Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Serebral Paralize/Palsy/Spastik olan kim var?

Merhaba arkadaşlar, benim oğlum Mustafa da 17 yaşında ve Spastik engelli bende oğlum adına ve onunla bütünleşmiş olarak sizleri takip ediyorum. Mustafa doğum esnasında oksijensiz kalmış ve beyin hücrelerinin bir kısmı hasar görmüş, dokturlar öyle diyor.

spastik birliği

a_ geyik spastiklerin yasam algıları kosunda katılıyorum sana daha barışık daha gayretli daha inançlı daha daha ve daha.........

bunun nedenlerinde biri şu olsa gerek kasıntılarla mucadeleye o kadar alışkınız ki yasamın kasıntıları hiç geliyor artık............

bunların hepsi güzelde şu birliği bir türlü kuramadık arkadaşlar ben şöyle düşünüyorum herkes burada mail yada daha iyisi msn adreslerini versin msn DE 22 ARALIK 2006 DA Bİ TOPLANTI YAPALIM DİYORUM ÖNCE BİRBİRİMİZİ TANIYALIMsohbet edelim iletişim kuralım. gerektiğinde kaynak alış verişi yyapalım. özellikle sitede şunu görüyorum sohbet odasında insanlar benim özelime gelip bu niki çok aradın mı gibi abuk sabuk sorular soruyorlar çünkü spastiklei çoğu geri zekalı sanıyor bu konularda ortak hareket edelim. gerekirse ortak bir bilgilendirme yazısı yazalım. madem ki farklı olduğumuzu idaa ediyoruz bunu faaliyete dökelim

şimdi msn mi yazıyorum toplantıya bekliyorum

oguzkul55@hotmail.com

destekliyorum

arkadaşlar bende bir sp*li olarak bu birliği destekliyorum 22 aralıktaki toplantıya hepinizi bekliyorum

msn adresim daggul@hotmail.com

spastik birliği

spastikler birliği toplantısı 22 aralık 2006 da yapıldı yeni arkadaşlarla tanıştık birbirimizin özelliklerini hakkında daha yakından bilgilendik
öle görünüyor ki her spastik arkadaşımızın yasama katkı anlamında farklı birikimleri var bunu avantajları ve dezavantajları var amacımız profosyonel bir iletişim modeli ile dezavajları avantaja dönüştürmek. ve herkesin birikimini spastiklerin yasamlarını kolaylaştıracak ve zenginleştirecek şekilde sinerjiye dönüştürmek.

ilk toplantıda site yönetilerinide ilgilendirecek kararlar alındıı bu kararlar site yöneticilerin dikkatine sunulacaktır sitenin bu kanuda duyarlı olacağı konusunda şüphemiz yok.
aramıza katılmanızıisteriz her cuma saat 18 00 da toplantı kararımız var.msn de buluşuyoruz katılmak isteyenler adresimi ekleyip diiğer arkadaşlara ulaşabilirler
saygılarımla
oğuz

mrb.bende spastık engellıyım.doğumda beynım oksıjensız kalmış.ama ınadım ustun gelip,yasama tutunmuşum.

buırda guzel dostluklar kurmak isterım............

Sevgili Oğuz,
Ben bu akşam ki msn toplantısına katılamayabilirim. Şuan evde değilim, o yüzden.

arkadaşlar merhaba, ben bir fizyoterapistim ve size her konuda yardımcı olabileceğimi belirtmek istedim.öğrenmek veya merak etmek istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz hem burda verilecek cevaplar diğer arkadaşlarımız için de faydalı olacaktır. hepinize sevgiler görüşmek üzere

TEŞEKKÜR EDERİZ fizyoterapist BENDE SPASTİK ENGELLİYİM VE BİZ ARAKADAŞLARLA SANAL SPASTİKLER BİRLİĞİ KURDUK TANIŞMAK DORTLUK KORMAK FİKİR ALİŞVERİŞİNDE BULUNMAK AMACIYLA HER CUMARTESİ SAAT 20,00 DE MSN DE TOPLANIYORUZ EĞER BİZE KATILIRSANIZ SEVİNİRİZ MSN ADRESİ :sanalsb@mynet.com

Benim de hastalığım bu imiş. Asker raporumdan öğrendim. Doğumda kordon dolanması yüzünden beynime oksijen gitmemiş ve hareket merkezi etkilenmiş.

slm

s.a arkadaşlar yeni üye oldum bende spastik kuadriparaziyim
aranıza tatılmak isterim
allaha emanet olur[/u]

SPASTİKLER BİRLİĞİ

Arkadaşlar ben de sizler gibi CP olan bir çocuğun babasıyım. Forumun üst sıralarında bir arkadaşımız "Spastikler Birliği" kuralım mı diye düşüncesini dile getirmiş. CP hastası olanların ve ailelerin bilgilerini, deneyim ve tecrübelerini paylaşabilecekleri, yardımlaşabilecekleri bir portal yani bir web sitesi kurarak işe başlanabilir diye düşünüyorum. Bu anlamda bir web sitesi tasarımcısı - grafik tasarımcı olarak sizlerle böylesi bir oluşumun temellerini atma çalışmalarında beraber olmak isterim. İlgilenenler benimle hiç vakit kaybetmeden iletişime geçerlerse sevinirim. Ben de bu konuda oldukça azimli ve arzuluyum. İlgilenenlere ve desteklerini esirgemeyenlere şimdiden teşekkür ederim. Görüşmek üzere...

bende cpliyim aynı hastalık olan konyalı arkadaşlar bulmak istiyorum not baska yerler olabilir

benim oğlum da cp'li.zor doğumdan dolayı geçirdiği beyin kanaması malesef bu hasarı bıraktı...bu hastalıkla yaşamak zor ama imkansız değil... :)

BEN ANKARADAN MEHTAP DOGUM HATASINDAN BENDE SPASTİGİM KENDİM GİBİ OLANLARLA TANIŞMAK İSTİYORUM

Merhaba forumu okuduğumda Cerebral palsy (spasite)lilerin durumları hakkında pek de bilgi sahibi olmadıklarını sahip oldukları biginin anlatılanlarla yada duyduklarıyla kısıtlı olduğunu farkettim
durumları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu konuda temel bilgilerin yer aldığı
sayfasını ziyaret edebilirler ilgilenenler ve daha detaylı bilgi edinmek istiyenler için bu konuda daha kapsamlı bilgilerin yer aldığı sitelerde var

[Soru] Serabral Palsy olan var mı?

serabral palsy (sol kolum felç) varmı bu durumda olan:):):)

Aklıma birşey takıldı. Spastiklerle ilgili dernek, vakıf ve rehabilitasyon mekezleri vs. ler neden hep çocuklara yöneliktir?

Spastik çocuklar derneği
Spastik çocuklar vakfı
Spastik çocuklar rehabilitasyon merkezi

Tamam spastiklerin rehabilitasyonu çocukken yapıldığında fayda sağlama olasılığı en yüksek. Peki bu çocuklar hiç büyümüyor mu? Yaşlı spastikler ne olacak.Ya da yaşlı spastikler va mı? :) Ya da spastiklerin yaşama süreleri diğer insanlara göre daha mı kısa? Bilgisi olan beni aydınlatırsa sevineceğim.

slm

ÖNCELİKLE ŞUNU YAZMAK İSTİYORUM BİLİYORSUN SPASTİKLİK ÇOCUKLUKTAN BAŞLAYAN Bİ ENGEL TÜRÜ VE ERKEN TADAVİYE BAŞLANMASI GEREKEN Bİ RAHATSIZLIK ÖZELLİKLE FİZİK TEDAVİ ANLAMINDA. YADA KONUŞMA BOZUKLUKLARI ANLAMINDA YADA ÖZBAKIM ANLAMINDA YADA Kİ BU ÇOK ÖNEMLİ SOSYAL GELİŞİM ANLAMINDA. GEÇ KALINMIŞ HER DAKİKA GECELECEKTEN DAHA AZ PAY ALMA ENDİŞESİNİ BERABERİNDE GETİRİR.BU ANLAMDA ÖZELLİKLE ÇOCUKLARA YÖNELİŞ VE İLGİ OLMASI ÇOK DAHA BÜYÜK BİR ÖNEM ARZ EDİYOR.ÇÜNKÜ HEPİMİZİN BİLDİĞİ ÜZERE SPASTİK İNSANLARI MUCADELE GÜÇLERİ ÇOK DAHA FAZLA VE BU MUCADELE GÜÇÜNÜ DAHA FAZL ARTIMAK İÇİN İNSANLARI ÇOCUKLUK YAŞINDA EĞİTMEMİZ ŞART. ÖRNEĞİN KAS KONTROLÜ KÜÇÜK KAS GELİŞİMİ VE NEFES KONTROLÜ GİBİ HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN KONULARIN GELİŞKİNLİK ÇAĞINA KADAR SPASTİK BİREYE VERİLMESİ GEREKİR ÇÜNKÜ ERGENLİKLE BERABER BEDENDE MEYDANA GELEBİLCEK BOZULMALARI MİNUMUMA İNDİREBİLMEK İÇİN . BUNUN DIŞINDA BİREYSEL KABULLERİNİ EN ERKEN YAŞTA KAZANDIRMAMIZ GEREKİYOR ÇÜNKÜ İLERLEYEN ZAMANDA ORTAYA ÇIKMASI ÇOK YÜKSEK OLAN SOSYAL ENGELLERİ DAHA KOLAY BİR ŞEKİLDE AŞABİLMEK AMACIYLA.BİLİYORSUNUZ Kİ ZAMANINDA ÇÖZÜLMEYEN PROBLEMLER İLERLEYEN SAFHALARDA ÇÖZÜLMEZ HALE GELİYOR.ÖZELLİKLE BİREYSEL KABUL BU AÇIDAN HAYATİ Bİ ÖNEM TAŞIYOR.
İŞTE BU YÜZDEN ÇOCUKLARA EĞİLİM.

slm

selam arkadaşlar bende spastiğim.aranıza yeni katıldım kabul ediyor musunuz? :)

ÇOK MUTLU OLDUM

MERHABA ARKADAŞLAR . ÖNCELİKLE ARANIZA KATILMAKTAN ÇOK MUTLU OLDUĞUMU BELİRTMEK İSTERİM. BENDENİZDE DOĞUŞTAN CEREBRAL PALSİLİYİM. İSMİM MUSTAFA ALEV. 12-05-1972 ANKARA DOĞUMLU, ORTAOKUL MEZUNU ANNE VE BABAMIN BENİ TAŞIYAMAYACAK DERECEDE YAŞLI OLMASI NEDENİYLE SÜREKLİ EVE MAHKUM OLAN BİR ORTA - YAŞLI İNSANIM. SİZİNLE DOSTLUK KURMAK VE MESAJLAŞMAK İSTERİM. MSN ADRESİM : m-alev@hotmail.com

benim gibi olanlar

merhaba benim adım tugçe 19 yaşında cerapral palcy hastasıyım.bağmsız olarak yürüyemiyorum tekrlekli sandalya kullanmadığım için enyakın dostum duvarlar.benimgibi olanlarlarla yazışmak istiyorum selamlar

Merhaba arkadaşlar....

Ben Fulya... ve bende CP 'liyim .... Benim ki zor doğum.. vakumla almışlar.. beyne oksijen gitmemiş..

sizlerle tanışmayı çok isterim... Bir kaç kişi msn adresini bırakmış .. onları ekiyorum şimdi.: )

slm

ARKADAŞLAR MERHABA DAHA ÖNCE KURULUP KAPATILMIŞ OLAN SPASTTİKLER BİRLİĞİ SANAL TOPLANTILARI YENİDEN BAŞLAMIŞTIR. SPASTİK ENGELLİ ARKADAŞLARI BİRLİKTE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYACAĞIZ

oguzkul55@hotmail.com adresinden birliğe direk ulaşabilirsiniz....

cp

merhaba arkadaşlar.
kardeşim de bir serebral palsi hastası. 4 yaşında. biz de onunla birlikte yaşıyoruz ve biz de alıştık onunla cp'li yaşama.

Üst Alt