Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası iş göremezlik geliri ne kadar zamanda bağlanır?

arslan01

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
12.11.2012 de işkazası geçirdim.29.08.2013 de işbaşı yaptım.
ayrıca sgk'ya gerekli başvuruları yaptım.bana sgk'nın verdiği oranın %32 olduğunu söylediler (12.01.2014'de).en son durum bu.
acaba sürekli işgöremzlik geliri nezaman bağlanır.

sürekli işgöremezlik geliri

1 07.01.2014 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
2 07.01.2014 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
3 07.01.2014 kayseri sgim sağlık sgm destek hizmetleri 1 (genel evrak servisi ) elden sevk edilmek üzere işlendi
4 07.01.2014 kayseri sgim sağlık sgm destek hizmetleri 1 (genel evrak servisi ) zimmetten çıkarıldı

1 07.10.2013 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
2 07.10.2013 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
3 08.10.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine taahhütsüz gön. üzere işlendi
4 08.10.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
5 23.10.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm sağlık kurulu büro işlemleri servisi-1 elden sevk edilmek üzere işlendi
6 23.10.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm sağlık kurulu büro işlemleri servisi-1 zimmetten çıkarıldı
7 25.12.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
8 25.12.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
9 26.12.2013 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine taahhütsüz gön. üzere işlendi
10 26.12.2013 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
11 03.01.2014 kayseri sgim kocasinan sgm kısa vadeli sigorta kolları servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
12 03.01.2014 kayseri sgim kocasinan sgm kısa vadeli sigorta kolları servisine zimmetten çıkarıldı
13 06.01.2014 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
14 06.01.2014 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
15 06.01.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine taahhütsüz gön. üzere işlendi
16 08.01.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine zimmetten çıkarıldı
17 13.01.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
18 13.01.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine zimmetten çıkarıldı

bu durumda maaş ne zaman bağlanır

Bu ifadelerden bir şey anlaşılmıyor. Ama 1 yılı aşan bir süre söz konusu olduğuna göre, bence bugünlerde net bir gelişme olur, sürekli iş göremezlik geliriniz bağlanır. www.turkiye.gov.tr adresinden takip edin...

sayın oturan boğa '' www.turkiye.gov.tr '' bu adreste alt başlık olarak nereden bakmam gerekiyor bilgi verebilirmisiniz takip edebilmem için

sürekli iş göremezlikte son durumum

[SIZE=1]Birim İşlem
1 07.10.2013 KAYSERİ SGİM KOCASİNAN SGM DESTEK HİZMETLERİ(GENEL EVRAK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 07.10.2013 KAYSERİ SGİM KOCASİNAN SGM DESTEK HİZMETLERİ(GENEL EVRAK) SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
3 08.10.2013 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
4 08.10.2013 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
5 23.10.2013 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
6 23.10.2013 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
7 25.12.2013 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
8 25.12.2013 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
9 26.12.2013 KAYSERİ SGİM KOCASİNAN SGM DESTEK HİZMETLERİ(GENEL EVRAK) SERVİSİNE TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
10 26.12.2013 KAYSERİ SGİM KOCASİNAN SGM DESTEK HİZMETLERİ(GENEL EVRAK) SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
11 03.01.2014 KAYSERİ SGİM KOCASİNAN SGM KISA VADELİ SİGORTA KOLLARI SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
12 03.01.2014 KAYSERİ SGİM KOCASİNAN SGM KISA VADELİ SİGORTA KOLLARI SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
13 06.01.2014 KAYSERİ SGİM KOCASİNAN SGM DESTEK HİZMETLERİ(GENEL EVRAK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
14 06.01.2014 KAYSERİ SGİM KOCASİNAN SGM DESTEK HİZMETLERİ(GENEL EVRAK) SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
15 06.01.2014 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
16 08.01.2014 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
17 13.01.2014 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
18 13.01.2014 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
19 27.03.2014 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - MUSTAFA İNCENE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
20 27.03.2014 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - MUSTAFA İNCENE ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/SIZE]

sizce süreç daha ne kadar sürer

en sonunda müfettiş aradı
2 hafta içinde ifade mi alacakmış
bekliyoruz

arslan01 aynı durum bende oluyor sizden 2 ay önce kaza geçirmişim. % 34 işgücü kaybım var.
müfettişler sonucu yazmış bağlı oldugum sgk merkezine göndermişler % 60 kusur bana vermişler şimdi itiraz etmek için araştırma yapıyorum bence benim kusurum % 1 maaş bağlanmıyor mahkeme kararını bekleyeceklermiş dolasıyla araştırma yapıyorum

Kusur kimde olursa olsun sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Sadece, maaşın miktarı farklı olur o kadar.

Sizde ne için mahkeme kararı beklenecekmiş= Kim diyor bunu?

arkaups kardeşim sana çok geçmiş olsun

dava açmışmıydın

bağlı olduğum Keçiören sgk ya gelen dosyamda bir yasaya göre maaş mahkeme kararından sonra ödenek yazıyor dün avukatla görüştüm pazartesi Keçiören sgk ya gideceğiz dosya örneğini almak için ayrıca sgk ya dava açmayı düşünüyoruz.benim haklı olduğum halde % 60 kusurum olmamalı diye
Arslan sağol dava açtık iki hafta sonra tekrar duruşma var avukat seni adli tıbba gönderecek dedi.

sizin açılan davada maddi veya manevi tazminattır. sürekli iş görmezlik ödeneği ile alakası olamaz . sizin oranınız belli olmuş bence hemen bimer'e şikayette bulunun e devletten bulunursanız daha yararlı olur. sgkya baskı uygulayın işlerimiz çok yoğun diyorlar keyfe keder iş yapıyorlar...

Arkaups mufettisler seni aramadan kolluk kuvvetinin raporuna %60 vermisler sanirim. Sgk nin sana vermis oldugu kusur orani ile senin acmis oldugun maddi manevi tazminat davasinda birsey ifade etmez. Yani mahkeme kusur tespiti icin bilirkisi raporunu bekler. Sgk nin kusur oranini iplemez. Mahkeme sadece sgk sana ne kadar maas baglamis ve senin kayiplarin ne kadar diye hesap etmek icin sana baglanan maasa bakar.

Tahminim soyle sana yakin zamanda surekli is goremezlik maasi baglanir. Daha sonra senin acmis oldugun mahkemede bilirkisi orani tespit eder hakim karar kilar. %10 kusurlu diye bir sonuc ciktigini varsayalim. O zaman sende bu mahkeme sonucuna gore sgk ya itiraz edip sana baglanmis maasin miktarinda kusur oranina gore degisiklik yapilmasi talebini sunarsin

bugün müfettişe ifade verdim.
müfettişin ağzından laf almak zor.bişey söylemiyor.
ya arkadaşlar daha nekadar beklemem gerekiyor bu gelirin bağlanması için.
sizde bu süreç ne kadar sürdü müfettişe ifade verdikten sonraki süreç?

hüseyin, şimdi olay sende çok değişik işliyor benim kocatepeden raporum gelince 1 ay içersinde raporum sonuçlandı ama müfettiş ilk olarak ifademi almıştı evrak izleden raporun nerde görebiliyormusun?

Mehmet senin gelir bağlanmışmıydı?
evet kiminde müfettiş önce geliyor galiba.
evrak servisinden bakıyorum müfettişe gitmiş gözüküyor

19 27.03.2014 rehberlik ve teftiş müfettişliği - mustafa incene elden sevk edilmek üzere işlendi
20 27.03.2014 rehberlik ve teftiş müfettişliği - mustafa incene zimmetten çıkarıldı

Mehmet bu şekilde gözüküyor
en son evrak hareketi bu

gelirim bağlandı 17.05.14 tarihinde ptt'den toplu alacağım ve aylık maaşımı almaya başlayacağım.
hım anladım benim müfettiş olayı önce oldu ve kısa sürdü o yüzden sana bir zaman söyliyemiceğim ama sanırım son günlerindesin o yüzden sıkma canını.

Mehmet saol;
inşallah sonuna geldim sayılır diye düşünüyorum
malum kazadan sonra ihtiyaçlar çoğalıyor insanın beklemeye sabrı kalmıyor.

eğer evrakizleden raporun meslek hastalığı gelirine düşerse hemen git birdahaki ay maaş bağlanıyor.

tamam mehmet kardeş
ama müfettiş eski iş yeri şefimle görüşecek pzrtsi - salı bakalım süreç ilerliyor hayırlısıyla;
tahminim haziran ayını bulacak

04.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
04.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine zimmetten çıkarıldı
14.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı istatistik servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
14.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı istatistik servisine zimmetten çıkarıldı
14.07.2014 rehberlik ve teftiş müfettişliği - süleyman tunçay elden sevk edilmek üzere işlendi
14.07.2014 rehberlik ve teftiş müfettişliği - süleyman tunçay zimmetten çıkarıldı

bunlar ne demek???????????

Bu nasıl bir iştir arkadaş sgk ya başvuru yapalı 11 ay olmuş....
Bir türlü sonuçlandırmadılar.

Benimde 7 ay oldu SSK ya bas vurali koca tepeden cikti evraklarim %28 rapor vermişler ve müfettiş raporum belli değil hala bekliyorum ne kusur verecekler acaba

en sonunda dosyamı geliri bağlayacak birime sevk ettiler.
arkadaşlar bu aşamadan sonra ne kadar sürer ?

Hayirli uğurlu olsun adaş sevindim senin aşina farisi benim basima ..pek sürmez en fazla bir ay dursun ne olacakki adas

emekli aylık bilgisine baktım;
girişi yapmışlar
Aylık Başlangıç Tarihi15.09.2013 yazıyor
ama diğer bilgileri daha girmemişler.

Adas sen mufettise ifede verdikten sonra ne kadar daha bekledin yaza bilirmisin

adaş ben 22 nisan 2014 de ifade verdim
yaklaşık 5 ay olmuş
ama benim dosyada bir aksilik oldu 1 ay gecikti.

TSK adaş bende mufettise ifade vereli 2 hafta oluyor ama eksik yok sanirim benim dosyalarda

Arkadaşlar benim sürekli işgöremezlik geliri bağlandı.
645 tl bu ayın 20'si itibariyle parayı aldım.
tüm arkadaşların işlemlerinin en kısa sürede bitmesini dua ediyorum

Hadi hayirli olsun...senin adina cok sevindim...toplu olarakta parani almisindir...birde kusur oranini soyledilermi? Yani baglanicak ayligi ne kadar etkiledi...

Üst Alt