Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik Felçli olan kim var?

selam

merhaba ben 96 yılında trafik kazası geçirdim benimde C 4-5 sorunlu kısın şuanda sag kolumu ede sag bacagımı hareket ettirebiliyorum. aydından mehmet, mehmet.kales@hotmail.com adresim

Merhabalar
29.8.1985 yılında denize atlama sonucu tetrapleji yim seviyem c5

11.01.2002 YÜKSEKTEN DÜŞME SONUCU L1-L4 ZEDELENDİ.Solda mont tipi yürüme cihazı,sağda bişe yok.Kısa koltuk deynekleri ile yürüyorum..Herkese geçmiş olsun Saygılar.

Ben formumuza yeni üye oldum.İnternette gezerken tesadüfen gördüm ve biraz inceledikten sonra üye olmaya karar verdim.Yönetici arkadaşlar benide aranıza aldıkları için çok mutluyum.Ben 1986 yılında trafik kazası geçirerek T-4 T-5 te kesi oluşarak Omurilik Felçlisi olarak o günden beri yaşamımı sürdürmekteyim.Ben Hava Kuvvetlerinde pilot iken bu kazayı geçirdim.Herşeyimi kaybettim ama birtek yaşama azmimi hiçbir zaman kaybetmedim şuandada çok şükürki mutluyum.Sizlerinde aranıza katılmaktan ayrıca gurur duyuyorum.

trafik kazası sonucu
2004.07.17 tarihinden itibaren t12 seviyesiden felçliyim bende
cihazları daha atamadım
atana kadar mücadeleye devam
yaş 26 heralde 30 kadar emeklemeye devam :D

sanırsam en genciniz benm temmuz 2006 c5 kırıklı çıkık..

:)

slm arkadaşlar herkeze acil şifalar:
1996 senesinde D9-L4 bölgesinden omurilik tümör ameliyatı gecirdim,sol ayak bileğim için afo kullanıyorum,desteksiz yuruyebiliyorum,

Merhaba arkadaşlar Öncelikle Hepimize Geçmiş olsun
Benim bir Önerim olacak
Bu konuya yazarken sadece seviyemizi yazmayalım

Çok kısaca kendimizi ve Nasıl omurilik felci olduğumuzuda yazalım O şekilde daha iyi olacaktır :)

benimde eşim parapleji. bir yıl önce yüksekten düşme sonucu T8-9 araı % 75 dislokasyon. 8 tane titanyum vida uygulandı. Halen fiziksel tedaviye devam ediyoruz. isteyene tecrübe deneyimlerimi aktarabilirim. son asamamız ise uzun bacak yürüme cihazı ile yürüme calışmalarına başlıcaz. daha yolumuz uzun

çok geçmiş olsun emiş. benim eşimde t12 7ay oldu kaza olalı. son 2 aydır uzun yol yürüme cihazı ve wolkırla yürüyor .siz neden cihaza bu kadar geç başladınız.1 yıl içinde ne gibi ilerlemeler oldu

2007 yılı 6 nisan da düştü. bizde % 75 dislokasyon var. Bana baslsngıcta hic yürümez demişlerdi. 2007 agustos ayından beri evde paralel barda calısıyoruz. Uzun bacak yürüme cihazı geldiğinde Akdeniz üniversitesi FTR de calışmaya baslıcaz. sen deyince teredüte düştüm gec mi kaldık diye. Vücut dengesinin daha iyi duruma gelmesini ve yan yan vede geri geri yürüyebilmeyi ve yerde emekleme yi basarmasını bekledik. Şİmdi 1.5 -2 metre bile olsa ileri geri emekleyebilyor. Benim yardımım olmadan diz üstü denge bozulmadan oturabiliyor. Aslınde seninle telefonlada olsa konusup bi takım seyleri paylaşmak isterim. Bide biz daha yeni T 12 seviyesine gelebldik. Kırılma T8-9 arası idi.Yasdıgınız sehri yazarsan sevinirim. Bi soru daha esin kac yasında. Yasta cok önemli bir faktör.

bir yıldır bulabildigim her bilgiyi degerlendirmeye calısıyorum. Bizzat bu tür rahatsızlıkla cebellesen dostlardan deneyimlerini öğrenmeye calısıyorum. Kendi deneyimlerimi de aktarmak istiyorum.Çünkü bir cok dr ile görüstüm.Hic biri omurilik yaralanmalarında hastanın ne gibi asamalardan gectiği yada gececegi hakkında yeterli bilgiye sahip değil. Ancak bizler birbirimize yardım edebiliriz. Cünkü en yakın akrabalar bile yok oluyorlar. Yasam mücadelesinde sizi yapayalnız bırakıyorlar.

sevgili barış 19 bazen ayaklarımda yanmalar oluyo demişsin, karıncalanma gibi bişilerde hissediyomusun. Eşimde baslangıcta yanmalardan şikayetciydi, paralel barda yürümeler arttıkca karıncalanmalardan şikayet etmeye baslsdı. Ancak bu tür rahatsızlıkları gecirenlere sordugumda kendileride karıncalanmalar ve yanmalardan şikayet ettiklerini öğrendim. Sanki hissetme ve gelişmenin bir parcası.

mrb ben t7 parapleji.2005 7 eylül çarşamba günü araç içi trafik kazası sonucu omurilik felçliyim.herkese acil şifalar diliyorum

Merhaba Ben Engin
Bende C-7 Göğüs bölgesinden aşagı his yok aynı durumda olanlarla paylaşmak istediklerim yardımcı olursanız sevinirim
ALANYA

5 Ağustos 2006 sığ suya dalma sonucu C-7 ama bende ne his var nedehareket benim gibi arkadaşların yardımına ihtiyacım var...Fikir alış verişi yapsak iyi olur belki faydamız olur birbirimize...

Merhaba ben engin 2 sene önce sığ suya dalma sonucu C-7 omurilik felçi ama motor ama duyu ben anlamıyorum bu his durumlarından birinizde bana yardımcı olabilirmi rica etsem tşkler saygılar....

Merhaba Engin sürekli mesajlarını aynı konuya yazmana gerek yok forumu dolaş merak ettiklerinin çoğunun cevabını bulacaksın.
Diğer forumlarada mesaj yazarsan iyi olur.
Bende düşme sonucu T9 T10.
Geçmiş olsun sanada.

CEVAP

MERHABA BEN DE 14 SENE ÖNCE TRAFİK KAZASI GEÇİRDİM VE T11 TRAVMATİK PARABLAJİYİM.HERKESE SEVGİLER...

slm

merhabalar,
ben 17 yıl önce tümör ameliyatı oldum.T3-4-5 laminektomi yapıldı. T4 paraplejiyim. :cry:

merhaba,
2004 temmuzundan beri yuksekten dusme sonucu T-12 seviyesinde omurilik felclisiyim. Allah(cc) hepimize sifa ihsan eylesin.

omirilik

slm arkadaşlar benimde t.10 ağır zedelenme var dediler kopukmu diye sordum değil dediler

Üst Alt