Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omuriliğine pil taktıran var mı, deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

eva

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
selam arkadaşlar omurilik pili takılan varmı varsa deneyimlerinizi paylaşırmısınız lütfen ....herkeze geçmiş olsun

Çok ağrılı durumlarda ağrı pili takılabiliyormuş.Bunu takan doktorlardan daha detaylı bilgi alın lütfen.Sanırım Algoloji takıyor.Mahsuru yoksa hastalığınızı öğrenebilirmiyim?Bir duyumum olduğunda yazarım burdan size.Çok geçmişler olsun.

Eger oyle bir sey varsa bende dusunurum. Cunku omurilik yaralanmasi sonucu 2003 ten bu yana kasilma agrisi cekiyorum.

Fizik doktoru Neurontin 600 mg hap verdi aylardir kullaniyorum ama bir faydasini gormedim. Gecen gun acile gittim Aldolan diye bir agri kesici yaptilar cok iyidi ama oda narkotik ilac oldugu icin bagimlilik yapiyor diye kullanmamami tavsiye ettiler.Acil doktoru iyi bir agri doktoruna gorunmemi tavsiye etti.Simdi yine agrim var bu aciya tavsiyeleriniz ve tavsiye edebileceginiz Agri doktoru varmi ?

AS21 araştırma ve üniversite hastanelerinde algoloji polikliniği vardır bulunduğun ilde, başvurabilirsin.

İstanbul Ağrı Merkezi | Prof.Dr.Serdar ERDİNE

pazartesi hastaneye yatıyorum ege ünv.. omurilik pili için inşallah ağrılarım bitecek :) ağrı acı çeken herkes algoloji polkliğine başvursun inanın acılarımızı bitirmek için gereken neyse yapıyolar Allahım herkeze acısız günler versin
  • Omurilik yaralanması sonucu felç gelişen buna rağmen ağrı devam eden hastalar
  • Damarlardan kaynaklanan ağrılar
  • Kol ve bacağı kesilen hastalarda gelişen hayalet ağrıları
  • Sinir tahribatına bağlı ve nöropati adını verdiğimiz ağrılar
...

mrb yorgunum.. benim rahatsızlığım sağ ayak bileği kemiğim ur sonucu çıkartıldı talus kemiği.. kadavradan kemik nakline rağmen kemiklerim kaynamadığı için devamlı ağrı çekiyorum nörapatik ilaçlar kullanıyorum .. ağrı pili ile inşallah bitecek hepimize güzel günler dileğimle ..

sağol cango :)

Çok geçmişler olsun eva.İyi haberlerinizi bekliyoruz.Allah yar ve yardımcınız olsun.

çok geçmiş olsun eva haberlerini bekliyoruz 5 yıldır günde iki ağrı kesici endol ve iki tane neorica kullanıyorum sadece hafifletiyor

Bende 8yıldır ağrı çekiyorum.Ağrı kesiciler fayda etmiyor.Şuan kortizon kullanıyorum.Yine hafiflemedi.Bu hafta tekrar gideceğim doktora.Sizi ağrı konusunda çok iyi anlıyorum.Allah hepimize şifa versin.

iyi dilekleriniz için teşekkürler Allahım herkese ağrısız acısız günler nasip etsin acil şifa versin inşallah

eva

Hadi hayırlısı bakalım. İnşallah başarılı bir ameliyatla bir an önce sıkıntılardan kurtulursun.

kaderimsee çekerim..

internetten arastirdim. oncelikle sis takiyorlar agriyan siniri tespit etmek icin daha sonra karin bolgesine pil icin yuva aciyorlar 5 yilda bir pili degisiyorlar. acikcasi biraz rahatsiz oldum :(

@eva arkadasiminizin agrisi ayak bileginden benimkisi ise omurilikten. Omuriligine bu pilden taktiran varmi aceba ?

Güzel temenileriniz için teseķurler pazartesiden beri hastanedeyim prosedürler için ınşallah yarın eve gidicem sonuç belli olup uygun hasta olduğuma heyet karar verdikten sonra pil getiriliyor ben doktorumdan rica ettim sağolsun kırmadı bu süreci evde bekliyecem sadece pilin gelmesi bir haftayı buluyomus

gelişmelerden haberdar et inşallah artık agrısız gunler senın olur...ınsallah bızımlede olur..Gecenlerde kordotomi işlemi yazmıstık fakat bu ıslemı pek onermedıler...

çok paran olsun ağrı falan çekmessin diye düşünürdüm bir zamanlar. hala da aynı düşüncedeyim.

para para para...........

mrb arkadaşlar bugün eve çıktım :) pazartesi sabahtan hastanede olcam karar belli olcak Allahım hayırlısı neyse o karar çıksın ..... herkese acısız ağrısız günler temenninmle

eva

Hayırlısıyla aramıza dönmen dileğiyle :)

slm arkadaşlar bütün işlemler bitti uygun hasta olduğum heyet paporuyla onaylandı şükürler olsun :) eylülülün başında hastaneye tekrar yatıyorum bu defa pil takılması için :) hepimize ağrısız acısız güzel günler diliyorum

Gecmis olsun arkadaslar. 3 ay önce takıldı mesane pilim. Biraz zorlu bir süreç ama sıkıntılarimda azalma var diyebilirim..

Omurilik pili hakkında

Arkadaşlar

ben 2013 eylül ayında c6-c7 omurilik yaralanması sonucu felç kaldım.Kaza geçirdiğim andan itibaren hiç dinmeyen 24 saat süren şiddetli ağrılarım vardı bu konudaki bütün ilaçları kullandım nerudayı hatta 800 mg kadar arttırdım ama çok etkili olmadı
son çare olarak omurilik pilini denemek istedim ve geçen hafta ameliyat oldum ama malesef büyük bir hüsrana uğradım ben pilin beynin ağrı merkezine giden komutu keseceğini sanıyordum fakat pil sadece yaydığı elektirik dalgalarıyla ağrıyı perdelemeye çalışıyor tens cihazlarının verdiği akım gibi bir akım veriyor ve elektirk çarpmış gibi bir hissse kapılıyorsunuz ve bende malesef hiç bir işe yaramdı tam tersi kasılmalarımı arttırdı bu pili taktıracak arkadaşlar lütfen iyi araştırsın ve ona göre hareket etsin

iyi akşamlar arkadaşlar salı günü başarılı bir amaliyat geçirdim ağrı pili için deneme aşamasında olan ilk amaliyat çok mutluyum gerçekten ağrılarım bitti diyemem ama daha dayanılır bir halde bunun amacı zaten verdiği akım sayesinde beyni yanıltmak beyin acıdan çok akımları algılıyor ben çok memnunun contramal ve layrca kullanıyorum şimdi sırada kalıcı pilin takılması ve bu ilaçlardan kurtulma aşaması kaldı inşallah herşey daha güzel olacak rabbim herkese şifa versin ağrısız günler diliyorum

eva çok sevindim başarılı olduğuna. inşallah daha güzel olacak herşey. ilaçlarıda kademeli olarak bırakmalısın bu konuda istediğini sorabilirsin. aynısı durumu yaşadım ben.

teşekkür ederim arkadaşım :) başını çok ağrıtacağım bu konuda emin olabilirsin :)

Üst Alt