Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası iş göremezlik geliri ne kadar zamanda bağlanır?

çok saol mustafa inşallah senin işlemlerde hemen biter
evet toplu parayıda aldım 9000 tl kadar
benim kusur oranı belirtilmemiş
mahkeme süresinde çalışma bakanlığı müfettişleri belirleyecekmiş

iyi aksamlar,Nihayet benimde kocatepeden oran belli oldu...mes kaz gucu kaybi : %35....dun canakkale sgk ya yollamislar...bundan sonraki surec nasil isliyor? Daha once hic sgk mufettisine ifade vermedim...ne kadar sure beklerim?

Benim oran belli ..ve mufettise gitti 3 ay sonra mufettis ifademi aldi sonra si hala bekliyorum mustafa ...senin de buyukbbir ihtimalle mufettis e gonderecekler tahminim 4.5 ayda mufettis raporu tamamliyor ve sonrasi maas baglama servisi oda 1 ay surse toplam 6 ay surer

bekle bekle alistik artik...mufettisin ifade almasi 3 ayi buluyorsa eger...orana itiraz etme hakkini kullanicam...itiraz edince dahada uzuyormus....ben mes kaz gucu kaybimin %100 oldugunu iddaa ediyorum...avukatim itiraz edicegimizi soyledi

Mustafa orasi sana kalmis ben maas baglaninca itiraz etmeyi dusunuyorum benimde %28

mufettis raporumun sonucu bitmek uzere dedi...ne kdr sure sonra maas baglanir? Bilgisi olan varmi acaba?

Benimde karsi tarafinda ifadesi alindi...

slm arkadaşlar bende bi iş kazası geçirdim elim pres makinasının altında kaldıve 4 parmagımı kesildi sadece baş parmagım var.raboru%40,02 vermişler
ssk gidiyorum maaaş bağlanması için müfettiş onayı bekliyo diyo kazam 01.08.2012 olmuştu

mufettis ifadeni alicak...kaza gecirdigin sirketteki personelin ifadesini alip raporunu sgk ya sunucak...bu surec icin 3 ay diyolar...rapordan sonra maasin baglanmasi 1 ayi buluyormus...4 ayin var gibi duruyor

hanedar sende bir gelisme var mi?

Arslan01 kullanici huseyin kardesim sen sureci tamamladin aciklarmisin? Mufettis raporunu hazirlamis kusur oranlarini tespit etmis...maas baglanmasi icin ne kdr sure kaldi...birikmis paraya ihdiyacim var...umarim 1 aya yatirilir

Herkese merhaba benimde bir sorum olacakdı şimdi bende iş kazası geçirdim.beni sgk üniversite hastanesine sevk etti orda muayneye daha giriyorum şimdi benim orda iş kaybı oranım belli olacakmış ondan sonra ne oluyor maaş nasıl bağlanıyor bi anlatabilirmisiniz.vereceğiniz bilgiden dolayı herkese teşekkür ederim.

Ben 3 sene mi ne uğraştım..

ne kadar çok sürerse o kadar iyi bence eline toplu para geçiyor birde öyle bakmak lazım Duruma :) Zaten herseyi kötü yönlerinden bakmaya alıştık . birazda iyi yönleri ile bakmak gerekir bence =))

AK1;
Forumda hepsi yazıyor dostdum benim başıma geldi ama unuttum .işlem sırasını

benim kusur oranım falan belli sizin kusur oranı dediğinizi çalışma sosyal bakanlığı vermiyor mu oysa benim kusur oranım belli sadece benim iş kaybı oranım belli değildi

Mustafa Kardeşim,
ben 22 nisan 2014'de müfettişe ifade verdim.19 Kasım 214'de ilk maaşımı aldım.tabi toplu parayı da.benim bu süreç 1 ay fazladan uzadı.
bence evraklarda eksik filan olmazsa süreç müfettişten sonra en fazla 4-5 ay sürer diye düşünüyorum.
İnşallah herkesin işlemleri biran önce biter.

merhaba herkese benım sormak ıstedıgım bır konu var acaba ıkı kez müfettiş ataması olan biri varmı ben hiç duymadım burdada hiç okumadım bıde ılkınde REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE diyor ıkıncısınde ise İSTATİSTİK SERVİSİNE yazıyor bu ıkısının aynı yer olmadıgı demekmı dosyam ne asamadadır? 2. müfettişlemi görüşücem yine? bilgisi olan varsa beni aydınlatabilirmi? şimdiden teşekkür ederim.

1 02.03.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 02.03.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE
3 03.04.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - YUSUF EJDER ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
4 03.04.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - YUSUF EJDER
5 20.05.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
6 20.05.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE
7 01.06.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI İSTATİSTİK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
8 01.06.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI İSTATİSTİK SERVİSİNE
9 01.06.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - ÖZLEM ZEYBEK ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
10 01.06.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - ÖZLEM ZEYBEK

müfettişe ifade verdiğini düşünerek yazıyorum
2. müfettişle görüşeceğin anlamına gelmiyor.
bu durum senin dosyanın komisyona (okuma komisyonu diye biliyorum) gireceği anlamına geliyor.
işin özü kısa bir zaman kalmış.bunlar dosyanın üst yazısını yazıp bağlı olduğun sgm 'ye göndereceklerdir.
tahminim eğer evrakta yazım hatası olmazsa 1 ay içerisinde sonuca ulaşırsın.

evet hüseyin bey müfettişe ifade verdim. merakımdan aradım :) müfettiş ÖZLEM ZEYBEK'e ulaştım ondan bilgi aldım. dediğiniz gibi okuma komisyonunda görevli müfettişmiş. bizler onaylayıp baglı bulundugunuz sgk ya gönderiyoruz dedi. hayırlısı olsun bakalım. bu arada 1 ayı geçmez dimi sonuçlandırılması.

inşallah Allah gönlünüze göre versin esra hanım;
aslına bakarsanız sizin dosyanın işlemi bitmiş gibi.
işin aslı bu kurumlarda evrakların gönderilme hızlarından dolayı uzun sürüyor.bence siz bir ayı gözden çıkarında rahat olun.
evrakınız komisyondan giden evrak servisine oradan bağlı olduğunuz sgm'nin gelen evrak servisine oradan sgm ye oradan emeklilik sgm'ye gidecek burada maaş hesaplanır.son yer size evrak gönderir buda 15 günde gelir.
ben ne çektim beklemekten bir bilseniz ama sonuçlanalı 8 ay geçmiş.umarım sizde sonuca bir an önce ulaşırsınız...

İnşallah hüseyin bey merakla bekliyorum sonucu bende.başvuralı yaklaşık 10 ay oldu 1yıla tamamlanır sanırım.

Huseyin bey cepten giriyorum da benim cvp yazdigim diger bir konu var isitme kaybı diye orda serdar diye bir arkadas var ordaki yazisina bakip bi yardimci olabilirmisiniz rica etsem.

Olusan isitme kaybim meslek hastaligi oldugunu ispat edip gelir baglatabilirmiyim konu basligi simdiden saolun

Kader hanım tam benim evraklarda senin evrak gibi okuma komisyonuna girmiş siz aşağıda belirtiğim yazıya nerden bakıyorsunuz.? ben bakamıyorum da

1 02.03.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 02.03.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE
3 03.04.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - YUSUF EJDER ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
4 03.04.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - YUSUF EJDER
5 20.05.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
6 20.05.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE
7 01.06.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI İSTATİSTİK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
8 01.06.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI İSTATİSTİK SERVİSİNE
9 01.06.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - ÖZLEM ZEYBEK ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
10 01.06.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - ÖZLEM ZEYBEK

Merhaba arkadaşlar hayırlı ramazanlar

benim malüliyet raporum %43 çıktı. iş kazası geçirmiştim ben bununla ilgili bildiğiniz gibi müfettiş rapor yazacak.Tahminime göre 2 3 ay içinde maaş almaya başlayabilicem ama merak ettiğim ise ne kadar maaş alıcam kimisi 250-300 arası diyor kimisi 400 alırsın diyor kafam karışıyor. sizce ortalama ne kadar maaş bağlanır ve ya bunun hesaplamasını bilen var mı?

Yanlış anlamadıysam dosya bilgilerini nereden öğrenebilirim diye bilgi almak istiyorsunuz...https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/ burdan alabilirsiniz sadece T.C kimlik numarasını yazıyorsunuz adınıza cıkan tüm dosyaları görebiliyorsunuz.

hayrettin bey;
iş kazası geçirmeden önceki 3 aylık bürüt maaş bilgilerinizi biliyor musunuz.
ona göre bir tahminde bulunabiliriz.

eğer söylediğinizi yanlış anlamadıysam şu şekilde gözküyor aylık kazancım e-devletten baktığım zaman.

971.85

886.50

916.05

Merhaba Kıymetli dostlar.
Bende 2003 yılında stajer öğrencilik zamanımda iş kazası geçirdim. Şirket iş kazasını sgk bildiri yapmamış benimde konudan haberim yoktu o zamanlar yaşımda küçüktü. 2006 yılında çalıştığım iş yeri beni engelli kadrosunda almak istedi onun için hasekiden rapor aldım %15 oranında engelli raporu verdiler. 2009 yılında askere gidip askerliğe elverişli değildir raporu alıp geri geldim. askerden gelince iş kazası geçirdiğim iş yeri beni işe geri almayınca dava açtık 3 sene sürdü hakim görevsizlik kararı verip dosyayı alt mahkemeye gönderdi. 012 yılında yeniden dava açtık %90 şirket %10 ben kusurlu sayıldım. Mahkeme rapor tarihi eski olduğu için yeniden rapor almamı istedi bu sefer yeni aldığım rapor %28 oranında geldi. İlk aldığım rapor ve yeni aldığım rapor arasında fark olduğu için adli tıp kurumundan rapor istendi. Adli tıp kurumu üniversite hastanesinde yeniden muayene olmamı istedi iki rapor arasında kıyaslama yapıp mahkemeye görüş bildireceklermiş. Bu durumda bana sürekli iş görmezlik ödeneği ne zaman bağlanır.

Hayrettin bey;
280 tl bağlanır.
tabi ki bu kaza tarihinde ki oran.misal iş kazası 2010 yılında olsun bu zamana kadar emeklilere gelen tüm zamlardan faydalanarak hesaplanır.

anladım teşekkür ediyorum yardımlarınız için

Selam arkadaşlar bende işyerinde kaza gecirdim.asansör düşmesi sonucu 2014 yılında devlet hastanesinden heyet raporu %58aldim,sgkya basvurdum.sgkda ankaraya rehberlik teftiş grup başkanlığında olduğunu soylediler. 09/01/2015 tarihinde sgkya basvurdum.28/08/2015te ankaraya göndermişler ne kadar da süreç sürer

öncelikle geçmiş olsun.Allah şifa versin
bu işler biraz uzun ve sıkıcı geçiyor.
İnşallah seneye bu zamanlar biter.

Tamda 9ay oldu muraacat edeli.gerçekten beklemek zor .2ayda müfettiş lerde.ifadeye çağırıyorlar mi

Rehberlik müfettişi yaşın güder demiş dosya bekliyoruz bakalım

Üst Alt