Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kışa hazırlık :)

seneye ayrı eve çıkıp yalnız yaşamayı planlıyorum ama şöyle bakınca, salçaydı, turşuydu bilmem neydi yağdı baldı. abi ben daha yumurta kırmayı beceremiyorum nasıl olacak bu işler. iyiden iyiye düşündürüyor bu beni : )

Bu sene bu başlıkta daha hareket yok sanıyoruım fiyatlar kışa hazırlığı çok etkiledi..
Domates ve kapya biber fiyatı oturdu..Burada salçalık domates ortalama 9, 10 TL. Kapya biberi 20, 25 TL. Salçamız bittiği için mecbur yaptık tam cep yakıcı oldu .

birde bunları yapmak için tüp masrafı artık gıda bile lüks oldu

kapya bıber tadımlık anca eve gırıyor salca ıcın kımsede can yok bu yıl:(
acı kıl bıberle domatesı kavurup kavanoza koyuyoruz banmalık kısa allah kerım
kısında ne bulursa onu yer artık ınsanoglu

İnsanoğlu ne kadar aç gözlü, tek derdi boğazı kendimizi ölünme hazırlamak dururken neymiş efendim tursu, makarna, erişte sanki kışa çıkacağımıza garantimiz var.

İnsanoğlu ne kadar aç gözlü, tek derdi boğazı kendimizi ölünme hazırlamak dururken neymiş efendim tursu, makarna, erişte sanki kışa çıkacağımıza garantimiz var.

Hiç ölmiyecekmis gibi bu dünya için çabala denmiyormu? Yarın ölecekmiş gibide öbür dünyaya.. Bu düzen bence çok guzell.. Tarhanamizi yapıyoruz hazır çorba almıyoruz. Erişte kesiyoruz makarnadan tasarruf ediyoruz. Domates biberler konserveler kış için çok iyi hazır elimize geliyor..

Yiyip içeceğiz bedenimizi biz hasta edersek onunda Allah'a hesabı var...

Bir alim diyor ki, insanoğluna şaşarım, yiyemeyecegi malı biriktirir. Hiç ders almaz topragın altındakileri üstündekilerden çok oldugunu ve çok garip bir olayda bir iki saatlik yol için azık (yolluk) hazırlarız geri dönüşü oldugu halde ya sonsuz yolculuk için ne yapıyoruz.

Bir alim diyor ki, insanoğluna şaşarım, yiyemeyecegi malı biriktirir. Hiç ders almaz topragın altındakileri üstündekilerden çok oldugunu ve çok garip bir olayda bir iki saatlik yol için azık (yolluk) hazırlarız geri dönüşü oldugu halde ya sonsuz yolculuk için ne yapıyoruz.

Her iki durumda da uçlarda gezilmedigi surece sorun yoktur. Ne bu dunya kaliciymis gibi aldanacaksin, ne de kendini cilecilige verip dunya islerinden el etek cekeceksin. Dengeyi tutturmak onemli. ;)

Tahtaravelli olmak gerek degil se yandı gülüm keten helva.

Üst Alt