Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum Ankara Maliye'ye gönderildi. Süreci nereden ve nasıl takip edebilirim?

2 ağustosta başvurdum 7 eylülde rapor çıktı evissden baktığımda hastaneden rapor bekleniyor diyor ne zaman sonuçlanır caba arıyorum vergi dairesini açmıyorlar

internet başvuru yapınca ordaki her numarayı giridm olmadı .internetten olunca ne oluyor?

Merhaba
Raporun Ankara'ya gönderildi mi?
Bu numarayı ararsanız son durumunu öğrenebilirsiniz?
Sağolsunlar çok güzel ilgileniyorlar..
0312 4153124

ben çalışan emekliyim sgk dan sevkle kontrol muaynesi oldum bu kez 5 yıllık verdiler. ben sgk nin vergi indiirmi de yollayacağını bilmiyordum interneten vergi indirmi için de başvurdum ama öyle yapılmamması laızmmış memur ikisi de aynı yere gidiyor hem rapor hem vergi indiirmi talebi dert etme dedi ama kensin sorun çıkacak iptal edin taşebimi dedim etmediler. ne olur böyle durumda.

Merhabalar
Tabii ki yapmadım, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında vergi indirimi başvurusunda bulundum hemen hemen her gün bu numarayı aradım ve her seferinde telefonuma cevap verildi. Ve gerçekten de çok güzel ilgilenildi.

evet şimdi aradım bayan açtı telefonu tc numarası ile baktı evrak gitmiş kurulda imiş.

:):)
İnşaAllah gönderdiğiniz rapor oranı aynı şekilde onaylanır. Bana da bir bayan yardımcı olmuştu.
Kurul perşembe günleri oluyordu. Muhtemelen cuma günü sonucu aynı numaradan öğrenebilirsiniz.
Hakkınızda hayırlısı olsun..

Escape26051983

engelli vergi indiirmim de aldığım 2.yenileme raporu ile 2 yıllık gelmişti o yüzden yolladım .sgk sevk ile 5 yıllık yeni rapor aldım emekli maaşı devamı için .şimdi kafam karıştı .sgk sevk ile kontrol muayanesine girdim engelli maaşım devam etsin diye sgk mi 5 yıl diyecek ya da süresiz merkeze gidince ? merkez dedikleri neresi ? vergi indirimi sürekli gelirse bir daha sgk beni kontrol muayenesine çağırmaz mı ? iki yerden farklı sonuç gelirse hangisine uyacağım? engelli emeklisi olarak hala aynı yerde çalışıyorum .

Açıkçası bahsettiğiniz konu da hiçbir fikrim yok ama illaki burada okuyanlardan yorum yazanlar olur. Tekrardan hakkınızda hayırlısı olsun.

eviss ten şuan sorgulama yapabilen var mı ben yapamıyorum

Selam arkadaşlar. Bugün itibariyle heyet raporum %63 olarak e devletime düşmüş. Ama rapor sürem sadece 1 yıl geçerli.
Halbuki şeker, uyku apnesi, duyu kaybı ve obezite var. Az önce ankarayı aradım raporum 10.10.2023 tarihinde ulaşmış. Konuştuğum hanfendi 15-20 güne neticelenir dedi. Şimdi ne yapmalıyım. Sadece sonucu bekleyecek miyim. Neden 1 yıllık verdikleri konusunda görüşünüz nedir? Emekli olduktan sonra kaç defa daha yenileyeceğim ki raporum sürekli olsun. Şimdiden teşekkürler.

Herkese merhaba. Raporum bugün enabıza düştü. %47 ve 5 yıl süreli olarak çıktı. Benim şimdi ne yapmam gerekiyor acaba? Ben hastaneye sevk ile gitmedim, kendim gittim. Şimdi edevletten kendim mi başvurmam gerekiyor vergi indirim kağıdı için? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Sevk onemli degil bende sevk olmadan engelli raporunu aldıktan sonra basvurdum vergi indirimine kabul edildi.vergi indirimi için vergi dairesine müracat etmelisiniz,edevlettende müracat edebilirsiniz bende e devletten müracat ettim vergii indirimi onaylandıktan sonra sgkya müracat edebilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/gib-engellilik-vergi-indirimi-basvuru-islemleri-4189

Yukardaki linkten vergi indirimine başvura bilirsiniz edevletten.

Ondunu

Merhaba çalıştığınız isyerinin muhasebesinden vergi indirimi dilekçesi doldurtup kaşe imza yapip raporla birlikte ilcenizdeki belediyenin vergi dairesine basvuru yapcaksiniz.

Vergi indirimi için müracatım 20 ağurtos da gönderdim 21 Eylülde sonuçlanmış ve aynı gün vergi dairesine gönderilmiş. 51 oran süresiz engel aynı oranda süresiz vergi indirimi onaylanmış efenim buğün teyid ettirdim...

Merhaba
Vergi indirimi için e-devletten başvurmuştum. Yaklaşık 10 gün sonra cep telefonuma şöyle bir mesaj geldi.
"..... rapor numaralı talebiniz sonucu oluşturulan EVIS işlemleriniz tamamlanmıştır."

Bundan sonra işyerime herhangi bir bilgi verecekmiyim? yoksa direk işyerim bilgilendiriliyor mu?
Bir de bu belgeyi ben nerden görebilirim?
Bilgisi olan yazabilir mi?

Is yerine email olarak bildirilir.edevlette internet vergi dairesi basligi altindan ve basvuru yaptıgın vergi dairesinden ulasabilirsin.

Edevlet-internet vergi dairesi-etebligatlarda evraklarıni görebilirsin.

herkese merhaba. vergi indirim başvurum ankaradan onaylandı ve sms'de geldi. insan kaynaklarını aradım, onlara da ulaşmış. şimdi emeklilik için başvuracağım. sgk'ye baş vururken iş yerinden almam gereken bir belge var mıdır?

Vergi indirim belgen engelli raporunla birlikte sgkya baş vurmalısın.Emekli olur yazısını alınca sgkdan işyeri insan kaynaklarina vereceksin o emekli olur yazısını kıdem tazminatını için.
İsten cıkıs bildirgesini alip tekrar sgkya vergi ind. Belgen raporun ve işten çıkıs bildirgenle emeklilik için basvurabilirsin.

Peki bir şey sorucam. Ben kıdem tazminatını alır yazısını aldım ve işyerim versin. İşten çıkışımı yapmışlar ama işten çıkışta 9 numaralı kodla malülelen emeklilik dolayısıyla diye yapılmış. Bu doğru mudur, yoksa başka kod mu yazmak lazım. Mesela böyle okurda tekrar çalışmamda sıkıntı olmaz mı?

Güncel bir bilgi olarak yazayım. Ankaradan genel sağlık kurulundan cevabım 1 haftada geldi. Bana mesaj gelmedi ama işyerinde mail geldi.

Meraba arkadaşlar bende iş kazası geçirdim 1 yıl oldu sgk dan sevk aldım sağlık kuruluna girdim 2 ay geçti hala rapor oranım çıkmadı sol el bilekten ampute edildi sonuç ne zaman çıkar oranım ne olur acaba

GİP den yani dijital vergi dairesi platformundan vergi indirimi müracaatlarımızı takip edemiyoruz:( çok saçma değilmi?

arkadaşlar bu gün vergi indirimine müracaat ettim.ümraniye vergi dairesi biz sadece evrakları sisteme gireriz siz merkeze elden teslim edeceksiniz dedi.evrakları tarayıp sisteme girdi ve bana geri verdi.sistem bu şekildemi ilerliyor.evraklar sisteme girdiğine göre götürmesem ne olur.

arkadaşlar eski usul ıslak imzalı %76 süresiz raporum var.
venöz yetmezlik %70
testis kaybı %10
düztaban %10
08.02.2024 tarihinde vergi indirimine müracaat ettim ama aradığımda beklemede diyorlar.
bir arkadaşım vergi indirimi hastalığa göre verilir sana vermezler dedi.
sizce bu doğrumu?

GIB’den raporunuzla ilgili EVİS işleminiz tamamlanmıştır diye kısa mesaj geldi ama resmi belgeyi göremiyorum. Acaba bu başka bir şey mi?

@ayaz5858,

Hastalıkla ne alakası varmis ki.elinizdeki engelli raporu degilmi.%76 oran verilmiş zaten.Vergi indirimi için hastaliginiza değil hastanenin verdiği rapora bakiyorlar

İş yerinizde çalışmakta olan Ömer ÖZEN Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastanesinden almış olduğu 28.01.2019 tarih ve 411 sayılı raporun Merkez Sağlık Kurulunca incelenmesi sonucu kesin karara varılamamıştır.
Adı geçenin durumunun kesin olarak belirlenebilmesi için Merkez Sağlık Kurulu kararına göre yeniden işlem yapılması gerektiğinden Başkanlığımıza (Gelir Kanunları Gelir ve Kurumlar Vergileri Grup Müdürlüğüne) müracaat etmesi gerekmektedir.
Bilgi edinilmesini ve gereği ile yazının adı geçene tebliğini rica ederim.

böyle bir yazı geldi.ne anlama geliyor
@OturanBoğa

Üst Alt