Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şehirler arası otobüslerde engellilere yapılan indirimler..?

bilmiyorum ama ben yaz kış deniliden istanbula gelirken normal yolcu 60 liraya gelirken ben 25 30 liraya bilet alıyorum sanırım gişedeki kız benim kara kaşım kara gözüme hasta :p

merhaba arkadaşlar,
Valla bu indirimli yolculuk olayı çıktı çıkalı indirimli gideyim hakkımı alayım diye uğraşmaktan bende sıkıldım, 2-3 ayda bir kaç yolçuluk yaptım ve bi çok firmayı kullanıyorum çünki her firma her güzergaha gitmiyor,

Arkadaşların dediği gibi Kamil Koçla yaptığım yolculuklarda %50 değil hesapladım %20 indirim yapıyor,
Pamukkale Truzim zaten engelli kartı yada kimlikte yazmıyorsa asla raporla bilet alamıyorsunuz indirimli olarak raporla vermiyor.
Nilüfer gerçekten %50 indirimi hakkıyla yapıyor ve kaliteli hizmet veriyor.
Fakat oda her yere gitmiyor:))

Yani anlayacağınız hikaye bunlar... Ben çok sıkıldım yaw her seferinde bu firmalarla uğraşmaktan şimdi gene kamil koçtan aldım 35 tl bileti indirim yaptı güya 30 tl:)) ne diyim bilmiyorum ki...

Valla bende bıktım artık bundan,
Yarın Çorluya gidip geleceğim günü birlik.
İndirim yapmaları lazım ama tartışmaktan, gerilmekten, sinirlenmekten artık bıktığım gibi çekinirde oldum.
Arkadaşım önceki yazılarımı takip etti isen ben 3 otobüs firmasını Ulaştırma bakanlığına dilekçe ve belgeleri ile şikayette bulundum.
Küçük olan firma indirim kadar tutarı iade etti bana.
Ortanca firmadan ses çıkmadı.Bilmiyorum cezamı kesildi.
Ama büyük firma olan Metro Turizm avukatı aracılığı ile bana suçlamada bulundu. Bununla ilgili açıklamalarıda önceki sayfalarda ekledim.
Neymiş 5 yaşındaki kızım ile benim özürlü olduğuma dair raporu ibraz etmemişim.
Hatta nerdeyse beni firmayı küçük düşürmekle suçlayacak.
Ulaştırma bakanlığı çözüme ulaştırmadı. Onların savunmasını bana gönderdi.
Daha ne yapayım ya.
Allah'ından bulsunlar diyorum.
Valla bıktım ya,geriliyorumda sıkılıyorum da.

selam

herkeze iyi akşamlar arkadaşlar ben yeni üye oldum size birşe sormak istiyorum.Ben 2008 yazında özürlü kimliği için baş vurdum ama hala cevap gelmedi ortalama cevap verme süreleri ne kadardır. %55 özürlü raporum mevcut. yada bunun takibini yapabileceğimiz internet sitesi mevcutmudur örneğin t.c nosuyla takip etme şeklinde aaaaaaaaaaaaa akşam akşam çok konuştum idare edin yaaaa.:)

Metroda gerek gidiş gerekse gidiş-dönüş aldığım biletlerde rapor değil sadece kimlik fotokopisini istemektedirler

Ulusoy firması ise hiç bir belge/kimlik istememektedir

Anlamadım gitti ya bu Metro bir tek bana mı gıcık

evet metro istiyor bazi yerlerde indirim yapmiyor ozellikle yazlari; ama ulusoy bu konuda cok duyarli size davranisi yaklasimi harika; ulusoy otobusleride rahat hem; ama en rahati kendo otobusun, macera ici degl yasamak icin/ OTOSTOP tum yollarda hizmetinizde;:D:D:D

bursa nilüfer turizm

arkadaşlar ben işim gereği sık sık ankaraya gidiyorum,bursa nilüfer turizm gereken indirimi yapıyor.normal bilet 29 tl indirimli 15 tl.
nülifer turizm ankara,eskişehir,balıkesir,antalya,afyon ve izmir illerine sefer yapıyor.bilginiz olsun

nilüfer turizmin yaklasık yuzde 50 ındırım yaptıgını goruk örnekte.örnek bi davranış
mesela tcdd nin örnek alması lazım indirmyapıyoruz diyorlar %20 :) utanmıyolarda.devlet özel taşımacılık sektörüne baskı yapıyor indirim yapıcaksınız diye ama kendisi indirime gelince ortada yok.komik orantılar.aynı şey engelli çalıştırma mecburıyet olayındada var özel söktöre gelince macbur ama kamu kurumlarının boş kadrolarını doldurmaya gelince kimseler yok ortada.

Konu 2009 da kalmış, engelli indirimi konusunda hala sorun yaşıyor musunuz? Ben her zaman Kamil Koç firmasını tercih ediyorum ve 15 yıllık engellilik sürem boyunca hiç sorun yaşamadım. Hatta engelli kartım ve raporum olmadığı zamanlar da bile indirim için işitme engelliyim demem yetti.

ben nilüfer truzm le gidiyorum hiç sorunsuz indirim yapıyor hizmette çok iyi

çok eski bir konu ama memnuniyetimi burda yazmak istedim.
ben 1 yıldır istanbula gidip geliyorum. bir kaç firmayı denedim ve en çok anadolu seyahatten memnun kaldım. sezon ya da sezon dışı olsun değişen bir şey olmuyor engelli indirimlerini de yapıyorlar ve %40 indirimleri olduğunu söylediler
en son aldığım biletin satış fiyatı 42 iken ben 31,5 lira ödedim.

yuzde 40 indirim varmış metroda evet sorun çıkartıyorlar bence internet siztesindem metroya şikayette bulunun

Mrb konyada yasıyrum sağlığım dolaysyla sürekli istanbula gidip geliyrum genelde kontur kamil koç ulusoy ve özkaymakı kullanyrum ındırım yapılyr ama suratLarını asa asa:(

arkadaşlar geçen gün
İzmir-Alanya bileti için Nilüfer Turizm'e gittim
Normal Fiyat : 50 TL
Engelli indirimi ile : 35 TL dediler

Engellide indirim oranı %30 mu % 50 mi bununla ilgili yönetmeliğin linkini atabilecek olan var mı?

%30
ama bu indirimi bilet fiatının en üst sınırından hesaplıyorlar.yani karayolları genel müdürlüğünün belirlemiş olduğu fiatlardan .pek bi anlamı kalmıyor böyle olunca indirimin.
izmir_uşak normal bilet 17 lira
engelli indirimli olarak da 16 lira
yani 1 lira indirim var.

%40-59 % 30 indirim
%60 ve üzeri %50 indirim yapmak zorundadır firmalar önceden % 40 ve üzeri olanlar şehirlerarası yolculukta %50 indirimliydi
bu bakan gelir gelmez %30 düşürüdü nedenin de açıkladı firmalar öyle istiyor ayda yılda bir yolculuk olur oda engel olurlar işte böyle bir yol

hem gidiş hem dönüş indirim yapmak zorundalar.......

%40 Engelli biri %20 30 gibi bi indirimmi aliyor %ye göremi yene herşey:)

indirimli yolculuktan vazgeçtim otobüslerde erişebilirlik yok malesef.

arkadaşlar emekli oldum KONYA da METRO TURİZM firmasında yazıhanede katiplik yapıyorum,engelli kartının fotokopisini getirdiğinde engelli kardeşlerimize % 30 indirim uyguluyoruz,yalnız her saatteki otobüslere engelli gazi,şehit yakını olanlara araçlarda belli bir kontenjan uygulaması var eğer o saatteki araçta kontnjan dolu ise indirimli olmuyor,ama bende engelli biri olduğum için bir şekilde gelen kardeşlerime konyada yardımcı olmya çalışıyorum..

Üst Alt