Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İhtiyaç sahiplerine doğalgaz desteği geliyor

Doğalgaz desteği başvurular başladımı arkadaşlar bilginiz varmı

Doğalgaz yardımı ile ilgili bir gelişme var mı

https://www.posta.com.tr/elektrik-t...dogan-kabine-sonrasi-tek-tek-acikladi-2438125

DOĞAL GAZ DESTEĞİ

Erdoğan, Doğalgaz tüketim desteğiyle ilgili hazırlıklar tamamlandı. 4 milyon hane için yılda 2 defada ödenmek üzere 450-1150 arasında değişen miktarlarda doğalgaz desteği sağlayacağız. Kronik hastaların bulunduğu haneler için bu rakama yüzde 5 ilave yapılacaktır. Başvurular cuma günü başlayacaktır.

Ayrıca haber de şöyle bir şey var. Maaşlar da bir artışın habercisi gibi görünüyor..

Sosyal Güvenlik şemsiyemizin kapsama alanını ve etkisini genişletecek, 15 milyar liralık yeni destek planını hazırlığı talimatını verdim.

tolg@

Bu ve buna benzer şeyler olacak. Bayramlarda emeklilere verilen ikramiye gibi olabilir ya da maaşlarda artışa gidebilirler. 15 milyar lira büyük bir rakam.

Önümüzdeki seçimin galibini dar gelirli vatandaşların belirleyeceğinin farkındalar.

Aile ve sosyal politikalar bakanlığının sitesinde ocak ayı içinde engelli maaşlarına ödenen miktar 1.138 milyar lira olarak açıklanmış.

Basvurular e devlet uzerinden basladi

Son düzenleme:
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa seviniriz.
1.basvuruya engelli mi kişi mi veya bakımından sorumlu kişi mi başvuracak?

Başvurunun son aşamasında kişinin doğalgaz aboneliği otomatik olarak sorgulanıyor ve eğer yoksa başvuru tamamlanmıyor arkadaşlar.
Ben kendim için başvuruyordum son kısımda abonelik olmadığı için yapamadım, doğalgaz aboneliği annemin üzerine olduğu için annem için başvuru yaptık.
Sizde de aynı durum oldu mu bilmiyorum ama inşallah başvuran herkesin sonucu olumlu olur.

Dogalgazlı evde oturmuyorum ama keşke tüp için yardımcı olsalar, 255tl ye tüp değiştim bu hafta yazık günah ya

zeynep71
E devlet sosyal yardim basvuru kismindan basvuru olusturabilirsiniz

BnymnYldz
Aynen ev halkinin ustune olmasi lazim kiraci olupta dogalgaz ev sahibinin ustune olanda basvuru yapamiyor

Elektirik desteğinde faydalalanlarda başvuru gerekecekmi doğalgaz yardımı için arkadaşlar konut kıredisi çektim ev aldım 80bin tl 120 ay vade ayda bin tl ödüyorum elektirik desteğinden faydalanıyorum evli 2 çocuk babasıyım bu durumda doğalgaz desteği verilirmi ev aldığım için sorun olurmu elektirik desteğimide keserler diye korkuyorum başvurmadım daha asgari ücretle çalışıyorum

Kömür hakkı alıyırsanız ve doğalgazlı evde oturduğunuz için kömür alamıyorsanız. Doğalgaz yardımı alırsınız.. Hem kömür hem doğalgaz alınmaz.. Elelktrik ayrı doğalgaz ayrıdır... İkiside alınır tabiki

AMN-LX9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EYVALLAH. Bu doğalgaz yardımında ki başvuran kişiye ait abonelik zorunluluğu biraz yanlış olmuş.
İhtiyaç sahibi olan ve dediğiniz gibi kiracı durumunda olup aboneliğin ev sahiplerinin üzerinde olanlar için başvuru yapılamıyor olması gözden mi kaçtı acaba. Belki bir düzenleme yapılır ilerki günlerde.

Losdy

Aynen sonuçta bunu ısınma yardımı adında veriliyor bizdede doğalgaz yok bende yararlanamadım bu şartlardada doğalgaz alma şansı yok saçma bir iş daha devletten

Elektirik desteğinde faydalalanlarda başvuru gerekecekmi doğalgaz yardımı için arkadaşlar konut kıredisi çektim ev aldım 80bin tl 120 ay vade ayda bin tl ödüyorum elektirik desteğinden faydalanıyorum evli 2 çocuk babasıyım bu durumda doğalgaz desteği verilirmi ev aldığım için sorun olurmu elektirik desteğimide keserler diye korkuyorum başvurmadım daha asgari ücretle çalışıyorum

Kirada oturuyoruz oturduğumuz ev mesken olmadığı için başvuruyu tamamlayamadım maalesef biz bu yardımdan faydalanamıyoruz böyle bir saçmalık görmedim ben

BnymnYldz

Bencede yanlis olmus eminim bu sekil olan bircok ihtiyac sahibi basvuruyu yapamiyicak neden bu sekil yaptilar anlamadim umarim duzenlenir yeniden

Cimere lütfen bunu yazın ve Elektrik yardımı gibi yapmalarınız isteyin. yoksa kimse yardım alamayacak

evrenq

Elektrik yardımı faturadan düşüyor onun gibi olsa yine doğalgaz olmayan yine faydalanamaz bence sosyal yardım alanlara otamatik çıkmalıydı ücret ptt kartlara yatabilirdi ama saçma sapan yapmışlar az kişi faydalansın diye

Doğalgaz başvurusu nerden yapılıyor link atarmısınız

Doğalgaz başvuru sayfası daha açılmamış... Edevlette görmüş olduğunuz başvuru eski sosyal yardım başvuru sayfasıdır. Bekleyin daha hiçbir şey belli değil.. Sonuçta hakeden mutlaka alacaktır..
-(Şunu özellikle belirtmek istiyorum.. Bu yardım yıllardır kömür yardımına hak kazanan, ancak doğalgazlı evde ikamet ettiği için kömür yerine hiçbir yardım almayan ailelere verilecek bir yardımdır.. Eğer daha önce kömür yardımı almaya hakkınız yoksa zaten bunu alamazsınız.)
Bir haksızlık ortadan kalkmış oluyor.. Madem kömür verilmiyordu bu insanlara yardım yapılmalıydı.. Bunu yeni gördüler

Doğalgaz başvuru sayfası daha açılmamış... Edevlette görmüş olduğunuz başvuru eski sosyal yardım başvuru sayfasıdır. Bekleyin daha hiçbir şey belli değil.. Sonuçta hakeden mutlaka alacaktır..
-(Şunu özellikle belirtmek istiyorum.. Bu yardım yıllardır kömür yardımına hak kazanan, ancak doğalgazlı evde ikamet ettiği için kömür yerine hiçbir yardım almayan ailelere verilecek bir yardımdır.. Eğer daha önce kömür yardımı almaya hakkınız yoksa zaten bunu alamazsınız.)
Bir haksızlık ortadan kalkmış oluyor.. Madem kömür verilmiyordu bu insanlara yardım yapılmalıydı.. Bunu yeni gördüler

Yanlisin var hocam daha bugun 2 arkadasimiza basvuru yaptik sosyal yardimdan basvuru kismindan bilgileri girdikten sonra dogalgaz ile olan kisimlarin bilgilerinide istiyor senden ve dogalgaz destegi secenegi var bugun basladi zaten onceden aciklamislardi cuma basliyicak diye kisaca basvurular bugun basladi basvurabilirsiniz

Bu link 10 yıldır var.. Pandemi yardımıda aynı bu linkten yapılıyordu.sosyal ekonomik destek başvurusuda aynı burdan yapılıyordu zaten.. O zaman yeni birşey yok eski sistem

Hane geliri asgari ücretin üçte birinden az olanlar alamaz.. Evde doğalgaz kullanmayan alamaz..sobalı evde ikamet edenler boşuna başvurmasın.. Çünkü doğalgaz abonelik numarası ile başvurulur.. Mutlaka doğalgazlı evde ve gelir kriterinin altında olmanız lazım.

Bu link 10 yıldır var.. Pandemi yardımıda aynı bu linkten yapılıyordu.sosyal ekonomik destek başvurusuda aynı burdan yapılıyordu zaten.. O zaman yeni birşey yok eski sistem

Hocam sen hic acip bakmadan yaziyosun heralde Yeni birsey var tabiki ben 2 3 gun once basvurular acilmadan bilmeden basvuru yaptim aciklama kismina dogalgaz destek yardimini istiyorum yazdim sistem pandemi donemiyle ayniydi orda hic dogalgazla ilgili bilgiler sorulmadi bugun ise acilan basvurularda basvuru sonlarina dogru dogalgazla ilgili bilgileri istiyo abonelik numarasi falan filan iste sistemde onu guncellemisler sisteme ekleyip yardim talep kismida acmislar komur dogalgaz gibi

Üst Alt