Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybı için kök hücre tedavisi nerede yaptırılır?

GRAHAM BELL
Yani bu tedavi de odyoloji ile sanırım kontrol sağlıyorlar çünkü kalın seslerde iyileşme daha iyiydi yazmış ya birisi işte %50 duyan 2000 hz frekansta %45 e düştü mesela öyle bişey herhalde hiç tatminkar açıklama yok ben oraya da gidip bunları bilip tedavi olanları düşünmüyorum . Yani lyrex1 diye araştırıyorum madem Japonya ile ortak nıcın hıc bır araştırmada çıkmıyor garip gerçekten
Biri yazmıs evımı arabamı satarım cocugum için diye gitmiş görüşmüş tatmin olmamış işte gerçek görüşen açıkça yazmıs zorla olun demiyormuş hoca ama ınsanların zaten umut kırıntısına ıhtıyacı var tutunuyor

denıze dusen yılana sarılır
bız ısıtme kayıplılarda ısıtmedıgımız ıcın dunyanın kahrını cekıyoruz
deney asaması desen deney yapılan ucret odemez bu cem devge tedavısı gıbı
ıyıde sarlatanca ben yaptım oldu dıye 5000 dolar
bu kadar parayı caresız ınsanların derdını ıstısmar ederek dupeduz cebe ındırıyor bu sahıs

GRAHAM BELL

Dedikleri gibi 20 desibel kazandı cocugum işte işitme cıhazını çıkarttı kızım filan bunlar doğru ise medya da yer edinmesi gereken bir konu. Japonya da uygulanıyorsa nicin fx322 ve diğer ilaçlar gibi twtrda YouTube da yeri yok ilginc. Ben bunu doktorlara hep soruyorum böyle bi durum yok sizden duydum yanıtını alıyorum . Sonra bakıyorlar gösteriyorum böyle diye de gerçekçi değil yanıtını alıyorum bazı şeyleri sanırım kabullenmekte başka bir durum kalmıyor geriye Allah herkesın gönlüne göre versın Ramazan ayındayız umutla oynayanları da Allah görsün şimdi kimse yazmıyor herkes nerede ???? Tedaviyi olanlar 2020 de 2022 de yaptıranlar nerede yani en son Mart ayında yazmışlar ben arayıp Bilgi almayı denicem ama ney bişey konuşabileceklerini sanmıyorum muanesınde de cunku randevusu bile 2021 de 1000 TL ymiş

enflasyon gunumuzde fuze hızıyla devam ederken sen o vızıte parasıyla bvı ıftar et sonrada allaha sukret
yarabbım bu olan ısıtmemı koru o sarlatan cem devgeyede ısıtme kayıplıları yolan paraları zehır zıkkım et dıye

Umudumuzbitmedi10009

Doktorun muayenesi çok uzun sürüyor. Kulağın yapısından itibaren anlatıyor. Kullanmayacağımız ilaç listesi veriyor vs..
İşitme kaybı ortalama 50 db. 20 de başlayıp 60lara iniyor.
Bu kadar nefret söylemlerine şaşırıyorum. Sonuçta kimseye zorla bir şey yaptırılmadı. Almak istemeyen tedaviyi almaz bizde bu tedaviyi aldık ve gözlem aşamasındayız. Ben bariz fark görüyorum mesela kızım kendisi televizyonun sesini eskiye göre kısarak izlediğini söylüyor. Temmuzda test yapıldığında sonucuda söylerim.

Size bir şey diyemem ama diğer arkadaş hakarete varacak şeyler söylemiş. Doktor bey gerçekten çok saygıdeğer biri ve biz tedaviyi alanlara da kazıklanmış muamelesi yapmayın lütfen. Denemekte fayda görüp yaptırıyoruz sonuçta.
Ben ilk muayeneye gittiğim gün kontrol testine gelen bi hasta vardı. Fayda gördüğünü oradan nasıl mutlulukla ayrıldığını kendi gözlerimle gördüm. Ondan önce tereddütlerim benimde vardı tabi. Ama biraz ondanda cesaret aldım. İnşallah fayda görenler arasında oluruz.
Allah herkesin gönlüne göre versin ve yavrularımız şifa bulsun inşallah. Hayırlı akşamlar

senay123

İnan ki bende şifa arıyorum kızım ıcın ilerisini düşünüyorum ismini umut Zeynep koyarken de ne hayallerle koydum. Bir anne olarak seni en iyi ben anlarım arkadaşım inşallah şifa olur yani nette çok bir acıklama göremedıgım için endişelerim oldu elbette . Hocanın daha deney aşamasında olduğu çıkarımını düşündüm yüzdelik 10 15 değerleri düşük desibel diye düşünmüştüm peki kızınız sizin söyledıkelrınızı cihaz olmadan da algılıyor ve de rahat konuşabiliyor mu ?60 desibel den 20 desibellere mi iniyor demek istediniz acaba yani 20 desibellerdeki sesleri de duyuyor sanırım kontrol sonrasında da bilgi verebilirseniz çok sevinirim bizim bir ay sonra kontrol beramız var ona göre de hoca ıle görusmeyı düşünüyoruz umarım evlatlarımız ıcın hersey çok güzel olur teşekkür ederiz yine siteye girip yorum yapmışsınız Ramazan ayındayız Allah gönlünüze göre versın

Lyrex1

Merhaba Bugün Cem beyle görüşen bir arkadaşıın anlattıklarını söylüyorum : 20 desibel kazanç dedikleri 50 desibelden 30 a düşmüyormuş .belli başlı seslerde sadece %5 % 15 arası kadar iyileşme sağlıyormuş artış bu yani frekans olarak testte çıkan Bir ses frekansını %20 duyuyorsunuz buna % 15 kadar maksimum iyileşme vaadi en fazla o da. Hoca bunun tedavisini deneye deneye daha da geliştirir diye umut ediyorum bu jeller İngiltere’de hazırlanıp Japonya’da uygulanıyormuş birde bizim ülkemizde Cem hoca bu jellerin uygulamasında elinde uyguladığı verilerle birşeyler elde ettikçe geliştirebilir gibi de literatüre de imzasını atar umarım geliştirir şu an için yuvarlak konuşmalarından anladığımız gibi kesinlik yada cihazı çıkartma durumu söz konusu değil herkese hayırlı günler

Kök hücre tedavisi daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi şu an emekleme aşamasına daha yeni geçti diyebilirim. Gelecekte daha etkili bir yöntem olarak literatürde yerini alacaktır ama biz o günleri göremeyeceğiz muhtemelen. Şu an için sanki tüm hastalıklara kesin bir çareymiş gibi lanse edilmesini biraz umut tacirliği olarak görüyorum açıkçası, tıpkı "Kanserin çaresi bulundu!" haberleri gibi.

Son düzenleme:
kök hücre bencede daha çok var son 10 yıldır yerinde sayıyor. onun yerine gelişmiş işitme cihazları deri altına eklenebilir cihazlar gelse daha iyi pil derdi olmayan vs. şarj edilebilir...

Bu tedavi kök hücre değilmiş seste yüzde 15 artış olayını açabilecek kimse yok mu ha deyince istanbula gidip hoca ile görüşme imkanımız malesef yok . şenay123 girmişsiniz tekrar ama yorum yapmamışsınız birisi de 15 20 desibel kazanç sağladık ıkıncı dozu yaptırıcaz demiş bir daha girmemiş . Bu tedavinin kontrolleri nasıl sağlanıyor sadece odyogram a bakılıyor sanırım bera yapılmıyor . İnşallah yaptıran herkes güzel sonuç alır ve burada yazar

Arkadaşlar hocaya ulaşmak ve randevu almak çok basit zaten madem bu umutla yaşıyoruz her kapıyı aşındırmak lazımdı şahsen benim için öyleydi ve oğlum için gittim sizlerde hocayı tanımadan lütfen yorum yapıp hakaret etmeyin muhteşem bi insan öncelikle bana iyi gelen sana belki iyi olmayacak o yüzden artık yorum yapmak istemiyorum ama benim için çok iyi sonuçlar oldu 2. Doz için hala gitmedik ama gideceğiz denemeye değer bizim için Rabbim herkese şifa versin umarım hepimiz güzel sonuçlar alırız bu tedaviye inananan çok doktor görmedim amaçları bizi iyileştirmek değil çünkü onlara ve firmalara gebe olalım istiyorlar nelerle karşılaştık biz ama Allah Cem hocaya uzunömür versin güzel şeyler denemeye devam ediyor tüycükleri görmek için bile cihaz üretip araştırırıyor en azından bi çabası var kendiyle tanışın derim mutlaka ne demek istediğimi anlarsınız sağlıcakla kalın..

Esdesdy

Bunca zaman girmemişsiniz tam yazdığım güne denk gelip girmeniz ve yorum yapmanız…teşekkür ederiz inş bir daha girer de yorum yazarsınız . 15 20 desibel kazancınız neye göre belli oldu bera mı yapıldı yoksa baska bısey mı ayrıca sadece Cem beyde mi kontrol sağladınız baska yerle teyit ettiniz mi iyileşmeyi ? Hoca birkaç ses frekansında yüzde 15 iyileşme vaad ediyor ona da kesınlık vermıyor zaten bu yüzde 15 birkaç desıbel r tekabül ediyor kendısı ıle görüşen arkadaşımın söyledıgı de bu o yüzden sizşn yazdıklarınızda biraz ters kalıyor. Adam burda pr amaçlı sahte hesaplarla yanındaki çalışanlarına yazdıracak kadar da düşmemiştir herhalde diye inanmak istiyorum gerçek olduğuna Ankara’da iki kez daha bera yaptırdık biz bunu söyledım Hacettepe de niçin hiç gündemde degıl o zmn diyorlar . İstenilen rakamlar az degıl feda olsun yavruma o ayrı ama bu yazanlar gerçekten varsa denemeye değer yoksa bilemiyorum bir daha girerseniz biraz sonucunuzun etkisini ve kac desıbellerde işitme kaybı vardı onu da açabilir misiniz?ince seslerin iyileşmesi zaten zormuş kayıplarda kalın seslerde kendiliğinden yenilenme olabiliyormuş

Umudumuzbitmedi10009

Her yazdığımızda niye şimdi yazdınız diye mi soracaksınız. Sonuçta bir hayatımız var ben arada bir girip bakıyorum sadece foruma. Gerçekten var mı demişsiniz. Evet gerçekten varız. Ama yukarıda biri yazmış aramak ulaşmak çok basit. Hocanın muayenehanesi hastaları işleyişi kendi gözünüzle görebilirsiniz. Kendi adıma temmuzda test yaptıracağım gerçekten sonucu merak ediyorsanız paylaşayım. Yoksa zaten her gün anlatacağımız bir şey yok ki girip her gün yazalım. Tedaviyi yaptırdık test için bekliyoruz arada birde gözlemlesiğim eskiye nazaran çocuk cihazsızken daha az tekrar ettiriyor.
Kimseyi kırmak değil amacım. Yanlış anlaşılmakta istemem.

senay123

Yok yanlış anladınız ben umutlandım sizin gibi tedaviyi yaptırıp buraya yazıyorlar mı diye bakıyorum bizim haftaya kontrol beramız var bu tedaviyi bizde istiyoruz hoca ile de kontrol berasından sonra görüşmeyi düşünüyoruz boşuna umut bağlamak istemiyorum doktorlar hep umutsuz konuşuyor henüz böyle bişey yok diyor napıcamı şaşırdım tutunmaya çalışıyorum .sizi kırdıysam özür dilerim inşallah olumlu sonuçlarınızı da paylaşırsınız bebek olduğu için ben kızımda basıl değişim gizleyebilirim kestiremiyorum.sizlerin gözlemleri ve tedavinin kontrolü benım gibi bekleyenler için çok kıymetli umarım çocuğunuz faydasını kat be kat görmüştür ve bizlere müjdeleri haberlerinizi paylaşırsınız. 10 15 seste artış oluyor ibaresini anlayamadığım için nedir ne değildir sizlerden öğrenmek bizleri mutlu ediyor teşekkür ederiz

Merhaba
Ağustos gibi test yaptıracaktık ancak geçtiğimiz hafta ancak fırsat bulabildik.
Sonucu yazacağım diye söylemiştim merakta olanlar için yazıyorum..
Kızımın daha önce tekrarlattırmalarında azalma olduğunu söylemiştim. Biz işitmesinin iyileştiğini düşünüyorduk kendiside tv nin sesini 50den 35 e düşürüyorum anne diye ifade ediyordu. Sonrasında cihaz ayarı yaptırdık.
Test e göre 2000 3000 4000 frekanslarda 10 ile 15 db iyileşmeler vardı.
Yani çocuğun ve bizim gözlemimizle test uyumluydu.
Hala cihaz kullanıyormuyuz evet, çünkü konuşma gelişimi açısından önemli. tedaviyi almayı düşünenler için belirteyim ama cihazsız algılamada artış gördük. Ben ikinci kez yaptırmayı düşünüyorum. Gerçekleştirip yaptırırsak yine buraya yazarım.
Haber bekleyenlere bilgi..

Tek kulak ıcın mı ıkı kulak için mi ortalama bu değerler ayrı ayrı tek kulak ıcın çok güzel sonuçlar almışsınız daha iyisi olsun inşallah Çin’de gen terapisi ile çocuklar duymaya başlamış haberde gördum az önce de burda da paylaşmak ıstedım umarım en kısa sürede en güzel sonuçlarla yavrularımız iyi olur 👌🏻

https://turkish.aawsat.com/teknoloj...bazı-çocuklar-gen-terapisiyle-duymaya-başladı

Çin’de böyle bir durum yaşanmış sanırım yakında çok güzel haberler alıcaz bu konuda
https://turkish.aawsat.com/teknoloj...bazı-çocuklar-gen-terapisiyle-duymaya-başladı

Merhaba arkadaşlar, Çarşamba günü lycrex-1 tedavisi yaptırdım. İlerleyen süreçte bir değişiklik olursa buraya yazacağım. Sonuçları yazmak için yeni hesap açtım çünkü burdan görüp yaptırdım ve yaptırmak isteyenlere bi faydam olsun istiyorum. Eski hesabımı uzun süredir kullanmadığım için şifresini hatırlamıyorum, giriş yapamadım ordan. Sahte hesap ya da reklam amaçlı yazmadığımı belirmek için söylüyorum, eski hesabım scorpiongirl.
Sağ kulakta koklear implant olduğu için tek kulağa enjeksiyon yapıldı. En son yapılan testte sol kulak 80db çıkmıştı. Birkaç ay sonra tekrar test yaptırıp sonuçları karşılaştıracağım be buraya ekleyeceğim.

Merhaba ortalama ücret bilgisi de paylasabilir misiniz ne kadara mâl oldu muayene ve tedavi toplamiyla iki kulak icinde mi yaptirdiniz

Enjekte edilecek sıvı: 5bin dolar
Hastane masrafı: 35 bin tl
Muayene: işitme testiyle birlikte 4-4.5 bin tl civarındaydı, tam ayrıntılı hatırlamıyorum çünkü birkaç ay önce gitmiştik. Yaptırmaya karar verdiğimizde sadece aradık ve sıvıyı ayarladılar.
Benim tek kulak oldu diğerinde implant olduğu için. Ama fiyat çok farketmiyomuş. Doktor kişiye özel sipariş veriyor o yüzden fiyat 4.5-6 bin dolar arasında değişiyormuş.

Zeyyzeyyy

Tesekkur ederim bilgilendirme icin umarım etkili olur ve sagliginiza kavusursunuz guzel haberlerinizi buradan bekliyor olacagiz bizleri de bilgilendirmeyi unutmayin lutfen ne kadarlik bir iyilesme olduguyla ilgili🙃

Teşekkür ederim, bazı farklılıklar hissediyorum ama plasebo etkisi olmasından çekiniyorum 😅 test yaptırıp kesin bir sonuç aldığımda ekleyeceğim.

Zeyyzeyyy
saka gıbı:rolleyes:
koklear ımplant kullanarak obur kulak duysun dıye bu kadar enek masraf
sonuc 80 db ısıtme
valla sasırmadım desem yalan olur
80 db ısıtme ıle super duyma hayalı:rolleyes:

doktor bı su zerkederek umut tacırlıgı yapıyor bence:eek:

Zeyyzeyyy
sonuc 80 db ısıtme

Suymuş..! İlgili geni aktive eden bir protein çözeltisi.
Japonya'da uygulandığına göre güvenilirliği var. Üstelik bizim Türk doktor da formülü geliştirmiş. Japonları, bizi millet gibi ahlaki sorunları olan, sahtekarlığa meyilli millet mi sandın?..
Fiyatına gücün yetmiyorsa, "kedi ulaşamadığı ciğere pis der" misali bok atma keyfi seninki de...

Suymuş..! İlgili geni aktive eden bir protein çözeltisi.
Japonya'da uygulandığına göre güvenilirliği var. Üstelik bizim Türk doktor da formülü geliştirmiş. Japonları, bizi millet gibi ahlaki sorunları olan, sahtekarlığa meyilli millet mi sandın?..
Fiyatına gücün yetmiyorsa, "kedi ulaşamadığı ciğere pis der" misali bok atma keyfi seninki de...
once japon hayranlıgınla TURKLUGUMUZE hakaret etmenı kınıyorum:mad:
ahlak sorununu dıyemıyecegım alakasız ust perdeden saldırı gırısımınızı psıkolojık sorununuza baglıyorum:)
fıattan once mantıkı acıklamasına bakıyorum

kuzenım yıllardan berı japonya tokyoda unıversıtede
sormustum kulagıma calındıgında
ısıtme kaybı az olan bıoreylerde arastırma asamasında
basarı sansını hıc demeyeyeyımde plasebo etkısı gıbı bırsey demıstı
kaldıkı koklear ımplant kullanan bırı meted umuyor degıl yaptırdım dıyor:p

once japon hayranlıgınla TURKLUGUMUZE hakaret etmenı kınıyorum:mad:
ahlak sorununu dıyemıyecegım alakasız ust perdeden saldırı gırısımınızı psıkolojık sorununuza baglıyorum:)
........

"Bizim toplum" demeliydim, çünkü millet vasfını yitirmiş. Öyle bayrak sallayarak olmuyor bu işler. Ülke istila edilmiş, müsebbiblerine gene iktidar yetkisi veriliyor. Ortadoğu çoğrafyası insanının tipik şark kurnazı profilini kastediyorum. Yoksa ne Türklük bilinci kalmış ne de yurtseverlik.

Üstlendiği projedeki köprünün halatı koptu diye Japon mühendis intihar eder. Ya bizde?.. Tabi Japon ahlakına saygı ve hayranlık duyarım. Ne var bunda? Bizim yüzsüzlere mi hayranlık duyayım?!

Zeyyzeyyy
sonuc 80 db ısıtme

İmplantsız ölçüm yapıldı ve 80db implant olmayan kulağımın seviyesi. Enjeksiyon öncesi ölçüldü. Gelişme olup olmadığını görmek için en erken 6-7 ay sonra yapılmasını önerdi doktor ölçümün. O yüzden bekliyorum ama sabah kalktığımda implantsızken önceden farketmediğim bazı sesleri farkediyorum. Buraya kanıtlı bir şekilde eklemek için bekliyorum, çok ufak farklılıklar o yüzden kimseyi yanlış yönlendirmek istemem çünkü oldukça pahalı bir tedavi. Ben de çok ikilemde kaldım ama bi umut yaptırdım. 60-65db'e düşerse çok farkedeceğini düşünüyorum. Düşmezse de sonuçları eklerim ve hiç sonuç alamamayı da göze aldım zaten doktor kendisi de garanti vermiyor, dürüstçe açıklıyor durumu. Bir umut tacirliği olduğunu düşünmüyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: Kuka
Üst Alt