Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası iş göremezlik geliri ne kadar zamanda bağlanır?

Merhaba arkadaşlar benimde %44.2 var maras emeklilik servisınde 3 aydır hala sonuç bekliyorum

Bugün başmüfettişine ifademi verdim iş kazası tutanagini imzaladik.ne kadar sonra maaş bağlanır emekli maasim 985ytl.yarısı tahmin ediyor müfettiş dedi

Merhaba
İş kazası 2006 da oldu iş gücü kaybı maaşım yakında bağlanacak 2006 da aldığım maaş üzerinden hesaplanıp bağlanıyormuş peki bu zamana kadar emekli maaşlarına gelen zamlar üzerine eklenir mi?

Dün müfettiş e ifade verdim. Laf arasında yüzde 16 rapor çıkmış sana dedi. Bende dalgınlığıma geldi sormadım hiç bi şey bu oran raporu nu nerden öğrenebilirim

bende2012deaçtımdavayı maaşım bu ay sonu bağlanıyor oranımyüzde 27 jdj 243tl bağlandı insallah darısı sizlerinbasına ama sgk işkazası bölümünü devamlı arayın yoksa olmuyo

2013 aralik ayinda is kazasi gecirdim.is gucu kaybindan dolayi baglanan maasi bilmiyordum sonradan ogrendim ve muracat ettim.sonucta yuzde 17 oran verdiler.yaklasik bir yil daha surer dedi sgk bu maasi almak icin.benim sorum bu maasi geriye donuk alabilecek miyim bide maasim tahminen ne kadar olur

Arkadaşlar bende 7/4/2006da iş kazası gecirdim. 9/1/2015de SGK dilekçe verdim. 11/11/2015de müfettiş e ifade verdim. Daha ne kadar da süreç sürer bu...

Sinan ben dün müfettiş i aradım ne zaman sonuçlanır dedim. 2 aya kadar bitiririm dedi. Bende durumum çok kötü. Borçların birikti sıkıntım var çalışamıyorum dedi m. Gerçek olan sıkıntılarımdan bahsettim. Tamam dedi bu hafta bütün işimi bırakıp senın dosyayla ilgileniyorum dedi. Allah razı olsun iyi biri

arkadaslar 15-16 ay suruyor aylın baglanması ssg ya basvurduktan itibaren

Ayhan kardeş benimde borçlar var mufettise sordum nezaman sonuçlanır diye 18 tane dosya var elimde dedi.seninki bitti 1,2aya kadar isgormezlik maaşı alırsın diyor.bekliyorum bakalım nasıl anlaşılacak bağlandığı maaşın

Valla nasıl anlaşılır bende bilmiyorum. Ama e devlet ten il göremezlik ödemesi linki var raporluyken paranın yatıp yatmadığını ordan görüyordum

Bu sürekli iş gormezlik maaşları nereden ve nasıl görünüyor bilgisi olan yazabilir mi...

Arslan arkadaş bu okuma komisyonundan sonra daha ne kadarda sürer

1/12/2015 İzmir rehberlik ve teftiş başkanlığı okuma komisyonu yazıyordu evrak takibinde daha ne kadarda sonuç sürer

1 ay kadar sürer bir aksilik olmazsa.
benim dosyanın üst yazısını yanlış yazdıkları için fazladan 1 ayım gitmişti

Bundan sonraki maaş bağlanmaya mı gönderiyorlar

Sanırım az kaldı maaş bağlanması. Biraz uzun sürüyor malum borçlar var.toplu ödeme yaparlar mı..kaza tarihi 7/4/2006.rapor tarihi14/1/2014..sgkya dilekçe başvuru tarihi 9/1/2015...

1.8.2015 müfettiş ataması. 1/10/2015 ifade.. 1/12/2015 rehberlik ve teftiş İzmir okuma komisyonuna gönderme...

Sayın oturan boğa Bülent kardeş okuma komisyondan sonra maaş bağlanmaya mı gönderiyorlar. SGM ye dosyayı...
kader12 maaş baglandimi senin benimde okuma komisyonunda 1/12/2015ten buyana aradım SGM gondericez dediler bekliyoruz sonucu.. Nezamana kadar so nuclanir

Slm sinan 37 bende senin gibiyim.24.08.2014 tarihinde raporum müfettişde gitti.03.11.2014 tarihinde müfettiş ifade verdim.Hala bekliyorum belgenin gelmesini bekliyorum.nerede ise 4 ay oldu belgenin müfettiş ulaşmasına fakat hala bir dönüş olmadı bu nasıl iştir ya.Aynen ihtiyaçlar cogaldı.işyerinden kazadan dolayı ayrılmak zorunda kaldık.Böyle durumlarda işçiye hiç kolaylık sunulmuyor.Tam 10 ay oldu müracaat edeli bu gidişle 1 yılı devireceğiz inşallah.Aman inşallah bir olumsuzluk olmazsa sonuca az kaldı.benim gibi olan herkese Allah kolaylık versin

yardım....Iş kazası sonrası müfettiş geldi 2 ay önce maaş baglanacagini söyledi ben ise basladım calısıyorum kaza tarıhınde her ay normal maasimi aldım. Iş kazası gecirdigimde günlük yevmiyem sosyal haklar felan 96. 00 tl idi. Sormak istediğim sürekli is gorememizlik maasi ne kadar bağlanır birde toplu para alacakmiyim kusur oranımda % 0 geldı ısyerı %100 kusurlu bulundu ozur oranımda % 48 dir.

Başkan Bülent bey bugün evrak takipte baktım okuma komisyonu bursa SGK evrak servisine 14/12/2015 te göndermiş.acaba maaş baglandimi

Dejavu1977 sizin maaş baglandimi benimde okuma komisyonundan SGM ye evrak servisine yazıyordu. Buradan sonra nasıl surec işler

Sayın oturan boğa
Bülent bey okuma komisyonu SGM evrak servisi gönderildi yazıyordu süreç bundan sonra nasıl olur...

14/12/2015 SGM evrak servisi
16/12/2015 mufettis raporu(kısa vadeli sigorta-1)
Sayın oturan boğa evrak takipte böyle yazıyordu.müfettiş raporu sgmye ve kısa vadeli sigorta koluna göndermiş bundan sonra ne zamanda bağlanır..

Hastanede 07/04/2006yilinda kazadan sonraki durum konusu için doktor sağlık kurulu kontrolü yapıldı doktor kazadan sonra 3ay istirahat ve sonrası hafif işlerde çalışabilir ibaresi yazıp raporu heyete verdim..(Bel lomber kırığı faktörü )L1-L2platin 4adet...belirtti...

Benim oran belli mi dehilmidirki bilmiyorum..müfettiş raporu yazdı oranı galiba SGK biliyor..bugün son durum kontrolü için doktor muayenesi için heyete girdim...

ustam bu işler biraz uzun sürüyor. ben sgk da çalışıyorum. bazen 3 ayda bazen 6 ayda bazaen 3 yıl sürebiliyor. ortalaması 6 ay. temiz bir dosya ise. işveren sorunlu oluror hastane sorunl-u oluyor. uzayabiliyor yani.

%32 üzerinden bağlanan maaşınız yaşınız, aylık kazancınız üzerinden hesaplanır. bütün bunlara ulaşabilmek için sgk.evrak takibi yazın Google'da evrağınızın nerede olduğu önemli ama size telefon vereyim onu arayın.0312 458 28 12 bu maluliyet servisin numarasıdır.İşiniz orada bitecek

Bu %32lik oran kimin acaba? Benim orani ben bilmiyorum.2014te aldığım heyet raporum toplamda %58 engelli.bel lomber faktörü oranı %25 raporda yazıyordu. Bu vermiş olduğunuz numara maluliyet derecesini mi söylüyor. Sayın @ferdibiber

Hastanenin kontrol muayenesi ibaresi vardı heyet raporunda oran yoktu.Engelli raporum %58. Kazadan sonra 3ay istirahat ve hafif işlerde çalışabilir ibaresi yazıp raporu sgkya gönderdiler hastane heyeti..acaba lomber l1kompresyon kırığı oran kaç olur yanı bel kırığı platin takılı.bilgisi olan arkadaşlar...

29.12.2016 tarihin de biten iş kazası dosyam şimdi de yargıtaydan önce istinaf mahkemesine gidecekmiş.karşı taraf dilekçe vermiş
bu istinaf mahkemesi hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi?

arslan01

istinaf arabulucu sen ve patron arasındaki alacak verecek işleri anlaşma sağlanmazsa istinaftan sonra 850tl yatırıp sen veya patronun Yargıtay a gidebilir. hakim gerekçeli kararı yazdıktan sonra avukatın icra işlemini başlatmıştır .
tazminat ne kadar çıktı? işveren teminat mektubu yatırdı mı?

son durum ne Yargıtay a gittiniz mi?

Konu aktif ise devam ettirelim.

17.09.2018 de sgk'ya başvuruda bulundum.
07.01.2019 daheyet için hastaneye sevk edildim.
Şuan 7 ay oldu herhangi bir gelişme yok.
Bazılarının erken bitiyor işlemleri okuduğum kadarı ile, bazılarının ise 1 seneyi geçiyor.
DYS evrak takipte 15.03.2019 da bölge sağlığa gönderildiği ve ilgili birim olarak ise Sağlık Kurulu Büro İşlemleri Servisi (Mağluliyet)
olarak gözüküyor.O değilde SGK yı arayıp sorduğumda oranım ile ilgili henüz belli olmadığı söyleniyor. Daha bunun müfettiş ayağı var, maaş tespiti var, bağlanması var. Çok yavaş ilerliyor maalesef.

müfettiş iş kazası raporunu yazdıktan sonra sgk seni hastaneye sevk edecek ve iş gücü kaybı raporun Ankara ya gidecek burada inceleme yapılacak ve 10 ay içinde maaşın bağlanacak. başvuru tarihinden itibaren geriye dönük maaşını toplu alacaksın.

Benim ki ni okuma kurulundaymış bundan sonra nasıl ilerliyor

Üst Alt