Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malulen emeklilik başvurum 5 aydır sonuçlanmadı. Nasıl takip edebilirim?

dün akşam avukat arkadaşımla görüştüm.şubat ayında gerçekleşecek olanın son dava olduğunu hakimin kararını açıklayacağını söyledi.sonuç hakkında ise avukat arkadaşım her hangi bir tahmin yapamayacağını söyledi.bütün evrak ve dosyaların hakimin elinde olduğunu ve elinde geldiğince beni savunduğunu ekledi...artık son söz için adaletin terazisine güvenmek kalıyor galiba...bu arada sayın bülent bey bu konu başlığını nasıl değiştirebilirim?malum artık 5 ay değil! 2 sene oldu...saygılarımla

merhaba dostlar...kaldığımız yerden bilgi vermeye devam ediyorum.
bugün görülen davamdan da her hangi bir sonuç çıkmadı. ve 06.05.2010 tarihine saat 09:00'a yeni bir gün verildi...

benim anlamadığım bu kadar aptalca bir işleyiş olamaz. bütün resmi bilgi ve belgeler ellerine verilmişken bu kadar uzatmanın ne anlamı var bilmiyorum. ondan sonra lafa geldi mi omuzumuzda çok yük var diye ağlarlar... senin eline ve önüne bütün belge ve bilgiler sunulmuşken aylardır benim boşa zamanımı çalıyorsun. bu şekilde bir sürü davanın olduğuna eminim...
saygılarımla

dogru ssoyluyosun hakkı butun belge ellerinde uzar gider sanki cinayet davası araştırıyorlar benimde 3 sene oldu bagkura itirazet adli tıpagit hepsi bitti şidi sonuca geldi şimdide 4 aydır adli tıptan rapor gelmiyo mahkemeye

yarın ölüp gitsez herşey kapanacak eher bu emeklilikler hakkımızsa ne olac ben7 yıldır mücadele ediyorum benim gibi niceler var soylüyecek söz bulamıyorum

avukat arkadaşımdan dava hakkında aldığım bilgiyi paylaşmak istiyorum.ve bu konuda ne anladığınızı bilmek istiyorum...aşağıdaki yazı tamamen avukat arkadaşımın beni bilgilendirmek adına mail yoluyla gönderdiği nottur.

Su ana kadar olumsuz bi durum yok... Bu gün verilen kararı yazıyorum sana...
Dosyanın Sosyal sigortalar Yüksek sağlık kuruluna gönderilerek davacının çalışma gücünün 2/3 oranında kaybedip kaybetmediği ile malullüğünün başlangıç tarihinin tespit edilerek rapor halinde gönderilmesine karar verildi....

bu kadar saygılarımla...

birşey dikkatimi çekti benim bir önce yazdığım mesajda yazılarımı kim sildi?neden sildi?özgürce içerisinde hakaret olmadıktan sonra istediğimi yazamayacak mıyım?

sayın bülent bey dava durum raporundan sizin ağzınızdan da yorum dinlemek isterim.artı yazdığım bir cümle neden silindi o konuyu merak ettiğimi yazmıştım.

sevgilii kardeşim senin bu yıllara varan mücadelen ve sıkıntıların konusunda işin sonuna gelmiş sayılırsın aslında bu husustaki kaderini şimdi Yüksek saağlık şurasının vereceği karar belirleyecek orası ne derse senin için mahkemede ona göre karar verecek yani evet bu kişinin 2/3 ya da % 60 işgücü kaybı var derse mahkemede ona göre seni emekli edecektir

ilk malulen emeklilik baş vurum red edilince durumu bimer'e şikayet etmiştim. o zamanlar tarih 07.01.2009 gösteriyordu...bimer'e ettiğim şikayete 09 Şubat 2009 12:25'te sgk tarafından yanıt verilmişti..yanıtta diyordu ki:

kimden hakkı ergün <thedenizfeneri@hotmail.com>
kime esirakaya@sgk.gov.tr,
ergunhakki@gmail.com
tarih 09 Şubat 2009 12:25
konu RE: bimer talebiniz....
gönderen hotmail.com
ayrıntıları gizle 09 02 2009

> Subject: bimer talebiniz....
> Date: Mon, 9 Feb 2009 10:52:05 +0200
> From: esirakaya@sgk.gov.tr
> To: thedenizfeneri@hotmail.com
>
>
>
> Sn: Hakkı ERGÜN

> 07.01.2009 tarihli iletiniz incelenmiştir.
>
> Raporlarınız "506 sayılı Kanunun 53. maddesinin (A) fıkrasına göre malul durumda sayılmış iseniz de; aynı Kanuna tabi işyerine maluliyetini gerektiren arıza ile girmeniz nedeniyle, aynı maddenin (B) fıkrası gereğince malullük sigortası yardımlarından yararlanamayacağınıza" Karar verilmiştir.
>
> Arzu ettiğiniz takdirde dosyanızın Yüksek Sağlık Kurulunda incelenmesini bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüze müracaat ederek isteyebilirsiniz.
>
> Bilginizi rica ederim.

o zaman beni malul durumda sayanlar acaba şimdi ne karar verecek?kara kara düşünmeye başladım.her halde benim ki sonu görünmeyen kör kuyu gibi birşey oldu.

mahkeme yüksek saglık kurulunun raporuna degilde daha cok adli tıpın raporuna itibar eder
daha önceden saglıklı diyen şimdi saglıksız derse tam sacmalık olur benim gibi
iki kere saglamsın diyenler ücüncüsünde daha önceden böyle rahatsızlıgın vardı dediler bir dedikleri ötekini tutmuyo
inşallah iyi bir karar cıkarda uüzün güler hakkı kardeşim
bizim gibilerin hayatını sürdürmesi icin maddiyata cok ihtiyaci var

Burada benim yorumumu gerektirecek bir şey yok ki. Süreç işliyor. SGK kararını verecek, ancak ondan sonra bakacağız duruma...

Not: Konuyla ilgisiz politik sataşma içerdiği için mesajındaki birkaç satır silindi. Amaç emekliliğine dair bilgi alışverişinde bulunmak, yoksa polemik kovalamak değil. Di mi?

ilk önce sevgi ve saygılarımı sunmak isterim.bülent bey ve diğer arkadaşlar benim polemik kovalayacak durumun ve niyetim yok. sadece istenince bazı şeylerin hızlı olabileceğini anlatmak için o örneği vermek istemiştim...
dediğim gibi bütün bilgi ve belgeler ellerindeyken bu kadar bu kadar uğraştırılması zouma gidiyor. bu beklemekten çok kaybedilen zaman beni üzüyor .aptalca bir karar yüzünden red edilmesinden korkuyorum. üstüne üstlük ben nf2 hastasıyım. ve bu hastalığa bağlı olarak beyin sapına bası uygulayan 2 tümörüm var. omurilikte ve vücudun diğer yerlerinde olanları saymıyorum.
ssk'sız bir insan böyle bir hastalığa sahipse daha çok korkuyor .Allah korusun bu tümörler sorun çıkartırsa ssk olmayınca ne yaparım diye sürekli düşünüyorum.
tekrar belirtmek isterim benim polemikle veya anlamsız kavga ve tartışmalarla işim olmaz. yine dediğim gibi o sadece bir örnekti.
saygılarımla

Biliyorum Hakkı. Sen sorduğun için ben de yanıt vermek durumunda kaldım...

merhaba arkadaşlar.UYAP SMS BİLGİ SERVİSİNE kısa mesaj yolu ile abone olduğum için dava dosyam hakkında ki her gelişme kısa mesaj olarak cep telefonuma gelmekte olup son gelen mesajıda buraya yazıp sizlerle paylaşmak istedim.

kocaeli 4.iş mahkemesinin 2009/632 nolu dosyasında yüksek sağlık kurulu başkanlığı'na Ankara birimine 04.03.2010 tarihinde müzakere yazılmıştır.

kısa mesaj böyle

saygılarımla

evet arkadaşlar aradan yaklaşık olarak 2,5 ay geçtikten sonra yine bu konuda sizlerle beraberim.
benim emeklilik davam bir türlü son bulmayan brezilya dizilerine döndü .neyse yeni bilgiyi vereyim...

davam bu seferde 01.07.2010 tarihine ertelenmiş. gerekçe olaraksa daha önceki davada yüksek sağlık kuruluna gönderilen dosyamın geri dönmemesi.
bu kadar hantal ve saçma işleyen bir sistem olamaz. 04.03.2010 tarihinde yüksek sağlık kuruluna gönderilmişti. hala tık yok. Allah'a şükr bu sorunlarım varken tümörlerim bana kötü süprizler yapmıyor. malum sigortam yok...........

saygılar

Valla ben bildim bileli sen uğraşıyorsun arkadaşım inanki çok sevinicem hayırlısıyla bir sonuçlansa senin bu derdin..:)

Sabır, sabır ya sabır ..:)

biz engelilere bunca zorluk çıkarılıyorsa sağlamlara ne demeli YUCE RABBİM bu ülkede yaşıyan herkesin yardımcısı olsun.

merhaba arkadaşlar.1 temmuz günü yeni bir davam daha var.fakat bundan önce aldığım yeni bir son daika golünü sizinle paylaşmak istiyorum.

Kocaeli 4. iş mahkemesi 2009/632 esas sayılı dosya numarası ile beni bir üniversite hastanesinin nöroloji ve fizik tedavi ana bilim dallarına yeniden muayne edilmem için sevk vereceklermiş.
alacağım bu rapora göre davam sonuçlanacakmış.

şimdilik bu kadar. saygılar

ben bişey anlamadım baştan sona soluksuz okudum resmen delirtir adamı bu süreçler ama 1944 günle nasıl emekli olacaksınızki ben bunu anlamadım 3600 gün istemiyorlarmı...

erdal akbay arkadaşıma cevap:1800 günlede emekli olursunuz.ama gerekli şartları oluşturduğunuzda...nedir bu şartlar?önce ilk işe girdiğinizde maluliyet derecesinde hastalığınızın olmaması gerekiyor.benim malulen emeklilik başvurusu yaptığımda bu oran kanunda %67 idi.ama sonra yapılan sözde oran indirimi ile bu %60'a indi...ne güzel 67 iken 60 olmuş diyebilirsiniz...ama hiçte öyle değil...bu seferde yeni rapor yönetmeliğine takılıyorsunuz...bırakın %60 almayı kagıt üzerinde sağlam bile oluyorsunuz.ikinci şart ise 10 yıllık sigortalı olmanız gerekiyor.ilk sigortalı olduğunuzda maluliyet derecesinde hasta olmadığınızı kanıtlamak ve bu raporla vergi indirimi almış olmanız gerekiyor...sanırım soruna cevap verebilmişimdir...verdiğim cevapta yanlışlık varsa özür dilerim.saygılarımla.

bugün zor bela kocaeli adliyesine gittim.adliye sarayına girişte ilk engeli merdivenlerde aşmam gerektiğini fark ettim.yaklaşık olarak saymadım ama 20 tane falan merdiven vardı.bu merdivenlerle savaşırken neredeyse yeni bir arıza ile karşılaşmak üzereydim.düşme tehlikesi yaşadım.4.iş mahkemesi kalemmemuruna gittim.dosyamı çıkarttım.sevk için hazırlık yapıyorlar derken davama bakan hakimin izinli olduğunu öğrendim.nöbetçi hakimde sevk etmeyince yine olmadı.yarın mahkemem var.yeni rapor ulaşmadığı için büyük bir ihtimalle 2 ay sonraya ertelenecek.beklemeye devam...

yalnız kalem memurundan aldığım bir fotokopi çıktısınıda paylaşmak istiyorum...

YÜRÜTÜLEN İŞLEM ÖZETİ:

SGKB maluliyet ve sağlık kurulları daire başkanlığından elden temin edilen 16.10.2008 tarih,440466 sayılı yazısında belirtilen,T.C.S.B.gebze fatih devlet hastanesinin 17.01.2008 tarih,467 sayılı,T.C.kocaeli üniversitesi araştırma ve uygulama hastanesi nöroşirürji ana bilim dalının 14.04.2008 tarih ,314 sayılı,ortopedi ve travmatoloji ana bilim dalının 14.04.2008tarih,313 saylı,T.C.S.B.göztepe eğitim ve araştırma hastanesinin 13.08.2008 tarih,3509sayılı,hastane ismi belli olmayan 14.04.2008 tarih,312 sayılı ve 14.04.2008tarih,315 sayılı sağlık kurulu raporlarına göre malul durumda sayılmış ise de;adı geçenin 506 sayılı kanuna tabi iş yerine maluliyetini gerektiren arıza ile girmesi nedeni ile aynı kanunun 4958 sayılı kanunun 33 .maddesi ile değişik 53.maddesinin (B) fıkrası uyarınca sigorta yardımlarından yararlanamayacağına anılan daire başkanlığınca karar verilmiştir.ayrıca dosya içerisinde mahkeme istemli T.C.S.B. darıca farabi devlet hastanesinin 05.02.2009 tarih ,H351 sayılı sağlık kurulu raporu mevcut bulunmamaktadır.

gelelim öne sürdükleri red gerekçesine: ilk işe girdiğimde maluliyet derecesinde sakat olmadığımı aldığım rapor ve bu raporla aldığım vergi indirimiyle kanıtlamıştım...galiba emekli olamamam için ellerinden geleni yapacaklar...

yılan hiayesine dönen emeklilik davam bugün 30.09.2010 tarihine ertelendi.
büyük bir ihtimalle davama bakan hakimin izinli olmasından dolayı kocaeli üniversitesi hastanesine sevkim gerçekleşmemişti. ve istenilen heyet raporu mahkemeye ulaşmayınca yine ertelendi...
dava ile geçen bunca zamandır ssk primlerimi yatırsaydım daha iyi olacaktı.

neyse herşeyde bir hayır vardır.

saygılar

Hey Allahım yine mi ertelendi.. Senin davan bana Kemal Sunal'ın Davacı filmini hatırlatıyor..:) Mahkemeye gide gele neden davacı olduklarını bile unutuyorlardıya o işte..:) İnşallah biran önce sonuçlanırda rahat edersin Hakkı.. Tabii beklediğin gibi bir sonuçla inşallah..

yeniden mrb...mahkeme istemli yeni rapor için 14 eylül 2010 tarihinde kocaeli üniversitesi fizik tedavi ve ana bilim dalında yeniden heyete girdim.fakat hastane ve adliye arası en fazla 20 dakika olmasına ragmen heyet rapor sonucum 30 eylül duruşma günümde mahkemede olmadı.ve dolayısı ile yine ertelendi.bu sefer ki tarih 20.01.2011...artık yine bekle dur...saygılar

Yettii gari ne kararsızmış bu hakim amca yaa bir karar veremedi gitti..:D:mad: Güler misin ağlar mısın resmen... Sabır diliyorum yine sana Hakkı sabııır..:) Hayırlısıyla bir sonuçlansa senin şu davan vallahi çok sevinicem senin adına benim canım azalıyor her defasında ertelendikçe yani.. İnşallah bu defa sonuçlanır ertelenmeden..

bugün görülen dava sonucum hakkında 28.06.2011 tarihine yeni bir gün verilmiş.neymiş mahkemenin istediği en son üniversite raporum yüksek sağlık kuruluna gidecekmiş.yazışmalar vs.. uzun sürüyormuş.ben böyle adaletin.....

kusura bakmayın.hayatım pamuk ipliğine bağlı beyin ve omurilik tümörleri... 2009 dava açmışım sene 2011 olmuş. zaten 3 sene daha prim yatırsam emekli oluyordum.

bu süreçleri posta yoluyla bildiriyorlar benim de hala devam ediyor

bu ilkenin en büyük yarası adalet sistemi! Her açıdan bu böyle...

Sene 1998 açmış olduğum bir davam var ve bugün 2011 çeşitli dava süreçleri oldu ve şimdi dosyalar temyizde.Temyizden ne çıkacağı meçhul.Karar onanırsa ne ala red olursa yine devam.uzun lafın kısası Adalet mülkün temeli değilmiş.!!!

alah kolaylık versin geçiken adalet adalet degildir zülümdür benide zamanında cok oyaladılar hastane hastane dolaştırdıla 2kere an karadan döndü ama kısmet mahkemeye düşmeden halloldu inşalah sizde hakınızı alırsınız

Üst Alt