Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlaç katılım payının iade alınması hakkı!?

Arkadaşlar 9 kutu depakin için eczanev128 tl fark sşdı hem emekliyim hem de ilaçlar raporlu yoksa yemi kanun mu çıktı

tuba27
Yüce devletimiz çoğu ilaç tan raporlu olsada fark parası alıyor, hayır kanun çıkmadı o ödediğin farkı herkes ödüyor,eczaneye sorucaksiniz emsali olan fiyat farkı olmayan ilacı isteyeceksiniz, yüce sgk çoktandır fark aliyor raporlu raporsuz yüce sgk için fark etmiyor

tuba27

Düzenli kullandığınız bir ilaç ise doktorunuzdan rica edin ilaç muafiyet raporu çıkartsın yinede bir miktar fark çıkacaktır ama makul bir meblağ olacaktır.

BnymnYldz

Sağlık olsun, Annenizi yormamak adına beraber vakıfa gitmeden eğer anneniz (60/c-1 ( yeşil kartlılar) yada 60/c-3 ( 65 yaş aylığı ) kapsamında değil ise ) bence sizin önce konuyu detaylı öğrenmek için vakfa gitmeniz daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
Çünkü ilk mesajınızda yeşilkartlı çocuğunuz ile beraber yaşadığınızı kendinizin ise emekli maaşı aldığınızı emekli maaşınızdada ilaç kesintileri olduğunu yazmıştınız ancak Anneniz hakkında bir bilği vermemiştiniz eğer anneniz 60/c-3 yada 60/c-1 grubunda değil ise sadece çocuğunuzun 60/c-1 (yeşilkartlı) olması iade almanız konusunda yeterli olmayacaktır.
Çünkü 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunundaki katılım payının iadesi konusundaki ibare, 60/c-1 yada 60/c-3 kapsamında genel sağlık sigortalısı sayılanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yapılan geri ödemedir şeklindedir.
Yani çocuğunuzun değilde sizin çocuğunuza bakmakla yükümlü olduğunuz düşünüldüğünde Anneniz 60/c-3 yada 60/c-1 grubunda değilse ve sizin emekliliğiniz üzerinden sağlık yardımı alıyorsa iade hakkı olmayacaktır.
Maaşınızdaki kesintiler konusunda ise sizin emekli maaşınızdan yapılan kesintilerin SYDV ile bir bağlantısı yoktur zaten iade imkanıda yoktur. Bol şans

Vermiş olduğunuz linkteki gerekçeyi kopyalayıp geçmiş 2 yıllık katılım payının ödenmesini talep ettim. Yer Ankara/Mamak sydv. Daha önce yaptığım başvuru reddedilmişti. E-devlet üzerinden başvurdum sonucu yazarım.

Bugun ilaç katilim payinin geri iadesi için e devlet üzerinden başvuru yaptım kaç gün içinde sonuçlanıyor bilgisi olan.

İlaç katilim payı iadesi

Bugun ilaç katilim payı iadesi için başvuru yaptım sizce kaç günde sonuçlanır.bilgisi olan var mi??

Psikoterapi bende e devlet üzerinden başvuru yapmıştım fakat olumsuz tamamlandı. Vakıf ile görüştüm gelip vakıftan başvuru yapmalısınız dediler. Sizde isterseniz bağlı olduğunuz vakıfa bi sorun yada yakınsa direk gidip ordan başvurursanız daha hızlı net sonuç alırsınız. İyi Günler.

Şimdi ilk defa vakifa başvuru yaparsanız dosyanız orda olmayacağından red alabilirsiniz başvuruya çünkü muhtaçlık durumunuz , geliriniz tam bilinmiyor bu yüzden bizzat ve şahsen müraacat yapmanızi oneririm ben de edevlet aracı ile yaptım ancak benimki olumlu tamamnlandı

En gec 1 hafta ama dedigim gibi ilin yogunluguna gore degisiyor tamamen siz bence bizzat basvurun

Mert taha ne kadar para aldiniz

Raporlu ilaclardan fark parası alınıyor mu??

ilaça rapor çıkartıyorum reçete yi eczaneye götürüyorum ilaçları alıyorum para mara vermiyorum güvencem yeşilkart

Yani şöyle kişiden
Kişiye göre değişim gosterir bizim hanede 4 kişi var yesilkartli onun yerine direkt ilaç katılım muafiyet yapar iseniz par odemiyorsunuz diye biliyorum ama yanlış bilmiyorsam

Ahmet T

Sana demekki fark fiyatı olmayan ilaçları raporlamışlarda ondan be kardesim mesela bir agri kesici majejik yazdirda bak raporlu olsada nasil fark cikiyor veya migde koruyucu lansor yazdır bak fiyat farkina

Son düzenleme:
Ben 15 gün önce başvuru yaptım katki payından yararlanmak istiyorum diye şimdi e devlete baktım diğer aile yardımına yazmışlar hala başvuru olarak gözüküyor bizim vakifdakiler kafalarina göre iş yapıyorlar diğer aile yardımı çıkmıyor bana

Yeşil kartlılaramı iade sadece

Benim raporlu ilaç, yeşil kartlıyım ve kronik hastayım yinede eczane her seferinde 20tlye yakın para alıyor benden, açıklar mısınız ben alabilir miyim ücret iadesi

yeniengelli

Geriye dönük alacağımız varmı yokmu nasıl ögrenecez boşuna gitmeyelim, e devletten olmuyor mu

Birisi cvp verecek mi?? Gitmeden bakılacak yer yokmu, bana uzak dediğiniz yer ayrıca nakilliyim kalkıp gidecek durumda değilim şuan

Edevletten arama çubuğuna muayene katılım payı yazarsanız çıkan listeden şimdiye kadar ne ödediğinizi görebilirsiniz
Losdy

yeşilkartlı iseniz alabilirsiniz

Evet yeşil kartlıyım, baktım var ücret, yalnız nerden alabilirim,

Ahmet T

merak etme odersın bende 3 sene boyunca yeşil kartlıydım odettıler 2 mılyar borc cıktı

Üst Alt