Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İzleyip, Etkisinde Kaldığınız Filmler

• Konbuyu başlatan kutup yıldızı
  • Başlangıç tarihi
Titanik
Dünyalar savaşı
Testere serisi
Harry Potter serisi
ölümcül deney serisi
yarından sonra
Sis
Gizemli adaya yolculuk + 2 (ilk 3D gözlüklü filmim)
Son durak serisi
Aynalar

Mutlaka ama mutlaka izle hele hayvanları seviyorsan kesinlikle kaçırma ; )

Severek izleyipde unutamadığınız film sahneleri............

severek seyrettiğim dizilerden

süper baba ve bütün çocuklarım dizileri çok hoşuma gidiyordu halen hayal kurarım kafamda canlandırırım ve şimdi oynasalar yine bakarım bıkmadan :)

dedem ve insanları. zaten ömrümde ilk bu film için sinemya gittim daha gidermiyim Allah bilir.
konusu çok hoşuma gitti özellikle dede ile torun dede ile baba arasındaki içten gelen bağlara hayran olmuştum.
nerde şimdi öyle bağlar belkide bu yüzden sevdim filmi kimbilir..

Otistik kişinin hayatını anlatan bir film: My Name is Khan

Bu Filmi İzlemedim Dememek İçin Vaktiniz Olursa Mutlaka İzleyin...
(Otistik Bir Kişinin Hayatını Anlatıyor)

Film izlemek, güzeldir… Film izlerken birkaç saatliğine olsun, kendi dünyamızdan ayrılırız. Başka hayatlara, başka dünyalara yolculuğa çıkarız.

Bazen fantastik bir dünyanın içinde kaybolur, uçan atlara bineriz.

Bazen de yerin yedi kat altına iner, zamana yolculuk ederiz.

İyi bir sinema filmi bizi öyle içine alır ki film kurgusunun içinde adeta biz de yaşarız.
Yeniden aşık olur, kavgalar ederiz.

Hayatın komik yanlarına katıla katıla güleriz. An gelir bir film sahnesinden sonra, evin diğer odasına korkudan tek başına gidemeyiz.
Bazı filmler de vardır ki bizleri çok farklı yaşamlara tanık eder. Film bittiğinde kendi dünyamıza dönmemiz biraz zaman alır.
İşte hayatımızdaki bu filmlerden biri de “My Name İs Khan” dır.
Yaklaşık üç saati aşan bu filmi ilk izlemeye karar verdiğimde bu süre zarfında çok sıkılacağımı düşünmüştüm. Ama arkadaş ısrarı üzerine oturup izlemeye karar verdim.
İlk dakikalarda sadece otistik bir çocuğun sıradan bir hikâyesi gibi gelen film, dakikalar geçtikçe çok farklı bir hal almaya başladı.

Karan Johar yönetmenliğindeki 2010 yapımı bu film otistik bir çocuğun yaşam hikâyesinin yanı sıra, nasıl “insan” olunur, kavramını çok güzel işlemiş.
Ayrıca Müslümanların ve diğer inançların birbirlerine olan bakış açısını kimler değiştirir, gibi konulara çok güzel değinmiş.

Ben böyle bir iki kelimeyle özetleyince size pek çekici gelmemiş olabilir. Ama filmi izlemeye başladığınızda, böyle mükemmel bir kurgu nasıl yapılmış, diye hayretler içerisinde kalacaksınız.

Filmin her sahnesi adeta bir final gibi geliyor. İşte bu muhteşem, burası final olmalı, dediğiniz her an; kendinizi yeni bir olayın başlangıcında buluyorsunuz. Ve filmi bir kez izlemek asla yetmiyor. Yine, yeniden izlemek istiyorsunuz. Her izleyişinizde farklı bir film izliyormuşçasına, olayları yeniden fark ediyor ve yorumluyorsunuz.

Film süresince yüzünüzden gülümseme eksik olmadığı gibi, gözyaşlarınıza da hakim olamıyorsunuz. Bu filmi izlerken, şahsen ben kendi kendimi çok sorguladım. Yaşam biçimimizi, inançlarımızı savunma şeklimizi ve farklı kültürleri yeniden gözden geçirdim. Ayrıca otistik çocukların, bu tarz ve tüm engeli olan insanları uzaktan nasıl değerlendirdiğimizi kendi kendime tekrar tekrar sordum.

Sonuç olarak, acımak, sevmek, inanmak, sorgulamak, yargılamak gibi kavramları doğru kullanmamız gerektiğini öğrendim. İster bu kadar derinden kendinizi sorgulayın, ister sorgusuz sualsiz sadece filmi izleyin, bu size kalmış. Sizlere tek ve son sözüm, küçücükte olsa sizde bir etki bırakacağına inandığım “My Name İs Khan”ı bu yazıyı okuduktan sonra, izlemedim, demeyin.

Tek Kelimeyle Harika Bir Film...

The message,İnception, Fight club , A beautiful mind, The shawshank redemption ,City of god ,Matrix , Gladyator ,Ghost ,Terminator,Conspiracy theory ,The pianist, Breveheart,The beach , Se7en , Prestige ,Django unchained,Back to the future, Rambo, Shutter island,Rocky ,Blood sport 1, İntouchables, indiana jones ,The goodfather ... Şimdilik aklıma gelen bu kadarla sınırlı..

My name is khan'ı unutmuşum.Aslında çok var fantastik kurgulardan çok teması konuya dayalı izlediğimde etkilendiğim özellikle benim jenerasyondan olanlar bilir. tanrılar çıldırmış olmalı ve bruce lee filmlerini kaçırmazdık. Güzel film yüzlerce sayabilirim. Açılan konu etkisinde kaldığınız diye belirtilmiş. Tabi kişiden kişiye değişir.

Sleep Tıght. Etkileyici ve sinir bozucu bir film

En son İncir Reçeli 2'yi izledim ve çok beğendim fakat az etkilendim.

Sleep Tıght.... Fazlasıyla sinir bozucu bi film ve etkileyici

Cüneyt abinin fimlerini izleyip karete yapardık, hala da izlerim... Raki izleyip boks yapardık. Çocukken daha fazla etkilerdi filmler şimdiler de fazla etkileyici gelmiyor...

FIGHT CLUB

ESARETİN BEDELİ

gideri hala daha olan filmler

UMUT filmi

Gerçek bir baba fedakarlıgı

eceee

evet bende onu çok beğemiştim. kolumda serumla izlemiştim. film bitip kendime geldiğimde gözlerim şişmekten yerinden çıkacak gibiydi. :D

1.- My Name is Khan
2.- Taare Zameen Par Bollywood filmleri. Harika filmlerdi. her saniyesi izlenmeye değer.

Pay it Forvard (iyilik yap, iyilik bul)

Film çok etkileyiciydi ve daha da ilginci; flmde geçen iyilik yapma sarmalının aynını benim de yaşamımda uyguluyor olmamdı :)

Özet ve Detaylar
Tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşamını sürdürmek zorunda olan yarı felçli genç adam, bakıcı olarak küçük bir kasabada yetişmiş genç kadını istihdam ettir. Bu genç adam ve kadının bir araya gelişi hayatlarını yeni bir yola sürükleyecektir. İlk başta birbirlerinden hoşlanmayan ikili farklılıklarının fazlalığından yakınsa da zamanla hayatla ilgili bilmedikleri şeyleri birbirlerine öğretmeye başlarlar. Birbirlerine aşık olan karakterleri şimdi daha da zorlu bir sınav beklemektedir...

Filmin adı Senden önce Ben
çok sevdim bu filmi

Matrix film serisi my favori filmdir.

Terminatör 1 av ve Telefon kulübesi filmi

Benim Dünyam
Beren Saatin gorme engelli bir kizi canlandirdigu dramatik bir film. O kiz ruyalarima girmisti.

Üst Alt