksa gerekli değil otomatikman doğalgazda faydası olacak

Kişin her aymi verecekler ödemeler nasil olacak

(Gölge)

Ne her ayı senede iki kere vercek yaşadığın bölgeye göre miktar değişecek yani saçma sapan işleri ktidarın

arkadaşlar. doğal gaz desteği. başvuruları bu ayın 15 i veya 20 sinden sonra başlıcak dendi. sosyal yardımlaşma vakfından. uzun uzun anlatmaya gerek yok. her ay değil. senede 2 sefer verilmesi planlanmış. kışın cetin zorlu geçtiği illere 1150 tl kışın normel gecen illere 450 tl. açıkcası budur. elektirik desteği ise aylıktır. yardımın miktarı faturadan fazla olsada. örnek fatura 100 tl geldi senin yardımın 150 ise. 50 tl kişiye verilmez. yardım eden kuruma iade edilir. 2 ay yardımını kullanmazsa sadece bir faturanı karşılar. yani 2 ay birikti 2 fatura karşılamaz. bilgisi olmayan arkadaşlara. bilgileri olsun.

Üst Alt