Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Pratik ucuz ve uygun yapılabilecek yemek tarifleri?

Oscar gayet başarılı görünüyor, bravo...Mavi yumurtanın esprisi neymiş?

@Oscar gayet başarılı görünüyor, bravo...Mavi yumurtanın esprisi neymiş?
kendi yapmadan yengesinin tenceresini asirmis oscar:)ilk defa yapilan karniyarik oylemi olurmus
mavi yumurta yemeside reklam kokuyo.arkadasimiz hep aristokrat havasi basiyo:eek: para cok cunku onda.

Oscar gayet başarılı görünüyor, bravo...Mavi yumurtanın esprisi neymiş?

Kalp 💓❤️ damar tıkanıklığı için diyorlar.

Mavi yumurtanın faydaları nelerdir?

Mavi yumurta, kökeni Güney Amerika’da yer alan Şili’de olan Araucana adlı tavuk ırkının yumurtasıdır. Bu tavukların vücut özelliklerine göre kuyrukları yoktur ve bunun yerine kulak kuyrukları bulunmaktadır.

Yumurtasının renginin mavi olmasının sebebi ise, Araucana’ların genlerinden gelen pigmentlerdir.

MAVİ YUMURTA SAĞLIK MIDIR?
Yapılan bilimsel çalışmalar ise mavi yumurta faydalarının diğer yumurta çeşitlerinden çok da farklı olmadığı gerçeğini gün yüzüne çıkarmıştır.

Kolesterol barındırmadığı iddia edilen mavi yumurtaların besin değerleri diğer yumurtalarla aynıdır. Yumurta protein değeri açısından yapılan karşılaştırmalarda ise mavi yumurta bir tık öne geçmiştir.

Yine yapılan bilimsel araştırmalara göre mavi yumurta çeşitlerinin beyaz ve kahverengi yumurtalara oranla daha çok protein içerdiği gösterilmiştir.

Diğer taraftan, mavi ve yeşil yumurtanın A, D, E ve B vitaminleri bakımından daha zengin olduğu, bu vitaminlerin insan bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir.

MAVİ YUMURTANIN FAYDALARI
Yüksek miktarlarda demir, çinko, kalsiyum, folik asit ve protein içerir.
Kansızlık rahatsızlığına demir içermesinden dolayı faydalıdır.
Kemik ve dişlerin yapısını kalsiyum içerdiği için korur.
Vücudun ihtiyacı olan 13 temel besini içerir.
Kalp hastalıklarından korunmaya yardım eder.
Kanserden korunmaya yardım eder.
Güçlü bir kas ve iskelet yapısına sahip olmamızı sağlar.
Özellikle yaşlı kişiler için kas kaybını engeller.
Göz sağlığının korunmasına yardım eder.
Osteoporoz yani kemik erimesini engeller.
Enerji verir.
Uzun süreli tokluk hissi uyandırır.
Kadınlar için meme kanserine yakalanma riskini azaltması da yumurta faydaları arasındadır.
Hamile veya emziren kadınlar için günlük besin ihtiyacının büyük bir kısmını karşılar.
Çocukların haftada 2-3 kez sabah kahvaltısında bu yumurtayı tüketmesi önerilir.
Beyin fonksiyonlarını da geliştirir.
Beyin zarlarını korur.

Fiyatının 2 kat fazla olması... :)

Çok doğru iki katı fiyata satılıyor. Ben arkadaşımın çiftliğinden para vermeden ihtiyacım kadar olan yumurtaları elimle toplayıp alıyorum.

kendi yapmadan yengesinin tenceresini asirmis oscar:)ilk defa yapilan karniyarik oylemi olurmus
mavi yumurta yemeside reklam kokuyo.arkadasimiz hep aristokrat havasi basiyo:eek: para cok cunku onda.

Yengemle miras yüzünden papaz oldum ve konuşmuyoruz. İftira atma kendi ellerimle yaptım. Önce 🍆 patlıcan ve biberleri kizarttim sonra başka tava ile soğan, sivribiber, sarımsak, acı biber salçası, kıyma, maydanoz ve baharatlarla harmanlayıp pişirdim. Kaşık ile hazırlamış olduğum kıymayı🍆 patlıcanların içine doldurdum. Çok zaman alıyor ve bulaşık çıktı. Neyse ben yemeklerime sevgi katiyorum.🤗

3 orta boy patetes soy
2 yumurta
Un 1 2 kaşık
Karabiber vs

Patezlero robottan geçir yada rendele ,ün yumurta baharat tuz ekle. Karıştır

Karısımi sıvı yağ da kkizart.
Türk peyniri yani beyaz peynirle ye

Meşhur Hollanda peynirleri varken neden bununla vakit kaybediyorsun?😂

Yengemle miras yüzünden papaz oldum ve konuşmuyoruz. İftira atma kendi ellerimle yaptım. Önce 🍆 patlıcan ve biberleri kizarttim sonra başka tava ile soğan, sivribiber, sarımsak, acı biber salçası, kıyma, maydanoz ve baharatlarla harmanlayıp pişirdim. Kaşık ile hazırlamış olduğum kıymayı🍆 patlıcanların içine doldurdum. Çok zaman alıyor ve bulaşık çıktı. Neyse ben yemeklerime sevgi katiyorum.🤗

kalp damar diye mavi yumurtayi reklam yap, sonrada yagli kizartmaya yumul:eek:
ben kizartma yapmadan izgaraya koyar, kabuklarini soyup kavurdugum ici doldurur kapagini kapatarak kisik ateste hafif pisiririm.
kizartma eve girmez bizim, zararli yagi yakmak.

kalp damar diye mavi yumurtayi reklam yap, sonrada yagli kizartmaya yumul:eek:
ben kizartma yapmadan izgaraya koyar, kabuklarini soyup kavurdugum ici doldurur kapagini kapatarak kisik ateste hafif pisiririm.
kizartma eve girmez bizim, zararli yagi yakmak.

Senin tarifin közde patlıcan. 🍆 Patlıcan salatası yapıyorsun.😂
Mavi ve yeşil yumurtanın ticaretini yapacağım.
Zeytin ağacından yapılmış ahşap kaşık ve çatal gibi ürünlerin ticaretini yapacağım.
Reklam yapmazsam nasıl ticaret yapacağım.😄

Son düzenleme:

Türk lirası tost olmuş.😂

Acı filiz ile yumurta yapıp, çoban dikeni göbeğinden salata 🥗 yedim. Yemek konusunda takıntım var. Mecbur kalmazsam asla restoranlarda yemem. Diğer takıntım gürültü yapan ve yüksek ses ile konuşanlar. Son takıntım temizlik...
Bu üç takıntı beni insanlardan soğutuyor.

Tabikide menemen ben bu işe gelemem 😂☺️

Çılbır'ı bilmeyen olur mu yahu? :) :)

Türk lirası tost olmuş.😂

Acı filiz ile yumurta yapıp, çoban dikeni göbeğinden salata 🥗 yedim. Yemek konusunda takıntım var. Mecbur kalmazsam asla restoranlarda yemem. Diğer takıntım gürültü yapan ve yüksek ses ile konuşanlar. Son takıntım temizlik...
Bu üç takıntı beni insanlardan soğutuyor.

Sende bir kublecik de olsa gelişme var…

Bitti pışti.

20210610_165057.jpg

Mai57 az once yaptim
Afiyet olsun🙂

hunkar begendi adina:)
2 kasik unu tereyaginda kavuruyorum
kavanozla buzdolabina kaldirdigim koz patlicandan koyup biraz daha kavuruyorum
2 bardak sutu karistirarak koyuyorum
1 bardak kadar kaser rendesi biraz karabiber tuz az daha kavuruyorum
oldu begendi
buzlukta kofteyide teflonda ceviriyorum ustune
bazen kusbasi etle yapiyorum
tabi kusbasi et her zaman olmayinca koftede idare ediyor

MeTePe en ucuz demeyelim ama yinede duymayan vardır dedim bnmde favorim ama ssrımsaksız ☺️
Oscar soğuk mezelerle aran sanırm acı ve ekşiler favorim ☺️ iyi peki ana yemekler ile nasıl mesela bize keşkek yapsan ☺️
GRAHAM BELL o yemek çok güzel ellerine sağlık cnm ama kıymalı daha lezzetli geliyor bana☺️

Ellerine sağlık cnm sleeping beauty :)

hunkar begendi adina:)
2 kasik unu tereyaginda kavuruyorum
kavanozla buzdolabina kaldirdigim koz patlicandan koyup biraz daha kavuruyorum
2 bardak sutu karistirarak koyuyorum
1 bardak kadar kaser rendesi biraz karabiber tuz az daha kavuruyorum
oldu begendi
buzlukta kofteyide teflonda ceviriyorum ustune
bazen kusbasi etle yapiyorum
tabi kusbasi et her zaman olmayinca koftede idare ediyor

Oh my god! Sağır sultan bize padişah yemeği tarifi verdi.😂

Oscar soğuk mezelerle aran sanırm acı ve ekşiler favorim ☺️ iyi peki ana yemekler ile nasıl mesela bize keşkek yapsan ☺️

Keşkek daha çok düğün ve asker gönderme zamanı yapılıyor.
Ben hiç yapmadım ama yedim.

Nohut ve kuru fasulye kış yemeğidir. Yazın en güzeli soğuk meze yemek.👍

Bitti pışti.

20210610_165057.jpg

Mai57 az once yaptim

Fırını kullanmayı bilmiyorum.🙁

Ata tohumu olan doğal ürünleri almaya çalışın. Pazara gidiyorum yerli tohum diye 20tl fiyat çekiyor ya kardeşim Türkiye burası diyorum yerli tohum ekimi olmalı zaten neden bu kadar pahalı diyorum.😡 Pazarcı ucuz olanlar İsrail tohumu diyor.🙁 Enginar bile İspanyol tohumu tarlaya ektiginde daha fazla hasat veriyor. İspanya ve İsrail tohumu daha fazla hasat verdiği için ucuz.😡

Son iki yılda 35 ve 40 yaş arası çok sevdiğim arkadaşlarımı kanser yüzünden kaybettim. Dikkatli olun! Ucuz diye kanser edici ve ata tohumu olmayan ürünleri almayın. İnanın hiç sigara ve alkol içmeyen insanlar kansere yakalanıyor. Ben çocukluk döneminde dalından doğal meyve yemiş biriyim ve şuan yediklerimiz sırf zehir. Eskiden her şey güzeldi.

kabak spagetti
3 tane kabagi ince ince boydan boya kestim
sonrada spgetti gibi birdaha kestim incece
teflona 3 kasik zeytinyagi koyup kizdirinca spagettileri koyup kavirdum
biraz yumusayinca salcasini, tuzunu, karabiberini, nanesini koyup kavurdum
cok osuma gidiyor kabak spagetti, cokca yaparim

kabak spagetti
3 tane kabagi ince ince boydan boya kestim
sonrada spgetti gibi birdaha kestim incece
teflona 3 kasik zeytinyagi koyup kizdirinca spagettileri koyup kavirdum
biraz yumusayinca salcasini, tuzunu, karabiberini, nanesini koyup kavurdum
cok osuma gidiyor kabak spagetti, cokca yaparim

İlk defa duydum. Ben kabak, pırasa ve kapuska yemeklerini sevmiyorum.

Ejder meyvesi nasıl acaba? Saraydakiler yiyor pahalı galiba...😂

Spagetti kabağı diye bir kabak var biliyor musun? :) Biraz kavunu andırıyor. İçini sıyırdığında aynı spagetti gibi kabak tel tel ayrılıyor. Yabancıların garnitür olarak senin yaptığına benzer kullandığı bir kabak türü.

pr_03_889_min.jpg

Bayat ekmekleri yada öğün evde üşendiysen
Ekmek dilimleri lazım beyaz olursa daha iyi olur . 3 yumurta yoğurt biraz tuz. Karışımını ekmek dilimlerine yedirin .sonra kızmış yağda kizartin

Bu kepekli ekmek oyuzden sinmedi

20210613_004828.jpg

O şekilde ekmek 🍞 çok yağ çeker.🙁 Bayat ekmeklerden shukufe pizza 🍕 yapıyor.👍

Spagetti kabağı diye bir kabak var biliyor musun? :) Biraz kavunu andırıyor. İçini sıyırdığında aynı spagetti gibi kabak tel tel ayrılıyor. Yabancıların garnitür olarak senin yaptığına benzer kullandığı bir kabak türü.

pr_03_889_min.jpg
aaa bunu hic bilmiyordum,hic gormedim

Kayseri mantısı...
Oiu8A.jpg
[/url][/IMG]
Oi8GO.jpg
[/url][/IMG]

tadida kotudur bu mantinin:)kalin kalin yorgan gibi manti hamurumu olurmus.
oscar celebi geciniyor ama agiz tadindan bihabermis:eek:

Kayserili kadın eliyle açıyor bu kötü dediğin mantıya 60tl bayıldım. Fabrika üretimi mantı değil. Pişirme, sos ve sarımsaklı yoğurt bana ait.

Pazar günü sokağa çıkma yasağı nedeniyle taze bamya yemeği yapacağım. Bamyanın kilosu 30tl ama boyları küçücük ucuz ev yemeği kalmadı artık.🙁 El açması mantı kilo 60tl ve bamya 30tl hayat gerçekten pahalı...🙄

Bamya yemeğini ilk defa yapacağım. Limonlu suya yatır dediler. Bakalım nasıl olacak?🙄

Üst Alt