Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kemik uzatma ameliyatı hakkında..?

kaderb;

Merhaba, ben ilizarof ameliyatı olmak istiyorum. Bütün olumsuz cevaplara, insanların (en çokta ailemin) karşı olmalarına karşın. 4 aylık süreçte ne kadar uzatma sağlandı? Benim bacağımda (tibiada) 4,5- 5 cm lik bir kısalık var. 9 Eylül Ü. Hastanesinde düşünüyorum. Deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Şimdiden teşekkürler....

gulbas27;

Merhaba, geçmiş olsun. 5 cm lik uzatma süreci ne kadar sürdü?

melikee meraba ameliyatla ilgili senin yazdıkların bana çok yakın geldi benim kızım 13 yaşında temmuz 2010 da kemik uzatma ameliyatı oldu o da diziyle ilgili aynı problemleri yaşıyor.dizini ancak ısıtıp bastırınca 90 derece oluyo ve çok ağrısı oluyo. okuduğum kadarıyla senin bacağındaki alet çıkmış şimdiki hareket durumun nasıl dizinle ilgili bir sorunun kaldımı?? LÜTFEN BİZE CEVAP YAZZ.çünkü kızım çok sıkıntılı bir dönem yaşıyor. bizi bilgilendir lütfen

slm izmir

mrb kader bende izmirliyim ameliyatımıda 9 eylülde oldum.benimdeki kısalık 7cm di şu anda 5 cmi tamamladım tedavim çok güzel gidiyo sana önerim hasan havıççıoğluna gitmen zate izmirliymişsin sorun olmaz senin için işinde çok uzman bi doktor zaten devamlı ayak uzatma kalça kırıklarını tedavi ediyor sorun olursa yazabilirsin yardımcı olurum sana

Selam, Merhaba...
Ben ameliyatı evet kesin 9 Eylülde olmak istiyorum, (önce Ege yi düşündüm ama ) fakat uzun süredir araştırmama rağmen hangi doktora gideceğime karar veremedim. Hasan Havıtcıoğlu 'nu çok duydum???!!!! Hatta 2-3 dr ile konuştum. Fakat doktor konusunda hala bocalıyorum.
Benim sağ bacağımda 5 cm lik kısalık var.. Sizin 5 cm lik kısalık tamamlanmış ..Ne güzel, Seviniyorum böyle haberlere...5 cm lik uzatma toplam ne kadar sürdü? Zaten benim için gecikmiş bir durum bence...Hangi yöntem kullanıldı. Hasan Hoca mı yaptı? Uzama sürecinde yürüyebiliyor muyuz? Çok soru sordum... Yardımcı olursanız sevinirim

slm izmir

merhaba bende doktor konusunda çok kararsız kaldım ilk zamanlarda iyi bi doktor bulmak için çok çaba harcadım sonra hasan beyi önerdiler bana(9 eylülde çalışın yakınım sayesinde) gittim 7 cm kısalık olduğunu söledi bana neyse 2 3 yöntem var dışarıdan içeriden ben yeni yöntemi sectim riski %0 mış(cihazımı medikalciler ücretsiz olarak verdi)
5cmlik tedavi süresi maksimun 60 gün yürüyebiyomursunuz diye sormuşunuz evet koltuk değneğiyle her işimi yapıyorum(banyo dahil) valla arkadaşım izmirlisin kesinlikle hana hocaya git derim kendi sağlığını istiyorsan içerden olan ameliyattta risk oranı%0 doktorum dedi bunları

kemik kırılması olmuyomuş normalde isteklerimizi yerine getirmezse kırılır, getirirse bişey olmaz diyor doktor

ben kararımı verdim aksayarak yürümektense her acıyı çekmeye hazırım sonuç ne olursa olsun

karabasann;

Kardeşim bende aksayarak yürüyordum gerçekten çok zor bi durum seni çok iyi anlıyorum ameliyatımı oldum herşey çok güzel eşitlendi bacaklar yeniden doğmuş gibi oldum :D

Ben 2009 da ankarada dr. Asım kayaalp tarafından oldum 6 cm uzattın hiç bir olumsuzlukla karşılaşmadın çok ii geçti gerçekten herkese tavsiye ederim. Daha önce tarsusta olmuştum hayatımı kararttı.dr. Asım kayaalp şaşma gerçekten

Geçmiş olsun...Ameliyatla ilgili bilgi verir misiniz? Ameliyatı hangi hastanede oldunuz? Hangi yöntem kullanıldı? (İlizarof.....) Ayağınızı basmanız ne kadar sürdü? Çalışıyorsanız ne zaman çalışmaya başladınız?

arkadaşım ameliyatımı 9 eylülde oldum içeriden oldu benimkisi ayağıma uzama bittikten sonra yük vermeye basladım içeriden olan ameliyatlarda enfeksiyon riski 0 banyonu edebiliyorsun normal işlerinide normal insanlar gibi hallediyorsun çalışmana engel değil ilizarofta daha farklı dışarıdan çember takıyorlar o yöntemde ayağına basıyorsun baston kullanatak işte bazı riskleri var her insan için gecerli değil enfeksiyon riski falan v.s işe gitmende zor olur öyle

Merhabalar öncelikle .. Öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum.
Arkadaşlar ben 19 yaşındayım. Şikayetim sizinkinin yanında esamesi bile okunmayacak kadar küçük belki. Neyse ben bacak eğriliğinden şikayetçiyim. bu yüzden düşünüyorum ilizarovu.. yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaslar oncelikle hepinize cok buyuk gecmis olsun,, benim oglumunda bacagi 9 cm kisa ve girecek ay amaliyat olacak bacagin ust ve alt kismi uzatlicak doktorumuz artik kolay bir amaliyat oldugunu ve kesinlikle enfeksiyon kapacagini sogluyor bunun icin antibiyotik tedavisi uyguliyacaz diyor.belli bir zaman sonra normal hayatina devam edebilecegini sogliyor.yorumlari okuyorum bazi arkadaslar cok memnun kesinlikle tavsiye ediyor bazi arkadaslarda kesinlikle uzak durulmasi gerektigini sogliyor kafam cok arisik.ve oglum amaliyati hollandada olacak.sizden ogrenbmek istedigim bu amaliyatin cesitleri varmi varsa nelerdir bana yardimci olursaniz cok sevinirim iyiaksamlar

herkeze merhaba
arkadaslar tum yorumlari okudum ve herkez farkli seyler yazmis herkezin farkli tercubeleri olmus..bende yasadgim tercubeyi yazmak istiyorum.benim oglumun dogustan ust bacakta ve alt bacakta kisalik vardi 6 ay once amaliyatla fiksator takildi bacak 10 cm uzadi ve iki gun onnce alt bacakdaki fiksator cikdi acilan kemik doldu ve yeni kemik olustu doktorumuz tam saglamlasmasi icin alciya aldi 6 hafta sonra alci cikacak,ust bacakdaki uzama islemi yeni bitti ve simdi iylesme asamasi basladi.bu 6 ay icinde tabiki cok zorluklar cekdik ama her zorlugun bir mukafadi vardir..demir dipleri enfeksi oluyor antibiyotikle bu gideriliyor,zor ve sabir istiyen bir amaliyat uzatma islemi..ama kesinlikle olmak istiyenlere olun derim yuksek ayakkabi kullanmak bir yere kadar ev ortaminda o ayakabi herzaman kulanilmiyor benim oglum 5 sene kulandi evde kulanmadi ve belinde egrilik olusmaya basladi kisacasi ileriye yonelik belde baska sorunlar aciyor.kesinlele korkmayin olun ama en onemlisi doktorunuzu cok iyi secin ve kendinizi allaha ve dokyorunuza emanet edin

boy uzatma ameliyatı olmak istiyorum

Arkadaşlar ben bi cuceyim ve ameliyat olmak istiyorum olan biri varsa veya bilgisi olan varsa bana yardimci olabilir mı? Kemik uzatma ameliyatlariyla ilgili bilginiz varsa yardimci olabilir misiniz ?

1-İZMİR

Hemşerim yardımcı olayım sana ben 2011 yılında oldum ameliyetı 6 cm lık bir uzatma yapıldı (tek ayak) iyileşme sürem 1 sene de bitti kemigin oluşmasıda dahil 9 eylül de oldum Hasan hoca yaptı ameliyatımı

kemik uzatma ameliyatı olmayı düşünenler varsa özel hastaneleri araştırırken birde istanbul baltalimanı kemik hastanesine de gidebilirsiniz devlet hastanesi olduğundan sgk karşılıyor randevu almayı düşünenler hemen alsınlar çünkü sıra oluyor geç bir tarihe verilebiliyor.

Arkadaslar meraba 98 dogumluyum 13 yasinda trafik kazasi gecirdim dizimdeki femur kemigi kirildi ancak kaynadiktan sonra farkettikki bacagimda 3 cantimlik kisalik ve egrilik olusmus belimde skolyoz baslangici var baltalimani kemik hastanesine gittik doktor ameliyat olmami soyledi suan 17 yasindayim ve universite sinavina giricem bu yuzden ameliyata bi sene aonra girmek istiyorum zaten sirayida oyle bir tarihe ayarlicaklar yalniz korkuyorum amrliyat surecini pek bilmioyorum hem egrilik hemde uzatma ameliyati cok uzin bir surecmidir tecru leriniz ve bilgilerink bekliyorum.

masivamm

doktorun ıyı sec derım ama olmada derm helekı KAYSERI MEMORIAL HASTANESI MEHMET HALICI DANUZAK DUR bızede aynısnı dedı. hep yalan dolan boyun cok kısa deglse olma bnce

Üst Alt