Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça çıkığı ameliyatı olacağım. Karar veremiyorum..?

fahri beyde cok iyi bir doktor :) benim 3.5 ay oldu degneklerle rahat yürüyebiliyorum ama su an onlar olmadan sendeliyorum kaslarım hala zayıf bu sürecte en önemli seyin yapılcak egzersizler oldugunu söylüyor doktorum ve fizik terapistim bu arada iki kalcamdan da aynı anda ameliyat oldum 2 aya degnekleri bırakır yürürüm gibime geliyor ama doktorum normal insanlar gibi tamamen sağlıklı rahat bir sürece ancak 1 yıl gectikten sonra ulasabilceğimi söylüyor sizde bi 6 ayı gözden cıkarın.. umarım ameliyatınız güzel ve sıkıntısız gecer gecmis olsun kafanıza takılan bir sey olursa yazabilirsiniz

kafama aslında o kadar çok şey takılıyor ki bir yıldırda bu sitede yazılanları ezberledim. 6 ayı bende gözden çıkardım. ama gönül istiyo işte yarıyıl tatiliden sonra öğrencilerimin başında olayım.15 gün kaldı bugünde içime korku oturdu

dubelci özel hastanede olursan 12 bin tl ssk warsa 6 bin tl

amaliyat sonrası hareketler gerçekten kısıtlı mı oluyor bende tek taraflı kalça çıkıklığı var 4 cm kısalık doktorlar geç amaliyat ol diyor ama ben olmak istiyorum nerde ve kim di doktorunuz acaba

size bir şey sorabilir miyim bu kilo ya göre yada neye göre değişiyor benim kısalık çoğalıyor 18 yaşında iken belli olmuyordu şimdi ise dizim hafif eğik ayaktada zor duruyorum

Merhabalar ben 2002 yılında Ankara Özel güven hastanesinde olmustum titanyumdu şimdi ise porselen olanları çıkmış :))) tabiki hastane ve doktor çok önemli iyi araştırın ama size adana da özel ortapedia hastanesini tavsiye edebilirim prof dr mahir bey var sizlerde araştırabilirsiniz. Herkese geçmiş olsun

Merhaba..ben annem icin arastirma yapiyorum.kendisi samsun da 1 bucuk sene once kalca protezi ameliyati oldu 55 yasinda dogustan degil ama kucukken dusme sonucu iki kalcasi da cikik.bu yasa kadar idare etti.yasam kalitesi dusunce ameliyat oldu acil olan sag kalcasindan..karadenizin en iyi doktoru dediler cok arastirdik..ama su an eskisinden daha kotu arada evin icinde bile iki tane baston aldigi oluyor kalca yuvalarinin acidigini hado ameliyat olmadigi neyse ameliyat oldugun acidigini soyluyor.otururken bise yok ama yuruyemiyor biraz ayakta kalip is yapsa 3 gun hasta.cok uzuluyoruz ailecek eve hapis oldu resmen.doktoruna cok gitti ameliyattan sonr.bu kadar olmamasi lazim,normal senin yuvan cok kuculmus nerdeyse kaybolmus gibi seyler soyledi.bu arada kendisinde kemik erimesi var.ve kalca yuvalari cok kireclemmis onlari da temizlemisler..ben istanbuldayim iyi bir doktor bulup getiricez annemi.en azindan teshisi tam koyabilecek bu acilarin sebebini cozecek doktor bakiyoruz.bu forumu gordum..yardimci oalabilir misiniz.tabi isin maddi boyutuda var..hayattan o zevk almafikca biz de almiyoruz..bir kac doktor onerwbilir misiniz..allah kimseye saglik sikintisi vermesin cok zorr.

Adana ya gitme sansiniz varsa kesinlikle ortopedia hastanesi emre togrul derim on binin ustunde ameliyat yapmis Turkiye deki sayili ortopedisten biri trabzon da calisan bir istanbullu olarak kesinlikle tavsiye ederim 6 ay once bir ameliyat gecirdim allah nasip ederse ikinci ameliyatimi geciricem sosyal guvence vsrsa bir ameliyat bedeli 6000 lira (yeni degisti ben birinci ameliyati 5000 liraya oldum) muayene ucreti yeni artislarla 300 lira oldu.

Ya iste adana sansimiz yok..tabi yani mesala bilsek yuzde yuz care var tamam ama su an icin maddi olarak ne de diger kosullar uygun degil.istanbulda da illaki vardir teshis koyacak iyi bir doktor.internetten isimler var ama ne bileyim tavsiye almak daha iyi..artik hayata kustu sorunun su denmesini istiyor cok uzuluyorum.bir kac kisi gorsun istanbul da bari

arkadaslar ben fransa dan rukiye; benimde dogustan iki tarafli kalca cikikligim vardi 2 bucuk ay once ameliyat oldum ve cok memnunum ustelik cebimden 5 kurus bile cikmadi hepsini devlet karsiladi iki hafta arayla iki ameliyat oldum boyum uzadi ve belim kalcam duzeldi simdi gayet normalim, sizinde yazdiginiz gibi 6 ayi gozden cikarmistim ama hic gerek yok ben bir aydir degneksiz yuruyorum araba kullanabiliyorum. Sadece kaslarim cok zayif merdiven cikarken zorlaniyorum ve yere egilip kalkamiyorum bunun icin de zamana ve duzenli egzersizleri yapmam gerek. bir de ameliyat sonrasi daha kolay toparlanabilmmek icin dikisleriniz alinip yaralar kapandiktan sonra havuzda egzersizler yapin. 1 ay rehabilitasyon merkezinde kaldim iki hafta egzersiz ve masaj yaptilar sonra yaralarim kapanmisti havuza basladim zaten masajcilar soylemisti havuza basladiktan sonra iki haftada cikarsin diye, gercektende oyle oldu. Bu ameliyat icin doktor , hastanenin temizligi ve ameliyat sonrasi tedavi cok onemli iyi arastirmadan sakin ameliyat olmayin eger ameliyat oldunuz ve iyi gectiyse 2- 3 ay boyunca yaptiginiz hareketlere cok dikkat edin cunku protezlerin yerinden cikma riski oluyo..... Allah'im hepimizede acil sifalar versin.....

Herkese geçmıi olsun rabbım acil şifalar versın arkadaşlar ben 5 yaşınada bır amelıyat geçırdım sol kalça kemıgınden ama çocuklu kendımızı koruyamadık tekrar elmacık kemıgır yerınden çıkmış . şu andada 8 cm sol bacaagımda kısalık var 6 aydırda ayakta çok kaldıgımda ağrı oluyor çok şiddetli degıl ama gene ağrı bıraz araştırma yapayım dedım yorumlarınız okudum azda olsa bıl gı edındım . Ben bunda 12 yı önce bır uzman dr gıttım sakın şimdı olma son zamana kadar bekle demıştı protezlerın zamnla aşınmasından dolayı ama gendde şimdi teknolojı geliştı bır ön raştırma yapmak istedım bıl veren arkadaşlara çok teşşekkur ederım ....ç arkadaşlar mesajlarını zı bil için lutfen devam ettırınız saygılarımala rabbım herkese hayırlısını nasıp etsın

zeycancinar;

Merhaba, ben amaliyat oldum, hiç korkma inan bana olduğuna değiyor

merhaba bende amaliyat oldum belimdeki çukurluklar geçti beş ay oluyor amaliyat olalı işe başladım çok az aksamam kaldı oda zamanla geçermiş memnunum çok ayrıntılı bilgi isterseniz faceden ulaşabilirsiniz ümmü kola

slm. yusuffa siz izmirde hangi hastahane hangi dr.yazarmısın mümkünse ben muğladan izmire gelmeyi düşünüyorum teşekkür ederim !

arkadaşım şu an nerdesin ameliyat oldunmu ne durumdasın bilmiyorum ama seninle aynı durumda olduğumuz kesin arkadaşlar hep aynı şeyi diyor ama bu yüksek kalça çıkığının farklı olduğunu dr.larda söylüyor ben 53 yaşımdayım bende düşünüyorum ama doğrusunu söylemek gerekirse cesaret edemiyorum siz ameliyat oldunuzmu

Arkadaşlar öncelikle burdan herkeze acil şifalar diliyorum ...Burdan size belki faydam olur diye biraz kendim hakkında bilgi vermek istiyorum .

31 yaşındayım ve doğuştan sağ bacağımda kalça çıkıklığı var. Son 5-6 yıldır araştırma yapmaktaydım ve birkaç doktorla görüştüm, görüştükten sonra aldığım cevaplar hep şu oldu herkez daha yaşımın küçük olduğunu biraz daha beklememi çok genç olduğumu falan söyleyerek beni beklettiler. En son bir sabah programında Pr.Dr Fahri erdoğan ı izledikten sonra bu konu hakkında biraz ümit edip atlayıp istanbula gittim ve randevü aldım . Bu arada 300 tl muayne ücreti ve ektra olarak yeni röngen filmi istidiler neyse bütün bunları yaptıktan sonra muayne oldum ve bana tekrar aynı şeyi ,çok genç olduğumu fiziğimin çok iyi olduğunu istersem ameliyat edebileceğini ama beklememin daha iyi olduğunu söyleyerek yine en başa döndüm . Ve birkaç aklımda olan sorularıda gelmişken doktora sormak istedim, mesela ameliyat nasıl oluyo v.b gibi soruları sordum ve bana söyledikleri gerekli ölçüleri aldıktan sonra ingiltereden protez parçalarını spariş edip getirtip, gün verip ameliyata alıcağını ve maliyetininde 25-30 bin tl olacağını ama sigortalı olduğum için bunun yarı yarıya düşeceğini yani yaklşık bi 15-16 bin tl ye ameliyatı yapacaklarını söylediler....( tabi bütün bu görüşmeleri sekreteri ile yapıyosunuz .. )Gerekli bilgileri aldıktan sonra tekrar görüşeceğimizi bildirerek oradan ayrıldım tabi bu olaylar 3-4 yıl önce oldu . Bu zamn içerisinde benim ağrılarım gittikçe çoğalmaya başladı ,ağrılar çoğalınca hareketlerim azalmaya başladı tabi bu esnada kilo almayada başladım tabi bütün bunlar kötü etken oluyo ,ayriyetten gece uykumdan bi ağrı ile uyanmalar falan derken iş ciddiye bindi ve ben bi çözüm aramaya başladım . Kız arkadaşım ingiliz olduğu için heryıl kışlarımı ingilterede geçiriyodum ve kız arkadaşım da bütün bu konuları biliyodu ve birgün röngen filimlerini alarak burda bir doktora görünmye karar verdim.Bu arada ingilterede çalıştığım için düzenli olarak vergi ve sigortamı yatırdığım için burda sağlık tamamen bedava..! İlk olarak sağlık ocağındaki doktoruma görünerek kendimi özel bir hastaneye sevk ettirdim tabi sigorta ile anlaşmalı olanına ve bir Alman doktorla karşı karşıya geldik ve durumu izah ettik ...!Adam röngen filmimi inceledikten sonra dahada emin olmak için 3 boyutlu emar filmi çektirti ve herşeyi açık açık gösterdi bana ve izah etti... ve acil ameliyat olmam gerektiğini söyledi tabi ben istersem . Şok oldum ve ona daha önceki doktorların söylediklerini söyledim ve anlattım oda çok rahat bir şekilde konuşarak bana güldü ve artık teknolojının çok değiştiğini kalça çıkılığı ameliyatından % 100 başarı aldıklarını ama her ihtimale karşı %80 dediklerini söyledi ve korkmamam gerektiğini detaylı şekilde herşeyi anlattı ve ben öğlece bakakaldım ..!
Şimdi benim olayım şöyle olmuş ;Sağ ayağımda 2,5 sandim kısalma olduğunu bundan dolayı aksama olduğunu ayrıyetten bu şekilde devam edersem yani beklersem ilerliyen günlerde omiriliktede bir bozulma olacağını..Çünkü sürekli aksayarak yürüdüğüm için vücut yamulmaya başlıyo ve 2. bir problemle karşılaşacağımı ve onun için şimdiye kadar beklememin mantıksız olduğunu ,eski den kullanılan protezlerin ömrünün 15 yıl olduğunu iyi kullanılırsa 20yıla kadar dayananlarını gördüğünü fakat yeni dizayn edilen titanyum protezlerin öncekilerden çok daha iyi v sağlam olduğunu fakat yeni olduğu için daha ömrünün ne kadar olduğunu bilemediklerini(Yeni protezleri daha kullanıpta sonuç alan yok) ama en az 20 yıl veya üzeri olabileceğini söyledi ve bana acaip bi özgüven geldi Kendi kendime 20 yıla sonra kimbilir daha nasıl yeni bir teknoloji gelir ve herşey belki dahada kolay olur dedim ve tamam dedim ameliyat olmak istiyorum dedim ..Ve eve dönüp benim için uygun zamanı belirleyip hastaneyi arayıp ameliyat tarihini aldık ve onlarda onayladılar.

SON AŞAMA :)

19 haziran günü ameliyat günümdü saat 11 de hastane ye gelmemi ameliyattan 6-7 saat öncesinde bişey yemememi ve son 2 saate kadarda su içmememi söylediler aynen uyguladım ve hastaneye giittim .BU yazdıklarımı ameliyat olmaktan korkan ve kararsız olan arkadaşlarım iyi okusun LÜTFEN..! Beni ameliyat haneye aldılar yürüyerek yanımda bi hemşire ile gittim buz gibi ameliyathane odasına girdik ve bana uzanmamı ve rahat olmamı söylediler... tabi ben de acaip bi korku vardı ilk olarak aneztezici bi adam geldi ve benimle espri yaparak konuşmaya başladı ve enson güldüğümü hatırlıyorum ve film kopmuş :) ameliyatım tam 2 saat sürmüş v beni günaydın diyerek uyandırdılar gözümü açtığımda başımda 3 kişi bana bakıyolardı ve ben hiçbirşey hissetmiyordum ve bian heryerimde serum kabloları falan olduğunu gördüm ama halen daha ameliyat olduğumu farkedemiyordum ve hemşirelerden birine sordum ve oda ewt çok başarılı bi ameliyat geçirdiğimi söyledi ...ama nedense ben bişey hissetmiyordum elimi uzatıp dokununca ameliyat yerime o zmn anladım olmuşum :) 45dk beni gözetim aldında tuttular ama bende ne ağrı nede en ufak bi acı vardı çok mutlu bi şekilde yatıyodum (Meğer bana aralıklı olarak morfin veriyolarmış :)) Neyse 1 saat sonra beni özel odama götürdüler ve yatağıma aldılar hiç birşekilde ne ağrı ne acı hissediyordum .tabi ilk gün düzenli olarak ağrı kesiciler ve çok ağrı hissedersem morfin verdiler ama inanın ben çok fazla bir ağrı hissetmedim inanmıycaksınız ama 2. gün beni fizik tedaviciler eşliğinde ayağa kaldırdılar ve yürütec ile ufak bi yürüyüş yaptırdılar herşey yolundamı diye ve yolundaydı ! toplam iyileşme süreci 6 hafta dediler ve 6. haftanın sonunda bana herşeyi yapabileceğimi söylediler .3.günde beni yürütecten ayırıp koltuk değnekleri ile yürütmeye başaladılar yani ameliyatın3. günü kolduk değnekleri ile fizik tedavi eşliğinde günde 100 metre civarında yürütüyolardı 4. gün kendim duş almaya ve yataktan kalmaya başladım bu arada merdiven inip çıkmasını da gösterdiler tabi düzenli olara yatakta da egzersizleri gösterdiler ve5. gün hastaneden taburcu ettiler :) bugün ameliyat olalı 20. günüm ve çok iyi hissediyorum bıraksalar yürüyebiliyorum ama 6 haftaya kadar dikkat etmemi ve kaslar gelişinceye kadar fazla zorlamamı istediler bu yüzden halen daha koltuk değneklerini kullanıyorum inanın korkulacak ve düşünülecek hiç birşey yok sadece iyi doktoru ve doğru hastaneyi bulduktan sonra hiçbir zorluğu yok Türkiyede de çok iyi doktorlar olduğunu duydum sadece araştırıp karar verin dediğim gibi ameliyat aşaması bu işin en kolay ve basit yanı çünkü uyuyosunuz ve uyandığınızda herşey bitmiş oluyo ...Tek zorlandığım nokta şu oldu aldığım düzenli ağrı kesiciler çok ağır olduğu için büyük tuvaletinizi yapmakta zorluk çekiyosunuz ben5. günde zor yaptım ama onunda ilacı var içiyosunuz kolaylaştırıyo ben utancımdan söyleyemediğim için böyle olmuş :) umarım faydam olmuştur biraz sorusu olan varsa bana mail atabilir yardımcı olmaya çalışırım Sakın Korkmayın diyorum hepsi bu :)))

kardeş ne diyon senya sayfayı yazıyla doldurmuşsun maşallah bende kalça çıkıklığından dolayı ayagım 5 cm kısaydı ameliyat oldum 5 cm uzattılar şekil verdiler, protez gençlere önermiyoruz dediler ben TC ALAATTİN AYDOĞMUŞ faceden msj atarsan yardımcı olurum

kısıtlama oluyorda nereden uzatacagına bağlı diz üstü yada diz altı benm dizim 90 derece bükülüyo en fazla msj atarsan cvplarım TC ALAATTİN AYDOĞMUŞ faceden yazarsan cvp atarım

TC ALAATTİN AYDOĞMUŞ faceden msj atarsan yardımcı olurum

Merhaba Zehra Hanım,

ben 2011 de iki kalçamdan birden ameliyat oldum. ıkı bacak arasında 1 cm kadar fark vardı.belli olmuyordu çoğu zaman. ağrılarım dayanılmaz olduğu için 7 ay kadar doktor araştırdıkdan sonra ameliyat oldum. benımle aynı gün ameliyat olan bir bayan daha vardı. onun bacak kısalığı 10 cm kadardı. ameliyattan 4-5 ay sonra o bayanla görüştüm, bacaklar arasında hiç fark yoktu.
doktorumun adı ÖMER FARUK BİLGEN-BURSA ÖZEL MEDİCABİL HASTANESİNDE AMELİYAT OLDUM. Direkt Ömer Hocanın girmesini istiyorsanız ameliyata ayrıca para veriyorsunuz. ben ıkı bacak için 10.000 tl verdim.sizn tek bacak 5.000 isterler diye tahmin ediyorum ama veremem diyorsanız Ömer Bey Uludağ Ünv. de görev yapıyor. Ama en az 1 yıl sonrasına ameliyat günü veriyorlar. Ömer Hoca çok araştırdım ve görüşmemiz sonrası bana öyle bir güven verdi ki iki bacağımdan birden ameliyat oldum. normalde 2 bacak arası 6 ay süre tavsiye ediyorlar. Hatta Ömer Bey in daha önce ameliyat ettiği bir hastasıyla yüzyüze da görüştüm. Detaycı biriyım zaten ama söz konusu sağlık olunca daha bir detaycı oldum. O hastası da çok ıyı durumdaydı memnundu. Kısacası ÖMER FARUK BİLGEN i doktor olarak seçersenız pişman olmazsınız.
Ameliyat sonrasına gelince ilk gün çok ağrım oldu. çığlık bile attım. ama bu normalmiş.platinleri vucudun kabul etmesi için zaman gerekiyor. Ne olur çığlık attım diye korkmayın vazgeçmeyın ameliyattan, sadece olduğu gibi olanları anlatıyorum. 3 gün hastanede kaldım sonra tedavım evde devam ettı. ama uludağ unv ameliyat olursanız görüştüğüm hastası unv de ameliyat olmuştu 1 ay kalmış. Mutlaka ameliyattan sonra fizik tedavi ve size yardımcı olacak biri şart bir ay boyunca tek başıma yatakdan bile kalkmadım. sadece bir lavaboya gitmek için kalkıyordum. ameliyattan sonra yürüteç ve lazımlık almanız gerekiyor.ama sizin tek bacak olduğu için sadece baston verirler belki.önce yürüteç kullandım 1 ay sonra baston 1 ay kadar o da sanırım. üç ay sonra işe başladım. işim ağır olmadığı için doktorum izin verdi.daha 3 ay daha rapor vermek istedi ama benım durum iyi olunca ve ısrarım sonucu ızın verdi.Ayrıca fizik tedavi uzmanı geldi eve belli bir süre haftada bir. eve geldiği için ücretini ayrıca verdim. ama SGK hastanede alırsanız fizik tedaviyi 1 aylık bedava.yolda eziyet çekmek istemediğimden evde aldım ben ücreti 50tl idi saati galiba.onun dediğinden dışarı çıkmadım harfi harfıne yaptım ve ailemin de desteğiyle şu an çok iyim. ama platınlerımı uzun kullanmak istiyorum ve ağrı çekmek istemediğim için her gün 1 saat yürüyorum ve zaman zaman fizik hareketlerımı de yapmaya devam ediyorum. Yasak olan hareketleri yapmıyorum.Yılda bir defa da kontol için ameliyat olduğum hastaneye gidiyorum.Şart değil ama tekrar o ağrıları çekmek istemiyorum ne olur ne olmaz.ÖNLEM ALMAK İYİDİR.
Raporunuz devam ettiği sürece de SGK dan maaşınız alırsınız o konuda sıkıntı yapmayın.iş yerinizden çıkış da yapamazlar raporunuz olduğu için onu da dert etmeyin.
Umarım yardımcı olmuşumdur. Gelebilirseniz ımkanınız varsa mutlaka Ömer Faruk Bilgen e gelin . Dünyada kalça çıkığı konusunda en iyileri arasında. Türkiye de ise 1 numara.Dediğim gibi 7 ay doktor araştırdımve bu sonuca vardım. Hem iyi bir doktor hem iyi bir insan.

Merhaba aynı derdin sahibi arkadaşlar… Ben, 5,5 ay önce İstanbul’da, özel bir hastanede, iyi bir doktor tarafından gerçekleştirilen sağ kalça protezi ameliyatı oldum. Ameliyatım epidural anestezi yöntemi ile gerçekleştirildi, ama ben sanki tamamen uyudum ve hiçbir şey duymadım. Belgelerden anladığım kadarıyla ameliyatım 1,5 saat sürdü. Epidural anestezi noktasına bağlı ağrı kesici enjeksiyon cihazını daha 24 saat dolmadan kapattırdım. Ameliyatın 2. günü başlayan egzersizlerin ardından ayağa kalkma ve yürüteç ile yürüme denemesi de yaptım, ancak aşırı baş dönmesi ve tansiyon düşmesi nedeniyle başaramadım. Sonraki günlerde ayağa kalktım, yürüdüm, merdiven çıktım. 2 günü fazladan kendi isteğimle olmak üzere hastaneden 7. gün taburcu oldum. Ameliyatın gerçekleştirildiği kalça bölgemde genel olarak ağrı sorunum çok fazla olmadı. En büyük derdim sağ ayağımdaki nöropatik ağrılar (sinir ağrıları) oldu. Ayağım sürekli uyuşukluk halindeydi ve karıncalanıyor, yanıyor, batıyor, elektrik çarpması gibi oluyor, kesiliyor gibi oluyor vb. durumlar yaşıyordum. Ayağıma en küçük bir temas bile bana çok acı veriyordu. Bu durumun sebebi sağ ayağımda daha önceden var olan 6,5 cm lik kısalık idi ve bu kısalık protez ameliyatım sırasında doktorum tarafından giderilmişti. Doktorum bu ağrıların geçici olduğunu, süre veremeyeceğini ve sabretmem gerektiğini söyledi. Ameliyatımın üzerinde 3,5 ay geçti ama ben maalesef hala bu sinir ağrılarını çekiyorum. Ayağımdaki çok ciddi acı ve sinir ağrıları nedeniyle yere tam basamadığım ve ayağıma güç veremediğim için yürüteci 2,5 ay boyunca bırakamadım. Sonra zor da olsa bastona geçtim. Şimdi son 1,5 aydır bastonu da ev içinde bıraktım ve desteksiz yürüyorum. Henüz biraz sendeleyerek yürüyorum, ama sanırım sinir ağrılarım geçtikçe ve ayağımdaki kasılmada gevşeyecek ve daha düzgün yürür hale gelebileceğim. Sinir ağrılarım nedeniyle çok acılar çektim ve zor günler geçirdim. Ama bu sabrımın sonunda aksamadan yürüyeceğimi bilmek beni teselli ediyor ve sevindiriyor. Bu açıdan iyi bir doktor seçmiş olduğuma inanıyorum. Çünkü muhtemelen bu dalda uzman olmayan bir el tarafından ameliyat edilseydim belki bu kadar sinir ağrısı çekmeyecektim, ama hala bacağımda birkaç cm lik kısalık devam edecekti. Umarım uzun yazarak sizleri sıkmadım ama kısaca benim ameliyat sürecim de böyle. Hepinize sağlıklı günler dilerim…

yaşı genç olanlara protezi önermiyorlar tabi ağrı olmadığı sürece, sorununuz sadece aksamak ise düzeltme yapılıp uzatılıyor benim yapıldı eski halimden daha memnunum kalça proplemi olanlara yardımcı olurum faceden msj atarsanız TC ALAATTİN AYDOĞMUŞ

Hepinize çok geçmiş olsun . bende ameliyat oldum vd daha da olacağım . Beni ameliyat yapan doktorum çok iyi bir doktor hem Babacan hemde isinde çok iyidir. Mayıs ayında bana kalcama protez takılacak tir. Protez den ameliyattan korkan varsa bu doktora gidebilir doktorum beni ikna etti. Şimdi çok mutluyum. Doktorum HALİL İBRAHİM BEKLER LÜTFİ KIRDAR EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANE GÖREV YAPIYOR. KENDİSİ HARWED ÜNİVERSİTESİ MEZUN. DİĞER BİLGİLERİ İNTERNETTE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. HASTALIK ÇOK MEMNUNDUR. AMELİYAGLSFİ SON DERECE BAŞARILI GEÇER. BAŞARILIDİR. ALLAH ONDAN BİN KERE MİLYON KERE RAZI OLSUN . SEVDİLERİNİN AÇISİNİ GOSTERMESIN.SİZLERE BU DOKTOR GÖRÜNEBILIRSINIZ.

Benim gibi hastaları çok MEMNUNDUR.

Merhaba, oncelikle cok gecmis olsun, Istanbul da ozel bir hastanede iyi bir doktor tarafindan ameliyat oldum demissiniz hangi hastanede ve hangi doktora oldunuz ,ben Istanbul cerrahi de Nejat hocaya revizyon ameliyati olacagim da sizin deneyimlerinizi merak ettim..iyi gunler...

iyi günler arkadaşlar. Benimde sağ bacağımda 5 cmlik kısalma var. Bana hiç bir zorluğu yok yürüyorum koşuyorum ama herkes gibi bende ameliyat olmak istiyorum. Önceki bakıldığım doktorlar ağrın yoksa olma hareketlerin kısıtlanabilir dedi. Vazgectim. Şuan tekrar istiyorum güvenilir hastane doktor Adı verebilirmisiniz? Mehmet bey Ankara'da olmuş ve memnunmuş okudum yazısını. Banada bilgi verirseniz sevinirim

Tugba58 eğer ağrın yoksa neşter altına yatmanı önermem....Yaşam kaliteni düşürmediği sürece hiç bir operasyona girmemeni tavsiye ederim..Keşke herkesin 5 cm kısalığı olsa da ağrısı olmasa..Herkes bunu kabul ederdi..Her ne kadar bu kısalık kalçadan mı kaynaklı onu bilmesek de girme bence...araket kısıtlığı illaki olacak doğal el değmemiş eklem gibisi var mı..Gene de sen bilirsin..

Teşekkür ederim burcse cvp verdiğin icin. Dedigim gibi hic bir sorunum yok cok şükür sadece kisalik.

tugba58

ağrınız yoksa kesinlikle olmayın insanın kendi kemiği gibisi yoktur bende 2 yıl önce ağrılar başladı yürüyemez olmuştum doğuştan kalça çıkığı varmış solda ve buna bağlı 2,5 cm kısalık varmış oda düzeldi ama keşke kısalık kalsaydı da ağrım olmasaydı diyorum çünkü protez nede olsa yabancı madde kendi kemiğin gibi olmuyor şuan 3 ayı geçti ağrım yok ama insan korkuyor ya düşünce çıkarsa diye birde bende doğuştan hareket merkezimde sorun var yani hareketlerime bazen hakim olamayıp düşebiliyorum spastik deniyor buna neyse şuan yürümeye başladım şükür ama dediğim gibi ağrım olmasa yada mecbur kalmasam asla aksıyorum diye protez taktırmazdım şükredin halinize bence

Heyyy kalça çıkığından özellikle çift taraflı kalça çıkığından ameliyat olup, iyi sonuç alan, sorunları ağrıları ortadan kalkan arkadaşlar. Neden ameliyat olduğunuz DR. ve Hastaneyi yazmıyorsunuz. Ben oldum iyileştim gibi sadece hava atıyorsunuz da başkaları da faydalansın Dr. Adı yazalım. Şunlar şunlar oldu demiyorsunuz. Şu kadar harcadım gibi bilgiler vermiyorsunuz. Tecrübelerinizi paylaşmıyorsunuz. Hiç ameliyat olup DR. memnun olup bunu paylaşan Arkadaş görmüyorum. Ne bu sır. Ben olsam satırlarca en ince ayrıntılarına kadar. Maliyete kadar her şeyi Dr. Adını yazar faydalanmak isteyenlerle paylaşırdım seve seve. Rica minnet soran arkadaşlara bile zar zor kısıtlı cevaplar yazıyorsunuz. Bilgiyi ağzınızdan kerpetenle alıyoruz. Sitem sitem sitem.

Nissa

haklısın bende aynı şeyi yazdım işi biten yok oluyor geçen günlerde bir soru sordum zorla yazdı 2 kelime ben neredeyse hayat hikayemi yazıyorum engelli olduğum halde üşenmeden onlara zor geliyor neyse 6 ay oluyor memnunum sol kalça çıkığım varmış doktora gidince öğrendim bursa medikabil özelde oldum doktorum çok iyiydi ömer faruk bilgen önceleri korktum engelim olunca düşebiliyorum çünkü ama doktorum korkma bir şey olmaz deyip cesaret verdi hiç basma şunu yapma bunu yapma demedi sadece yere pek oturma dedi oda engelimden dolayı kalkarken zorlanırım diye ama ben oturuyorum tabi yanda tutarak kalkabileceğim yerlere. neyse 2 yıl çok çektim ama ameliyattan sonra ağrım kalmadı ufak tefek kas ağrıları dışında hiç sorunum yok bu ağrılarda yıllardır kalça çıkığı olduğu için tam gelişemeyen bazı kaslardan oda gelişmeye başladı zaten ayrıca kaslarım güçlüymüş fizik tedavi bile görmedim bu ameliyatta 2 yada 3 ay önemli alçakta oturmayacaksın wc dahil yüksek olacak eğilmeyeceksin duruma göre 3 aydan sonra sorun yoksa normale dönüyorsun kısaca ilk 3 ay biraz sıkıcı ama sonrası insanın yapısına bağlı iyileşme süreci. şimdilik yazacaklarım bunlar varsa sorunuz sorun yanıtlarım tabi sizde yazıp yok olanlardan değilseniz:) EKLEME: benim ücret 11 bin tuttu artı 325 tl muayene ve 3 kontrol sonrası 325 tl yani ilkinde almadı 3 kontrolde aldı tabi bu ücret kişiye göre değişebilir yani zoru var kolayı var ameliyatın orasını bilemem

Merhaba sevemedimbenbugunu ben 18 yasima yeni girdim küçükken atin üstünden düştüğüm için bende kalça çıkığı oluştu daha sonra ailem beni bir cikirikciya goturmusler oradan da iyileşmek donmusum(daha bir buçuk yaşında falanken) sonra 8 yaşındayken sınıftan birinin çelme takmasi sonucu ayağımda ağrılar oldu doktora falan gittik hiçbir şeyim olmadığı söylediler ve ağrı kesici verip yolladilar tabi ben siirt te yaşıyorum acikcasi burada doktor kalitesi ne yazık ki pek iyi değil işte defalanda gidip geldim hastanelere her seferinde aynı şeyi söylediler 11 yasima geldiğimde izmir DOKUZ eylül hastanesinde ameliyat oldum beni ameliyat eden Profesör 18 yasima geldimde tekrar ameliyat edeceğini söyledi ben de yazıne gidecem normalde fakat geçen ay burada bir hastaneye gittim ve doktor bana ne olursa olsun ameliyat olmamami ameliyatın benim için cok tehlikeli olduğunu söyledi hatta ona göre ben pethes hastasiymisim. Ben de bu durumu kabul etakdim doğrusu cünlü doktor bana 40 50 yasima gelmeden ameliyat olma dedi ben de senin gibi düşünüyordum açıkçası yani hayatımın en güzel yıllarını topallayark geçirmek ve bu yuzden de birçok şeyden geri kalmak istemediğimiz söyledim sence ne yapmalıyım protez ameliyatı olmalimiyim? Bu arada sen olmussun inşallah iyilesmissindir ve umarım hayatın istediğin gibi gitmiştir😊😊😊

Feelingbad

selam. sana tavsiyem aşırı ağrın yoksa henüz protez taktırma çünkü yaşın çok genç. tavsiye edilen yaş 35 40 civarı tabi aşırı ağrın yoksa. benim 42 yaşından sonra ağrılarım arttı yürüyemez olunca son çare ameliyat oldum zaten yaşım idealdi protez ameliyatı için şuan 2 yıl oldu şükür ağrım yok iyi doktor genelde aşırı ağrın yoksa ve yaşın gençse ameliyat önermiyor. karar senin yine de ama. keşke topallasaydım da ağrım olmasaydı diyebilirim çünkü insanın kendi parçası gibisi yok takılan protez nede olsa yabancı madde illa arada tedirgin oluyorsun dikkat etmen gerekebiliyor hareketlerinde ama tabi ki çok şükür ağrım yok alıştım zamanla. doktor da önemli bu olayda iyi bir doktor seç ilerde başın ağrımasın. dediğim gibi aşırı ağrın yoksa bekle yaşın çok genç çünkü zaten ilerde belli eder kendini ağrı dayanılmaz olmaya başlar kaslar acır ve hareketleri zor yaparsın o zaman doktor zaten bakıp kararını verir.

Öncelikle cevap verdiginiz için teşekkür ederim mito1172 ben zaten pritez ameliyatı olmak için diretmiyorum olmasa da olur fakat benim asıl problemim ayakkabı kişiliğin giderilmesi bunu için bir öneriniz varsa dinlerim.

Üst Alt