Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malulen emeklilik başvurum 5 aydır sonuçlanmadı. Nasıl takip edebilirim?

600 tl civarında bi maaş alırsın.

Emekliliğin kesinleşene dek 2022 maaşını alabilirsin. Emekliliğin kesinleştiğinde 2022 maaşını kestirirsin.

Not: çok soru sormak sorun değil. :)

bülent bey teşekkür ederim.dün ankara'ya bugünde izmit sgk ya
[FONT=Verdana]İlk sigortalı olduğumda maluliyet derecesinde işgücü kaybımın olmadığını ispat eden rapor ve vergi indirim belgemle beraber Şu anda maluliyet derecesinde işgücü kaybımın olduğunu ispat eden sağlık raporuna ek olarak dilekçemle beraber yeniden başvuruda bulunduk.bundan sonrası yine beklemeye kaldı sanırsam.[/FONT]

sevgili arkadaşlar bülent beyin yol göstermesi sonucunda itiraz dilekçem ilk işe giriş raporum ve bunla aldığım vergi indirim belgeme şuanda malüliyet derecesinde hasta olduğumu gösteren yeni raporumla beraber 16.02.2009 tarihinde Sigortalı Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı'na , 18.02.2009 tarihinde de izmit sgk ya iadeli taahhütlü olarak gönderimi yaptım. dilekçemde tarafıma yazılı olarak yanıt verilmesinide istemiştim.
şimdi sizce bu bekleme olayı ne kadar sürebilir? bu durumda süreç nasıl işleyebilir? genelde tarafıma ne kadar sürede yazılı olarak yanıt verilir? malum gelen sonuca göre avukat adli işlemleri başlatacak...

saygılarımla

Ne kadar süreceğini kimse bilemez. 10 gün de olabilir, 3 ay da...

thedenizfeneri sizin ssk prim gününüz kaç gün?

rahatsızlıklarımdan dolayı çalışamadığım için tanıdık bir yerde çalışıyor gösterilerek zor bela 1944 güne tamamladık...

başta sayın bülent küçükaslan ve bilgisi olan diğer arkadaşlar bilginizi paylaşın.....

16.02.2009 tarihinde Sigortalı Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı'na itiraz dilekçem ilk işe giriş raporum ve bunla aldığım vergi indirim belgeme şuanda malüliyet derecesinde hasta olduğumu gösteren yeni raporumla beraber yapmış olduğum iadeli taahhütlü gönderime bugün cevap geldi.yolladığım gönderi üzerindeki tarihe bakarsak onlara 19.02.2009 tarihinde ulaşmış.ve bana da 10.03.2009 tarihinde yazılı olarak cevap geldi.şimdi kısaca dilekçe de yazanları paylaşmak ve buradan ne çıkarmam gerektiği konusunda fikrinizi almak istiyorum.

SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE
KOCAELİ
Hakkı ERGÜN'den alınan bila tarihli yazı / dilekçe ilgisi nedeniyle ilişikte gönderilmiştir.Aşağıda (x)ile işaretlenen maddeler gereğince işlem yapılmasını rica ederim.
Gökhan MUĞULKOÇ
Şube Müdürü
(x) işaretli olan maddeyi yazıyorum...Gerekli işlemin yapılarak sonucundan adı geçene bilgi verilmesi....

bu maddelerin hemen altında
EK:6
Bilgiye not:1-Tekitlerin doğrudan sigorta il müdürlüğüne yapılması
2-ekler gereği yapılmak üzere sigorta il müdürlüğüne gönderilmiştir.

bilgi için:
sayın,Hakkı ERGÜN
ADRESİM.......
ŞİMDİ BURADAN NE ANLAMAM GEREKİYOR?LÜTFEN ACİL CEVAP VERMEYE ÇALIŞIN...saygılarımla

Ankara başvurunu il müdürlüğüne göndermiş. "Sizin işiniz, bizi karıştırmayın" demiş. "İşinizi yapın ve başvuran kişiye sonucu bildirin" demiş.
Kocaeli il müdürlüğünden gelecek cevabı beklemeye devam

bugün itibarı ile 18.02.2009 tarihinde izmit sgk müdürlüğüne yollamış olduğum dilekçemin oraya ulaştığına dair kartım geri geldi.oradan bana şuan için her hangi bir cevap yazılmamış.sadece iadeli taahhütlü gönderimi yaparken doldurmuş olduğum kartın orası tarafından imza ve kaşesi vurularak kendisi geldi.yani beklemeye devam...bunca bekleme sonunda iyi birşeyler olsa bari.saygılar

sayın bülent küçükaslan dediğiniz gibi ankara benim işlemleri başından savarak izmit'e şutlamış.oradan haber bekliyordum.bugün 25.03.2009 itibarı ile izmit tende cevap geldi.size aktarıyorum....

ilgi:a)genel müdürlüğümüze muatap 27.02.2009 tarihli dilekçeniz.
b)20.02.2009 tarihli dilekçeniz.

ilgi a ve b dilekçeleriniz ile malüllük işlemlerinizle ilgili verilen karara itiraz etmekte isenizde ,ilgili a diekçenizde göndermiş olduğunuz ve vergi dairesince adınıza düzenlenen belgedende anlaşılacağı üzere ilk işe girerken %40 oranında çalışma kaybınızın olduğu anlaşılmış olup,genel müdürlüğümüzce hakkınızda verilen kararın doğru olduğu tespit edildiğinden 15.09.2014 tarihinden önce tarafınıza yapacak her hangi bir işlem bulunmamaktadır.
hasan özkanlı
şef

sayın küçükaslan ben ne yapacam şimdi ya? lütfeen bilgi verin...

bülent bey teşekkür ederim.zaten dün avuklatla görüşmüştüm.artık ona vekalet verip sorunla o uğraşsın....

Dediğim gibi, yüzde yüz kazanırsın.
Malulen emekli olmak için şart, ilk sigortalı olunduğunda maluliyet derecesinde sakatlığın olmamasıdır. Bu çok çok netken, kurumun, "ilk sigortalı olduğunda %40 sakattın, o yüzden malulen emekli olamazsın" demesi hukuk dışıdır. Hatta, tüpedüz edepsizliktir... Bence bu kadar savsaklayan memurlar için de görevi suistimal ve kurumu zarara uğratmaktan dava etmelisin (çünkü ilk başvurundan bu güne kadar geçen süreye ait maaş haklarını da yasal faiziyle birlikte talep etmelisin)! Ne kadar baş ağrıtabileceksek ağrıtmak gerek!

sayın BÜLENT KÜÇÜKASLAN bu kadar süre zarfında göstermiş olduğunuz ilgi alaka ve yol gösterme çabanız yüzünden size ilk başta teşekkürlerimi sunmak isterim.Artık en son sizinde dediğiniz gibi avukat tuttum ve vekaletimi verdim.artık bundan sonrası onun çabasına ve bilgisine kalmış bir olay oldu.masraflara gelirsek 3000 tl.ama avukat tanıdık olduğu için ilk başta 500tl bir para istedi.oda davayı açmak için gerekli olan ıvır zıvır için harcanacak paraymış.geri kalanı ise davanın sonucuna göre bakarız dedi.artık yine beklemek düştü bana.inşallah bu sefer hakkım olanı adalet sayesinde alırım.saygılarımla

arkadaşlar malulen emeklilik başvurumda sgk il müdürlüğü tarafından bana evraklarımı takip edebilmem için bir kayıt fişi verilmişti.onda bulunan tarih ve numara ile olayı takip edebiliyordum.ama artık uzun zamandır bu evrak takip olayını yapamıyorum.ssk'nın sayfa yenilemesi yüzünden sanırsam.ssk'nın sayfasında bu takip olayı linkini göremiyorum.bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum.saygılarımla

bu kadar süründürülür bir insan.

malülen emeklilik başvurum bütün itirazlarıma ragmen rededilince yasal hakkımı kullanarak 1 ay önce avukata vekalet vererek adliyede dava dosyası açtırdım.1aydır canım devletimin kurumu mahkeme gününü belirleyemedi.dava açıldı duruşma gününün kararlaştırılması bekleniyor bu seferde...yazık çok yazık...

evet arkadaşlar ilk dava günüm hayırlısıyla belirlendi...30.06.2009...bundada beklemeye devam..

Hadi hayırlısı... Tüm detayları aktarırsan çok güzel olur...

red edilen malulen emklilik başvurum için açtığım davanın birinci duruşması bugün yapıldı.vekalet verdiğim avukat arkadaşımdan öğrendiklerimi ve sonucu paylaşmak istiyorum.arkadaşımın dediği hiçbir olumsuz durum olmamış,şimdi delil listesi hazırlayacakmış.ve dava ekim ayına ertelenmiş.bu kadar.saygılar

ınanırmısınız arkadaşlar sanmayın bu ısler dunyanın dıger yerınde başka turlu oluyor. Amcamın oglu suan 62 yasında almanyada calısıyor ucak motoru fabrıkasında usta. 8 ay once beyın kanaması sonucu beyın felcı gecırdı 2 ay hastanede yattı ve malulen emeklılıgını ıstedı orda 65 yasında emeklı olunuyor sımdı hukumette 67 ye cıkaracakmıs. Neyse konumuza donelım, Malulen emeklılıgını ısteyınce hastaneye sevk ettıler. Hastanede şansına turk doktor denk geldi diye sevinmiş (boşuna sevinmiş) şuan amca oglunda hareket kaybı var unutkanlık var bazen konusurken bıle ne dedıgını unutuyor resmen hasta türk doktor ona calısabılır raporu vermıs. 6 aydır amcamın oglu almanyada malulen emeklı olmaya ugrasıyor ordada doktor doktor gezıyorlar. Kimse avrupa bu işi cozdu diye sanmasın engelliler heryerde sıkıntı yasıyor.

Şu adli tatil bitince daha hızlı ilerler dava... Sonu güzel olsun da...

evet arkadaşlar dava durumum hakkında kaldığımız yerden bilgi vermeye devam ediyorum....
KOCAELİ 4.iş mahkemesinde 17.04.2009 tarihinde açılan dosyamın ilk duruşması 30.06.2009 tarihinde gerçekleşmiş ve 2. duruşma için 08.10.2009 tarihine gün verilmişti...
perşembe günü gerçekleşen 2. davadan da sonuç çıkmamış. ve 15.12.2009 tarihine 3.duruşma için gün verilmiş...

şimdilik öğrendiklerim bunlar. ama avukat arkadaşımdan 2. duruşma için detaylı bir mail istedim. paylaştığı an sizlere onu da aktaracağım...beklemeye devam....

saygılarımla

merhaba arkadaşlar avukat arkadaşıma mutlaka soracağım.ama sizin de fikrinizi almak istiyorum...bugün cep telefonuma gelen mesajlarla davam hakkında yine bilgilendirildim.mesajda yazılanları aktarıyorum.ve fikrinizi bekliyorum:

cep telefonuma gelen ilk mesaj: kocaeli 4. iş mahkemesinin 2009/632 nolu dosyasında ssk birimine 15.10.2009 tarihinde müzakere yazılmıştır.

cep telefonuma gelen 2.mesaj: kocaeli 4.iş mahkemesinin 2009/632 nolu dosyasında darıca farabi devlet hastanesine birimine 15.10.2009 tarihinde müzakere yazılmıştır

en son raporu bu hastaneden almış ve avukata vermiştim.... bu aldığım rapor %80 ağır özürlü

Arkadaşım sana bol.bol.sabır diliyorum

Arkadaşım gerçekten ben bile hikayenizi okurken o zorluk ve sıkıntıları
Çekiyormuşum zannettim.sana Geçmiş olsun umarım sağlığına kavuşursun
ve hayırlısı olur

merhaba arkadaşlar..bugün görülen 3.davam sonucunda 11.02.2010 tarihine yeni bir gün verildi.yine beklemeye devam ediyorum...saygılarımla

thedenizfeneri Allah sabırlar versin kardeşim..Ne çok uzattılar bu meseleyi böyle inşallah beklediğine değecek bir karar çıkar...

iyi ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.inşallah hem benim hem siz arkadaşlarımın haklı olan istekleri yerini bulur...beklemek sorun değil ama yine aptalca bir kararla red edilmesi insanın zoruna gider....

Üst Alt