Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik Böbrek Yetmezliği (Hemodiyaliz) olan kim var?

slm bende yakın zamanda kolumdan 2 kez ameliyat oldum füstül takıldı.diyalize giriş için.aynı zamanda engelliyim.rabbim tüm hasta olan arkadaslara saglık sihat versin dün taburcu oldum bende.suan kollarım dikişli.zor yazıyorum...saglıklı günler..

Bende 8 senedir kronik böbrek yetmezliği var. Önümüzdeki günlerdi diyalize başlıyoruz. Allahtan herkes için şifa diliyorum.

SELAM ARKADASLAR BEN COK SUKUR BÖBREK RAHATSIZI DEGILM.ARH+ BÖBREGIMIN BIR TANESINI CANLI VERICI OLARAK GERCEKTEN IHTIYACI OLAN BIRINE VERMEK ISTIYORUM.AMA BU KONUDA TAM BIR BILGIYE SAHIP DEILM CUNKI HER KAFADAN BIR SES FARKLI BIR SES CIKIYOR.AMACIM PARA KARSILIGI DA DEGIL.SADECE HAYAT VERMEK HAYIR DUASI ALMAK ILLAKI ÖLDUKTEN SONRA MI VERMEM GEREKIYOR.BEN O INSANIN MUTLULUGUNU YASARKEN GÖRMEK ISTIYORUM BUDA BENIM HAKKIM DEGILMI. mertce_mert35@hotmail.com

selam mert ,annesinden bir böbreğini alarak yaşama tutunan böbrek hastalarından biriyim, böyle düşünmene çok sevindim, ancak ülkemizde canlı donör(verici) ancak birinci derece yakınlar olabiliyor, gerçi son düzenlemede ikinci derece akrabalarda olabiliyor diye duydum, şu an izmirde yaşıyormuşsun, dokuz eylül ünv. transplantasyon bölümüne giderek ayrıntılı bilgileri alabilirsin. tabiki de ölmeden vermek güzel ancak ülkemizde daha kadavradan nakil o kadar az yapılıyor ki, o yüzden oraya gitmişken organ bağışında bulunursun :)

aranıza yeni katıldım

Arkadaşlar ben İzmitten Erhan

18 yıllık Diyaliz hastasıyım

Diyaliz O kadar korkulacak bişey değil
sadece biraz dikkat etmek yeterli
Allah daha başka keder vermesin

Tüm hastalara Acil Şifalar diliyorum

tanışmak isteyen arkadaşlar beni msn e ekleyebilirler

suratli@hotmail.com

Arkadaşlar merhaba bende bir KBY hastasıyım teşhiş Ankara Gazi hastanesinde kondu Dr.um Rüya Mutluay çok harika bir insandı 1.5 gazide yattım şu an haftada 3 gün Aydınlıkevlerde bir diyaliz merkazinde diyalize giriyorum şu an için nakil filan düşünmüyorum bana göre değil gibi geliyor Ayrıca Ankara Diyaliz Hastaları Derneği Yönetim kurulundayım Ankara Türkiyenin her ili ilçesi bize ulaşabilrsiniz Ankara işleriniz düştüğünde size elimziden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız Ankara dışından gelen bir çok hastamız var geldiklerinde yardımcı oluyoruz Sizden gelecek bir teşekkür bir Allah razı olsun bize yeten şeyler unutmayın siz ne yaşıyorsanız aynısını bizlerde yaşıyoruz kaderdaşız birbirimize yardımcı olmamız gerekli değil mi? Umudu kaybetmek asla yok yaşıyacağız hayatın tadını alcağız alabaildiğimiz kadar Lütfen bize ulaşın Ankaradaysanız gelin bir çayımızı için sohbet edelim bilgi alışverişi yapalım.....

ANKARA DİYALİZ HASTALARI DERNEĞİ
Adres: Mithatpaşa cad. 26/55 Kızılay
Tel:431 79 75
Başkan Selim Gündüz: 0 533 383 85 66
Ben Suat KAYA: 0 532 495 54 98

selam arkadaşlar bende kby hastasıyım 17 yıldır dialize giriyorum

tanısma

mrb arkadaslar bende dıyalız hastasıyım 6 yıldır giriyorum kadavradan bobrek bekliyorum herkese sıfa diliyorum ınsallah herkes iylesir yasamak herseye ragmen guzel seyy ben kırıkkalede yasıyorum yakın arkadaslar varsa tanısmak isterim

bas saglıgı

mrb arkadaslar duyduguma gore elmadaglı arkadasımız hakkın rahmetıne kavusmus ona allahtan rahmet yakınlarına bas saglıgı dılıyorum allah sabırlar versın

mrb

mrb arkadasım o tek bobregıne de cok ıyı bak o cok onemlı bı organ yoksa bızım gıbı dıyalız olur sonun mıstık33

MERHABALAR .....
BENDE KBY LİYİM..
tüm arkadaşlara ALLAH tan şifalar dilerim kendimize iyi bakalım hiç bir şeyi takıntı yapmayalım BİR GÜN HERŞEY GÜZEL OLACAK UMUDUYLAA KALIN SAĞLICAKLA...

muhammet_27

mrb arkadasım hg aramıza senle aynı kaderı paylasıyoz umarım tez zamanda saglıgına kavursun tabıı hepımız ınsalllah

ARKADAŞLAR MERHABA BANADA 2005 DE TRANSPLANT YAPILDI ANNEMDEN BİRAZ SORUNLU OLMUSTU NERDEYSE BİR SENE ARALIKSIZ HASTANEDE YATTIM AMA SUAN İYYİM COK SÜKÜR Bİ BANKADA ÇALIŞIYORUM DİALİZE YAKLASIK 3 SENE GİRMİŞTİM SEDEFCİM BÖBREGİN ATMIŞ COK ÜZÜLDÜM İNAN Kİ AMA GARANTİSİ YOK İSTE NAPALIM İNS HERKES Bİ SEKİLDE KURTULUR SAĞLIĞINA KAVUŞUR. BU ARADA BİZİ EN İYİ BİZLER ANLARIZ BİZ AYNI DERDİ PAYLAŞIYORUZ KADER ORTAKLARIYIZ DOLAYISI İLE BİRİBİRİMİZE MORAL VE DESTEĞİ EN ÇOK BİZ VERİRİZ. recepsenturkk@hotmail.com

SENTURK 57 mrb gecmıs olsun ınsallah devamlı olur bobregınız ve butun nakıl bekleyen arkadaslara ALLAH tez zamanda ısteklerıne kavusturur bende dahıl olmak uzere tabıı

Gecen yıl babam böbreğini verdi, 8 ay durdu attı yine.

sedef geçmiş olsun
bende son 3 ay oldu diyalize giriyorum aileden böbrek almayı düşünüyordum
senin böbrek neden attı
bana tavsiyelerin nedir
tsk ederim
:confused:

Selamlar arkadaslar bende 14 yasindan 2000 yilindan beri tedavi goruyorum 2000 yilinda ameliyat olmusdum tedavi goruyordum 4 ay oncesine kadar diyalize girmeden gelebildim anlicaginiz 4 aydir diyalize giriyorum nakil icin hazirliklarin son asamasindayim 7 temmuz a kadar nakil olursam oldum olmaz isem 2 ay daha bekliyecegim cunku ameliyat haneler bakima giriyormus..
Uday bobrek aldikdikdan sonra sigara alkol kullanmiyacaksin kalabalik ortamlardan uzak durup maske kullanacaksin verilen ilaclari cok duzenli kullanacaksin ama yine atarsa oda allahin isi kardesim olacagi varsa olur .Herkeze gecmis olsun nakil icin bekleyen kardeslere insallah haber gelir herkez sahligina kavusr.
Konusmak istiyen veya merak ettigi birsey olan var ise msn: ritmixxx eklediginizde forumdan oldugunuzu belirtirseniz iyi olur.

diyaliz diyaliz bende diyalizcim..

merhaba arkadaşlar bende diyaliz hasatasıyım 5 yıldır diyalize giriyorum allah kimseyi düşürmesin bu derdi çeken anlar hayat düzenim kalmadı herşeyim makinayabağlı ama yılamadım zorluklaradan ve bucan bu bedende oldukça yaşama inat iradeli olcam sedef arkadaşım umudunu kaybetme umudun bittigi yerde dertler başlar.. duygusal_38@hotmail.fr

Böbrek nakli olanlar nerdesiniz?

merhabalar,

5 yıl hemodiyalize girdikten sonra 3,5 yıl önce akdeniz üni tıp fakültesinde kadavradan nakil oldum. nakilden 2,5 yıl sonra dünyalar tatlısı bir oğlum oldu. çok şükür şu anda iyiyim darısı organ bekleyenlerin başına..

ORGAN BAĞIŞI'nın önemini daha da yaygınlaştıralım. unutmayalımki;

"Bugün biz yarın belki de SİZ..";)

sevgilerimle.:)

arkadaşım bulundugun yer afyon karahisar nasıl nasıl nakil oldun akdeniz üvt. kayıdınmı var senimi aradılar ??????????????

arkadaşım bulundugun yer afyon karahisar nasıl nasıl nakil oldun akdeniz üvt. kayıdınmı var senimi aradılar ??????????????

afyon'da yaşıyorum ama kadavra sırasına antalya akdeniz'e yazılmıştım. yazıldıktan 2,5 yıl sonra çıktı şükür. zaten afyon da organ nakli bölümü de yok, olsa da biliyorsun ki istediğin yeri seçip oarada sıraya yazılabiliyorsun.

sizde organ bekliyorsanız umarım bir an evvel nakil olur kurtulursunuz...

slmm ben geldım arkadaslar uzun zamandır gıremıyodum amelıyat oldugum ıcın ha nakıl olmadım kolumdan amelıyat oldum sadce herkese tekrar mrb

7yıl diyalize girdim..ve son 6 yıldr nakiliyim . Umarum bütün diyaliz hastaları bir gün nakil olupda sağlıklarına kavuşurlarr..Uzun zamndır kontrollerimi aksatıyorum .. umarım benimde bir sorunum çıkmazz:confused:

Geçmiş olsun..

RenaL; seni hangi saatte aradılar? ve kaç saat sonra antayaya nakil olmaya vardın? birde amelliyat için yada başka bişey için para talep ettilermi?

ben tam 3 defa kadavra için çağrıldım.. ilk 2 sinde değil 3. de nasib oldu. afyon antalya zaten çok uzak değil. özel araçla 3,5 saate normal şartlarda gidersin biz 2 saat 15 dakikada oradaydık.:) tabi hoca parası verdik, fakat şimdi devlet karşıladığı için biraz daha uygun hatta belkide alınmıyordur..

darısı başınıza inşallah.

Ben izmirde oldum tek kuruş hocaya vermedik

bende kayserdeyim ama antalya bana uzak ben nakil sırasına oaraya yazılmayı düşümüyorum ama nasıl olur bilmiyorum yoksa budert bitiriyo insanı kurtuluşun nakil olmak..

umudum nasılsın kardeşim nası gidiyo sen beni hatırlaman ama ben seni hatırlıyom ben karprensesi belkı hatırlarsın kendıne dıkkat et aksatma kontrollerını

Mrb.Benim babam 2000 yılından beri diyaliz hastası.Son 6 yıldır periton diyalizi yapıyor.Periton diyalizi hemodiyalize göre çok rahat.Hasta yıpranmıyor.4 saat mekianeye bağlı kalmıyorsunuz.Günde 4 defa 20 dk sürüyor.6 saatte 1. sabah 7-8 Öğlen 12-1 akşam 6-7 gece 11-12-1 (1 saat oynama farketmiyor.) çok rahat babam.Tek kötü yanı evde çok tıbbi atık birikiyor.2-3 günde bir onları patlatıp poşetliyorsunuz.Her hafta belediyeden atıkları gelip alıyorlar.Hemodiylizden sıkılmış arkadaşlar peritona geçebilirler.Hatta gece diyalizi daha iyi ama babam sıkıntılı bir insan lduğu için yatağa bağlı kalamıyor gece.3-4 defa gece uyanıp tv açıyor.O yüzden peritona geçti.

ben yaklasık 10 yıldır diyalize giriyorum üniversiteyi kazandıgımda hastalandım cok zorluklarla bitirdim ve hastalık bna cok zor günler gecirtti ama umudumu hayata baglanmayı hiç kaybetmedım :) annemden böbrek aldım 1999 yılında vee 2003 yılın basında gecırdıgım bi kazada böbrek attı maalesefkı:(( ve dıyalıze geri döndüm halende devam ediyorum ögretmenlıgı bitirmeme ragmen işsiz gezdim bir yıldır bi fabrikada asgari ücretle çalışıyorum diyaliz nakil ve periton hakkında sorularınız olursa elımden geldigince cevaplarım seve seve:) hepsini yaşadık şükür :)

Üst Alt