Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası iş göremezlik geliri ne kadar zamanda bağlanır?

Müfettişten önce hastaneye sevk işlemim gerçekleşti zaten. Birde bu sitede çok okudum bazı arkadaşlar geçmişe dönük maaş için iş kazasından sonraki rapor bittikten sonra bağlanır diyorlar, bazıları ise başvuru tarihi diye söylüyor. Burda bir bilgi kirliliği var kanımca. Bana henüz bağlanmadığı için birşey diyemiyorum yalnız sürekli iş görmezlikte rapor tarihi akabinde geriye dönük işgörmezliğin tanamını alırken, senelik kontrol koyup iş görmezlik maaşı bağlananlarda ise bu geriye dönük ödeme başvuru tarihi olarak baz alınıyor tahminimce.( Kimseyi yanıltmayayım.) Çünkü kontrollü iş görmezlikte sürekli olmadığı için atıyorum kaza tarihinden 4 sebe geçmiş ama sen bu parayı geçmişe dönük alırsan bildiğin sürekli gibi oluyor ve kontrole gtmeden 4 sene sürekli gibi maaşını almış oluyorsun. Süreklide ise 5 senede geçse durumun zaten değişmeyecek şekilde kalmış kazadan sonra buda kaza tarihi akabindeki rapor biter bitmez haketmiş olduğun geçmişe dönük bir ücret demek. Kesinlikle emin olmamakla beraber geçmişe dönük ücret ödemesinin bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Yoksa herkes birşey yazıyor.Kimseye yanlış bilgi vermeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Zane55 oncelikle gecmis olsun ben 6 nisan 2018de is kazasi gecirdim sol gozumu kaybettim protez takildi sonra rapor istiratim 06.10.2018de bitti is basi yaptim ve 26.10.2018de ssk ya basvurdum ssk beni universite hastanesine gonderdi 30.10.2018 tarihinde heyete girdim gozden %32 psikiyatriden %20aldim sonra hastane 15 gun icinde ssk ya gonderdi rapprumu ssk da 06.12.2018 de saglik kuruluna gonderdi raporumu 15 mart 2019 da saglik kurulundan raporum geldi %36 olarak ve bugun ssk ya gittim bi nusnasini almak icin raporumun magluliyet emeklilik servisine ciktim maasimi sordum 1.11.2018 tarihinden itibaren basladi 23.nisan 2019 tarihinde ziraat bankasindan nisan dahil toplu 6 aylik parami cekicem 1.383 tl baglandi maasim +1383 tlnin %4 nu ek odeme olarak yaticak her ay 23 de bu arada raporum kontrol tarih gerekmiyor sureli is gormemezlik protez goz oldugundan maas hesaplama ise kazadan onceki 3 aylik sigorta primininn uzerinden hesaplama oluyormus +saglik kurul rapor orani sadece boyle dedi cok kalabalikti fazla detaya girmedi..

Ayni zamnda ssk mufettislere yazi gonderiyor mufettis inceleyip 1 ay veya 2 ay icinde fabrikaya gelip is kazasi kusuru raporu yazicak mufettisin vermis oldugu rapor maasini etkilemiyor sadece mahkemelik olursan mahkemede geciyor..umarim dediklerimi acik bir sekilde yazmisimdir..tekrardan gecmis olsun

Üst Alt