Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

PTT kurum ödemeleri hesabıma aktar butonu çıkmış

Afyonlu20

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
Kardeşlerim yeni gördüm PTT kurum ödemelerinde hesabıma aktar butonu çıkmış bilgisi olan araştırsın bilgimiz olsun inşallah

Evet dünden beri bu güncelleme var ancak hesabınıza aktarılabilecek tutar bulunamadi diyor.

Günü dolunca galiba aktarma oluyo ben imbirazdan maaşı denicem haber ederim

Sosyal karti olmayanlar icin ister pttbank hesabina isterse farkli bir bankaya aktarmak icin kullanilmasi icin cikarildi
Odeme gunu gelmis ve sadece ptt giselerinden cekenler icin

Bu arada aile destek paralari yatti 06.10.2022 cekim gunu

Arkadaşlar,hesaba aktar işlemini gerçekleştiren arkadaşlarımız varmı.

Ptt mobili berbat hiç bir uygulaması çalışmıyor kaç defa ptt ye gitttim internet şubesine bile giriş yapılmıyor (en azından benim için)

Alman,
Ptt mobilden söz etmiyoruz.
E,devlet üstünden ptt kurum ödemelerinde yeni bir kutu oluşturulmuş,ptt'ye yatan kurum ve diğer ödemeleri ayri bir banka hesabina aktara biliyorsun.
Ben bu işlemden söz ediyorum.
Bu işlemi gerçeklestiren varmi diye.

Aktarma yaptım ibanıma ama olmadı benimki ben sadece elektirik desteği alıyorum neden olmadı anlamadım e develleten kurum ödemelerin elektirik desteği gorünmüyor kart olmasımı gerek acaba 3 tl alınacak çıktı bir bu parayı nerden çekecek destek tutarındanmı düşecek

şahıs ödedemelerini e devlette kendi üzerine banka hesabı olmayanlar
ya da olsa bile başkasının hesabına yönlendirmek isteyen kişi bunu nasıl yapıyor
örneğin annem babamın hesabına yönlendirmek istiyor nasıl yaparım bulalamadım

düşle,
Kardeşim e devletten ptt'e kurum ödemelerine gir,üst köşede başka hesaba aktar bölümü var,ordan gerçekleştire bilirsin sanırım.
Senin şahıs ödemen orda görünür.

Çok iyi oldu bu ya ptt mobil rezil bir uygulama zaten şimdi maaş yatınca parayı ziraat bankasındaki hesabıma atıp çekmeye gerek kalmadan faturalarımı yatırabilecem

Ne kadar süre de yatar acaba deneyen var mı? Bir iki gün sürerse yapmamın anlamı yok boşuna iyice geciktirmiş olmayalım.

Günüm geldi yapmaya çalışıyorum ama "Hesabınıza aktarabileceğiniz bir kurum ödemesi bulunmamaktadır." Hatası alıyorum

ARZU NUR YILMAZER
Yeni gördüm bir sorum olacaktı Nur hanım benim ptt hesabım yok sadece ininal ptt kartım var Aile destek paketi yattında bu parayı başka bankada ki hesaba aktarma durumu varmı yoksa sadece ptt de hesabı olanlar mı aktarma yapabilir

Barda5

İstediğiniz ibana atabilirsiniz
Ben ptt sosyal kartımı kapattırdim
3 aylık elektrik desteğimi ziraat hesabıma aktardim
Tabi her mebla için 3 tl alıyor
Engelli aylığk için 3 tl masraf
Elektrik vs için 3 tl
Aile destek paketi için 3 tl
3 e 5 e bakmayıp aktardim kasım odemelerinide aktarabirsem ptt deki insan kalabalığıyla gişe memurlarının kendini begenmişlikleriyle tuhaf davranışlarıyla uğraşmak zorunda kalmayacağım...

Aslında buradaki işi e-devlet yapıyor Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarandaki destekleri e-devlet vasıtasıyla bir bankaya aktarabiliyorsun benim de PTT hesabım yok sadece aile destek paketi ilk başladığında verdikleri PTT kart vardı bu sadece sosyal yardımları alabildiğim bir karttı onu kapattırdım karta yatırılmasın tc'de Dursun ki ben onu istediğim bankaya havale edeyim dediğim gibi 3 TL karşılığında havale edebiliyorsunuz her yere

ARZU NUR YILMAZER
elektirik dogalgaz aktarılıp ibana nakit çekebiliyozmu sonradan
örnek: ptt elektirik dogalgazı ziraat hesabıma aktarıp parayı nakit çekebiliyozmu atmden ziraat bankasından

(Gölge)

PTT ATM'den çekebilirsin benim görme problemim olduğu için Ziraat bankası'na transfer ettim oradan da borçlarımı ödedim eskiden elektrik desteği vesaire nakit paraya çevrilemiyordu artık böyle bir avantajımız var

(Gölge)

Zaten son gün yanlış hatırlamıyorsam otomatik PTT sosyal kartına yatırılıyor ben PTT kartıma yatırılmasın diye PTT sosyal kartımı kapattırdım başka bankaya transfer etmek için istediğin zaman PTT ATM'sinden çekebiliyorsun engelli aylığını elektrik desteği aile desteği bunları da karta aktarabiliyorsun ancak PTT sosyal kartı bir banka kartı olmadığı için IBAN numarası olmuyor bunları IBAN numarası olan bir hesaba aktaracaksın ya da eğer illaki PTT'den istiyorsan PTT bank kart çıkartabilirsin

@ARZU NUR YILMAZER
tŞK EDERİM VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN PTT YE GİTMEYE GEREK KALMADI BU HALDE :)

Rica ederim ben geçtiğimiz ay sadece elektrik desteğini nakite çevirip ziraate aktarabildim aile destek paketi kapsamındaki yardım ve engelli sosyal yardımı çoktan PTT karta otomatik aktarılmıştı gişeden aldım PTT kartımı kapattırdım bu ay için daha doğrusu Kasım ayındaki alacağım aylıkların otomatik olarak PTT sosyal yardım kartına aktarılmasın diye kapattırmayı doğru buldum sistemde göründüğü anda Ziraat bankası'na transfer edeceğim Ziraat Bankası bana çok yakın senelerdir PTT'den nefret ettim detaylarını geçmiş yorumlarda anlatmıştım

Aile destek paketi görünmüyor şuan, sadece elektrik yardımı var oda aktarılmıyor neden ki acaba

ARZU NUR YILMAZER

Bacım tmm sakin relax 😅 ekimin elektrik indirimini kullanmadım onu soruyorum, aktarılmıyor, neye kızıyon ya :)

Fatma mehmet
Geçmiş yorumlarda nasıl yapıldığını yazdım muhtemelen elektrik desteğini aktaramayanların destek ödemeleri çoktan PTT sosyal kartına aktarılmış o yüzden alamıyorlar müşteri hizmetleri hiçbir şey bilmiyor inanın ben ondan daha fazla şey biliyorum ben PTT kartımı iptal ettirdim aile destek ödemesini ve engelli aylığına gişeden çektim nakit olarak Ziraat bankası'na 3 aylık elektrik desteğini aktardım ve borçlarını ödedim şu an düşünüyorum nasıl yapılacağını anlatıyorum daha nasıl anlatabilirim bir hiç bilemiyorum e-devlet'e giriyorsunuz PTT üzerinden kurum ödemelerine tıklıyorsunuz oradan sol üst köşede hesabıma aktarı tıklıyorsunuz herhangi bir bankanın IBAN numarasını giriyorsunuz ardından 3 TL masraf ücreti alıyor ve aktarılıyor eğer bir farklılık olduysa şu an bilemiyorum Kasım ayını bekliyorum Kasım ayında tekrardan aynı şeyleri yapacağım için bir farklılık olursa pozitif ya da negatif tekrar buradan yazarım diğer konudan aynı şeyleri tekrar tekrar yazdığım için sıkıldım kusuruma bakmayın

Üst Alt