Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS başvuruları 20.02.2012 tarihinde başlatılacaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bio

Aktif Üye
Konular
42
Reaksiyonlar
9
17 Şubat 2012 Güncel: http://www.engelliler.biz/forum/ozu...s-2012-sinav-basvuru-kilavuzu-yayinlandi.html

T.C.
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI
Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Sayı : B.170ÖYH0100000-107.99- 10/02/2011
Konu : Özürlü Memur Seçme Sınavı hk.
……………. VALİLİĞİNE

(Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne)

İlgi: 04.01.2012 tarihli ve B.170ÖYH0100000-107.99-5/0002 sayılı yazımız.

Bilindiği üzere Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sınavı 29 Nisan 2012 tarihinde 81 il merkezinde yapılacaktır. Söz konusu sınav için ÖMMS başvuru Kılavuzu yayınlanacak olup, sınav başvuruları 20.02.2012 tarihinde başlatılacaktır.
Adaylar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından doldurulacak “Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesi” ile ÖSYM merkezlerine giderek başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Söz konusu belgenin doldurulması ve ÖMSS başvuru süreçlerinin aktarılması amacı ile eğitim programı hazırlanmıştır. İlgi yazımızla söz konusu eğitime katılacak personelin iletişim bilgileri talep edilmişti. Müdürlüğünüzce tarafımıza isim ve iletişim bilgileri iletilen meslek elemanlarının yol, gündelik, şehir içi ulaşım, konaklama giderlerinin İl Müdürlüğünüzce karşılanarak 14.02.2012 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek eğitime katılımlarının sağlanması hususunda,

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Kenan BOZGEYİK
Müsteşar

Tarih :14.02.2012
Saat : 09:30
Yer : Ankara Sevgi Evleri Çocuk Yuvası Müdürlüğü İdare 2 Binası Seminer Salonu
Saray Osmangazi Mah. Şükrü Saraçoğlu Cad. No: 91 Pursaklar – Ankara

Kaynak: http://www.ozurluveyasli.gov.tr/tr/haberler/s/36

omss_iller_egitim_cagriyazisi.800px.jpg

[FONT=tahoma]10 gün ! neyle başvurulucak hangi belgeler istenilecek hiç bişi belli değil 10 gün sonra başvuru başlıyor .. İyi onada şükür başvuru tarihi belli oldu hiç değilse ..[/FONT]

Merve kardeşim :) 10 güne kadar kılavuzda açıklanır merak etme az daha sabır bu sefer olacak gibi :D

önümüzdeki hafta içi sınav kılavuzu açıklanır biragz daha sabır,bu kadar bekledik bir kaç gün daha bekleriz..

Ders çalışmaya devam hayırlı olsun bu arada herkese inşallah.....

İyide 10 gün ! Belki bazı arkadaşların raporlarında sorun çıkcak belki bazılarının belgelerinde sorun çıkcak ilk önce klavuz açıklanmalıydı sonra diğer tarihler amann her neyse :S

Ona göre bir ayarlama yapılır inşallah kimse mağdur edilmez herkes istediğini alır iyi temenniden başka birşey gelmiyor elimden keşke benim elimde olsada bütün engellileri sınavsız işe alabilsem bu sistem bile uygun değil haksızlık zaten yüzde 3 hak tanıyorsun birde sınav yapıyorsun neyse buna şükür eksiklikler düzelir inşallah kardeşim....

arkadaşlar bu sınav için tahsil şartı nedir ve başvuru için ilk nereye baş vuru yapılması gerekiyor bu konuda hiç bilgim yok anlıyacağınız acemiyim bilgilendirriseniz memnun olurum saygılarımla

devran kardeşim ilkokul ve ilkögretim kura ile yerleştirme yapılacak başvuru yerleri ösym merkezleri...arkadaşlar ösym merkezleri dedigi illerdeki mi yoksa ilçelerde de başvuru yerleri var kpss için gittigimiz inşallah il merkezlerine gidip ordan belgelerinizi teslim edeceksiniz demezler bize uzak kışın ortasında sorun olur..

arkadaşlar bu ankaraya ayın 14 de gitme işi nedir anlamadım açıklarmısınız sonra hata yapmayalım

ben ortaokul terkim acaba sınava girme hakkım varmı ve ilk olarak ne tür bir yol izlemeliyim

komite;

ibrahim o sınavda görev alacak personelle alakalı sanırım....

Hadı gözümüz aydın beklenen tarih açıklandı. Hepimiz için en hayırlısı olur inşallah.

Umarım herkes için hayırlısı olur... Rabbim yar ve yardımcımız olsun

saol kardeş haklısın bir an kafam karışdı anlayamadım teşekürler

Rica ederim kardeşim....

tek açıklama ile tüm sorulara cevap olmaz ken işgence çektirmek başka birşey değil yaptıkları gıdım gıdım :)

Merhaba arkadaşlar ; "Kültür ve Medeniyetler" derken hangi medeniyetler....?

çok güzel bir uygulama tebrik ediyorum sahte raporların önune geçilecek belkide tercihlerde yapılır başka illere gşdebilecek engelliler tespit edilir

sınava hangi katagoriden girecegiz

Arkadaşlar benim epilepsi rahatsızlıgım var acaba sınava hangi katogoriden girecegim fikri olan varmı acaba

hadi bismillahhhh.herkes için en hayırlı ve güzeli olur inşallah.dualarımızdasınızz :)

baş vuru suresı hakında bı bılgınız varmı arkadaslar

kursa gidenlere sertifika verilecekmiş peki bu nasıl oluyor ilçede olanlar ve açılmıyan yerler kurs sertifikası alamıycak,buda bizim için gidemeyenler için eksi bi durum olacak gibi..

1) Bu kurs muhabbeti nedir? Yani ne dersleri veriliyor?
2) Ankara'daki kurs nedir?
3) Geçmiş tarihli (2002) ''süreklidir'' raporları ne olacak?
4) Olaya sondan mı başlanır ya, ne dolaplar dönüyor. Yuh böle açıklama mı olur...

HİÇBİRŞEY ANLAMADIM...

5 Bizim ilçede kurs açılmadııııı....

5 Bizim ilçede kurs açılmadııııı....

Ne sertifikası ya onu da anlamadım. Bilgisayar işletmenliği ise ben de var o

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt