Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik Felçli olan kim var?

Bende 2,5 yıl önce deniz kazası sonucu O.F oldum ,C5 te zedelenme olmuş.

benimkide cervikal 4-5-6 tam kesi değil kollarımı tam kullanıyorum sayılır sağ elimle çok işimi yapıyorum.sol eliminde bayağı faydasını görüyorum.ama kendimi arabadan arabaya atacak becerim yok.geniş kıyafetlerle vucudumun üst kısmını giyiniyorum.

slm arkadaşlar bende yeni üye oldum birbirimize destek vermek için yanınızda olmaya çalışacağımmmm

Ben C-5 kırık C-6 çıkık, kırık çıkıkçı gibi oldu :):D

arkadaşlar spastik paraparazi rahatsızlıgı olan arkadaşlar varmı günleri nasıl geciyor

omurilik zedelenmesi c5 kırığı olan kim var

merhaba arkadaşlar
ben trafik kazası geçirdim 2 yıl oldu ama fazla ilerleme olmadı.

----------

arkadaşlar bende yeni üye oldum c5 kırığı olanların bilgilerini paylaşmasını isterim

Slm

Geçmiş olsun kardeşim son durumun nedir bilmiyorum ama inşallah dah iyi olursun umudunu yitirme

merhaba

merhaba arkadaşlar
29.10.2008 tarihinde ankarada ayaş yolunda arkamızdan gelen bir aracın uzun farlarında çok rahatsız olmuş idik 4 ikaz yapmamıza ragmen yaklaşık 5 dakika kadar uzunlarını hiç söndürmedi. bunun üzerine biz busefer yavaşladık bizi solldı biz de uzun farlarımızı yakınca bizi yavaşlatıp durmamızı sagladı ve araçtan inen kişi üzerimize dogru gelmeye başladı ve belindeki silahı çekip 4 kurşun bana 1 kurşun da araç kullanan arkadaşıma sıktı ve kurşunun 1 tanesi T12-L1 arasına gelmesi sonucu felç oldum
sag bacagım sol bacagımdan daha fazla uyuşuyor ve dayanamıyorum. bunun için dr.rum neoruntin kullanıyorum ama fazla etkisini görmüyorum .
arkadaşlar benim durumumda olupta hiç düzeleniniz oldu mu?
ayrıca sonda kullanıyorum hastane raporumda omurilikte kesi yok

lütfen arkadaş lar yardımlarınıza ihtiyacım var. 30 yaşındayım, 1 kızım ve 1 oglum var. almanyada xcel center diye bir hastane varmış hiç ginenleriniz oldu mu düzeleniniz varmı acaba.
allah hepmzn yardımcısı olur inşallah

ateşli silah yaralanması of

Arkadaşlar ateşli silah yaralnması sonucu of olanlar ve şu andaki durumları

benimkisi t 5parableji kemal arkadaş bize öbür dünyadanmı yazışıyorsun ooo taraf nasıl söyle bizde gelelim engellilere nasıl davranıyorlar

T_7 ama sunu unutmayın dostlar ınanmak basarmanın yarısıdır...

slm arkadaşlar geçmiş olsun, benim nişanlım da 5buçuk yıldır omurilik felci c5-6

Ağır kuadriparezi olan kim var?

norolojik bir hastalık adı ağır kuadreparezi eller ayaklar güçsüz

selam bende de L1 -L2 PARAPLEJİ (herhalde) özür dilerim ama tam bilmiyorum
hareket kaybım sadece ayak bileklerimde ve diz altından itibaren çok az bir his kaybı
evde işyerimde bastonsuz dışarda bastonlarla yürüyebiliyorum yani bastonlar denge açısından yardımcı oluyor adım atabiliyorum neyse uzatım biraz

1987 yılında araç içi trafik kazası
diğer arkadaşları okuduktan sonra şunu diyebilirim;ben omurilik zedelenmeleri içindeki
en az hasarlı kişilerdenim herhalde buna şükür tabiki
birde şunu eklemeliyim ben bir açıdan daha şanslıyım benim büyük abim çocuk felcinden dolayı belden aşağısı felçli biriydi ve abim diğer kardeşlerimin içinde en neşeli en güçlü en mücadeleci hayat dolu biriydi biz hepimiz anne ve babamıza yaslanırken abim herşeyini kendi hallederdi annem bile bizden yakınır ama ondan hep övgüyle söz ederdi
şanslıyım derken şunu kastettim;abimin engelli olması şans değil tabiki ama engelliyle bir insanın neşeli, mutlu,güçlü hayatdolu olabileceğinin en büyük örneğiydi bunu bizzat çocukluğumdan beri yaşayıp her ayrıntısıyla gördüğüm için şanslıyım
hani yeni engelli olan arkadaşlara bir örnek olarak biraz ayrıntı verdim herkeze mutluluklar...

mrb arkadaşlar ilik naklinden haberi olan varmı
ankara tıp hstnesinde 10 gönüllü hasta ameliyat olmuştu

----------

ilik nakli hakkında ne düşünüosunuz umudunuz var mı ben umudumu önce ALLAH a sonra bu ilik nakline bağladım

Aralık 2008 trafik kazası sonucu c5 kırık c6 yerinden kaymış. c6 tam kesi.

C-5, Yani bilmeyenler için boynun 5. omurunda omurilik yaralanması.

40 yıl önce teşhis edilemeyen GULLAİN BARRE SENDROMU yanlış tedav 2 kol 2 bacakta hareket hiç yok.His normal iç organlar normal. Yaşama azmine devam.
benim bu hastalığa yakalanıp iyileşen birçok insan tanıyom. Benim gibi olan varmı?

Selam arkadaşlar
ben yeni uye oldum. ben 1.5 yıl önce kaza geçirdim t6 zedelenmem var ve şimdi walkırla ve cihazla yuruyorum
oturma dengem iyi. tutunmadan oturabiliyorum, ayakta tutunmadan duramıyorum ama bir elimi bırakabiliyorum.

sizlere acıl şifalar diliyorum

saygılarımla
ayşe

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. 6 yıl önce geçirmiş olduğum trafik kazası sonucu T12 seviyesinde omurilik felçlisi oldum. Her gün akülü scooter ile geziyorum. Tüm of 'lu arkadaşlara sabır ve acil şifalar diliyorum...

Üst Alt