Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik Böbrek Yetmezliği (Hemodiyaliz) olan kim var?

benim babamda kronik böbrek yetmezliği var vediyaliz hastası bende onun adına katıldım aranıza

arkadaslar nasilsiniz

hayatinda gelisme olanlar var mi acaba nakil vb.

hepinize selamlamlar.bende kronik böbrek hastalığına 20 yıl önce yakalandım diyalize girdim fakat hiçbir zaman kendimi bırakmadım. zaten bir insan her zaman kendini güçlü hissederse bütün hastalıkları ve güçlükleri yener, tabiki insana ailesi tam destek olursa engelleri aşmak daha kolay olur
bende diyalıize gidiyordum ve organ nakli için sıraya girdim. 1990 yılında kadavradan nakil oldum 19 yıl sürdü. tekrar diyalize girmeye başladım sağ olsunlar eşim ve çocuklarım böbrek vermek istediler. eşim hemen ben sana böbreğimi veririm dedi .bundan 6.5 ay önce eşimin vermiş olduğu böbrekle yaşıyorum
.biraz kendimden bahsettim, fakat ben burada böbrek hastası olan veya olmayan tüm arkadaşlara bütün heryerde tüm forumlarda organ bağışı ile ilgili yazılar, tenkitler,yorumlar,yürüyüşler yaparsak sesimizi nekadar çok duyurabilirsek organ bağışının artmasına neden oluruz.
bu hastalığı çekmeyen bilmez. kendimizi güçlü, moralimizi devamlı yüksek tutarsak her hastalığı ve zorlukları yeneriz diyorum saygılar.

----------

(organ bağışı )yapın en büyük sağlık sorununa el atın

mrb arkadaslar nasılsınız umarım hepiniz ıyısınızdır bende ıym şukur bazı problemleri aştık şimdi daha ııym hepinize Allahtan şifalar diliyorum kendinize cici bakın

Selamlar...
Bana da geçen sene kby tanısı koydular, 11 aydır diyalize girmekteyim. Herkese şifa diliyorum.

Ben de 4 yıldır diyalize giriyorum. 24 yaşındayım. Hepimize geçmiş olsun..

arkadaslar bendede bobrek yetmezliginden supheleniyo 1-2 haftaya kesin belli olacak ,bende acayip kasinti var aylardir gece gunduz kasiniyorum vucudum derisi kabariyo kasinmaktan,ayrica yuzumde goz kapaklarimda,ellerimde ayaklarimda sislikler var,halsizlik cok fazla ,uzun yuruyuslerde hemen tikaniyorum nefes alamiyorum ve gece idrara uyaniyorum, butun bunlar sizdede oldumu var mi yani,ben cok korkuyorum gerci allah buyuk herseyden once ama iki kucuk oglum var ve yasim 24 ,kucuklugumden beri bi cok kez bobrek enfeksiyonu gecirdim ben bu neden olmus galiba gerci kesin sonuclanmadi ama buyuk ihtimal kby allah buyuk bakalim herkese gecmis olsun...

slm arkadaşlar Allah hepinize şifa versin tez zamanda inşallah...

selam gezerken rastladım senin yazına ya bu kadar takmayın diyalizi yaşamın tadına varmaya bakın sonuçta hepimiz bi gün sorunlarla karşılaşacağız önemli olan çalıştığımız veya yaşadığımız insanların bizi normal görmelerini sağlamak......

arkadaşlar herkese geçmiş olsun bende 5 yıl diyalize girdim üniversiteyi kazanmıştım ama rahatsızlığım nedeniyle gidemedim 1999 yılında nakil oldum annemden aldım böbreği şuan gayet iyiyim sadece kontrollere gidiyorum 6 ayda bir başkentte oldum moralimi yüksek tutup herşeyi yapabiliyorum herkesin bir an önce sağlığına kavuşması dileklerimle

Allah herkese şifa versin. Ben de 25 yaşındayım. 13 aydır diyalize giriyorum. En başta üzülmüştüm ama şimdi öyle alıştım ki nakil olsam, artık diyalize girmeyecek olsam içimde bir sıkıntı olur diyorum, hemşireler bana manyak mısın diyorlar.:)
Bunu neden söyledim, diyalize girecek olanlar üzülmesinler. Bazen, iyi ki de hasta olmuşum diyorum. Sabretmeyi öğretiyor. Eskiden, hemen parlayan çok sinirli bir insandım. Şimdi her zaman gülümsemeyi öğrendim. Bilgisayar mühendisliğinden 4. olarak mezun olmama rağmen iş başvurularında hep arka planda olduk. Özellikle özel sektör bizi istemiyor. Ama buna rağmen üzülmeyip yüksek lisans başvurusu yaptım. Allah'a şükür ki kabul edildik. Şimdi ODTÜ'de kardeşimle en azından vaktimizi geçiriyoruz, evde boş oturmaktan iyidir.:)

Arkadaşlar nakil olmak için sakın zaman geçirmeyin .Ailenizde verecek olan varsa hiç çekinmesin.Diyaliz rahat olabilir özellikle başlartda ama organlar yıpranıyor bunu da unutmayın.10 yıllık periton diyalizi macerasından sonra 3 yıl önce nakil oldum .10 yıl beklemem kalpte bazı sorunlara neden oldu.Annemden Allah razı olsun.

merhaba arkadaşlar bende böbrek hastasıyım,böbreklerde protein kaçağı bulunuyor.10 yıldır tedavi görüyorum ama düzelme yok bütün değerler 10 yıl önceki gibi devam ediyor.doktorlar sonunda diyalize girebilirsin diyorlar ama net bir şey söyleyen yok.

selam arkadaslar dogustan tek böbrekliyim diğer böbreğimde iflas edince 1 aydır diyaliz giriyorum,kadavradan sıraya girdik ama kimbilir ne zaman cıkar..Allah herkese yardımcı olsun sağlık olsun..morallerimizi bozmayalım cunku yaşamak güzel her ne olursa olsun:)))

selam arkadaşlar uzun süre tedavi görüpte içinizde diyalize giren arkadaşlar varmıdır?süreçle ilgili yazarlarsa sevinirim

ALLAH kimseye dert vermesin benim annem ve teyzem de diyaliz hastası nakil olma durumuda yok onların neler cektigin gördükce böbregimi vermek istiyom ama öyle iletki verilen böbrek vücutta cürürmüş yani vucut cürütürmüş birde genetik bir hastalık belki bende ola bilir...

arkadaşlar merhaba
öncelikle hepinize geçmiş olsun dileklerimiz iletiyorum

1997 yılın da geçirdiğim trafik kazası sonucu mesane ( idrar torbası ) tam olarak çalışmadığından bende sizler gibi 01.09.2010 tarihi itibariyle periton diyalizine başladım

tekrardan hepimize geçmiş olsun

sen/duyar;

merhaba selehattin bey. ben ist den mustafa, daha yeni fistül takılacak bana. ancak tırsmaktayım henüz bişey bilmediğim için. ilk diyalize girişte bayılacakmıyım nasıl olacak zor günler bekliyo..ürem 208-kratenın 6,3 nekadar daha giderim..selamlar

pitonali;
merhaba, diyalize girince???ilk girişte bayılıyomu insan? alışana kadar..

arasli05 arkadaş.....üç yıl önce yazmış olduğum bir yorum sonucu bugün de bir soru alunca unutmuş olduğum yazıyı tekrar görmüş oldum .

Soruna yanıt ...diyalize girince öyle bayılma ya da acılar çekmek söz konusu değil .Zaten diyalde seni bilgilendireceklerdir .yeter ki yediğine içtiğine dikkat et .ayrıca DİYALİZ NET e üye ol . net den de diyalizle ilgili bilgiler edinmeye çalış kısa sürede toparlanırsın .Çalışıyorsan 1800 günü sgk li çalışmışlığın varsa emekli olmaya bak .(son duyuma göre doğruluğunu bilmiyorum SGKli isen sonradan hasta olduysan 900 günle malülen emekli olunuyormuş )eğer SGKli değilsen ekonomik durumun iyi değilse engelliler için üç ayda bir verilen üç aylık 900 TL civarın da bir maaş var onu almaya çalış ...

Sağlıklı günlere.....

Merhaba sedef kardeşim. Yaklaşık 2 aydır KBY teşhisiyle diyaliz tedavisi görmeye başladım.Benim hastalığımın belirtisi ve teşhisi 10 gün içerisinde oldu.Daha evveli ise 7-8 aylık yüksek tansiyon tedavisi oldu. Yüksek tansiyonun sebebi >Böbreklermiş.Ama bunu araştırmadıkları için en son evrede belirtileri başladı ve kısa süre içerisinde diyalize başladım. İlk ögrendiğimde inanınki bir kolumda serum bir kolumda kan olmasaydı doktora dogru yataktan uçabilirdim. İnsan bu bakadar mı kötü olur bilemiyorum. Benim için hayat o anda bitmişti. Ama diyalize bağlı olmak her şeyin sonu değilmiş.Diyaliz hastalarıyla görüştükçe alışmaya başladım ve 2 ay öncesine nazaran moralim süper.Benim bir şansımda şöyle var böbreklerimin boyutlarında değişiklik yok.Belkide diyaliz tedavisi iyi gelecek ama zaman gösterecek tabiki.

arasli05;
Selam mustafa zaten vücudun alışması için ilk bir kaç diyaliz seansını kısa tutarlar.Yani 2 saatle başlarlar.En son noktada 4 saat e çıkar ve devam ederler. Bayılmak söz konusu değil hi merak etme.Zaten diyalize girdigin yerde tüm ekipmanlar ve personel mevcut korkulacak bir şey değil. Fistül takılırken bende çok korkmustum çünkü ben hayatımda hiç ameliyathaneye girmedim o yüzden tırstım.Ama fistul takmaya 2 doktor girdi onlarla sohbet ederek fıstulum takılmış oldu.1 saatlik bir ameliyat.
Fistul için randevu almadıysan Okmeydanı SSK hastanesini tavsiye ederim.

yanıt için teşekkürler, ssk lıyım selamlar...

teşekkürler faruk kardeş,vallaha iyi dedin bunları şimdi oh çektim haaa saygılarımla...

geçmış olsun.ben perıton dıyalız yapıyorum.ALLAH yardımcımız olsun.

kansere bile çare buldular neredeyse
bu illet hastalığa çare yok
olsada bulmazlar korkunç rakamlar dönüyor
rant yani

Merhabalar, ben 25 yaşındayım, Tekirdağ'da yaşıyorum, son 1 yıldır böbrek yetmezliği çekiyorum, henüz fistülüm açılalı 1,5 hafta oldu, kesin bir tarih belirli olmasa da ailemde böbrek vericisi olabilecek biri bulunmadığından yakın gelecekte diyalize gireceğimi biliyorum, takibim böbrek vakfının tekirdağ şubesinde yapılıyor, diyaliz merkezine yaptığımız ziyaretler esnasında gördüğüm kadarıyla hastaların geneli orta yaş ve üzerinde ama tüm tekirdağda benim akranım olabilecek diyaliz hastalarınında olabilmesi gerektiğini düşünüyorum ve henüz diyalize başlamadığım için sistemin nasıl işlediğini kesin olarak bilmesemde diyaliz merkezimizi ve diyaliz saatlerimizi seçebilme hakkımız olduğunu sanıyorum, bundan hareketle tekirdağda benim yaşıma yakın diyaliz hastaları varsa tanışmak ve mümkün olduğu ölçüde birlikte diyalize gitmek istiyorum, malum diyaliz merkezinde geçen süre yolculukla beraber 5 saati buluyor, en azından 1-2 akranımızla olabilirsek diyalizde geçen sürenin daha az sıkıcı olacağını düşünüyorum, uygun zamanlarımızda da bir yerlerde buluşup birşeyler yaparak arkadaşlığımızı sürdürebiliriz, bu amaçla msn adresimi profilimden alıp ekleyebilirsiniz, msn daveti göndermeden önce bana özel mesaj olarak msnimi eklediğinizi bildirip kendi adresinizide yazarsanız davetlerinizi kabul ederim

Dipnot: Sayın Yöneticiler, bu mesajı ayrı bir başlık olarak açmayı düşünmüştüm fakat hangi forum altına yazacağıma karar veremediğim için buraya yazıyorum, dilerseniz uygun gördüğünüz forum altında yeni bir başlık olarakta yayınlayabilirsiniz. Herkese sevgi ve saygılar...

sertuğ,geçmi,ş olsun aynı kaderi paylaşıyoruz, 34 yaşındayım, mustafa araslı facebooktan beni ekle..tabii ben istanbuldanım . halkalı diyalize giriyom..kabul edersen hoşçakal geçmiş olsun.....

İÇİNİZDEN BİRİ OLAN DİYALİZCİ OSMAN ÖZDEMİR GÖNÜLLÜ ORGAN BAĞIŞI SAYESİN DE İNŞAALLAH DİYALİZDEN KURTULACAK....yapılan çalışmalar sonucu kan gurbu uyumu olmayan anna ve babasın dan GENEL VERİCİ :>0 RH KAN GURUBU OLAN BABASINDAN ALINAN BÖBREKLE HAYATA YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ OLDU..
kendisi 6 yılı aşkındır DİYALİZE girmek suretiyle yaşamına devam etmektey di... kendi kan gurubu B RH + ailesin de uyan bulunamayınca... yeni gelişmeler sayesin de babasının kan gurubu > 0 RH + olması genel verici olarak verebileceğini ögrenin ce bu işi takip ettik..içimizden biiri olan Hülya Aydın arkadaşımızın da aynı süreçten geçtiğini ögrenin ce...bu özel hastaneye baş vuruda bulunduk..yeni çıkan torba sayesin de hiç bir bedel ödemeden ""ORGAN NAKLİ:>"" olunacağını belirttiler...yapılan bu süreç sonu şu an yeni böbrek sahibi olarak hastanede yatmakta olan bir vatandaş olmuştur..sıradan biri olarak... şu an böbrek yeni beden ve sisteme geçen bu arkadaşımız için çok mükemmel bir incelikte MAŞAALLAH çalışmaktadır...RABBİM KİMSEYİ DARDA BURAKIP DERMAN ARATMASIN..ŞU ANDA BABA OĞUL HASTANEDEN ÇIKILACAK GÜNÜ ÖZVERİ İLE VERMEKTEDİRLER....HAYDİ GEÇMİŞ OLSUN.......................<<<<<<MUTLU SON<<<<

"""""""""HEP BİRLİKTE ORGAN NAKLİNE EVET DİYELİM........GÖNÜLLÜ ORGAN BAĞIŞI İÇİN BİRLİKTE HAREKET EDELİM.......""""""

arkadaşımıza geçmiş olsun,,darısı bizim başımıza,,,gerçenten ücretsizmi oluyor,, torba yasasında buda varmı??? selamlar..

Ben de 22 yıldır böbrek hastasıyım.40 aydır diyalize giriyorum .Yaz ayları iyi de kış ayları çok çile çekiyordum .Malülen emekli oldum.şimdi de Mersin Ünv.de bilgisayar programcılğı ve tekn .okuyorum .
Okumanın yaşı yoktur .43 yaşımda öğrenciyim .
Ayrıca 3 yaşımdan bu yana işitme engelliyim de .....
cümle aleme sağlıcakla........
selahattin abi merhaba,,malulluk için çok bekledinmi..ben 2 aydır beliyorum malum prosüdür yavaş işliyo...bu arada 22 yıl nasıl idare etin böbrekleri maaşallah,,selam

Üst Alt