Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İhtiyaç sahiplerine doğalgaz desteği geliyor

Doğalgaz desteği yürürlüğe girerse olasılıkla elektrik desteği gibi otomatikman tanımlanır.
Daha önce SYDV'na yardım başvurusu yapmış, belli bir gelirin altında olanlara e-devletteki sosyal yardım bilgileri bölümünde gözükür. Ekstradan başvurmaya pek gerek olmayacak sanırım. Doğalgaz kullanıp kullanmadığınız biliniyor zaten, abone no.suna ne gerek var?
Ama ödeme şekli nakdi olacak deniyor, yılda 2 taksit halinde...

İlk ödemeyi bu Mart'ta alacaz muhtemelen, son rötuşlar yapılıyor. Zaten iktidar seçime hazırlık için, biraz da toplum artık burnundan soluduğundan korktuğu için dar kesime yardım yapmanın kılıflarını arıyor, çok sıkı şartlar aranmaz.

Arkadaşlar Doğalgaz kandırmacası sonunda netleşmiş.

Başvuruları Doğalgaz faturasının aboneligi üzerinize ise Edevlet ve SYDV, larından yapılaCAKmış.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının kriterlerine uyanlara yılda 2 defa ( Mart ve Ekim ) üçer aylık dönemler halinde ödenmek üzere İllere göre 450 ( 225x2 ) lira ile 1150 (575x2 ) lira arasında değişen miktarlarda ödeme yapılaCAKmış, Kişi faturasını götürerek PTT'de bulunan hakkı ile ödemesini yapaCAKmış,

Yani 420/2=225/3 ay =75 tl Yada 1150/2=575/3 ay =191.65 krş

(aralık ocak şubat ) toplamı Martta ve ( temmuz ağustos eylül) toplamı Ekim ayında kullanılacak şekilde aylık ödemeler halinde olaCAKmış
Anlayacağınız sadece CAK ile CUK dan ibaret bir yardım Vatana Millete hayırlı olsun.

Yani neredeyse alınacak yardımın toplamı sadece kullandığımız 1 aylık faturaya denk geliyor.hatta onu bile karşılamaz.. Hiç kimse kış aylarında 450 yada 700 liradan aşşağı doğalgaz kullanmıyor.en soğuk yerlerde yaşayan aileleler kesinlikle 1000 liradan aşşağı fatura gelmiyor.. Yani yılda sadece 1 aylık faturasını devlet ödemiş olacak..

İster evsahibi ister kiracı olsun.. Abonelik ailede olan herhangi birinin adına olacak.. Bu başvuru her yıl yenilenek ve yeniden değerlendirmeye alınacaktır.. Yılda bir kere 1 aylık faturaya yetecek kadar bir yardım işte.. Hayırlı olsun. Oda herkese değil sakın yanlış anlaşılmasın.. Keşke bunu yapacaklarına, herkesin maaşlarına geçinebilecekleri kadar zam, ve enflasyonu durduracak, gıda fiyatlarını indirecek bir çözüm bulsaydılar...bu çözüm değil hiçbir derde deva değil..

Kişi faturasını götürerek PTT'de bulunan hakkı ile ödemesini yapaCAKmış,

Öyle birşey olmaz, olursa çok saçma birşey olur. Mart ödemesi için PTT'ye aylık ÖDENMEMİŞ faturaları ödemek için mi gidecek? O zamana kadar doğalgazı kesilmiş olmayacak mı? Ya da sadece Şubat ayına ait faurayı götürdü, fatura tutarı 100 lira. Geri kalan 120 liralık hak güme mi gidecek?
Nakit ödeme yapılacak.

Kalan Hak içerde kalır.. Bu arada aylık 100 liralık doğalgaz kullanan varmıki [emoji3]
En düşük 450.. en yüksek yani erzurum kars ağrı hakkari soğukları gibi bir yerde iseniz YILLIK 1150 lira yardım yapılacak.. bu 2 taksit halinde yapılacak.. Taksitler mart ve ekim aylarında ödenecek.. Düşünün çok soğuk bir ayda 1000 lira faturanız geldi.. Yardım zaten en yüksek kadardır.. Hem yardımın taksiti onu karşılamıyor çok çok yarısını yardımdan düşer.. Geri kalanı ödeyeceksiniz.. Üstelik akdeniz ege bölgeleri 450 lirayı geçmez..

AMN-LX9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Demek istediğim kimse heyecan yapmasın.. Bu parmakla ağza sürülmüş şekerli bal gibi bir şey.. Hiçbir derde derman değil..
Ama toplum o kadar çaresizki, ona uzanan her yardım eli bir can kadar önemlidir..sabırlı olun Geççek bu sıkıntılar

Sessiz Dünyalı
Nakit Ödeme yok keşke olsaydı keşke elektrik nakit olarak verilse saatlerce ptt kuyruğunda bekliyoruz elektrik faturası yatırcaz diye

Başvuru formu kısmında 3.aşamada kalıyo nasıl formu göndereceğiz

Onu Bilmiyorum hocam.

lider77 söylediginiz yere girdigimde sistemde oluşan aksaklık nedeniyle işleminiz tamamlanamıyor yazısı çıkıyor

Arkadaşlar elektirik destegini alanlara verilsin diye yazanlar olmuş. Elektirik destegi alanlara da verilsin tabi. Ama elektirik desteginden faydalanamayan var. Ben elektirik destegi alamıyorum. Sadece evde bakım parası aldıgım için. Yardımlar neye göre yapılacak bilmiyorum. Müstakil evde oturan için dogal gaz veya soba ısınmak baya bi zor.

Hane geliri kişi başı asgari ücretin üçte biri olan, ve doğalgazlı evde ikamet eden bu yardımı alabilir.. Dini, dili, rengi, cinsiyeti, kim olduğu farketmez.
Sadece ailenin geliri ve kişi başı düşen miktara bakılır.. Zaten sobalı evde ikamet edenler ve kömür yardımı alanlar hiç başvurmasınlar.. Ayrıca bu yardım yılda bir defaya mahsus 2 taksit halinde ödenecektir.. Örnek çok soğuk bir ilde ikamet ediyorsanız ve şartlarınız tutyorsa 450 lira yardım alırsınız.. Bunun 225 lirası martta, 225 lirası ekimde alırsınız...
Gerçekten bu hangi faturayı karşılar hangi soruna çözüm olur.

engin9 birşey daha soracagım. Hane gelirine evde bakım parası giriyormu girmiyormu? Bilgi verdiginiz için çok teşekkür ederim.

zeynep71
Evet tüm gelirler dahildir.. Engelli maaşı bakım maaşı vs hepsi

Aşırı talep var birde başvuruyu çok abartmışlar sanki ülkeler arası ticaret anlaşmasıdır. Her bir vatandaşın sülale bilgisi ve bütün gelirleri kalem kalem devletin sisteminde zaten kayıtlıdır.. Ne gerek var hanedeki herkesin bilgisi ve gelirini tekrar yazdırmayaya..zaten her kurumda mevcut bu bilgiler. Böyle zorluk olunca haliyle sistem çöker.. Birde herkes başvuruyor.. Başvuranların yarısı şartları tutmadığı için red edilecektir.. Kömür yardımı alıp hala sobalı evde oturan bile sisteme giriş yapmaya çalışıyor ayrıca gelir kriterine takılıp kesin red edileceğini bilenler dahi kayıt yapmaya çalışıyor. Sabırlı olun 10 gün bekleyin sistem boşalsın rahat rahat yaparsınız.. Bu için ilk ve sonu yok iatediğiniz zaman başvuruyu yapabilirsiniz..

Yardımi alan oldu mu alan olduysa ekran görüntüsü paylasabilir misiniz

Edevlet >> Aile ve sosyal hizmetler BAKANLIĞI >> sosyal yardım başvuru hizmeti >> başvuru metni kısmindan oluyor

merttaha Başvuru zaten cuma günü başladı iki üç gün önce, araya haftasonu girdi alan olmamıştır daha yani :)

Yaptığın başvuru Sydv sistemine düşecek mütevelli heyeti inceleyecek durumu karar verecek falan derken 1 hafta sürer belki.

Mart'ta ilk ödeme yapılacak yazıyordu galiba haftaya netleşir herkesin başvurusu inşallah 👍

Para mara yok şimdilik. Başvuru yapılacak, vakıf kontrol edecek sonra imzaya gidecek onaylanırsa mart ayının ortasında alacağınız paranın yarısı ile faturanızı ödersiniz.. Geri kalan yarısınıda taaaaaaaaaa ekim ayında kullanırsınız.. Derde deva değil

engellilere veriliyormu acaba? başvursak kabul olurmu bilgisi olan?

bungalov

E devlet üzerinden başvuru yapın bi kaybınız olmaz, şartlarınız uygunsa tarafınıza yardım yapılır.

Başvuru kabul edilmiş. Elektrik yardımında olduğu gibi PTT kurum ödemelerinde görünecek yardım miktarı galiba henüz bir miktar yok Mart ayı girince belki görünür. Ankara için ne kadar bi miktar olacak sisteme düşünce paylaşırım. İyi Günler.

[FONT=Arial]Sistem nihayet başvurumu kaydetti.
Birkaç güne sonucu belli olur.
Formlarda IBAN da istenmiş, bu da nakit ödeme şeklinde desteğin yapılacağını güçlendiriyor.
Arttı; Aile ve Sosyal Pol. Bk. "yılda iki kez ödeme yapılması planlanıyor" gibi bir ifade kullanmıştı.
Doğrusu da bu zaten. Her ay ödeme yapılsa anlarım ama yılda sadece toptan 2 ödeme dendiğine göre elektrik desteği gibi, 'faturanın git PTT'den öde' şeklinde olmaz. Akla mantığa aykırı.[/FONT]

“Doğal gaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yatırılacak.”
Sessiz Dünyalı Aile ve Sosyal Pol. Bakanı' nın bu açıklamasında ise doğalgaz yardımınında aynı elektrik yardımı gibi PTT den fatura ibrazıyla yapılacağı anlaşılıyor. Başvurusu kabul olanların ilerki günlerde belli olur nasıl şekilde faydalanılacağı.

Üst Alt