Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik Felçli olan kim var?

t8 t9 parapleji olan varmı

benim gibi olan arkadaşlar varsa bilgi alışverişi yapmak istrim

Sitede olan kişilerle tanışma

Merhaba arkadaşlar,aranıza yeni katılıyorum.1998 yılında düşme sonucu t12 kırıklı bir omirilik felçlisiyim yani sizden biriyim.Bende benim gibi kişilerle arkadaş olmak istiyorum, kayseriden katılıyorum.herşeye ragmen yaşamayı seviyorum ALLAH bepimizin yardımcısı olsun.

deruni mrb.size birtürlü msj gönderemiyorum.sizinle konuşmayı bende çok isterim.sizede çok geçmiş olsun.ALLAH*TAN dileğim kısa zamanda omurilik felcine çare bulunmasıdır.

Re: Omurilik Felçli olan kim var? [Soru]

bende t12 seviyesinden bir felçliyim allah hepimizin yardımcısı olsun.

selamun aleykum
eşim 24 Eylül 1998' de iş yerinde beline düşen demir raf sonucu L1 kırığı oldu komplet parapeleji idi şimdi ise L1 inkomplet paraparezi eşimin ağrılarından dolayı muzdarip ağrılarından dolayı hem rehabilatasyonda hemde sosyal hayata girişimi yok yemeği yerken bile ağrılardan duramıyor ne zamanki kaza geçirdi ognden beri ağrılar biz en çok yürümesinden ziyade ağrılar üzerinde duruyoruz şimdi ise Konya Selçuklu Tıp Fak. has. ağrıları için bir ilaç denemesi yapılıyor bu ilaç uygulaması bir deneydir onu da diyeyim burada ağrıları olanalara müjdemiz olur inşallah....

Paraparezi nedir?
Belden aşağı her iki bacağın kısmi felci, örn. hareket olup, yardımsız yürüyecek kadar güç olmaması.

mrb arkadaşlar ben yeni üye oldum ismim deniz benim sewgilim 4 yıl 9 aydır omurilik felci ben onun için üye olmuştumm sizinle tanışıp tecrübelerinizden yararlanmak istiorum tabii müsade warsa

Selam arkadaslar benimkisi medulla spinalis iskemisine baglı alt ekstermite paralizisi hangi hastalıga (baslıga)yazmam gerekir omuriligin icindeki kanalla ilgili oluyo galiba ama karısık biraz bende tam bilmiyorum zaten.

Aynen benim de C5 ilk zamanlarda suratıma konan sineği kovamıyor hatta yiyecekleri bile yutarken zorlanıyodum

Bende sizdenim T10-11 parapleji:))

Bunada şükür arkadaşlar beterin beteri var.

benim oranım t1, menejit , hay ben böyle hayatın içine

slm ben celal rahatsız edıyorsam ozurdılerım bende omurılık felclısıyım 11'ıncı ay oldu unıversıteye gıdıyordum trafık kazası sonucu t8 t9 t10 parapleji benım parapleji hakkkında pek bılgım yok nedır ne olacak nasıl olaca bunun hakkında bana bılgı verırsenız sevınırım tşk

Slm; arkadaşlar ben 16.08.2008 tarihinde geçirdiğim trafik kazası sonucu T-5 OF.luyum ve malulen emekli olarak, tekerlekli sandalyede hayatımı idame ediyorum...
Sizlerden de tekerlekli sandalye ile bütünleşmiş arkadaşlarımız ile tanışıp sandalye ile yaşamanın avantajlarını, dejavantajlarını paylaşabiliriz. Çalışan arkadaşlar var ise onların ne iş yaptıklarını belirtirlerse çok memnun olurum..(ben de bir iş yapmak istiyorum ama ne?) Türkiye çapında bütün arkadaşlarla tanışarak hep beraber bir proje geliştirip türkiye çapında ortaklaşa bir iş bile yapabiliriz, neden olmasın kii.. Engin fikirlerimizi paylaşmak üzere...
(herşey para değil sosyal aktivitelik de çook önemli-bizde topluma karışalım-yeter artık oturduğumuz-haydi bizde birşeyler yapalım)

Skm arkadaşlar benim seviyem t7 c1 parapleji

Ben derya 92 yılında geçirmiş olduğum üsye sonucunda rahatsızlığıma transfermiyelit dediler yani omurilikte bir virüs var biz bu virüsü kurutmaya çalışıyoruz dediler.tek kanedyenle yürüyebiliyordum.ilerleyen zamanlarda sık düşmeler sonucu takibe aldılar,çekilen emar sonucunda omurilikte kavernom[damar toplanması]var dediler ameliyat olmamı önerdiler mart 2008de ameliyat oldum.ameliyat sonrası parapleji gelişti.bu siteye üye oldum fakat soru sorup cevap almak istiyorum galiba yapamıyorum bana cevap geldiğini nasıl anlyacağım yardımcı olursanız sevinirim

neredeyse herkes t 5-6 7.. lerde l 4-5-. lerde
galiba soğana en yakın benim c4
herkeze Allah'dan bol şifalar diliyorum

c5 cervikal seviye fazla söze gerek yok bitik yani.....

merhaba,
1980 yılından ateşli silah yaralanması sonucu, T-5-6 seviyesinden omurilik felçlisiyim
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

slm gecmış olsun sıze sormak ıstedıgım bı kac sorum olacak bende t5 ılgılenırsanız tsk

2009 yılbaşından beri,
C4-C5-C6-C7
Destekli yürüyorum..

20 ocak 2009'da Aort koartosyonu ameliyatı sonucu spinal cord iskemisine bagli paraparazi var.t10 seviyesindeyim.his ve duyu var.çok az kaslarımı kontrol edebiliyorum.gaita kontrolüm var ama mesane kontrolüm hiç yok.shell ile paralel barda yürüyebiliyorum.

Üst Alt