Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omuriliğine pil taktıran var mı, deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

selam arkadaşlar kalıcı ağrı pilim geçen çarşamba başarılı bir şekilde takıldı sonuç gayet başarılı :) vücuda vrdiği elektrik akımlarına belli bir süre sonra alışıyosun ve rahatsız etmez oluyor artık kullandığımız yeşil reçete ilaçlar kadar bizi rahatsız edemez şmdi bismillah diyip onlardan kurtulma sırası :) herkese güzellikler diliyorum

sırt ve şiddetli bel ağrıları için takılıyor mu bu pillerden taktıran var mı veya bilgi sahibi olan

Ahmedkilicc
evet sırt ve bel ağrıları içinde takılıyor .. ağrısız günler diliyorum

geçmiş olsun eva benimde ayni sıkıntım var

eva

merhaba öncelikle geçmiş olsun benımde omurilik daralmasında 6a adet vida takıldı ama agrilar çekiyorum Ankara gazi tip fakultesinde algoloji bilim dalında dün doktor bana pil takılacagini söyledi 1 ay sonra ama soru işaretleri var kafamda bu amelıyatı gecirmiş birine ihtiyaçim var burda senı gördum hemen yazma ihtiyacı duydum az çok beni bu konuda bilgilendirirmısın rica etsem...tskler şimdikten @eva

merhaba ben yaklaşık 6 aydır kullanıyorum zaman zaman ağrılarım yine olmasına rağmen eskiye oranla çok daha rahatım sol siyatik sinir hasarım var bu hasara bağlı düşük ayak mevcut pil sayesinde yürümede filan çok ağrım olmadığı zamanlarda yürüyüşümü düzeltti diyebilirim kullanım olarak ilk etapta bana yanlış yönlendirme yaptıkları için bel kısmımda kaşınma ve yanma çok oluyordu pili veren firma ile görüşmem sonrasında bu gibi yan etkilerinden kurtuldum ama şuan nedeni pil mi yoksa değil mi bilmiyorum ama ileri de öğreneceğim bazı rahatsızlıklar daha oluşmaya başladı netten araştırmalarım sonucunda omurilik ameliyatlarına bağlı olduğu yazıyor o yüzden fırsatını bulduğum en kısa zamanda dr görüşmeye gideceğim öğrenmek istediğin yada merak ettiğin şeyler varsa sorabilirsin buarada kullandığım ilaçları zaman zaman ağrımı kesmediği için aldığımı da bil. çok ağrılı bir durumun varsa ki vardır bu pili tavsiye ettiklerine göre ağrılarını azaltır şimdiden geçmiş olsun

sinirleri kontrol edebilecekleri her noktaya takıyorlar. Ben sol siyatik sinirinden hasarlıyım. onun için 6 aydır kullanıyorum. geçmiş olsun

Ben 4.kez bel fıtığı ameliyatı oldum.Sonra yine fitik oluştu. Ameliyat olmadım. O yüzden fitiklar patladı. Belden aşağısı felç oldu.Cocuklar gibi altım bezleniyor. Günde 6 kez sonda yapılıyor. Bu 2.5 yıldır böyle. Dayanılmaz ağrılarım oluyor.Verilen yeşil reçeteli ilaçlar fayda etmez oldu.Son çare omurilik pili taktirmaya karar verdim.ve bugün hastaneye yattım. Sonucu detaylı olarak yazarım

Slm pilin yerine deneme için omurilikten girip yan kaburganın altından birbirine bağlı 3 küçük kutular içinde cihazlar yerleştirdiler. Bende cauda equina sendromu olduğu için

Ağrılarıma istediğim gibi cevap vermedi. 10 günlüğüne taburcu ettiler.Yine de ağrılarımı biraz da olsun düşürdüğü için çarşamba günü yatıp pilin karın boşluğuna takılmasını isteyeceğim. Sonucu yine yazarım

Epidural stimilation nov .bangkok da yapılan uygulama omurilik içine pil ile elektrik uyarı veriliyor his geldiğini ıdrar kontrolü ve ayakta durma .bahsettiğiniz omurilik pili aynı şey mi acaba

Bu taktirdiginiz pil hangi firma pil ne marka bunları resimleriyle paylasirsaniz daha güzel olacak

Slm

eva

taktirdiniz mi nasilsiniz lutfen bilgi verin bende yaptiracagim dayananiyorum artik

Nasilsin eva agrilarin gectimi

Slm agrilarinizin%kaci gecti ben kirmizi recete oxapan kullaniyorum pili dusunuyorum ilacda kullanıyormusunuz ne olur cvp verin ihtiyacim var saygikar

Selam arkadaşlar herekese güzel günler diliyorum ağrı pilini kullanmaya başlayalı 2 seneyi geçti ilk başlarda hissettirdiği titreşime alışmak kolay olmadı ama zamanla alıştım ağrılarım en az yarısını hissettirmedi ilaç kullanmıyorum artık desteksiz yürüyorum ve hareketlerimde hiç bir kısıtlama yok diyebilirim bel ağrıları içinde takılıyor hatta hiç titreşim vermeden çalışan pillerde var doktorunuzdan piller hakkında açıklama isteyiniz titreşimsiz olanlar hakkında Allah'ım herkese şifa versin güzel günler diliyorum

Slm arkadaslar sekere bagli noropati burger dusuk bacak kaza sonucu sinir hasarina bagli dayanilmaz agrilariniz varsa antalya universitesi tip fakultesi hastanesi turkiyede 1 numara mert akbasa gidin hic dusunmeyin agrilarinizdan kurtulun ben 7 yil heryolu denedim artik narkotik ilaclara bagimli oldum o bile kesmemeye basladi 7 yil ugrastim denenedigim kalmadi ve sonunda agri pili yaptirdim.agrilarim yuzde yuz gecti diyemem ama cok faydasini gordum.merak edene en ince noktasina kadar yardimci olurum agriyi ceken bilir ben cok cektim

ağrı pili ağrı dan başka iyileştirme oluyormu ne değişiklikler oluyor vücutta

Slm eva agri pilini taktirdim 1 aydir kullaniyorum sana sormak istedigim birsey var ara sira pil calisirken sanki butun organlarim oynuyor gibi olup beni cok rahatsiz ediyor kapatiyorum geciyor sende de oldumu hic su anki agri durumun nasil ve pilden nasil gayda gordun kudura bakma rahatsiz ediyorum ama sen tecrubeli olfugun icin soruyorum

selam eva ağrı pili dediğiniz .ağrı dan başka faydası iyileştirme gibi bir değişiklik oluyormu neler değişti.

Omuriliğe pil taktıran varmı?

Nöropatik ağrı için omuriliğine pil taktıran arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz?

2011 yılında felç geçirmiştim,sağ şahdamarım tıkandı,Nöropatik ağrı ve ileri derecede uyuşma var.Algoloji doktoru verdiğimiz ilaçlar bir süre sonra bağımlılık yapar,etkisi azalır,ağrıların artarsa sonrasında omuriliğe pil takılır demişti.

22 Haziran 2018'de ben de ağrı pili taktırdım. Şu an deneme sürecindeyim. Yapılan yorumlar benimle aynı durumu yaşayan insanların olduğunu görmek nispeten rahatlamamı sağladı.

Duruma alışma aşamasındayım. Bu süreçte elektrik çarpmaları ve ağrı arasındaki seçimini yapacağım. Tahminimce bu tamamen alışıp uyum sağlama işi. Bende akım ağrıyı kesti. Sadece alışabilirsem tercih yapacağım.

Bu pil nasıl bişey ve cerrahi müdahele ile mi yapılıyor?
Biraz daha açıklayıcı bilgi verebilirmisiniz?

Nöropatik ağrı için pil taktıran varmı?

Slm eva agri pilini taktirdim 1 aydir kullaniyorum sana sormak istedigim birsey var ara sira pil calisirken sanki butun organlarim oynuyor gibi olup beni cok rahatsiz ediyor kapatiyorum geciyor sende de oldumu hic su anki agri durumun nasil ve pilden nasil gayda gordun kudura bakma rahatsiz ediyorum ama sen tecrubeli olfugun icin soruyorum

Nöropatik ağrıdan dolayı lyrıca 150 mg,laroxyl 10mg,lamıctal 100mg kullanıyordum ve bu ilaçlar ağrıyı az olarak hafifletsede tamamen etkili olmadığı için algoloji'ye gittim ve oxapan10 mg ve lyrıcayı 225mg'a çıkardı hayatımda bukadar kısa zamanda etkili bir ilaç kullanmamıştım beni çok kötü yaptı ve ikinciyi içmeye cesaret edemedim.Sizde durum nasıl?

Arkadaşlar bende taktırdım test asamasındaym haftaya kalıcı takılacak benim sorunum nörojen mesane idrarı tam bosaltamıyordum agrım oluyordu tak kulanıyordum şuan rahatlama ve kasılmadan yapabiliyorum azda olsa fayda gördüm

@asanur yaklaşık 10 yıldır lyrica 150 mg kullanıyorum, yan etkisi illaki var, hele de erkeklerde daha trajik yan etkileride oluyor maalesef ama kullanmadan da olmuyor,

sabah akşam alıyorum 150+150 olarak dr zamanında günde 150 mg düşür dedi ama ne yazık ki o dozun bir faydası olmuyor. Yan etkiler deyince ben şöyle yapıyorum günlük almam gereken dozu bir anda gece yatmak üzereyken alıyorum.

Yani vücudumu ona alıştırdım benim günlük doz 300 mg, ve ben bunu aynı anda gece saat 23 gibi alıp yatıyorum yan etkisini en az seviyede hissetmek için zira 8-9 saatlik uykuda ilacın en etkili olduğu zamanı geçiriyorsun. Belki sizde de işe yarayabilir bu yöntem, geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

UZAKLAR

Sabah ilk kalktığımda ağrım artmaması için kahvaltı yapıp ilaçlarımı içiyorum.lyrıca 225mg 2×1,laroxyl 10 mg 2×1,lamıctal 100mg 2×1,contramal 50 mg 2×1 kullandığım ilaçlar bunlar 10 gün sonra algoloji doktoru tahlil yapıp contramal yerine kırmızı reçeteli ağrı bandı verecek.Halimize hamd olsun.

Üst Alt