Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[İsmet Tanış] Umutsuzlukların adını hep YILMAZ koydum....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yalnız Kaldım Yıldızlarla.........

Yalnız kaldım yıldız yağmuru akşamlarında
Duygular tek başına aşklar da
Ne gelen var ne giden
Ne yüreğimden çekip götüren.
Gök kuşağının altındaki kıza seslendim
Hani solmamak için saklanan gülüme
Meşguldu duymadı
Renklerini sayıyordu güneşin
Tabiatı sıraya diziyordu kırmızıdan maviye
Dostlarıma bakındım
Hani çağırdığımda gelecek olanlara
Ne olmuştu onlara
Birzamanlar ne çoktular
Niye bugün yoktular
Yalnız kaldım yıldız yağmuru akşamlarında
Bir sigara yaktım oturdum çimenlere
Bakarken öylece gelip geçenlere
Yatıvermişim toprağa, gözüm gökyüzünde
Yıldızlar gözlerimin içinde
Ölüsü bile ışık veren yıldızlar
Nasıl da gözkırpıyorlar
Kıpır kıpır
Dedim böyle oynaşmayın ayıptır
Hele ben böyle yalnız duygularda salınırken
Bir yıldız düştü yanıbaşıma
Bir yalnız yıldız aynı benim gibi
Sıçradı oturdu göğsüme
Sustu baktı gözlerime
Sustu baktı gözlerime
Sonra dedi ki ,biz sana çok yakınız
Biz senin söyleyemediğin aşkınız
Söyleyemediğin şarkınız
En yakın arkadaşınız
Elimi uzattım tutmak için
Boşluğu tuttu avuçiçlerim
Açılınca gözlerim
Baktım toprak üzerindeyim
Sigaram tükenmiş
Bir yağmur başlamakta hafiften
Serin sessiz bir akşam
En iyisi gidip yatsam
Ve yalnızlığı geceye bıraksam,,

--------------------------------------------------------------------------------

Sevgili dostum gülcağızım,güller bahçesinin solmayan tek kokusuz gülü.
Arkadaşlığın büyüsünü tadanlardanım Dostluğun kavramını yaşayanlardanım. Bir söz söyle bana taaa uzaklardan İçten olsun. Arkadaşça, dostça bir selam gönder bana Yürekten olsun. Atma içine üzüntülerini Tatma kederli saatleri Paylaş dostça mutlu sevgileri Düşünme, Ardına bırak üzüntülerini Gel arkadaşım Birlikte atalım kederli düşünceleri Dünya değmez hiç bir üzüntüye. Kapıl git yepyeni sevgilere İnandır kendini dünyanın sevgi dolu olduğuna Evrende saygının var olduğuna Çocuk gibi, saf, temiz, tertemiz Yüreğinin bir köşesinde Yer var mı bana da? Canımı verirdim o yürek için. Arkadaşça, sevgiyle, dostça Bir selam gönder bana Ama ne olur yürekten olsun... !…

HEPİMİZİN ARADIĞI HUZUR

Hepimizin aradığı huzur! Etrafına huzur saçan, gözlerinin içi gülen insanlar olsun istiyoruz yanı başımızda.
Hani şu eskilerin tabiriyle öyle dostlar arkadaşlar arıyoruz ki, ömrümüze ömür katsın!
Onları yalnız bu dünyada değil, öte dünyada da isteyelim, yani ahretliğimiz olsun.
Bir gün bunalırsan ve sıkıntını paylaşmak istersen beni ara….
İki elim kanda olsa gelirim, sıkıntını yok ederim…
Bir gün ağlayacak gibi olursan da beni ara…
Seni belki güldüremem ama, söz veriyorum senle birlikte ağlayabilirim…
Bir gün uzaklara kaçmak istersen beni aramakta çekinme…
Seni belki durduramam ama, senle birlikte koşabilirim
Bir gün yüksek bir köprüden atlamaya kalkarsan da ara beni…
Seninle birlikte atlayamam ama, aşağıda bekler, seni tutabilirim…
Bir gün herhangi bir konuda kararsız kalırsan ara beni…
Seni senden fazla düşünür sana fikirler verebilirim…
Bir gün kimseyi dinlememeye karar verirsen de ara beni…
Ağzımı açmayacağımı, söylemediklerini bile dinleyeceğimi bil…
Bir gün beni ararsan ve benden karşılık alamazsan…
sen ulaşmalısın bana
Çünkü o an bir meleğe gereksinim duyduğunu bilmelisin…

sevgili gülcan kardeşim yüreğine sağlık..ben daima o senin bahsettiğin melekleri aradım ama nafile bir türlü bulamadım.Fakat asıl melek yanı başımdaymışta ben körmüşüm özür dilerim sen ve senin gibi meleklerden...
Sevgili gülcan kardeşim........

GÜN GELİRDE YIKILIRSA TÜM UMUTLARIN
TERK EDERSE BİR BİR TÜM DOSTLARIN
ÖLMEYİ İSTERSEN SENDE,BIKARSAN HAYATTAN
SESLEN BANA..
ÖLÜM SANA GÖRE DEĞİL
SENİN YERİNE
ÖLMEYE GELİRİM.........

teşekkür ederim ismet abi yakıştırdığın o güzel sıfat için
biliyormusun meleklerin kendine yararı olmazmış ne üzücü dimi :cry:

ne kadar üzülsede onunda bir meleği vardır muhakkak sen içini ferah tut ve sol omuzunada sağ omuzunada ayrı ayrı selam ver hemde bunu okuduğunda selam aynı olsun ama...işte seninde benim gibi bukamadığın melek senin o selamını anında alacaktır..sevgilerimle

Sevgili gülüm.......
GERÇEK GÜZELLİK,FİZİKSEL GÖRÜNÜŞE BAĞLI DEĞİLDİR, GERÇEK GÜZELLİK ANCAK KALPLERDEDİR
GERÇEK MUTLULUK, GÖRDÜĞÜN ŞEYDE DEĞİL, ASIL GÖRÜNMEYEN YERDEDİR!

GERÇEK SEVGİ, YAPILDIĞI BİLİNEN ŞEYDE DEĞİL, YAPILDIĞI HALDE BİLİNMEYEN ŞEYDEDİR
Sevgiyi sana kimse bağışlayamaz gülüm. Yaşamını da asla geri veremezler.
Sevgi, hayatla arandaki gerçek bağ ,gerçek ilişkidir.Hiç sabahın ilk ışıklarıyla çiçeklerin üstündeki buğulu damlaları seyrettin
mi? Ya toprağın ilk yağmura kavuştuğundaki saldığı kokuyu, o kokudaki vuslat
sevincini duyamayan sen ,içinde mutluluğu nasıl yakalayabileceksin?Aslında
,ne kadar doğayla bir olduğunu,toprağında,
suyunda senden olduğunu,o vuslatı senin yaşamanın gerekliliğini hiç
düşünmedinmi?sen mutlu olmayı hiç düşünmedinmi gülüm?sen çevrende o kadar sahte gülücükler yayan insanlar varken, sana yürekten gülen sana değer veren
biri bu kadar yakınındayken daha niye mutlu olmak istemezsin gülüm neden söylermisin neden? :( :( :( :( :(

Abi öncelikle başınsağolsun.
Ailenden ve akrabalarının birinin vefatı insanı çok üzer , hele bir de o kişi canın kadar sevdiğin biri ise.Ve o kişinin senin canın olduğu belli.Acısı zor, bu acıya katlanmak daha da bir zor.Ama hayat kendisi zor değil mi zaten.
Dünya bir han, konan göçer.Kalıcı değiliz bu dünyada.Hepimiz zamanı gelince YILMAZ kardeşimizin gittiği yere gideceğiz.Birgün abi sende onla buluşacaksın, o günü bekle ve o günü düşün.
Saygılarımla...

HOŞÇAKAL İSTANBUL............................
Sana seni sevmenin en büyük tutkukusuyla koşa koşa geldim çünkü sen yeni yetme körpecik bir hatun gibiydin o benim hayallerimi süsleyen kızdın.Sana geldim çünkü her olumsuzluğa rağmen yaşam mücadelesi veren o eski türk flimlerindeki kahramanlara özendim birazda yani inatla seni sevecek ve olumsuzluklara göğüs gerecek ne sana nede yıkılmamı sağlayacak olumsuzluklara yenilmeyecektim.Seni ve tüm güzelliklerini o meşhur tepelerine çıkarak doya doya seyredecek denizlerden esen mis gibi havanı içime dolduracak ve seni hayranlıkla izleyecektim.
Sen ne büyük şehirsin istanbul,sen ne anlaşılmaz en zor labirentlerdende karışık içinden çıkılmaz bir şehirsin.Sen romanlardaki kötü kraliçenin kendini kandırması gibi baktığı sihirli aynadaki sen en güzelsin kraliçem sözüyle kendini kandıran kötü kraliçe gibisin istanbul.Çünkü görüntülerde hep güzelliğin göründü hep iyi vardı.Halbuki diğer yüzün çok fenaydı en zor koşullar senin diğer yanındaydı.Zaten bunuda orada yaşayanlar biliyorlardı.Aslında herkes biliyordu ama senin hep görünen güzel yüzün oldu nede olsa sen körpe bir kız gibiydin.
Seni benden önce anlayamayıpta geldiği gibi boynu bükük dönenler gibi bende geri dönüyorum seni artık terk ediyorum.Yenildim istanbul benide yendin sana mağlup oldum seni çok severken senden ayrılıyorum seni terk ediyorum artık hoşçakal istanbul.Hemde sana gelirken körpe taze bir kızdın,şimdi ise seni dul bir kadın olarak terk ediyorum .Senin kimseye yar olacağın yok zaten.
sana yenildim ve seni terk ediyorum istanbul..HOŞÇAKAL GENÇLİĞİMİN ERİŞİLMEZ KIZI HOŞÇAKAL...................SENİ HER OLUMSUZLUĞA RAĞMEN YİNEDE SEVİYORUM AMA SENİ TERK EDİYORUM HOŞÇAKAL.........

İsmet abi siz istanbulu değil insanları terk ediyorsunuz bence. Bu da bir kaçıştır. Ama nereye giderseniz gidin belki herseyden kacabiliriz. Ama ya kendimizden , kendi (iç dünyamızdaki) şehrimizden kaçabilir miyiz?

Veya kaçış bir çözüm müdür? Biz kendimizi değiştirmediğimiz sürece insanlar her yerde aynıdır ve hep öyle kalacaktır...

Bir de asıl İstanbul bizi terk eder; biz istanbulu terk edemeyiz. :)

sevgili küçük kardeşim elbetteki kendi iç dünyamızdaki şehirden kaçamayız ama ben insanları değil,insanların körelttiği kötülediği,her oyunu onun üzerinde oynadıkları,tüm eşsiz güzelliklerini yıkıp yağmaladıkları ve taşı toprağı altınken şimdi her bir köşesi rantçılarla dolmuş eşkiya sürüsünün başkentti olmuş bu güzeli şehirden yani istanbuldan kaçıyorum..Ben gittiğim yerlerdede yine aynı insanlarla karşılaşacağım buda doğru ama hiç olmazsa değişik ortamlara alışana kadar zaten uzunca bir zaman geçer..ama burası bu site ve değer verdiğim sen ve senin gibi kardeşlerim zaten var olacak yine karşılıklı yazışacağız.Belki buradada sevinenler olacak nede olsa topluca bir araya gelemiyeceğimizden hoşnut olanlar olacak ama olsun burası onların babalarının zaten malı değil çünkü burası artık hepimizin burası bizim ikinci evimiz bunu herkes kabullenmek zorunda..Zaten burada aile ortamı olmasaydı buna sevgili oturanboğa en başta izin vermezdi ve ona bir kez daha bu siteyi kurduğu ve insanları kaynaştırdığı için binlerce teşekkür ediyorum sağolsun..Evet kardeşim ben kirletilmiş bu şehirden kaçıyorum ama insanlardan değil heleki sevdiklerimden hiç değil..sevgilerimle.

bazen düşünüyorumda hayatımıza yön veren AŞKmı SEVGİmi..arada ne kadar fark var hangisi daha ağır basıyor acaba?hangisi bizi daha çok etkiliyor?mutlu olabilmenin anahtarı hangisi acaba?yürekten sevmek AŞKmı SEVGİmi?bilen varmı dostlarım.....

bana deniyorki sen öyle şeyler yazıyorsunki biz cevap dahi yazacak şey bulamıyoruz.Tabi bir yandanda hak verdim öyle diyenlere ama şimdi son yazımda öylesine bir soru şeklinde yazı yazdımki bakalım insanlar bu sefer neler diyecekler.Maalesef yine aynı nedendir anlamadım yine yazı yazan kişiler veya yorumumlarıma renk katan birileri olmuyor işte bu nedeni bulmak isterim ben.Elbette kimse kimseye yorum olarakta yazı yazarak cevap vermek zorundada değil ama bir şu nedeni öğrensem eyvallah diyeceğim.Buda buradaki guruplaşmanın var olduğunu gösteriyor işte bende bu olmasın diye çok insanın köşesine yazılar yazdım ama onlar yine kendi kendilerine yazıp durdular..Bir kere buraya yazılanlar kişinin kendine hitap değilki sadece yazılan yazılara yorumdur..Ya neyse anlaşılan bu sitede bu böyle devam edecek anlaşıldı ne yapalım değişmiyecekte varsın böylede kalsın allah rast getirsin bunu böyle yapanlara..

Kendi
yolunuzda yürüdünüz mü hiç?
Kimse sizi itip çekmeden, ne yapmanız gerektiğini söylemeden kendi
yolunuzda.
Tam da olmasını istediğiniz gibi.
Birilerinin hayatının bir yerlerindeki boşlukları doldurma
zorunluluğu olmadan.
Birilerinin geçmiş ülkülerini, gelecek beklentilerini takviye etme
yükümlülüğü taşımadan.
Birilerinin sizi çok beğenmesini sağlamaya çalışmadan.
Atacağınız her adımda, acaba doğru mu yanlış mı diye düşünmeden. Evde
annenizle babanız arasındaki sevgi dengesini kaybettirdiğiniz hissine
kapılmadan.
Koruma kılıfı içinde, bir çok egoistçe baskıya maruz kalmadan.
Özgür yetiştirilme adına, damdan düşer gibi kendinizi hayat
karşısında yapayalnız hissetmeden.
Nerede ne yapması gerektiğini bilmeyen insanların elinde, yaşamınız
ve benliğiniz gözünüzün önünde yok olup gitmeden.
Birilerinin ters etki ve davranışlarının kurbanı olmadan.
Çevrenizdeki en güvendiğiniz büyüklerin sizi aldattığını anlayarak,
derin üzüntülere dalmadan.
İç dünyanızda oluşturduğunuz, kendinizi kurmaya çalıştığınız o en
zorlu mücadelenizde, ayağınıza çelme takılmadan.
Hatta hayatınızda kendi kendinize attığınız çelmelerin bedelini,
mutluluğunuzu yitirerek ödemek zorunda kalmadan.
..
Bazen sendeleyerek.
Bazen tökezleyerek.
Bazen sersemleyerek.
Bazen ağlayarak.
Bazen öfkelenerek.
Bazen ümitsizliğe kapılarak.
Bazen ne yapacağınızı bilemeyerek.
Bazen her şeyin üzerinize geldiği düşünerek.
Bazen kimsenin sizi anlamadığını düşünerek.
Bazen çaresizliğe kapılarak.
Bazen azarlanarak.
Bazen gülerek.
Bazen sevilmediğinizi düşünerek.
Bazen ben kimim diye endişelenerek.
Bazen kendinizi kandırılmış hissederek.
Bazen huysuzlaşarak.
Bazen aksileşerek.
Bazen kızarak.
Bazen kızdırarak.
Ama her şeye rağmen mutlu.
Her şeye rağmen umutlu.
Her şeye rağmen gelecekten ümitli.
Her şeye rağmen kendi değerlerinize sahip çıkarak.
Her şeye rağmen mutluluğu, eğer istiyorsanız, bulacağınız yerin, tam
da kendi içsel hayatınız olduğunu bilerek.
Her şeye rağmen hayatın yaşanmaya değer olduğunu.
Her şeye rağmen dünyada eşsiz olduğunuzu.
Her şeye rağmen, birilerinin sizi hep sevdiğini.
Her şeye rağmen birilerini kazanmak için mücadele verdiğinizi.
Her şeye rağmen mutlulukların, aslında uzanıp alabileceğiniz kadar yakın
olduğunu.
Her şeye rağmen, en kötü anlarınızda bile, bir yerlerde sizin için
harika bir çıkış bulabileceğinizi.
Her şeye rağmen sizi siz yapan, size kendinizi iyi hissettirebilecek
iyi yanlarınızın varlığını.
Her şeye rağmen kendiniz olmayı.

Kendi yolunuzda yürüyor olmayı hiç denediniz mi?....
----------------------------------------------------------------------------------

İşte sonunda tüm yaşantımı çekilmez hale getiren beni gençliğimden eden onu yaşatmayan ızdıraplar çektiren beni sevdiklerimden uzaklaştırıp onlara hasret bırakan ve her olumsuzluğa rağmen gelmek için can attığım havasına suyuna her bir güzelliğine gurban olduğum ADANA sana tekrar merhaba.Benim insanlarıyla havasıyla eski tarihi yapılarıyla mahalleleriyle eski dostlara duyduğum özlemlerimin şehri ADANA sana bir kez daha merhaba.Seni tüm yaşantımdaki kötü olaylara ve olumsuzluklara rağmen seviyorum..

ANLAŞILAN ÇOK ÇİLELER ÇEKMİŞSSİN.BUNDAN SONRA İŞALLAH İYİ OLUR HERŞEY.YANİ GÖNLÜNCE

allah razı olsun o dediğin temennileride burada yaşayıp göreceğiz bakalım..

Her türlü olumsuzluğa rağmen hiç kimsenin oyuncağı olmadım durmadanda kaybettim fakat inanıyorumki bu mücadeleci halimle bir gün bende kazanacağım.Varsın çevremde arkadaş dost yada ne bileyim sevdiğim olmasın yalnızlıkta allahın insanlara bir lütfu değilmidir.Yada ölünce iki kişi olarak giden varmı çoklu giden oldumu olmadı tabi insanlarda hep doğduğu gibi ölürkende tek gidiyor.İşte bende bu düzenin bozukluğundan bu çarpık keşmekeşlikten çoğul olmaktansa yanlız olmayı yeğliyorum.Elbette beni anlıyan benim kafa yapıma uyan insanlarla yolum birleşecektir işte belkide benim için yepyeni yaşam başlıyacaktır neden olmasın..

umarım dediğin gibi olur ve senin için yeni bir yaşam başlar.başkalarının çelişkileri yerine kendi içindeki çelişkileri düzelterek başlayabilirsin bence.

sevgili yaren66 bende aynı şeyleri umuyorum ve yep yeni bir yaşama başlamak içinde memleketime yani ADANAya gelmek zorunda kaldım.Burada ne kadar başarılı olurum onuda bilmiyorum fakat mücadelem önce geçimim için sonrada yaşantıma ve kendime yeni bir çeki düzen vermek içindir.Birde senin dediğin gibi içimdeki çelişkileri atmanın yolunu denemeliyim bunuda başardımmı benden kralı yok vallahi.. :)

sevgili canon,
umarım hayalini kurduğunuz yaşantıya sahip olursunuz.
ve işleriniz dilediğiniz gibi yolunda gider.
orada da bizleri yanlız bırakmadığınız ve güzel şiirlerinizden mahrum etmediğiniz için size, kendi adıma çok teşekkür ederim.
ellerinize ve yüreğinize sağlık.

Size teşekkür ederim kader hanım bu inceliğinizden dolayı.Yazılan şiirler ya ana babaya kardeşe-ya arkadaşa dosta-yada sevdiğin birine veya sevgiliyedir..Bende elimden geldiğince dilim döndüğünce yüreğim yettiğince nacizane bir şeyler yazmaya gayret gösteriyorum.Elbette şehir olarak bu siteden ve sevgili dostlarımdan uzaklaştım ama şu bilgisayar sayesinde aynı havayı soluduğumuzu düşünerek sanki dahada yakınlık duyduğumdan elbetteki yazılarım devam edecektir tabi birde sizler gibi dostlar sayesinde.Tekrar beni azmettirdiğiniz ve yüreklendirdiğiniz için teşekkür ederim saygılarımla....

insan maddi ve manevi kendi muhasebesini iyi tutduğu sürece başaramayacağı hiç bir şey yoktur canon.

sevgili yarenn66 işte bunu ben pek beceremediğimden dolayı pekte başarılı olamadım fakat mücadelemde başarılı olmak yönündedir..Bazen insanların desteğe ihtiyacı vardır ya maddidir yada manevidir.Benim maneviyata çok ihtiyacım var bunuda arıyorumişte onu buluncada tam olarak yapmak istediğim şeyi başarıyla yerine getirmiş olacağım..saygılarımla.

OZAMAN ŞU ŞİİRİMİ SANA İTAF EDEYİM BELKİ MÜCADELENDE FAYDADI OLUR
YAŞAYACAĞIM
TÜM DÜNYA ÜSTÜME ÜSTÜME GELSE
YİNEDE BAŞIM DİK YAŞAYACAĞIM
DOSTLARIM ÜZÜLSE DÜŞMANIM GÜLSE

TAKMAM ARTIK TAKMAM DERDİ KEDERİ
BETERİNDE VARMIŞ DAHA BETERİ
YIKILSA ŞU ŞEHRİN ŞİMDİ HERYERİ

SÖYLEDİM BUNU BEN BİLMEM KAÇ DEFA
İTOĞLU İTLERDEN GELMİYOR VEFA
ACIYLA YAŞAYIP SÜRMESEM SEFA
YİNEDE BAŞIM DİK YAŞAYACAĞIM.
............ ... DERVİŞ ADNAN ÖZALP
YARENN66
UMARIM HER OLUMSUZLUĞA KARŞI BAŞINI DİK TUTMAN DİLEKLERİMLE.

ZOR GEÇEN YILLARIMDA YANİ SAKATLIK YILLARIMDA ONUN SABIR ŞÜKÜR DUA ŞİİRİ BENİ AYAKTA TUTDU SANADA TAVSİYE EDERİM.
DELİ GÖNÜL İSYAN ETME BOŞUNA
SABIR EYLE ŞÜKÜR EYLE DUA ET
KUL OLANIN HERŞEY GELİR BAŞINA
SABIR EYLE ŞÜKÜR EYLE DUA ET

slm

bakıyorumda bizim bu formda bu gün felaket bir yoğunluk oldu her kes bir birine yazıp duruyor ya ne mutlu size inanınki bu beni mutlu etti aile saadeti işte budur.Her kese saygılar vede sevgilerimi sunuyorum..

Canon üstadım;

Bir gün,
Kanlar içinde vurulmasın diye gerçek sevmeler
Acı dolu türkülerin ezgilerinde bulunca kendini
Sırf inadına dost inadına
Sen yine sev sevilmesende
Şiş göbek kahkahaların yurdunda
Adın "yiğit" soyadın "mert" bilinmesende....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt